Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1008 / 1385
(#) eyess válasza papus51 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Egy gyors rajzocska . A lényege következő.
Egy bármely tömör műanyag ami legalább 5 - 6 átmérővel rendelkezik .Annak a végét be kell tűreszelővel reszelni a rajzon látható módon.Ez kb úgy fog viselkedni mint egy villa ugyanis úgy kell megmunkálni a végét , hogy kicsit szoros legyen .Igy amikor mondjuk a dióda vizsgálatára kerül sor , vagy vele azonos méretű alkatrészre , arra szépen rá kell felülről nyomni .A műanyag végbe benne marad ezután lehet a teszterre ráhelyezve tartani , és kimérni .Elpattanni nem tud mert a műanyag befogó vég nem engedi .A mérés végeztével egyszerűen két ujjal kivehető az alkatrész.
Minden más formájú , vagy méretű alkatrészhez lehet külön ilyet csinálni , vagy egyszerűen csak egyet , és a véget rugós befogós megoldásúra csinálni.Ez már részlet kérdés lesz.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2014
(#) efraim válasza eyess hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Hmmm... Én azért inkább csinálnék plexiből egy "maszkot" és a mérendő alkatrészeket csak bele kellene helyezni csipesszel a megfelelő helyre. A leszorítás pedig egyetlen gumihengerrel. Minden alkatrészhez célszerszámot gyártani nagyon strapás.
(#) eyess válasza efraim hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
A kb azonos méretű alkatrészeket /hez/ bizonyos méretig használható lenne egy befogó.Ha meg már annyira eltérő a méret , akkor úgy is váltani kell.De ha maszkot akarsz csinálni , akkor is a sokféle méretű alkatrész miatt ugyan úgy külön külön maszk kellene.Igy meg csak mint az utca takarító aki a szöges botjával felszedi a papírt úgy lehet felszedni ezzel az alkatrészeket is.
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2014
(#) ktamas66 válasza eyess hozzászólására (») Márc 17, 2014 / 1
 
Pontosan az SMD-re gondoltam . A kiforrasztott alkatrészek "elgörbült" lábai és az ónpacák miatt már nem fekszenek fel rendesen, különösen a SOT23 és a hűtőfelületes SMD tokoknál igaz (ugye nem egy biztonságos dolog mondjuk ónszívó szalaggal sokkolni egy alkatrészt, ráadásul nem is olcsó mulatság). A kicsi kétlábú alkatrészeket sokszor egyszerűbb mérőcsúccsal mérni, mint szenvedni a nyákon a pozicionálással. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy felesleges, de jó ha van az embernek hozzá megfelelő csipeszei.
(#) efraim válasza eyess hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Ha erre a panelre ráhelyezel egy takaró maszkot, akkor csak 1 maszk kell, ami mindig a panelen van. Azt hiszem nem értetted a gondolatot. A maszkon több ablak van, pontosan az érintkezők fölött.
(#) eyess válasza ktamas66 hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Tudom , hogy smd re gondoltál , és persze van csipeszem is , és a két végű alkatrésznél nagyon jó .De már egy három lábú smd tranzisztornál már körülményesebb.Csak forog forog pattog , amíg sikerül esetleg kimérni.
Viszont erre a teszt nyákra jobb rátenni , és nem guvad ki az ember szeme sem.

Efram . Hogy is gondoltad ezt a maszkot ?
Szóval lenne egy úgynevezett kaloda nevezzük most így , ami az alkatrészeket befogadja , ha jól értelmezem ,ahogy te gondolod.
És ebbe beletéve a megfelelő helyekre az alkatrész /eket/ , és mérhető.Ok de ott van a be tétel , és a kivétel.Még a be tétel hagyján is , de a kivétel ?
(#) efraim válasza eyess hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Nevezd "kalodának" nem szükséges, hogy vastag plexilap legyen. Irattartókban használnak vékony műanyaglapokat az iratcsomók szétválasztására. Abból japánkéssel is kivágható a maszk, a vastagsága legfeljebb a levékonyabb smd alkatrész fele. Ha tobb rétegből építed fel a maszkot, akkor mindenütt elérhető a magasságban a kb. félig érő "kaloda".
(#) eyess válasza efraim hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Ezt szabad kézzel kivágni , hogy mindenhol stimmeljen , és pontos legyen én biztos nem tudnám.A másik meg hogy néhány helyen például a DPACK lábai közzé beszerkesztett sot89 , sot23 , sot223 kivágása ha sikerülne is azok mentén nagyon vékony lenne ez a műanyag maszk.Nem hiszem , hogy stabil lenne.
(#) Moderátor hozzászólása Márc 18, 2014
 
Tisztelt Kollégák!
Úgy látom, kezd a beszélgetés erősen eltérni az eredeti témától, ez ugyanis a NYÁK lapok házilagos készítéséről szóló, nem pedig a "Hogyan mérjünk apró alkatrészeket témája, ezért kérem, hogy térjetek vissza az eredeti mederbe!
Köszönöm.
(#) mezga válasza (») Márc 19, 2014 /
 
Kedves Frankye !

Egy lamináló átalakításának leírását szeretném közreadni , fotókkal.
Hova javaslod ? Cikkekhez , vagy ide ebbe a fórumba? mezga
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2014
(#) kaqkk válasza mezga hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Én csak egyszerű felhasználó vagyok, de javasolnám hogy cikk ként kerüljön fel az oldalra , akkor nem kell a témában keresgélni , ha valaki meg akarja nézni egyszerűbben megtalálja.....
(#) mezga válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Köszi !

Rákerestem a témára , de ezt nem találtam , és így más sem találná meg .
Ide is elférne , de a nyákkészítés fórumba is .
Nem tudom cikket hogyan kell feltenni , pl. részekre bontani .
(#) NyariG válasza mezga hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Saját menü > Tartalom szerkesztés > Cikk szerkesztés
(#) kaqkk válasza mezga hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Szerinted itt az 1022 oldalon megtalálni könnyebb mint ha a cikkekre klikkelsz?? Ha akarsz cikket írni tedd meg , ha nem akkor olvasd el figyelmesen itt a téma címe alatt a sárga "fejlécet" Egyébként meg nem kell általánosítani : ha te nem tudod használni a keresőt talán még mások tudják...
Idézet:
„Rákerestem a témára , de ezt nem találtam , és így más sem találná meg .”
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2014
(#) mezga válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Valóban megtaláltam , valamit rosszul írhattam be ((.
Egyébként tudom használni a keresőt !
A sárga fejlécet utalást nem értem !!
(#) sastas01 válasza mezga hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 

1.A témában szoktak lenni(voltak) személyeskedő, egymást durván sértegető viták.
2.Egy témát néha fél nap alatt 3x magyaráznak el egymásnak, csak más szavakkal, és ebből jön egy egyes pont
(#) kaqkk válasza mezga hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
Ha egy több hozzászólásba beleférő adathalmazt sok képpel felteszel a témába az nagy valószínűséggel blognak fog tűnni
Idézet:
„Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!”
Én erre a részre céloztam....De hagyjuk az egészet tedd ahová akarod már így is csináltunk egy fél oldal off ot...
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2014
(#) speedbump válasza bzumi hozzászólására (») Márc 19, 2014 /
 
80x200-ra 11.000Ft NAGYON olcsó. Mégis mit vársz?
(#) balazska1987 hozzászólása Márc 20, 2014 / 1
 
Sziasztok, tegnap próbálkoztam egy kis panelfestéssel, régóta kísérletezgetek már vele és szerintem egész jó eredmények születtek!

A forrasztási oldalon is tudom használni arról is fogok feltenni képeket, mivel vízbázisú festék így a toner por taszítja így vasalásos technikával felvisszük a solder mask-ot és mivel taszítja a vízbázisú festéket így a forrszemeknél nem marad meg a festék talán van egy régebbi kép megpróbálom azt is megkeresni ahol látszik is miről van szó!

Amikor megszáradt lakbenzinnel szoktam lemosni a forsszemekről a toner bevonatot mert a nitro megkapja a lakkot is.

A fényképen a feliratot azért vonta be a festék mert előtte akril lakkal lefújtam!
(#) every hozzászólása Márc 20, 2014 /
 
Ebből valaki tudna nekem valami használható (pl. pdf), file-t készíteni. Előre is köszi!

gerber.zip
    
(#) pjg válasza every hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Ez Eagle-vel készült. Nem tud gerbert importálni?
(#) pjg válasza every hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Ennyit tudtam tenni:
Mi ez? USB-s szkóp?
A hozzászólás módosítva: Márc 20, 2014
(#) Frankye válasza balazska1987 hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Ígéretes technológiának tűnik. Írhatnál róla néhány szót, ha van időd és kedved!
(#) balazska1987 válasza Frankye hozzászólására (») Márc 20, 2014 /
 
Ma délután csinálok képeket a folyamatról és megosztom veletek illetve leírom hogy mi hogyan is történik!
(#) elektros90 hozzászólása Márc 22, 2014 /
 
Sziasztok!
Még múltkor ígértem képeket a nyákról. Otthoni tintasugaras nyomtatással 0,3mm és 2mm es vonalvastagság használatánál produkáltam a csatolt képen láthatót. Három percig világítottam. A tiszta rész először szemcsés volt, de a fogkefés simogatás segített. A kép ellenére a vonalak nem érnek össze. A baj csak az, hogy a fólia elejét sosem sikerül szépen felvinni.
Bolti nyomtatással még vékonyabb vonalakat is eltudok érni, ha sikerül szépen felvinni a dry-t.
Észrevételeiteket, tanácsaitokat örömmel várom.

DSCF2343.jpg
    
(#) kaqkk válasza elektros90 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Én lézernyomival (hp2100) ezeket csináltam ma. A felvitel meg előbb utóbb tökéletes lesz nálad is (csak gyakorlás kérdése)
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2014
(#) pluto válasza elektros90 hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Szerintem valami baj van a módszertannal. Ez így nem az igazi. Én mindig hagyok azon a részen ahol elkezdem a fólia felvitelét, legalább két és fél centis sávot. Ott kézzel dörzsölöm rá a fóliát. Bár láthatólag Te is hagytál szabad helyet. Ezek után megy a 100 fokos laminálóba. Néha nálam is előfordul hasonló hiba, de csak ritkán és csak akkor, ha elbénázom.
(#) kaqkk válasza pluto hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Én először hidegen fellaminálom , ha buborék marad alatta visszahúzom és újralaminálom , ha jó akkor laminálom melegen....
(#) elektros90 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Sziasztok! A ráhagyás jó ötlet. Nem direkt hagytam, csak ilyen hosszú volt a réz. Viszont megnéztem közelebbről a fóliát, azok a görcsök már alapból benne vannak... A kicsik nemproblémásak, de a nagyobbak a lamináláskor felpúposodnak.
(#) pluto válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2014 /
 
Az elején én is úgy csináltam. De idővel áttértem arra, hogy egyből melegen laminálom. És láss csodát, a selejt drámain csökkent. És csak egyszer tolom át. Ha két oldalas, akkor megvárom amíg teljesen lehűl kéz melegre, mielőtt megint áttolnám.
Következő: »»   1008 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem