Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » STK4048 erősítő
 
Témaindító: kmil, idő: Jan 31, 2006
Lapozás: OK   8 / 9
(#) AK0S válasza AK0S hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
bocsi stk nem tda
(#) kadarist válasza AK0S hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Szia!
Segít a Google: Bővebben: Link
(#) Moderátor hozzászólása AK0S hozzászólására (») Aug 8, 2010
 
Helló!
(#) AK0S válasza (») Aug 8, 2010 /
 
Bocsi.
(#) szamóca válasza AK0S hozzászólására (») Aug 8, 2010 /
 
Muty-muty.
(#) speeddj hozzászólása Aug 15, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Hosszas olvasgatás után se jöttem rá h hogyan lehetne hidalni ezeket az ICket esetleg van valakinek valami ötlete , vagy épített ilyet valaki?

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) Kovidivi válasza speeddj hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Fázisfordítani kell az egyik csatornát, műveleti erősítővel megoldható. Keress rá a fórumban!
(#) speeddj válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Ezt magam is megtaláltam de ennyi elegendő?
olvastam olyasmit hogy gerjedhet a 2 végfok mit kell tenni annak érdekében hogy hidalásnál ne legyen gond?

Köszi a válaszokat!
(#) Kovidivi válasza speeddj hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Kétszeres terhelőimpedanciával hajtod, és ennyi. Ha jól van kivitelezve, akkor nem fog gerjedni, ha egyébként sem gerjedt. Bár én az STK-val nem szórakoznék, elég érzékeny, könnyen ki lehet nyírni. Inkább TDA7294 hidalva, párhuzamosítva, vagy VF2, vagy ha nagyobb teljesítmény kell, akkor egy új erősítő. Az STK ilyen célra nem nagyon szokták használni...
(#) lixi válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Én sem játszadoznék az stk-val.
Nagyon sok időd és pénzed fogja bánni.
Ahogy az előző hozzászóló is mondta nagyon érzékenyek ezek a mostani nem eredeti Sanyo STK-k.
Ha nincs tuti kapcsolási rajzod akkor egy párat el fogsz égetni mire véghez viszed a terved.
Sajnos tuti megoldást nem tudok én sem erre.
Mekkora teljesítmény is kellene neked?
Vagy valami más gondod van?
(#) janocsi válasza speeddj hozzászólására (») Aug 15, 2010 /
 
Szia!
Van a BBS-en, itt, a végfokok hidkapcsolása címen egy rajz és dokumentum. Ezt olvasd el, (talán már láttad is), de ez sem garantálja az STK-k biztonságát az alkalmazásánál. (Nagyon gerjedékeny, és valóban érzékeny áramkörök azok).
(#) speeddj válasza janocsi hozzászólására (») Aug 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Huuhh először is elnézést a késői válaszért de csak most kerültem gépközelbe

kb. úgy 4-500 watt környékén kéne h tudjon 8Ohm-os terhelésel de nem találok semmilyen értelmes kapcsolást ami nem FET-es.

Köszönöm szépen a segytséget ha elakednék vagy fejlemény van az ügyben megosztom veletek

További szép estét mindenkinek!
(#) deadlyroberta válasza Dióda hozzászólására (») Ápr 12, 2011 /
 
Érdekes eddig a Velence de Luxomból nem kellet kiszedni sose csövet... pedig volt hogy elég kemény hardcore technot is nyomattunk már rólla ami nem gyengén tulvezérelt.
(#) Nagy Tamás válasza deadlyroberta hozzászólására (») Ápr 25, 2011 /
 
Haha! Kicsit megkéstél! Amúgy ilyen bűnt elkövetni egy öreg csövessel??!!! :wow3:
(#) Alejandroo hozzászólása Jan 23, 2012 /
 
Sziasztok nekem Olyan kérdésem volna hogy van egy sharp sm 1144 -es erösitöm és táp kellene hozzá miet ajánlotok és elszállt benne az stk 463 ic és nagyobbra cserélném benne mondjuk stk 465 re vagy nagyobbra stk 4241 re kellen ehhez valamit átalakitani az erösitömön?
Választ Elöre is köszönöm.
(#) kadarist válasza Alejandroo hozzászólására (») Jan 23, 2012 /
 
Szia!
Építsd be a STK465-öt.
(#) fbence hozzászólása Márc 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Egy kérdésem lenne, hogy szerintetek az SKT 4048-as erősítő tápjához 80 vagy 70 V os trafót használjak?
(Mert ugye 80V ból 56.5V lesz, a 70 V ból pedig 49.5V lesz, és nekünk 55V kell. Nem tudom melyik tesz neki rosszabbat, ha egy picivel több vagy kevesebb fezsültséget kap.) Ti mit használtatok, vagy tud valaki olyan helyet ahol csinálnak 78V-os trafót?

Előre is köszönöm a választ!
(#) szabi83 válasza fbence hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Idézet:
„Mert ugye 80V ból 56.5V lesz, a 70 V ból pedig 49.5V lesz”


Ezt nem értem ?
(#) lixi válasza fbence hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Ezt én sem!
mert ügye 80V-ból max. kb113V lehet
és azt mindenki tudja ,hogy hogy.
(#) fbence válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
Hát ha egy pl. 80V os trafóból kijövő áramot egyenirányítjuk akkor az +-56.5V lesz, mert ugye az előző hozzászólásomban csatolt kapcsolási rajzon is az van hogy +-55V kell. Remélam aki tudja a választ az úgyis érti mire gondolok, csak az előző hozzászólásnál lemaradt a +-
(#) szabi83 válasza fbence hozzászólására (») Márc 3, 2012 /
 
80V-ból nem, de 2 x 40Vac-ból lesz +-54VDC.
(#) airwalker hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Üdv!
Nekem is lenne kérdésem, mégpedig, az alább linkelt kapcsolási rajzhoz csináltam egy nyáktervet, ha valakinek lenne rá egy pici ideje, átnézné nekem, hogy jól csináltam-e rajta mindent?
(#) reloop válasza airwalker hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Üdv! Jó, csak nagyon nem tetszik :no:
Abból indulj ki, hogy a 12, 14 lábak rövid és lehetőleg széles vezetősávval kapjanak betápot. A szűrő és kompenzáló tagokat helyezd el az IC előtt, a lábkiosztás adja magát. Például a 10-12 lábak közötti 100pF helyben lerendezhető volna, nálad kint van a bal-felső sarokban.
Az 1,2 lábakhoz közvetve, a 3-ashoz közvetlenül csatlakozó testnek épített ága-bogas csillagpont teljesen felesleges, csak a zavart gyűjti a hosszú vezetősávokkal.
Az IC mögé nem tennék alkatrészt, ott eljöhet a visszacsatolás a kimenetről.
Sziszifuszi munka a nyáktervezés, de a helyes vezetősáv kialakítás és az esztétikus alkatrész-elrendezés meghálálja a beleölt munkát
(#) airwalker hozzászólása Ápr 13, 2012 /
 
Köszönöm! akkor mihelyst lesz időm újracsinálom az egészet.
(#) reloop válasza airwalker hozzászólására (») Ápr 13, 2012 /
 
Nincs mit. Itt kaphatsz hathatós segítséget.
(#) airwalker hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
Előbb cselekedtem, aztán gondolkodtam Tehát hol tudnék venni STK 4048 ic-t? Mert csak STK 4048II-t találtam. Vagy az is ugyanazt tudja?
(#) reloop válasza airwalker hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Szemre elég egyformák. Bővebben: Link
(#) lixi válasza reloop hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
Sziasztok Én ajánlanám a 4048II-t
Tapasztalatból, ezek a Sanyo másolatok már nem bírják annyira a strapát 4048II 4-8ohm bír a V és IX csak 8ohm
Én láttam belűről is sajna ezeket és egy eredeti Sanyo-t is hát a mostaniak sokkal silányabbak, mintha egy tokba betettek volna egy nyáklapot rossz minőségű smd alkatrészekkel és ocsmány forrasztással!
Én a http://www.hornos.hu/ -n rendeltem.
(#) airwalker hozzászólása Ápr 19, 2012 /
 
És a nyákja is ugyanaz mint a simaé?
(#) szamóca válasza airwalker hozzászólására (») Ápr 19, 2012 /
 
A harmonikus torzítási értékek is változnak a római számok jelölése szerint. Minél magasabbak annál alacsonyabb a torzítás, de a 4048-ast csak II & V végződéssel gyártotta a Szénio. Anno a katalógusunkba is feltettem.
Következő: »»   8 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem