Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Brikettáló gép házilag
 
Témaindító: imu73, idő: Márc 9, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 31
(#) zolika60 válasza Murphy hozzászólására (») Ápr 8, 2013 /
 
Igen, azért is nem értettem a hozzászólásod. Valóban gyorsnak és olcsónak tűnik.
(#) Murphy hozzászólása Ápr 15, 2013 /
 
de csöndben lett ez a forum....elfogytak az ötletek?gyerünk ébresztő.
(#) strobi válasza Murphy hozzászólására (») Ápr 15, 2013 /
 
Engem nagyon érdekelne az a megoldás amit belinkeltél ,de csupán valami óriásmail link foszlány ugrik be tartalom nélkül.
(#) voodoo válasza Murphy hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Nincs pénz.
Ez egy olyan "hobbi" ami nem két fillér (még próbálkozgatás sem olcsó) kivéve, ha az embernek módja van bejutni egy jó kis méhtelepre és pult alól szedni össze az összetevőket.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Ápr 16, 2013 /
 
Helló
Szerintetek szalmával érdemes lenne foglalkozni?
Üdv
(#) voodoo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Persze! Az egyik legjobb.
(#) sanykaraj válasza voodoo hozzászólására (») Ápr 16, 2013 /
 
Igen olcsó és nagyon jól lehet velle füteni, föleg egy rendes kazánal. Tárolni kicsit nehéz.
(#) csivi hozzászólása Máj 6, 2013 /
 
Sziasztok én még csak pár hónapja ismerkedek a brikettel és csakmost csináltam hozzá gépet de még csak tesztelem egész jol nyomja 2 es briketálo 5 t emelövel kb 3-4 nap alatt jól megszárad utánna rakom zsákba igaz nem nagy 8x5 cm es de elég azis.Ólyan kérdésem lenne kell bele tényleg szalmiákszesz?? valahol azt olvastam választ előre is köszönöm üdv mindenkinek
(#) zolika60 válasza csivi hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Nem kell bele.
(#) csivi válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Oké köszi
(#) voodoo válasza sanykaraj hozzászólására (») Máj 6, 2013 /
 
Miért nehéz tárolni?
(#) csivi hozzászólása Máj 26, 2013 /
 
Sziasztok aki egész télen brikettel tüzelt kb mennyi mázsa ment el neki?
(#) Murphy válasza voodoo hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Nekem Idén télen 4.5 tonna fogyott el...kb 2 hónap alatt készitettem el.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2013
(#) voodoo válasza Murphy hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Nem csivinek akartad írni?
(#) csivi válasza Murphy hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Hello te aztán nyomtad neki jo sokat csináltál nekem még csak pár darab van hozzád képest
(#) csivi válasza voodoo hozzászólására (») Júl 1, 2013 /
 
Ki tudja kinek akarta irni
(#) Murphy válasza csivi hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Neked irtam
(#) csivi válasza Murphy hozzászólására (») Júl 2, 2013 /
 
Hello köszi a választ és kb hány négyzet métert fűtöttél vele?csak briketet használtál?
(#) Murphy válasza csivi hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
szia pontosan 93m2-t fütöttem ki vele.kazánban.jó lég beállítással.fa csak begyújtásra volt az is minimális.
(#) csivi válasza Murphy hozzászólására (») Júl 4, 2013 /
 
Hello akkor neked megérte briketálni???én is kiváncsi leszek rá hogy ég menyire adja majd a meleget igaz én 2 kályhával fütök télenkb 100 mázsa fa ment e 70 m2 enl
(#) Murphy válasza csivi hozzászólására (») Júl 6, 2013 /
 
Fele annyi brikett kell, de majd kitapasztalod. Sok sikert hozzá nekem megvan
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2013
(#) zutyi hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Hali valaki tudna nekem segíteni papírapritót szeretnék csinálni de nem tudom hogy kezdjek hozzá.
Papir brikettet csinálok de ez a olló val darabolás már fárasztó.
Vagy esetleg ha valaki tudna nekem csinálni egyet de nem horribilis áron.
(#) zolika60 válasza zutyi hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Egy nagy edényben áztasd be és egy fúrógépes anyagkeverővel simán összeturmixolod.
(#) zutyi hozzászólása Feb 2, 2014 /
 
Azt már probáltam de nem igazán jött be.
Valami mást esetleg.
(#) vizor válasza zutyi hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Betonkeverővel szokták még.
(#) alux válasza zutyi hozzászólására (») Feb 2, 2014 /
 
Próbáld meg ipari iratmegsemmisítővel vagy kerti ágaprító géppel, aztán áztatás, préselés=tégla
(#) kuc-kuc válasza zutyi hozzászólására (») Feb 4, 2014 /
 
A kerti ágaprító nem ér semmi már próbáltam állandóan begyűrte a papírt. Én is egy papír darálón gondolkodom már régóta, sajna még nem jött össze semmi ami működne. Egy olyanra gondoltam, hogy egy KD 160-as terménydarálót ki lehetne próbálni milyen lehet. Sajna az ismerőseim körében nincs ilyen senkinek. Amiket eddig láttam azoknak túl kicsi a garatja és nem megy bele, illetve macerás lenne. A másik ötletem egy szalmadaráló kipróbálása. Ha van valakinek olyan ismerőse akinek van ilyen gépe és megtenné, hogy kipróbálná, szerintem sokaknak segítene. A tépkedés valóban lassú nálam 1-1,5 órai tépkedéssel jön ki kb. 30-50db attól függően, hogy újság vagy karton.
(#) zutyi hozzászólása Feb 5, 2014 /
 
Én olyasmiben gondolkodom mint a tészta metélő.
Láttam egyet olyan pont tőkéleletes lenne.

images.jpg
    
(#) kuc-kuc válasza zutyi hozzászólására (») Feb 12, 2014 /
 
Igen láttam már én is ezt a gépet. Én valami olyasmit akarok ami nem csíkoz, hanem apróbbra darálja le, mert így könnyebb a dolgom a pépesítésnél. Most tépkedem a kartont és az újságokat és azt vettem észre, hogy minél apróbb annál könnyebb és gyorsabb a pépesítés.
(#) giskard hozzászólása Aug 7, 2014 /
 
Az én daráló elképzelésem az, hogy egy hengerre (tűzoltó palack) hegesztek kb 5 cm hosszú betonvasakat az egész felületen (mint egy többsoros fésű) ez lesz a forgó. A sík állórészbe szintén, hogy a betonvasak egymás közt elforogjanak. Van vélemény róla ?

daráló.jpg
    
Következő: »»   29 / 31
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem