Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   312 / 580
(#) Busz válasza botesz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Kondit nem cseréltem ki. FI-relé nincs, csak 25A-os biztosító.
Két kondi is van benne. Egy óriási nagy meg egy kicsi mint egy fénycsőgyújtó.

De a centrifugához lehet valami köze ennek? Mert gyanús hogy megint nem megy illetve a motor hangja is megváltozott, de ezt betudtam annak hogy a palásttól változott a hangja.

Illetve most kapott terhelést is, raktam bele fél kiló ruhát.
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
A fénycsőgyújtó mérető a zavarszűrő.Ha lehet akkor üzem közben ilyen állapotban ne tapogasd mert még a végén ráragadsz!Nézd meg hogyha beállítod voltmérésre a multit és az egyik felét a a gép fém testéhez a másikat pedig a földhöz rakod mutat valamit?(elvileg kéne de nagyon is!)Valami testzárlatos benne de nagyon! Szerintem ha lenne FI azt már lenyomta volna.
(#) Busz válasza botesz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
A gép fém teste és a dugvilla föld érintkezője között a multi sípol tehát az odáig rendben. De viszont a dugvilla egyik villája és a föld között is sípol.

A FI pedig 15W-os villanykörtétől lekapcsol, nem még egy 400W-os szivárgó áramtól. De nincs fi relém hogy rádugjam, de nem kérdés hogy mit tenne, ezt kézzel is érezni ha nem földelt a konnektor.
De az a kondi viszont egyáltalán rá van kötve a gép testéhez?

Amúgy a gép teste bizserget, a dob meg ráz akkorát hogy el kell rántani a kezem ha földelés nélküli konnektorba dugom, csak azt nem tudom hogy mi a fene ami búg. Olyan mintha a fűtőszál fűtene olyasmi a búgás.
De a zavarszűrő konditól attól még mennie kellene a centrifugának nem?

Legalábbis szétszedve is rázott de akkor centrizett is.


De sajnos kezd olyan gyanúm lenni hogy súlyos hiba van itt.
Mert ugyanis rossz volt az ajtózár, így a centri nem pörgött fel, az előző tulaj meg így használta 10 évig. Én meg megkaptam, vettem bele ajtózárat, működött, összeraktam, ruha bele, meg földelt konnektor de már jött is a búgás meg újra nem centrifugál.

Szóval nekem az a sanda gyanúm hogy a motorját kiégették az ajtókapcsoló nélküli üzemmel és most az kezd el testzárlatossá válni.
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Félreértettél.A multi egyik felét a padlóhoz a másikat a gép testéhez érintve mennyit mutat?Ja????hogy ez 10 évig így ment??Akkor nem is csoda!!Mondanám hogy adok motort de abban a mosó tekercsek menetzárlatosak.A zavarszűrő össze van kötve a gép fém testével.A kondi cserét azért próbáld ki.
(#) Busz válasza botesz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Akkor tönkretehette az a motort hogy a rossz ajtókapcsoló miatt nem kapta meg a segédfázist sohasem?

De akkor az hogy lehet hogy előtte meg tökéletesen centrizett? Vagy azért mert akkor üresen ment a gép?

A multit a padlóhoz? A betonpadlóhoz viszonyítva gondolom nem fog semmit mutatni de majd kipróbálom.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2014
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Üresen centrizik ajtókapcsoló nélkül is akár.Padlóhoz vagy más fém testhez.Egyből kijön hogy van e (azt ugye más tudjuk hogy van)szivárgó áram és hogy mekkora.Azt javaslom nézz át naggyából mindent fűtőbetétet fűtőszálat nézd meg nincsen e valahol elnyírva a vezeték.Amúgy földelt konektorról is ráz?Mert ez egy bizonyos fokig hogy ráz földeletlen konnektornál normális.Az összes gép olyan hogyha földeletlen konnnektorba dugod be akkor ráz.(pl nálunk is a konyhában a mosogatógép konnektora földeletlen(ben t van a zöldsárga csak valahol meg van szakadva) és ha pl mezítláb fogod meg a gépet úgy hogy be van dugva akkor érezhetően csíp földeltdről pedig nem csinálja...)
(#) Busz válasza botesz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Földelt konnektorba dugva nem ráz. Én is azért nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget mert nekem is rémlett hogy ezek ilyenek.
Csak a fogyasztásmérő buktatta le hogy 400W-nyi a szivárgó áram, csoda hogy élek.
A motorra illetve a centrifuga részre tippelek hogy ott lehet valami, a fűtőszál hogyha bekapcsol a fűtés akkor is megmarad 400W-nyi plussz felvétel. Sőt végig megvan a 400W-os bónuszfogyasztás.
Amúgy most az ajtókapcsolók ujjak, egy mosás tökéletesen le is ment szóval nem hiszem hogy azzal lenne a gond.
De ha működő és bekötött ajtókapcsolóval sem indul a centrifuga akkor azt mi okozhatja?

Illetve ha kinyitom az ajtót akkor a mágneskapcsolónak pontosan mit is kellene megszakítania?
Mi az amit üzemszerűen megszakít és mi az aminek nem kellene mennie a mágneskapcsoló oldása után?
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Ha földeltbe dugva nem ráz akkor azzal nincs gond.Ezek ilyenek.Próbáld meg az hogy lehúzod a motorcsatit éd nézd meg hogy akkor jön e a fogyasztás.És ezt próbáld végig naggyából mindenen ahol eltűnik ott a bibi.
(#) Vaslovas hozzászólása Szept 15, 2014 /
 
Sziasztok!

Vhirpool -t vettem, elég nehezen forog a dobja mikor kinyitom szerintem, ez normális?

Köszönöm!
(#) Busz válasza botesz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Attól még lehet testzárlatos hogy nem ráz ha földelt a konnektor, csak ilyenkor valami elfűti a teljesítményt.
Bár egy kondi 400W-tól nemhogy egy órás mosás után hanem pár perc után felrobbanna.
Tehát marad a motor meg a fűtőszál.
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Már leírtam az ellenőrzés menetét.Egyszerűen húzd le a csatlakozót a motorról és nézd meg hogy változik e a fogyasztás.Ha nem akkor motor vissza és a fűtőbetétnél is ugyanezt.Egyből ki fog jönni hogy mi az ami nem klappol.(de ezt már írtam)
(#) botesz válasza Vaslovas hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Ezek szerint Te sem olvastad el a hsz-omat....
(#) Busz válasza botesz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Igen, így is fogok eljárni de csak majd holnap mikor szétkapom. Addig csak elmélkedtem.
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Szept 15, 2014 /
 
Szerintem felesleges elmélkedni addig amíg nem nézed meg.Egyébként egy nagyon jó strapabíró gép kár hogy nem mi magyarok találtuk ki....
(#) Busz hozzászólása Szept 16, 2014 /
 
Ma bedugtam, minden tökéletes. Szét is szedtem, semmi hibát nem találtam.

Ez hogy lehet?? 400W-nyi testzárlat csak úgy eltűnik?

Most arra gondoltam hogy mivelhogy kintvolt az udvaron de fedett részen, nem-e beázott és az okozta ezt...?

Tehát a palásttal tuti nem csíptem oda semmit. Eltűnt a hiba. Ilyenkor mit nézzek meg?
(#) CIROKL hozzászólása Szept 16, 2014 /
 
Üdv urak kérdés lenne felétek : Volna egy whirlpool zen /AWE 8764 / automata gép ami már brushless motoros és ennek a vezérlő panelja szált el oly annyira hogy a benne lévő íc is ketté nyilt . Valami nagyon speciális az íc benne ezért nem is hinném hogy ezt lehet csak úgy kapni üzletben ?
A kérdés az lenne hogy nem-e tud valaki erre mondani valamit , akár javítás szempontjából akár egy új panel beszerzésével kapcsolatban ?
A hozzászólás módosítva: Szept 16, 2014
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Ahogy írtátok tegnap, műszerrel nem mérni semmit.
De nem hagyott nyugodni a dolog, bedugtam egy 300mA-es FI-reléhez. Azonnal kicsapta.

Szóval ha lejár a mosás akkor szétszedem és megnézem jobban azokat a kondikat.
(#) lukovicsek válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Üdv.
Kellene egy kép a panelről és a részről ahol elszált az ic.
(#) Busz válasza Busz hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Megvan az energomat hiba. Összes kondit kiszedtem mégis leverte a fi relét. Motor csatit lehúztam, nem verte le.
Tehát a motor a testzárlatos.

Mennyire kompatibilisek egymással ezek a motorok?
Illetve tegyük fel, veszek bele másik motort... ugye már nem lehet olyan hiba hogy mondjuk zárva marad egy mikrokapcsoló és újra kiég?

De amúgy most működik a gép, tökéletesen, csak éppen testzárlatos.
(#) ordas52 hozzászólása Szept 16, 2014 /
 
Szia lukovicsek!
Köszi a segítséget, csatiért azért mégse utazok Ukrajnába.
Megkérdezném tőled, hogy mi a szétszerelési sorrend az Indezitnél?
(#) yulo5310 válasza Busz hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Minden energomat motor egyforma!,ha szerencséd van már három pénzért kapsz az OLX-en!
(#) lukovicsek válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Először is ez itt nem indesit, a másik meg egy kérdés, hogy mit akarsz rajta szétszedni és miért?
(#) CIROKL válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
A panel igy néz ki az íc az a hűtőborda alatt van és ketté van repedve , és továbbá egy pár smd is szétégett ...
(#) lukovicsek válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Le kellene csavarozni a hütőbordát hogy látható legyen hogy melyik ment el.
(#) botesz válasza Busz hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Ahogy írják az összes energomat és en.lux motor megegyezik.Nézz körbe neten aprópénzért lehet kapni és megy mint a golyó!
(#) botesz válasza ordas52 hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Ez egy szép rozsdás fagor gép.Mi a baja az indesitnek?
(#) CIROKL válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Na az ÍC tipusa leolvasható .
IRDAK0726305B
(#) lukovicsek válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Nem szivesen venném el a kedved de ezt beszerezni nem lehetlesz, esetleg Abay vagy külföldi oldalakon, de valami el is lehet írva mert erre amit irtál a gép semmit nem ad ki.
(#) botesz válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Ennyit a szénkefe nélküli inverteres agyonelektronikázott zen technológiáról...
(#) CIROKL válasza lukovicsek hozzászólására (») Szept 16, 2014 /
 
Hu igen valoban ellett irva , tehát :
IRDAK0726350B
Következő: »»   312 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem