Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   210 / 308
(#) gordonfreemN válasza granpa hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Sajnos ami maradt, abből már füst és vágódeszka lett a háziasszonynak...
(#) zolika60 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
A hal már gondolom kirántva így a vágódeszka visszaszerezhető.
(#) granpa válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Fenyő amúgy sem alkalmas vágódeszkának (legfeljebb a vörös, a többi mállik, és gyantáz).
(#) gordonfreemN válasza granpa hozzászólására (») Dec 24, 2012 /
 
Egy dbig csak kibírja.
(#) Gafly válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 25, 2012 / 2
 
Szerintem túllihegtük a dolgot így visszaolvasva.
100 mm pofaszélességű satuhoz párnafát tenni valami olyasmi, mint amikor a csiga bedől a kanyarban

Ettől függetelenül kend be a tetejét valamive, és tegyél átlós merevítést és/vagy deszkát az oldalára.
Meg én be is polcoznám az alját...
(#) CIROKL válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Hu én biztos nem teszek semmit az aljára és nem is kenem be semmivel, hisz nekem nem kell satupad ami már megvan 30 éve azt egy évben egyszer ha ha használom az is sok és abban a formában ahogyan anno megalkottam nekem tökéletes!
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) zolika60 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2012 2 /
 
Nincs igazad. A fényképen lévő satu oldalsó csavarjai nagyon a szélére esnek a 40mm-es lapnak. Mivel fenyőfa szinte biztosan szétrepesztik.
(#) CIROKL válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Ne ragozzuk már ezt a eszement badarságot , ezt a képet én tettem föl és elmondanám ez a satupad a cégnél van ahol én már 1976 óta dolgozom és ezt használom azóta amióta oda kerültem na ez azóta nem repedt el és ez nem kispályás felhasználásra van tervezve és használva!
Szerintem itt ezt a satu ügyet nyugodt lelkiismerettel félre lehet tenni !
(#) zolika60 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Ezek a satuk függőleges csavarokkal vannak rögzítve, de az övé függőlegesen csak eggyel és kettő az asztallap élén kéne hogy fogja. Teljesen más technika. Persze mindenki úgy szereli fel a saját satuját ahogy akarja.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) Gafly válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Idézet:
„Ez egy százas satu hobbi célra lesz, meg házimunkák. Semmi extra.”

Ebből kiindulva, igazat adok Lacinak:
Idézet:
„Szerintem itt ezt a satu ügyet nyugodt lelkiismerettel félre lehet tenni !”

Ugyanakkor szerintem hangzott el itt sok okosság is...
Én például mindig "herótot" kapok ha a satupad "bidereg/rezonál/lötyög". Nem ez a dolga. Álljon aminek állnia kell!
Odáig még nem vetemedtem, hogy pár tiplivel neki rögzítsem a falnak, de a merevítés azért csodát tesz...
(#) gordonfreemN válasza Gafly hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Egyszerűen nem megy a fejembe ez a merevítés, hogy minek...

Nekem ez olyan atomstabilnak tűnik, hogy na.
Hegesztett 40-es zártszelvény, mindenhol körbevarrva, lakatos által elkészítve, aki a régi idők tudását alkalmazta.

A felső keretvasak gérbe vágva, úgy hegesztve.
Hát nem tudom, ígérem nektek, ha nem lesz stabil a szerkezet, írok nektek ide egy elnézést kérő hsz-t.
De ezt amíg nem tapasztalom a saját bőrömön, addig nem barmolom össze a friss festést.

A satu kikerült az utolsó lapra. Két lapra azért nem tettem, mert akkor a hátsó függőleges furat került volna két lap közé, vagy nagyon a szélére. Fogtuk, mellétettük jobb oldalra a fűrészt, hogy az még kényelmesen elférjen mellette és kb 15-20cm-re a szélétől a jobb oldalára került a padnak. A jobb oldal az tuti volt, csak azt nem tudtam, hogy mennyi helyet hagyjak. Jobbkezes vagyok, nekem ezen az oldalon esik kézre, a másik oldalon csak útban lett volna. S így maradt az asztalon még hely is.
Végül kb 80cm-1m maradt a falig, hát ez ilyen lett.

Így is klasszisokkal jobb lett, mint amim valaha volt. A helyiség is első nekifutásra csak egy 1,5m*3m-es lyuk volt. Aztán volt szerencsém olyan szomszédhoz, aki némi pénzért megvállt a mellettem lévő helyiségtől...
Mivel ez ugye egy társasház alagsora, tk "pince".
A többiről már meséltem.

Képeket mindjárt dobok fel, milyen lett az elrendezés.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) l48 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 25, 2012 /
 
Az első komolyabb fürészelésnél kiderül.
(#) gordonfreemN hozzászólása Dec 25, 2012 /
 
Az első kép a rumlis helyet mutatja be.
Második a satupad.
A harmadik a forrasztós asztal.
Hát ilyen lett. Most már van benne fűtés is és még van pár tennivaló, de ez már a végleges közeli állapot.
A hozzászólás módosítva: Dec 25, 2012
(#) Gafly válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Sok örömed teljen benne
Szerintem sokaknak csorog a nyála már a jelenlegi állapottól is
(#) (Felhasználó 46585) válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 26, 2012 / 1
 
Nagyon szépen alakul... sok ügyes kütyüt csinálj benne!

De egy dologra nagyon vigyázz! Ne hordj össze mindenféle látszólag értelmes szemetet, mert úgy jársz mint én. Nekem 20 nm-em van és benne kb 7 m hosszú Dexion-Salgo polcrendszer 2,5 m magasságig. Ennek ellenére minden tele van, mert sajnálok kidobni dolgokat... és a mechanikus asztal nem is ebben a helyiségben van...
(#) Doncso válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Hozzád akkor mennék egy lomtalanításra.
(#) gordonfreemN hozzászólása Dec 26, 2012 /
 
Köszönöm!

A lomos tanácsot pedig megpróbálom megfogadni.
(#) szamóca válasza gordonfreemN hozzászólására (») Dec 26, 2012 / 1
 
Nem fog sikerülni.
Mihelyst kidobod ami nem kell, másnap már szükséged lenne rá, és ez elraktározódik a memoryban, ami később szoftver vezérelve megakadályozza a hardvert, hogy a hasonló esetek ne ismétlődhessenek meg.
(#) _ampervadasz_ válasza szamóca hozzászólására (») Dec 26, 2012 / 1
 
A szoftverrel meg előfordul a kivétel kezelési hiba, aztán a jön a verem alapú puffer túlcsordulás ( megy kukába mégis versön').

Ebben a jó időben nekifogtam műhelyem, megépítésének, sajnos egy hónapra félbe maradt, mostanában várható a befejezés, eléggé helyszűkös, mert egy pincéről van szó, másrészt a tűzvédelmi előírásokat be kellett tartani és még villany még mindig nincsen bevezetve.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) (Felhasználó 46585) válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Nincs kuka... melléképületen gondolkozom...oda elférne az ásó, kapa, meg a...
(#) _ampervadasz_ válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
...száncsengő? Azzal csak egy baj, van, hogy az is megfog töltődni egy idő mulva. Saját "káromon" tanultam meg mikor egyrészt tűzrendészeti bejárás volt másrészt a lomok lebontása, csak a szükséges, és felhasználható alkatrészek megtartása. Mondanom sem kell hónapokig tarott csaka bontogatás és még mindig van, de jelentősen kevesebb, amit remélhetőleg sikerül leredukálnom nullára tavaszig. Csak a bontásokból származó fémanyag lett 3 mázsa! Nem mintha arra utaztam volna, hogy kell a fém egyszerűen gyült az magától is. Ennek a tömegnek 80% -a lemez volt tisztán és most is egy olyan 0,8 mázsa körül még tengődik a pincben. Itt maga a veszélyes hulladék kezelése ütközött problémába, üvegszálas műanyag, PVC, bakelit, gumi, festékek, oldoszerek, mert ezek a kukába sem kerülhetnek ki.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2012
(#) Gafly válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Én már mindent ingyen osztogatok, de akkor sem fogynak a dögök
(#) Doncso válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2012 /
 
Oda is megyek lomtalanítani
(#) gordonfreemN válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Idézet:
„"Itt maga a veszélyes hulladék kezelése ütközött problémába, üvegszálas műanyag, PVC, bakelit, gumi, festékek, oldoszerek, mert ezek a kukába sem kerülhetnek ki. "”


Szeretek ilyeneket olvasni! Ez nagyon szép gondolkozás!
(#) bankimajki hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
A nagy bontogatásban ha valaki full bridge drivert találna, esetleg kettőt is azt szívesen átvenném. Még kibontani sem kell, majd én megcsinálom.

Üdv.: Miki
(#) elektroncso hozzászólása Dec 27, 2012 /
 
Sziasztok, nemrég tettem fel képet a műhelyemről.Itt a tél és elég hideg van benne ez miatt leköltöztem a szobámba egy kis dohányzóasztalhoz szerelni.Teszek fel róla képet,az első képen az asztal közvetlenül berendezés után a második képen pedig fél óra használat után.Különbség látszik.
(#) kissi válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia!

Úgy látom Te is csak a 3D-s asztali munkában éred jól magad !
Steve
(#) granpa válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Olyasmire gondolsz, mint: EL7232CN, ennél ír olyanokat, hogy: power mosfet driver, bridge driver. Szerintem nekem van, de jelenleg 200km-re, és csak Szt.György nap után derül ki. Vagy ISL89412IPZ.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2012
(#) satlokk válasza elektroncso hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Szia!
Mi célt szolgálnak azok a műszerek?
(#) Gafly válasza satlokk hozzászólására (») Dec 27, 2012 /
 
Az a nagyothalló hangszóró tetszik

Mondjuk ugyanebből a pénzből egyenletesebben is el lehetett volna osztani a rajzszegeket (csak oda kell figyelni kicsit jobban).
Következő: »»   210 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem