Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autós erősítős kérdések, problémák
Lapozás: OK   75 / 196
(#) kendre válasza Honda130 hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Köszönöm, hogy elmesélted a tapasztalataidat. Közben állítgattam, méregettem és úgy tűnik minden rendben, minden helyesen van kötve. Ma megfigyeltem, hogy 4 csatornánál a magas hangerőn amikor a basszusnál torzít, akkor a cd fejegység kijelzője is el-el halványodik, tehát valószínüleg kevés a kraft.
Nem akarok most pénzt költeni, mert lehet, hogy nem lesz jobb erősítővel, de nézegetem a vaterát és néhány ezresért vannak erősítők. Gondoltam a próba kedvéért beáldozok ennyi pénzt és ha nem válik be akkor megy vissza a vaterára. Ezzel újabb kérdés merült fel: Van egy Pioneer erőlködő CY-B100. A JVC-m KD-G401. A teljesítményük megegyező, mind RMS, mind maximum. Elképzelhető-e, hogy mégis szebben fog szólni a cucc a különálló erősítővel, mint a JVC beépítettjével? Szerintem a PIO egy kicsit régebbi, de ez nem feltétlenül jelent rosszat! Szóval megoldást jelenthet-e ez a gondomra?
(#) Honda130 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Igen, ismerem azokat ahangszórókat is. Akkor is méreg drága volt,ma meg nem is kapni. Pedig lehet hogy összeszedném rá a pénzt.
(#) ungorster válasza ungorster hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Rájöttem
(#) SzervízMacska válasza ungorster hozzászólására (») Jún 21, 2011 /
 
Megosztod velünk is? Lágyindítás?
(#) Honda130 hozzászólása Jún 21, 2011 /
 
Igazán mondhatnátok már valami konkrétabb megoldást is, mert ha a25-ös pioneert és a"Bukósisak"pioneert szarnak mondjátok ki gondolkodás nélkül, akkor tényleg nem tudom mit kell hallgatni. Jó lenne nem vagyonokban gondolkodni, ezért nézegettem a Pioneer Frie air 30-cas mélynyomóját 17000 forint körül. Találtam Monacor 30-cast is szabadlevegőst vagy miaszarnak hívják. Az csak 10000 forint. Meg tudnám venni a kettőt is. Kalaptartóba tenném, hogy halljam az összes hangját, ami kijön belőle, de ahogy észreveszem, mindenki ládában gondolkodik. Nekem egy kicsi csomagtartós kocsim van. Nem hiszem, hogy nem bírna el vele két 30-cas lavór. Vagy veszek két olcsóbb JBL-t és azt teszem be. Az sem jó?
(#) Inhouse válasza Honda130 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Én is így kezdtem anno..."nem igaz, hogy ebbe az Uno-ba nem jó egy 30cm-es Free air mélynyomó, minek akar mindenki ládát?!", aztán rájöttem, hogy tényleg nem jó...nehéz összehozni, vagy ideális autó kell hozzá, vagy szakértelem és sok próba, és lehet, hogy az olcsó hangszóró akkor sem lesz jó a kalaptartóban...

Üdv
Inhouse
(#) oregtamas0202 válasza Honda130 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Üdv !
Szerintem azért nem mond senki konkrét dolgot , mert olvasva a hozzászólásaidat , konokúl kitartol az elképzelésed helyessége mellett.
Miért akarsz mindenáron kalaptartóba woofert ?
17 000Ft ért gyári kész ládát tusz venni , JÓT .
15-25 literes dobozból egy Ticóba 8db-t beteszek.
Kész ládát kipróbálsz az autódba hogy melyik szól jól.
A kalaptartóba betett hangszórónak a lehető legrosszab a doboza : mindenütt szelel és örökké változik a literszáma ,ahogy változik a csomagtartó tartalma.
Ha ez nem elég akkor győzzön meg a számításod , amibe kerűl a (+) költség még egy jól beépített kalaptartónak.
No és azon nem tudsz módosítani . Megvetted ,megnyerted azt amit akartál. Más kérdés hogy olyan lessz amilyen lessz.
Szívesen kifejtem bővebben, de legszívesebben bebizonyítanám.
Öreg T.
(#) Inhouse válasza Honda130 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Valahogy nekem is az az érzésem, hogy inkább arra hajtasz, hogy ha gyenge a verda és csóró a sofőr, leglább látszódjon a kalaptartóban 2db 30cm-es lavór...tedd a kezed a szívedre és mondd, hogy nem így van!
1db 25-30cm-es reflex láda, nem a legolcsóbból, de nem is a drágából leviszi a fejed, megfelelő zenével...
Láttam már olyat is, ahol a reflexcső a dobozon kívül volt és azt vezették fel a kalaptartón át az utastérbe.
Ha kell a hely, akkor speakon dugóst vegyél, egy mozdulat és ki lehet venni, nincs zárlat... Vagy egyedi dobozt csinálsz a csomagtartó oldalfalára, vagy valamelyik sarokba...

Üdv
Inhouse
(#) Kovidivi válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Tudom javasolni Honda130-nak a sub box-ot, terhelhető, nagyot szól és mélyre, nekem tetszik, külsőleg sem csúnya. 25cm-es hangszóró van benne, 100-150W-ot elbír, az érzékenysége a hangszórónak papír szerint 92dB, az ára pedig 10eFt körül van. Ennyiből ki sem lehetne hozni házilag. Bővebben: Link
(#) oregtamas0202 válasza Honda130 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Üdv !
Még mindíg tartom , halgasd meg mielőtt döntesz.
Gyári zárt MDF ládába ,38cm -s U.S.A. BUMPER mélynyomó.
Láda mérete :45x40x44x29cm.
Hallgasd meg !
Olcsóbb mint 2 db Pioneer , de ez csak egy és nagy. Számtalan van és mint mások is említik ,egy 25cm is verheti a kalaptartó 2db 30cm-t. De veri is.
Woofert csak az autóba próba után vegyél.
Legyen összehasonlítási alapod , ne a reklámnak dőlj be.
Öreg T.
(#) hugi00 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Ha netan tudsz "joaron" TS-2150-est, akkor szolj.

Bar en TS-E2095-ot ot szivesebben latnek.
- az ajtopanelben. )
(#) djszega válasza Honda130 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Halld minden hangját a hangszórónak,ami kijön belőle?
-Ez csak nekem "büdös?

Azt a maximum! 80Hz-et,amit még rá szabad engedni egy wooferre,meghallod még 25 méterre is az autódtól,kivéve ha kalaptartóban van,mert akkor mindent fogsz hallani,csak mélyet nem,max gondolom úgy 50Hz-et! Miért nem veszel két nagyovált bele akkor?
(#) EcoPityu hozzászólása Jún 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Én nem is tudom mit mondjak (azaz írjak) erről nektek...
Előrevetíteném, ez megintcsak nem autóerősítős szakasza a topicnak...

Egy kis mese:
Amikor én még kissrác voltam, azaz k.b. középisis...
A legmenőbb autók a zsigulik, a Trabantok, és a Golf II-esek voltak, hogy miért?
Mert senki nem tudta, hogy van olyan, hogy mélyláda!
Innentől kezdve, annak szólt a legjobban az autója, akinek a legöblösebb volt a csomagtartója, és legnagyobb a kalaptartója!
Persze, hogy a "K" Golf nyert!
Összehasonlítás:
Trabant: 2db 20cm+ 2db 16cm, vagy 1db 30cm+ 2db 16cm-es.
Zsiga: 2db 25cm-es, és még 2db VIDI szürkedobozos...
Golf II: 1db 30cm-es+ 2db Pioneer "bukósisak 3 utas...
fért bele!
Jó, hogy a Golf nyert!
Persze csak addig, amíg Pistike be nem tette a 2db 38cm-es CLARION (PA) hangszórót a háttámlába!

Visszatérve a témához, nem feltétlenül szól rosszul, és gazdaságtalanul a kalaptartóban a 25x16-os oválnál nagyobb hangszóró!
Honda!,Én a te helyedben olyan (papírszélű) PA hangszórókban gondolkodnék, amiket esetleg még gitárhangosításhoz is ajánlanak...
Talán legideillőbb a ROCKWOOD széria, keress rá, még drágának sem mondható! 10E körül 30cm -es "350W"-os is akad már!
Tudod ezek a hangszórók, amikor egy gitárcombóban a "segge" nyitott a ládának, szólnak a leghangosabban, és abszolúte nem ajánlott nekik a reflex doboz!


A videón felismerhető a 6 csatornásom! Nos ezt a két csodát hajtotta, amíg le nem szakadt a trabi oldala a lámpánál...
(#) oregtamas0202 válasza hugi00 hozzászólására (») Jún 22, 2011 /
 
Üdv !
Talán 10 éve hogy láttam TS-eket.
Max megszállotak telefon számait tudok , akik segíthetnek.
Viszont a 10 év megette a TS-t. A 2150 mélye jobb , de a hangja gyengébb a TS-1750 től.
Öreg T.
(#) Inhouse válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jún 23, 2011 /
 
Most nemrég láttam videoton autós dobozokat újonnan, meg is lepődtem...valami kínai klón lehet...megvehették a fröccsöntő mintákat.

Üdv
Inhouse
(#) oregtamas0202 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Üdv !
Könnyebb lopni , mint megvenni.
Különben sincs már VT. Nekem még van 4db. dobozom közép és előlap nélkűl.
Öreg T.
(#) cyrus44 hozzászólása Jún 24, 2011 /
 
Sziasztok, olyan kerdesem lenne(mivel amator vagyok), hogy vetem egy sal erositot, egysavos,65W RMS. A radiomon van 2xcinch kimenet ugye az erositore. Kerdesem hogy hogyan kell csatlakoztatni a radiot az erositovel mivel az erositon nem cinch hanem sima csatlakozo van(+ es -), tehat a csupasz kabelt kell racsavarosni. Vagy csak egy cinch kabelt huzzak a radiotol es azt szetszedem es a + es a - kabeleit kotom az erositore? Valaszotokat elore is nagyon megkoszonom.
Cyrus
(#) Inhouse válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
(#) oregtamas0202 válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 24, 2011 /
 
Üdv!
Ez a piacgazdaság !
Öreg T.
(#) Honda130 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Szia EcoPityu! És természetesen Szia Mindenkinek!
Köszönöm mindenkinek a tanácsait és vélemén nyilvánítását, amit az autóhifi elképzeléseimmel kapcsolatban írtatok! Lehet hogy úgy nézett ki, mintha nem fontolnám meg a tanácsaitokat, de ez nem így van. Értem én, persze hogy értem, amit írtok, csak van egy elképzelésem, ami nagyon b...ssza... bocsánat! "Izgatja" a fantáziámat és ki szeretném próbálni. Megvallom őszintén nem gondoltam, hogy ennyi ellenvéleményt kapok. Mondhatjuk, hogy volt aki szinte megvetőleg írt arról, hogy kötöm az ebet a karóhoz. Lehet hogy nem volt így, de ha mégis, akkor azért sem haragszok, hisz jó volt ez arra, hogy picit jobban átgondoljam ezt az egészet. Mondván, ha ennyire megköveztek, akkor talán nem is biztos, hogy jól gondolom ezt az egészet. Az a baj, hogy nem éreztem, hogy olyan jól el tudtam magyarázni, hogy mit is szeretnék valójában. Végül, megjött a válasz EcoPityutól.
Bocsi Pityu! Neked címeztem, de egész eddig nem neked írtam.
Végül neked szeretném megköszönni, hogy írtál, mert mintha picit reményt adtálvolna, hogy lehet jó, amit elképzeltem. Ami történetet elmeséltél, nagyon tanulságos volt és életszerű. Szerintem ennek az mai változata is megállja a helyét. Gondolok arra, hogy írtad, régen azt sem tudtuk, létezik mélyláda, ma meg el sem tudja senki képzelni, hogy láda nélkül lehet mélyhang egy kocsiban. Ebből a megközelítésből szerintem nyugodtan mondhatjuk, picit elbeszéltünk egymás mellett, mert senki nem tudta, mit szeretnék.
Van itt Szombathelyen egy ember, aki egy igazi Hifi őrült. Igazi vájt fülű, aki attól is ideges, ha valaki kölcsön akar kérni tőle egy Csárli CD-t, mert fél hogy nem csak egyszer fogják meghallgatni. Ha beteszi a lejátszóba a CD-t, felveszi a 3 újjas kesztyűjét, mondván egy porszem sem kerülhet rá. Voltam nála zenét halgatni, nem engedett be a lakásba, csak akkor, mikor látványosan kikapcsoltuk a barátommal a mobilunkat. Állítása szerint mikor beérkezik egy hívás, a mobil elektromos hullámai végleg tönkretehetik a magassugárzókat. Na ez is egy kis történet volt. Gondolhatod és gondolhatjátok, hogy milyen fanatikus hifis lehet ez az illető. Videoton hangszóróból olyan falat épített, ami olyan tisztán szólt, végül vettem is tőle egy párat és a Pioneer hangfalaktól megszabadultam. A kis történetem azért kerekítettem ki, érzékeltetni akatram, milyen igényes ember ez az illető és mennyire jól szólhatatt a kocsijában is a zene. Ő azzal kezdte, először is kiválasztotta a "legjobb"... vagyis inkább a legalkalmasabb kocsit, ami szerinte zenére meg fog felelni. Mai napig ugyanaz a csepp Kadettja van, ha jól tudom. Beletett egy pár JBL 30-cas lavórt, egy pár piezot, frekiváltót, erősítőt, azt nem tudom milyet. Gyerekek az olyan szépen szólt a kocsijában, mikor megmutatta, az ember nem akart kiszállni utána.
Nekem egyszer beszereltünk egy kalaptartót az akkori CRX-embe. Az 1-es CRX-ekben még gyárilag nem volt kalaptartó, ezért fabrikálni kellett bele egyet, rétegelt lemezből. Jobbról-ballról nem tudtam kipótolgatni az íveknél, de bekötöttük. Rádió végfokról az a két Videoton, két frekiváltóval és két piezoval úgy szólt, hogy ihaj. Szerintem szép volt a hangja. Ez a két autó(Kadet és 1-es CRX) az oka, hogy hiszek ebben a dologban, annak ellenére, hogy EcoPityu rajtad kívül mindenki lebeszél erről az egészről. A CRX-em egy kicsi autó, kicsi csomagtartóval, ráadásul nem is lépcsős, hanem teljesen egy térben fog szólni a zene. Szerintem lehet ez jó, csak egy a fontos kédés, hogy mit tegyek be a kalaptartóba? Nézegettem a Rockwood hangszórókat. Az az igazság, találtam is olyat, ami nagyon szimpi, csak pont egy olyan helyet találtam meg, amin nincsenek árak megadva. Vagy ahol megvan adva az ár, ott a 25-ös kerül 10000-be és a 30-cas 12000-be. Ne érts félre, nem a kétszer 2000 forint a probléma, hanem az, hogy mivel te10000-ért ajánlottál, ezért nem tudom, pontosan egyet találhattunk-e meg, vagy esetleg pont mellé néztem kettővel? Esetleg a honlap címét nem tudnád belinkelni, vagy még a tipust is, amit te javasolsz? Nem a pirosakra gondolsz ugye? Mert ha jól néztem, akkor az autós mélynyomónak van írva. Az szerintem nem lesz jó,mert csak pár száz hertz-et tud. Nekem olyan kéne gondolom, ami inkább szélessávúhoz hasonlít, mint mélyhez. A gitár hangszórókat is nézegettem és nagyon tetszenek. Lenne pár elképzelésem, csak félek, hogy túl merész gondolat.
Köszönöm!
(#) Honda130 válasza Honda130 hozzászólására (») Jún 25, 2011 /
 
Elnézést! A Rokwood RK300-2/4 piroshangszóró 13000 forint és 25-2000Hz-ig van megadva a tartománya
(#) Sanya55 hozzászólása Jún 25, 2011 /
 
Sziasztok van 1 sal voxbox vb 2000 fejegységem és 1 magnat erősítőm tudom hogy a rem kábellel kapcsol be amit a fejegységről kellene hozni csak a baj a fejegységen nincs remote kivezetés valamint a használati utasitás tiltja az elekromos antennát erre használni! *(elektromotoros antenna vezérlése, +12 V (lila).
Csatlakoztassa a motoros antenna +12 V vezetékéhez, ha van ilyen. Ez a vezeték kizárólag a jármű motoros antennájának vezérlésére használható. Ne alkalmazza erősítő vagy hangprocesszor bekapcsolására!)
na most mit tegyek? nem akarok kapcsolót épiteni elé de állandóan bekapcsolva se szeretném hagyni...S: mert az aksi halál.. mi baja lesz ha vajon megszegem a szabályt és mégis arra kötöm..? köszi a segítségeket..

ja és 1 használati utasitás itt megvan minden csatlakozási pont meg ilyenek: Bővebben: Link
(#) balazs90 hozzászólása Jún 28, 2011 /
 
Sziasztok, problémám akadt, gondoltam ti tudtok rá valami okosságot.

Na szóval, van az autómban egy Blaupunkt GTA4100-as erősítő + Blaupunkt mélyláda. Már több mint 1 éve van bent, és eddig semmilyen problémám nem volt vele.

Napokban elkezdte azt játszani, hogy néha kihagy a mély, amikor elnémul, akkor az erősítőn lévő protect led ég, majd ég a bekapcsolást jelző led és ismét a protect led, mi lehet a gond?

Köszönöm előre is.
(#) oregtamas0202 válasza balazs90 hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Üdv !
Időszakos kontakhiba a fő biztosítékon belül ,(gyakran elengedi a belső ponthegesztés) , zárlatosz a hangszóró , repedés a hő miatt az erősítőn belül.

Öreg T.
(#) r3pl4y válasza balazs90 hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Én a helyedbe átnézném a kábeleket is, mert autóról van szó... azért ott elég nagy tud lenni a rezonancia, meg mozgolódás a kábelek terén, simán kilazulhat egy leszorító csavar ami valamelyik kábelt fogja... habár gondolom álló autónál is jelentkezett a hiba... akkor pedig én valami zárlatra gondolnék a protect led miatt...
(#) Inhouse válasza Honda130 hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Idézet:
„Van itt Szombathelyen egy ember, aki egy igazi Hifi őrült. Igazi vájt fülű,”


Idézet:
„Beletett egy pár JBL 30-cas lavórt, egy pár piezot, frekiváltót, erősítőt, azt nem tudom milyet.


Ez a kettő már alapból üti egymást. A jó hangzás kicsit technikai és nagyon szubejktív dolog. Kinek a pap kinek a papné... Ha te olyan hangzást szeretsz, amiben nincs igazán jó mély és nincs közép, a magas hangokat pedig piezós sugárzó adja, hát legyen, de mi itt ezt valószínű, hogy soha nem fogjuk neked javasolni, bármennyire is szeretnéd ezt hallni tőlünk.

Az, hogy egy autó kicsi és 5 ajtós, nem jelenti, hogy akkor az jó lesz... A Golf II-őt tudom, hogy jó. Az Uno-m már nem volt annyira jó...

Üdv
Inhouse
(#) r3pl4y válasza Honda130 hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Elnézést, hogy beleszólok, nem is olvastam el végig a történetedet... de annyit mondhatok, hogy jobban jársz ha az itteni emberkékre hallgatsz nem mondanak hülyeségeket elhiheted... ne mindig a saját fejed után menj, mert itt ha valaki le akar beszélni valamiről akkor az általában tapasztalatból teszi... ez a srác akit emlegettél hát ez kicsit vicces... vájt fülű...meg videoton sugárzók... meg telefon ki, hogy nehogy sérüljön a piezo... lehet, hogy fanatikus az ürge, de hülye is, (már elnézést)... és hallása sincs... bár ez már szubjektív dolog... kinek mi tetszik... szerintem fontold meg jobban amit itt mondanak neked, rosszul nem jársz vele...
(#) balazs90 válasza r3pl4y hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Átnéztem a kábeleket, teljesen jók, annyit csináltam, hogy kicseréltem a fő biztosítékot, kíváncsi leszek, hogy csinálja e, de köszönöm.
(#) balazs90 válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Köszönöm.
(#) oregtamas0202 válasza balazs90 hozzászólására (») Jún 28, 2011 /
 
Üdv !
Szívesen .
A gyakoribban előfordúló hibákat írtam, ezen kívüll lehet bármi.
Még az erősítő (-) ága , főleg ha a karoszériáról viszik , meglazúl. Némi testet kap az RCA árnyékoláson és a rádión kerestűl addig míg el nem ég.
Öreg T
Következő: »»   75 / 196
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem