Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   80 / 194
(#) jakusv válasza Haliapu hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Most, hogy ilyen szépen beigazolódott a dolog, szeretném, ha kipróbálnál valamit, ha még egyben vannak a kisérleti elemeid. Tedd a relé szabad lábát a földre, oda, már elvileg nem fogja az ívet húzni a kis piszok. Tehát a hangszórót leveszed a jelről, és rákapcsolod a testre, vagy földre, mindegy hogy nevezzük. 78 V egyenáramon, kiváncsi lennék, hogy beválik-e? Az biztos, hogy így megvédi a hangszórót. (elvileg)
(#) Marci06 hozzászólása Nov 25, 2011 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, van egy Kiso stereo power mixer keverőerősítőm, és mind két oldalnál világit a protect-led.
Szólni szól nagyhangerőn is, nem old le.Hangfalakkal és hangfalak nélkül is világít a led rajta.Mi lehet a hiba oka??
(#) sprofan válasza reloop hozzászólására (») Nov 25, 2011 /
 
Köszönöm! Erre voltam kíváncsi.
(#) Haliapu válasza jakusv hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Szia, majd délután ki próbálom és beszámolok róla.
(#) Haliapu válasza Haliapu hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Szia, érdeklődni szeretnék ,hogy sikerült e valamit ki okoskodnod a védelemmel kapcsolatban?
(#) jakusv válasza Haliapu hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Szia! Ha kérdésed nekem szántad, akkor azt kell hogy mondjam, hogy, kezdek igazat adni azoknak, akik a nagyobb teljesítményű erőlködöknél a triakos, biztosíték kiverős megoldást alkalmazzák, de ennek a megoldásnak az a bibije, hogy nem fogja tudni az ember, hogy miért is ment ki a bizti, és egy darabig cserélgetni fogja, vagy beépít egy szerviz kapcsoló gombot, hogy addig, amíg mér, addig kikapcsolja a védelmet. Jelenleg egy olyan változaton dolgozom, ami nem tranzisztortemető. Jelenleg négy tranyó van benne, és már tudja a DC figyelést, időzített bekapcsolást, és a hőmérséklet figyelést. Igaz egy tranyó csak azért van benne, hogy a hőmérséklethez külön LED legyen. Tényleg érdekel a kísérlet eredménye, mert én erre az elméletre alapoztam.
(#) Haliapu válasza jakusv hozzászólására (») Nov 26, 2011 /
 
Bocsánat! félre katinttottam emersys kolégánál érdeklőttem volna, mert neki van egy igazán jó hangszóró védő áram köre és azt ígérte ,hogy áthangolja az én erősítőmre.
(#) RobyBoy hozzászólása Nov 27, 2011 /
 
Sziasztok!
Minnél több oldalt olvasok el a témából,annál jobban nem tudom már hogy milyen védelmet kellene építenem a készülődő erősítőmbe. VF2- es végfokról lenne szó, +/- 42 volt tápról üzemelne( 2X 30V AC).A kérdésem hogy kifejezetten ehhez a táphoz nem e tudnátok valami bevált kapcsolást ajánlani,amiben van koppanásgátló,DC/AC figyelő,illetve egy hővédelem se ártana(az utóbbi nem fontos).A csatolt 4 védelem valamelyikén gondolkodom,de nem tudom hogy melyik lenne a legideálisabb,legbiztosabb.
Illetve muszály e külön tápról üzemeltetni a védelmet?
Válaszotokat előre is nagyon köszönöm.
(#) reloop válasza RobyBoy hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Szia! Ezzel a problémával küzdöttem én is. Lett belőle egy megoldás 48V-os relével: Bővebben: Link
Ez is tökéletesen működik, és csak 11mA-t fogyaszt.
(#) Alkotó válasza RobyBoy hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Véleményem szerint a legpraktikusabb megoldás ha a kimondottan erre kitalált cél-IC-t használod fel. Ehhez többféle terv is létezik (tőlem is), aminek egy változata pl. itt is látható.
Egyéb "hasznosságok" itt is.
(#) RobyBoy válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Most lapozgattam ismét a fórumban,ehhez a végfokhoz az általad átrajzolt "majki" féle védelem jó lenne??
+/- 42V (DC)-s táphoz kellene még vmit alakítani hozzá???
Külön táp érdemes hozzá(csak azért mert már benne van a dobozban.. )?
(#) RobyBoy válasza reloop hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Szia!
Tetszik a rajzod,csak itthon max 24V-ig van relém..
(#) reloop válasza RobyBoy hozzászólására (») Nov 27, 2011 /
 
Amit felsoroltál mind jó. Mások tapasztalatait olvasva, célszerű a lehető legkevesebb alkatrészből megépíteni - csökkentve ezzel a meghibásodás esélyét. Ennek a követelménynek Alkotó javaslata felel meg a legjobban.
(#) RobyBoy válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Az UPC-s megoldásra gondolsz???
nekem is tetszik a nyákterv is nagyon,csak az a kérdés még ezzel kapcsolatban hogy az áramfigyelőjét hogy kell bekötni,és hogy kell beálítani,mert arrol sajna nem találtam semmit.
Linkelek még kétfajta védelmet,kíváncsi lennék hogy ezekről mi a véleményetek......
(#) reloop válasza RobyBoy hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
A szekunder feszültség figyelése nem igényel tápfeszültségenként átméretezés, mivel az egyutas egyenirányítás és a csúcsegyenirányított feszültség effektív értékének 2,82-es arányát figyeli, mely közel konstans.
A védelem3 lenne az a kapcsolás, amit a legkevésbé ajánlok. Előnyben részesíteném azokat amelyek a hálózati feszültség rövid kimaradása esetén is újraindítják a bekapcsolási késleltetést.
(#) Alkotó válasza reloop hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Jó tanács! Én is megfogadnám.
(#) Haliapu válasza RobyBoy hozzászólására (») Nov 28, 2011 /
 
Szia, én ezt használom 1998.óta és tökéletesen működik. Bármilyen táp feszültséghez belehet állítani egy kis számítással. Ha az R1 ellenállst meg duplázod nyugottan rákötheted mind a két vég fok kimenetét. A relé feszültségét pedig a D10-es zéner cseréjével állithatod be.
(#) tirisztortetróda hozzászólása Nov 29, 2011 /
 
Sziasztok. Az én problémám, egy giantsound-os hangfalvédő áramkörrel van. A típusa: GP 2-M. Azt tapasztalom, hogy ha az erősítőt nagyobb terhelésnek teszem ki, olyankor lekapcsolja a hangszórót, működésbe lép a védelem, és világít a clip led is. Mielőtt a védelem közbelépne, fel fel villan a clip led is. A védelem áramköre külön szekunderről kapja a tápfeszt, 15 V váltó feszültséget, ahogy a speckója kéri. Egy másik erősítővel is használtam már ezt az áramkört, és ott is ugyan ez a hiba lépett fel vele, ugyan így volt táplálva. Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) szamóca válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
A típusszám két érintkezős jelfogóra utal. Ha clippel, akkor jól működik, hiszen nem engedi a vágott egyencsúcsokat a hangsugárzókra. Ez így helyes. Ha "kijavítod" örülnek majd a hangszóró kereskedők.
A váltófesz. figyelés a koppanási tranziensek elkerülésére kell, nem az egyenfesz. figyelésére.
(#) tirisztortetróda válasza szamóca hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
A váltó fesz, a tápfeszültsége az áramkörnek nem ? Az oké, hogy ezzel együtt megvalósítja a késleltetett bekapcsolást, azt értem. A clip nevű led akkor világít elvileg, ha a kimeneten dc feszültség jelenik meg, vagy rosszul tudom ? És ilyenkor lekapcsolja a relé a hangszórót. Az én problémám az, hogy kb 40-50w-os teljesítménynél elkezd villogni, majd világítani a led, és ezzel egy időben lekapcsolja a hangfalat. Ezek után a hangerő leteker, pár másodperc múlva, újra visszakapcsolja a hangszórót. Nem szeretném boldoggá tenni a hangszóró kereskedőket, pont ezért kérdezek.
(#) szamóca válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Tegyél fel egy kapcsolási rajzot a prominens védelemről.
A cippelésről, készítettem egy rajzot, hogy könnyebben megértsd.
Ha van szinuszgenerátorod, és szkópod, akkor könnyen kiderítheted, hogy jól működik-e az áramköröd.
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Szia! Nem túl bonyolult áramkör. Szokatlanul kevés tranzisztort látok benne.
Erre tippelek.
(#) Szabi1 hozzászólása Nov 29, 2011 /
 
Hello!
Az a kérdésem hogy módósítottam az oldalon lévő hangszóróvédelem kapcsolást hogy több csatornát tudjon egyszerre figyelni, és ha valahol egyenfesz van kapcsoljon le. Nos ez a gyakorlatban megoldható e ?

vedelem.jpg
    
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Igazad lehet.
(#) szamóca válasza Szabi1 hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Igen, de nem kell minden bemenetre egy antiparallel kapcsolt kondipár, elég egy belőle. A szerepe hogy ne kapcsoljon azonnal vissza a védelem vágott jelek esetén. Ha mindet bekötöd, ez az idő megnyúlik, és várakozhatsz mire visszakapcsol.
(#) Szabi1 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Köszönöm szépen a hozzászólást és a probléma megoldását.
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Az E1, E2 kondik elég soványak. Főleg, ha elmaradnak a névértéktől.
(#) szamóca válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2011 /
 
Nem is néztem az értéküket. Ha megduplázza mondjuk két 100µF-ossal (50uF) az már jó lehet.
(#) jakusv válasza tirisztortetróda hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Szervusz!
Azért kapcsol be, mert nagyot esik a tápod, ahonnan adod neki a 12-15 V-ot. Túl van terhelve olyankor, amikor kikapcsol. Használj erősebb tápot, vagy adj neki egy kisebb trafóról váltófeszt. Hiába a külön szekunder, az ugyanazon a magon van. Vagy a legygyszerűbb, ne hajtsd ki annyira. Az áramkör jó, korábban én is azt használtam.
(#) tirisztortetróda válasza szamóca hozzászólására (») Nov 30, 2011 /
 
Szia. Köszönöm a rajzot, meg tanulmányozom. A védelem rajza sajnos nincs meg nekem, és nem is találtam rá egyértelműen. Valószínűleg marad a visszarajzolás.
Következő: »»   80 / 194
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem