Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műszerfal világítás - tuningolás
 
Témaindító: toMI-DBT, idő: Feb 10, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 4
(#) bbalazs_ válasza junior24 hozzászólására (») Nov 29, 2009 /
 
Kisebb ellenallas a LED elott.
(#) pusi1989 hozzászólása Nov 29, 2009 /
 
Sziasztok! Én szoktam ilyen ledesítést csinálni emberkéknek (belső komplett tér) és hát nem minden autóba lehet szép homogénre megcsinálni pl a műszerfalban... gondolom ezzel nem mondtam új dolgot. Viszont múltkor eszembe jutott, hogy mi lenne ha vennék uv reagáns festéket (több színben lehet kapni) és ezzel befestjük a számlap hátulját... miután megkapja az uv ledektől a fényt elég szép homogénen kéne világítania, vagy nem?
(#) set68i válasza pusi1989 hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Szia! Én is foglalkozom ilyennel, és már gondoltam erre az UV-s megoldásra. Nem tudom milyen lenne, de tulajdonképpen te mit értesz azon, hogy "szép homogén"?
(#) CoderKevin hozzászólása Júl 20, 2010 /
 
Sziasztok!

A mellékelt képeket egy német oldalon találtam. Egy Golf 3 műszerfalat moddingolnak kicsit. A lényeg az a bizonyos fehér műanyag lap, amiből kiszabja a számlapot. Két vezeték lóg ki a széléből, és ettől fog hátulról világítani a számlap.

A kérdés csak annyi, hogy mi ez a bozonyos világító műanyag valami??
(#) flucky666 válasza CoderKevin hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
ez a kérdés engem is izgat...
Keresem egy ideje, de nem leltem rá.
Én mondjuk más autóba tenném...
(#) bbb válasza CoderKevin hozzászólására (») Júl 20, 2010 /
 
Bővebben: Link

Úgy hívják EL fólia.
(#) CoderKevin válasza bbb hozzászólására (») Júl 21, 2010 /
 
Köszi a segítséget!
Így már meg is kezdődhet a "műszerfal project".
(#) ToM8 hozzászólása Feb 6, 2011 /
 
Sziasztok!

A mai nap folyamán kicseréltem a műszerfalban a gyári, sárga izzókat kék színű ledekre, viszont a hatás rosszabb lett, mint amire számítottam. A számlapon a piros színű dolgok (fordulatszámmérő tiltás körül, km óra az 50-es skálánál, stb.) sötétben egyáltalán nem látszanak, nem engedi át a számlap a led fényét.
Erre valakinek van esetleg valami ötlete, hogyan tudnám ezt megoldani? Ilyen ledeket vettem.

Előre is köszönöm!
(#) BEMcorp válasza ToM8 hozzászólására (») Feb 7, 2011 /
 
Hali!
Igazából mindegy a LED típusa, csak a színe a lényeg. Az eredeti izzó széles spektrumú fényt adott (fehér= összes többi keveréke - leegyszerűsítve), ezzel szemben a LEDek elég szűk színspektrumban sugároznak.
Ezért a kék LEDdel a piros műanyagot szinte egyáltalán nem fogod átvilágítani. Esetleg azt lehetne csinálnod, hogy a piros részeket egy egy irányítottabb piros fénnyel (piros LEDdel) külön megvilágítani.
Persze ez sose biztos, hogy a Te esetedben megoldható egyáltalán, meg kell nézni, hogy beépíthető-e a külön LED.
(#) Miki666 hozzászólása Júl 2, 2011 /
 
Üdvözlet mindenkinek
Volna egy kis probléma, Daewoo müszerfal. Tompitott, reflektor,izzitás, vissza jelzőt szeretném turbózni, hogy nappal is látható fénye legyen. Kérdésem találkozott e már valaki ezzel? Hogy lehetne megoldani?
Javaslatokat előre is köszönöm
(#) mikol15 hozzászólása Jún 17, 2012 /
 
Sziasztok,Egyik ismerősöm egy olyan kérdéssel fordult hozzám hogy az Opel Calibrájának a BC(Board Computer)LCD kijelzőjét kellene invertálni (Fekete háttér,Fehér számok),ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni hogy hogyan is tudnék ilyet összehozni.Válaszaitokat előre is köszönöm.
(#) Medve válasza mikol15 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Hello, hacsak úgy nem, hogy az LCD előtt lévő polarizáló lemezt megfordítod.
(#) Teaway válasza Medve hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Ha ragasztott, akkor nincs előbbre, márpedig ez lesz a helyzet.
(#) mikol15 válasza Teaway hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Nem ragasztott a kijelző morzsára lehet szedni.
(#) Teaway válasza mikol15 hozzászólására (») Jún 17, 2012 /
 
Úgy értem, hogy a polarizáló össze van ragasztva az LCD üveg hordozójával.
(#) voodoo hozzászólása Márc 6, 2013 /
 
Üdv!

Renault 19-es műszerfalával bajlódom. Leszedtem villával a mutatókat, de a tengely egy kis pici fém tüske ami nem megy vissza a helyére, hiába eröltetem. Mi a módszere ennek? Netán el van törve?
(#) Scenic hozzászólása Ápr 9, 2013 /
 
Nem találtam hasonló témát ezért kérlek benneteket segítsetek!
Autómban van manuális műszerfal világítás szabályzó és ezt szeretném átalakítani automatikussá.
A jelenlegi vezérlés úgy működik, hogy a műszerfal világítására 0-7 V-ot ad. 0 V esetében maximális, 7 V esetében minimális a fényerő. Ezt kellene egy fotoellenállással megoldani a 12 V feszültség felhasználásával. A fotoellenállás értéke a beépítési helyén nappali, napos időben kb. 100 Ohm ezzel kellene előállítani a 0 V-ot. Sötétben kb. 1 MOhm körül van az érték, ennél kellene 7 V-ot kiadni.
(#) Lacco hozzászólása Feb 8, 2014 /
 
Üdv! Ennek a kilóméterórának eredetileg olyan a kijelzője,mint a hagyományos számológépeké.Szürke háttér,és fekete betűk,éjjel egy sima 12 v os égővel megvilágítva,egy zöldszinű műanyaglapon keresztül,igy sötétben zöld a háttér.De vajon itt mi történt,itt olyan mintha a számok simán fehérek lennének és kék a megvilágítás. De hogyan lehet egy ilyen kijelzőn megcserélni a háttérszínt a számok szinével? Tudja valaki?
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2014
(#) didyman válasza Lacco hozzászólására (») Feb 8, 2014 /
 
Az LCD előtti fóliát kell megfordítani és akkor ilyen (inverz) lesz.
(#) csaba780825 hozzászólása Nov 9, 2014 /
 
sziasztok segitség kellene adott egy km ora ezt hogyan lehetne szétszedni?mert gyárilag a fekete tipusu van benne de ha belerakom az ezüstöt elkezd villogni gyorsan a bal oldali index de csak a km orában meg ha beinditom teljesen kiakad a ford szám méröm.tudna valaki segiteni ebben?meg jo lenne kék háttér villágitást belerakni piros mutatokkal?ez megvalosithato lenne?köszönöm elöre is.
(#) jdani hozzászólása Nov 12, 2014 /
 
Hali. Problémám akadt a motorka műszerfal mutatójával.
Csináltam már máskor is, de ezzel valami más a helyzet.
Hátha tudtok valami hasznos infót mondani..
Mikor levettem a mutatót (2 oldalról aláfeszítés csavarhúzóval) akkor mindkét mutató tengelyestől jött ki.. Általában csak a mutatók jönnek le a tengelyről nem?.
Megcsináltam amit akartam, és a probléma ott kezdődött hogy visszategyem a mutatót...
Ha a tengelyt belenyomom a forgatómotorba, néha szépen mozog, néha kicsit szorul...
Ha kicsit megemelem a mutatókat, egy ideig jól mennek, majd újra kicsit szorulnak.
Megemelés alatt azt értem, mint amikor fogsz egy kis DC motort, és meghúzod a tengelyét ide-oda. Van egy kis mozgása.
Na ennek a motornak is van egy kis mozgása. Ha beleszúrom a tengelyt, forog, de néha szorul. Ha megemelem a mutatót tengelyestől, akkor szépen megy egy ideig. Utánna megint szorul.
Ha a mutatót annyira megemelem hogy egy kicsit ki is jön a motorból, akkor is szorul..
A tengelyek nem görbék, az a furcsaság hogy mindkét mutatóval ezt csinálja...
Amikor kivettem a mutatót, megsérülhetett benne valami, vagy a tengelynek nem kellett volna kijönnie?
Mivel nem értem ezeknek a motroknak a működéseit, ezért nem is látok beléjük..
(#) sargarigo válasza jdani hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Ugyan régi a kérdés, de ez engem is érdekelne. Tudja valaki esetleg?
(#) BigBocsa hozzászólása Szept 12, 2016 /
 
Hali Mindenkinek!
Pici segítséget szeretnék kérni hozzá értő emberektől!...
Találtam egy nagyon frankó műszerfal világítást ( óra csoport) és szeretném megtudni,hogy meglehet-e csinálni egyszerű halandó emberként is??!
Mellékelek egy videót!...
Nissan Primera P10....
mellékelt videó
(#) zolika60 válasza BigBocsa hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Természetesen mint látod halandó emberek megcsinálták. Gondolom valamilyen RGB LED meg egy mikrovezérlő megfelelő programmal.
(#) alex0 válasza BigBocsa hozzászólására (») Szept 12, 2016 /
 
Szia!
Ha jól megfigyeled a videót, látható a mutató alatti világítás. Nincs nagy trükk, csak színes ledek a mutató tengelye körül. A videón kézzel forgatja valaki a mutatókat, alatta a színek nem változnak. Tehát az állandó színek előtt fordul el a mutató, amitől változik a mutató színe.
(#) kkrisz75 hozzászólása Okt 5, 2016 /
 
Engem sokkal inkább a mutató maga érdekelne. A megvilágítást megoldom. De sehol nem találtam ilyen mutatót, hogy hol lehetne beszerezni.

Valakinek ötlet? Golf 3 -ba kellene.
Következő: »»   4 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem