Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1084 / 1674
(#) kameleon2 válasza Electricboy hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Hahaha ... rátapintottál a lényegre. Ez a potihoz kapott gyári forgatógomb... Már készül az is - szintén cnc-vel, csak keményfából szeretném . Időközben találtam egy aluprofilt is a lomok között. Ha ledarabolom, egy kétoldalas ragasztóval feltéve a két parkettalap találkozását is szebben el tudom tüntetni. Már az elejétől alu doboznak indult, de aluminium lapom nem volt. Később ráébredtem, hogy végül, ha legyalulok a cnc-vel pár mm-t a 8-as padlólapból - abból is tudok 3mm-est csinálni, de akkor már nem akartam mindent elölről kezdeni - majd a következőnél... Ez már szól az asztalomon és végre hallgathatom netről a reklámmentes skyradio-t... A cnc programot is volna még hol javítani, mert ez a rajzprogramból jött ki - én még jócskán egyszerűsíttettem volna rajta, hogy például szebb legyen a hűtőrács kialakítása. Most két lépésből csinálta meg a gép - és mivel két irányba haladt a fej - sajnos látszik is. Ha egy lépésben ment volna végig szebb lenne az eredmény. Egyenlőre tanulni jó volt - és még mindig szebb lett, mintha én reszelgettem volna ki. Ami a legjobb, hogy a derékszög az derékszög és a méretpontosságra sincs panasz. Minden rész passzol.
(#) sargarigo hozzászólása Szept 15, 2013 /
 
Na! Így már értem! Köszönöm a válaszokat!
(#) Atosz90 hozzászólása Szept 16, 2013 /
 
Próbálkozás az üvegforrasztással.
Volt egy törött töltőnyílású nixie csövem, szerettem volna életre kelteni, hogy forrasztok rá töltő csonkot, és megpróbáltam volna megtölteni argonnal, hogy kék legyen a glimmfénye, de már a kezdeteknél kudarcba fulladt.
Még lesznek próbálkozások, mert vannak még töröttek, remélem több sikerrel.

IMG_0488.JPG
    
(#) kameleon2 válasza Atosz90 hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Édesapámék kémcsővel és Bunsen égővel kezdték... Ők hőmérőket csináltak elsőként. Fogtechnikai laborok használnak hasonló égőket. Talán azzal több sikerrel jársz. 1200 fokon már lágyul az üveg, de az olvadáshoz kicsit már több kell ~ 1480 °C ... A kettő között formálhatod. Célszerű fa-sablont csinálni, amit vízzel hűtesz, nedves újságpapírból készített vastagabb anyaggal simíthatod még, vagy vizes fával. Melegít-formáz, melegít, formáz... Ha kész a forma, akkor is egy kicsit melegíteni kell, hogy ne maradjon benne a formázásból eredő feszültség. Ha tört, akkor túl rideg volt már, lehet, hogy alacsony volt a hőmérsékleted. Egy infrás hőmérő először sokat segíthet. Utána úgyis ráérzel.
(#) kaqkk válasza Atosz90 hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Túl hamar kezdted húzni ??? Ha nem megy szólj a vegyész barátodnak ő tanult üvegtechnikát !
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2013
(#) H2opok hozzászólása Szept 16, 2013 /
 
Üdv
Elkészült egy újabb órám. Word Clock.
Közben gyakoroltam egy kis videoszerkesztést, vágást. Itt egy kis video róla:
WordClock

Link javítva
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2013
(#) Atosz90 válasza kaqkk hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Már vagy 30 éve csinálta, azóta tudtommal klímákat szerel, de üsse kavics majd megkérdezem.
Jut eszembe vegyész barátom(kaqkk), nem segítenél nekem ?
(#) vicsys válasza H2opok hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Szép munka, gratula!
(#) Mybuster válasza H2opok hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Nagyon tetszik! A videó szerkesztése is kiváló!
(#) kocsgab002 válasza H2opok hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Nagyon jó lett..
Jó kis videót raktál össze az óráról, és a zene is passzol hozzá.
(#) kameleon2 válasza H2opok hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Jól elmolyoltál a videóval . Még Avid-es utómunka rendszereknél sem láttam ilyen igényes munkát - legalábbis adásba nem ment . Ha reklámot kell csinálnom biztosan hozzád fordulok Amúgy az óra is szuper !
(#) rohi válasza H2opok hozzászólására (») Szept 16, 2013 /
 
Hát ez nagyon ott van!
A végén a szöveg majdnem kiugrott a képernyőmről.
De az órára visszatérve ezt nagyon szépen megcsináltátok.(grat. Gábornak és Sottynak is)
(#) Frankye válasza H2opok hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Aztaleborultszivarvégitnekije! Hát ez - Pestiesen szólván - nagyon nem semmi! Elismerésem az óráért is, az utómunkáért is!
(#) dudassandor1 válasza H2opok hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Ez minden tekintetben hibátlan munka! Gratulálok hozzá!
(#) enree válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
H2opok: Valóban nagyon igényes lett a videó és az óra is! Kameleon2: Azért ezt ne mondd már, hogy nem látsz normálisan összerakott anyagokat a TV-ben... ugyan nem vágó vagyok, de azért ilyet ne állíts!
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2013
(#) kameleon2 válasza enree hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Körzeti TV stúdiókban igen. A "nagy" TV-kben nem. Évekig építettem stúdiókat. Amilyen technika és amennyi pénz van - ahhoz képest a színvonal igen gyatra. És én láttam, azt is miből dolgoznak. Szoktál mást is látni, mint a Magyar vagy magyarított csatornák? De ez már tényleg nem kívánkozik ide. A lényeg: Néha egy amatőr lelkesedése 1000x többet ér mint bármilyen szaktudásnak beállított kontárság.
(#) enree válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
Így már értem, mire gondolsz, a többit privátban
(#) Izeg. válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
No-no!
Az üveg már 400 fok körül lágyul!Az 1480 fok az az előállítási(összeolvasztási hőmérséklet)
Mi a laborban üveget szoktunk formázni, valóban elég egy gázégő, és akkor a legjobb, mikor viszonylag tartósan tartja a halvány narancssárga színét. De ekkor is attól függően, hogy milyen vastag, nagyon gyorsan kell vele dolgozni. Nem hinném, hogy a nixie cső túl vastag üvegből készülne, így szerintem az lenne a legjobb, ha a csúcsát egy üvegvágóval levágod szép egyenesre, és utána egy vastagabb csővel dolgozod össze, folyamatos forgatás közben. Mert a vékony üveg akkor is szeret eltörni, ha csak az egyik oldala van melegítve. Azontúl ne legyen a készterméken éles,sarkos rész, mert itt gyűlik össze a feszültség, és saját magától szétreccsen hűlés közben.
Az égőről még annyit, hogy a legcélszerűbb egy szúróláng az olvasztáshoz. Nem kell felttlen bunsen égő, láttam már olyan kis 1 kilós gázpalackra szerelhető égőfejet, ami szúrólánggal ég.
(#) kameleon2 válasza Izeg. hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
SZia! Igen hamar lágyul, de én például a Tiffanyhoz jobban fel kellett melegítsem a palack darabjaimat, hogy kisimuljanak... Ahhoz kellett az 1200 fok. Vékony üveggel én nem is mertem bűvészkedni. Mellesleg a Mester utca mellett valamelyik párhuzamos utcában van egy üvegműves. Szerintem lehet, hogy jobban járna Atosz90 - ha elsétálna hozzá. Ott nagyon szép vékony üvegmunkákat láttam és nem kell nulláról felszerelkezni hozzá.
(#) tiggersoft válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 17, 2013 /
 
A Tompa utca 15/b-ben van, Ranyák üvegtechnika. Pont a zebrával szemben van a "vitrinje" a villamosmegállónál.
(#) djloui hozzászólása Szept 17, 2013 /
 
Üdvözlet mindenkinek, megmutatom nektek a készülőben lévő végfokomat. A doboz gyári, valami orosz csoda volt így vettem,NMOS végfok 10fetes, beag nagy toroid és 2x29000µF puffer. Még a védelmeket és a apró elektronikákat kell megcsinálni.

DSC_0156.JPG
    
(#) papus51 válasza Atosz90 hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Szia!
Én egykoron vegyésznek készültem, és emlékszem még, hogy a Petrikben volt egy évig (vagy félévig) üvegtechnika oktatás. Az biztos, hogy az ottani égőkben a gázhoz tiszta oxigént adagoltak, mert így lehetett elérni a kellő hőmérsékletet.
Az argont nem alacsony nyomáson kellene betölteni?
(#) djhans hozzászólása Szept 18, 2013 /
 
Sziasztok!

Építettem egy 12V 20A-es tápot autós cuccok szervizeléséhez. PC táp alkatrészeit használtam fel. A nyák új, a trafót áttekertem. 0,57 ohm 2kW ellenállással teszteltem, stabilan tudja a 12V 20A-t.
(#) Laslie válasza djhans hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Szia!
Nem rossz! Ez tetszik! Nekem is van elfekvőben néhány PC tápom, amit fel tudnék használni egy ilyenhez. Kapcsolási rajzot merre találom?
Üdv
Laslie
(#) djhans válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Köszi! Van egy szabályozható is 0-40V, 0-5A de az még nincs bedobozolva.
(#) djhans válasza Laslie hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
PC táp atalakítás topikban. Úgy ollóztam össze több rajzból.
(#) Laslie válasza djhans hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Értem.
Megosztod az így összeollózott kapcsolási rajzot, vagy nem publikus?
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2013
(#) djhans válasza Laslie hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Igazából egyből nyákra terveztem, nincs kapcs rajz. A nyákrajzot feltehetem.
(#) Laslie válasza djhans hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
Azt megköszönöm.
(#) djhans válasza Laslie hozzászólására (») Szept 18, 2013 /
 
A topikjába felteszem.
Következő: »»   1084 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem