Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1082 / 1674
(#) szili83 válasza efraim hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Én azért szeretem ezt a pákát, mert Weller hegy van benne, belemegy.

Egy jó weller páka nem olcsó. De a páka az a wellernél kezdődik, a hegyük nagyon sokat kibír.

Van gázas pákám, az is weller... Az jó akkor, ha nincs áram a közelben, s forrasztani kell.
A hozzászólás módosítva: Szept 8, 2013
(#) Davidd válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Szevasz! Szép lett, gratula. Látom, hogy irtad itt is megjártad a tükrözéssel. Melyik kapcsolást csináltad meg?
(#) soos csaba válasza Davidd hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Szevasz!, köszi, itt van a kapcsolás.
(#) icserny válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Idézet:
„Ez hogyan működik vagy mi a lényege?”
Ha jól értem, akkor ez egy manuálisan vezérelt, alacsonyfrekvenciás PWM. Egyszerűbb lett volna megoldani egy dimmerrel, de bizonyára ezek az alkatrészek voltak otthon. A FAHRENHEIT 28020-hoz hasonlóan nem hőfokot, hanem teljesítményt lehet szabályozni vele.
(#) akos70 hozzászólása Szept 8, 2013 / 1
 
Nemrég született a gondolat, hogy csinálok egy kis teljesítményű gitárkombót, a tavaly készített EL84PP túl soknak bizonyult szobagitározáshoz.
Egy hete a lomispiacon találtam egy kis csöves rádiót 1500 ft-ért, ez meg is oldotta az alapokat.
Amíg a dobozkáját rendbe raktam, vadásztam a hangra, amit szeretnék, ami kis keresgélés után meg is lett, a kapcsolási rajzával együtt.
A csöves egyenirányítás elmaradt, az eredeti szelénes egyenirányító gyenge volt, kapott 4 új diódát, több új alkatrész nem is nagyon ment bele.
A végcső a 6V6GT helyett az eredeti EL84 maradt (annak megfelelő értékű alkatrészekkel körülötte), az előfok a rajz szerinti.
A hangszóró az eredeti kis ovális hangszóró.
Nem vártam tőle nagy hangerőt (arra ott lenne a másik), inkább kisebb hangerőn is részletgazdag hangot (ezt nem tudja a másik, csak ha már nagyon hangos), amit meg is kaptam, de meglepetésemre nagyon hangos is tud lenni, és még akkor is kellemes hangja van, amit erről a pici hangszóróról nem gondoltam. (Ámbár az eredeti Fender Champ is csak 8"-os hangszóróval készült.)
Még egy hálózati kapcsoló kell a lyukba, nem találtam itthon megfelelőt.
(#) zolika60 válasza akos70 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Gratulálok hozzá. Szép újrahasznosítás. Bár gondolom Janóbácsi rádiót csinált volna belőle.
(#) sargarigo válasza akos70 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Aranyos lett! Grat!
(#) Doncso válasza icserny hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Érdekes a dolog, de én inkább maradok a jó öreg 5000Ft-os kattogós welleremnél.
(#) szili83 válasza icserny hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
A be és kikapcsolási időt függetlenül szerettem volna kezelni.
Ezért lett így, de lehetett volna tirisztoros teljesítmény szabályozó is akár, de mivel minden (12V 20W-os trafóból van itthon kb 20 darab) volt, csak poti nem, ezért ez volt a legolcsóbb.
(#) szili83 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
5000Ft-ért Wellert? Ha tudsz akkor jelezd, veszek is egyet!
(#) nagym6 válasza szili83 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
A tirisztoros teljesítményszabályozóval sincs előbbre a dolog. Csak akkor jó, ha pákahegyben hőérzékelő, és ez alapján teljesítményszabályozás.
(#) lajos1969 hozzászólása Szept 8, 2013 /
 
A délután eredménye, egy egyszerű autó akkumlátor töltő!

SDC10437.JPG
    
(#) szili83 hozzászólása Szept 8, 2013 /
 

Akkor meg mindegy.
A hőszabályozó a kezemben van, ha forraszt az ember észreveszi, ha hideg, vagy ha meleg.
Munkahelyen 11 évig wellert használtam, az új munkahelyemen Fahreinheit van, az messze nem jó. (a hegye, az állomás...). A 80W-os weller max 30 sec, és elérte a forrasztási hőmérsékletet.
(#) szili83 válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Szép munka.
Mit tud, kapcsolási rajt, s egyéb dokumentáció?
(#) lajos1969 válasza szili83 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
(#) akos70 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Zolika, Sárgarigó, köszönöm.
Jó alap lett volna felújításhoz is, de ehhez is nagyszerű volt, és így a kihasználtsága is nagyobb.
(#) Doncso válasza szili83 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Dehogy veszel.
(#) Doncso válasza szili83 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Egyébként veszel egy ilyet és beleteszed a weller hegyet, és? Bővebben: Link
(#) Doncso válasza szili83 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
De, hogy a kérdésedre is válaszoljak, itt van 2 perc keresés után : Bővebben: Link
(#) kaqkk válasza soos csaba hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Ezért érdemes egy szót rátervezni , így a "gyártásnál " kizárod a hiba lehetőségét !
(#) nagy hoho válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 8, 2013 /
 
Nagyon tetszetős lett, a Tőled megszokott minőségben. Pont egy ilyen töltőt kell a barátomnak készítenem. Ha jól látom a nyákot át dolgoztad. Az eredeti Lengyel doksihoz nincs külön nyákterv, illetve ami van az részemről nehezen látható. Az nagy kérés lenne ha közzé tennéd a Te nyákodat?
Gondolom másokat is érdekelne. Előre is köszönöm!
(#) lajos1969 válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Tessék itt van! Beültetés az eredeti alapján.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
(#) nagy hoho válasza lajos1969 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Köszönöm, a gépemből hiányzik valami program mert nem tudom megnyitni a lay formátumot.
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Kösz ezt írja ki, már tíz perce: Please wait ... contacting download location!
(#) nagym6 válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Jó a link, nekem azonnal jön.
(#) nagy hoho válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Valami nem gömbölyű nálam, lehet, hogy én.
(#) Frankye válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Nekem is kb. 1 másodperc után megjelent a "Fájl mentése" felugró kisablak, tehát Nálad lesz a gond. Próbáld meg frissíteni az oldalt, vagy újra rákattintani a Zoli által beírt linkre.
(#) nagym6 válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Talán segíthet, a böngészöből törölni az előzményeket. De nem biztos, hogy itt a hiba.
Egyébként a Sprint Layout nyáktervezővel készült a nyák.
A hozzászólás módosítva: Szept 9, 2013
(#) mraulajos válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Hali
Nem a vírus irtód akadályozza meg?
(#) sastas01 válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 9, 2013 /
 
Beírod, hogy Sprint Layout letöltése, és a 4-5. találat Vicsys oldala ott szépen le van írva, honnan töltsd le.
Következő: »»   1082 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem