Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   504 / 1121
(#) Chipmunk1960 válasza zenetom hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Biztosan, ha noname ház, eléggé kispórolták belőle az anyagot, nyiklik-nyaklik, s könnyen kimozdul akártya. Csak meg szoktam nyomogatni, de ellen kell tartani, nehogy az alaplap, meghajoljon.
(#) Karcsiiik válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Valamit megpróbálok.Ma reggel elindult,de mikor lemezt cseréltem,megint nem ment.
(#) Chipmunk1960 válasza Karcsiiik hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Akkor lehet a szalagkábel a kontakthibás...
(#) Karcsiiik válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget.Azt hiszem elviszem egy hozzáértő emberhez,hogy nézze meg.
(#) _ampervadasz_ válasza pittti hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Ez az köszönöm!:

De régen ikszpéztem máár.
(#) _ampervadasz_ válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Köszi Szabi a segítséget. Ezt a WinFLP -t még meggondolom, mert ahogy nézem, tényleg vetségesen kevéssel is beéri.

Magam is módosított példányt használok. "Enlájttal" megcsupaszítottam, a többi módosítást kézzel végeztem el több hónapon keresztűl.
Eredménye az lett, hogy nevetségesen keveset eszik, a fentebb említett OS paraméterit hozza. Jelenleg 6 perc alatt felhúzza magát, minden előre van konfigurálva.
Az illesztők, és szoftok, beállítások külön mutyi részét képezik.
Van akinek még mindig XP -s gépet szoktam régi vasából varázsolni, meg még magam is azt ( is) használok. A beállítások 13 másodperc a szoftok 10-12 perc. Mindegyik gombnyomásra (külön) megy faékegyszerűre megcsinálva. Szoftokból csak az megy fel, amit nem kell frissíteni, vagy gyakrancserélni.
(#) Szabi1 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Mar gondoltam hogy segitsegkepp felrakom az enyémet, csak nemtudom hova töltsem fel.
Illetve ha van laptopod, az volna a legjobb ha hálózatról húzná fel magát.(Serva supporter x64) Cd-ről általába olyan 15-17 perc alatt rakja fel az én windowsom.
Driver pack van a lemezen, de nem keresgéli magától, próbáltam bele injektálni, de akkor nem sikerült Sysprepelni.
Hálózatról még gyorsabban telepítene, USB nem jó megoldás mert egyes régi gépek még nem bootolnak róla.
Ha még jáccadoznák vele még hatékonyabb volna.
WinFLP-ből ki van véve a task mananger, lemezkezelő Bővebben: Link, illetve az msconfig amelyek hasznosak lehetnek(én visszaraktam ezeket), illetve SP2-es gyári ISO van róla csak (az enyém SP3 és angol, magyar vezérlőpultból állítható, mint a modern windowsokon)
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2015
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget, most sajnos van egy attol nagyobb gondom is.

Az progbléma, hogy van egy vírusfertőzésem és nem tudom hogyan tudhatnék elbánni vele.
Egyszercsak elkezdett villogni a kurzor mint mikor folyamatosan nyomva tartod a Print Screen gombot, na mondom megnyitom a vágólapmegejelnítőt és láss csodát az asztalom folyamtosan oda frissült be.
Jó lenne Valahogyan kiírtani ezt a szemetet, mert vannak olyan anyagok a gépen amit nem szívesen hagynék ezmiatt veszni hagyni.

Ebben ha valaki tud segíteni az nagyon jó lenne. Köszönöm.

Valószínű megvan a szemétláda. Most már csak a forrást kell ellenőrizzem.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015
(#) zszalai hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Sziasztok,

Nagyon furcsa hibába futottam bele egy barátom gépén. Először csak minden második-harmadik bekapcsolásra bootolt be, aztán se kép, se hang. Némi próbálgatás után kiderült, hogy a videokártya kicserélése után rendesen elindul a gép. Igen ám, de a kiszedett kártya is működik egy másik gépben. Úgy néz ki, hogy a saját tápcsatlakozóval rendelkező PCIe videokártyák használhatóak, a többi nem. Mintha nem tudna az alaplap elég áramot adni a PCIe 16x csatlakozón keresztül.

Az első kérdésem, hogy szerintetek lehet-e ez a hiba oka. A második, hogy mit csináljak vele Eddig csak egyetlen ötletem van: keresek a videokártyán egy alkalmas pontot, csinálok rá egy 12 voltos csatlakozást és direktben rákötöm a tápegységre. Csak nem szeretném ezzel az alaplapot és/vagy a kártyát tönkretenni, akkor inkább veszek egy külső tápcsatlakozós használt videokártyát. Mi a véleményetek?
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Mégvalami kinyertem bootlogot windozból, ide felrakom, hátha vaéaki észrevesz valami nem odaillőt.

bootlog_.txt
    
(#) Szabi1 válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Vannak bootolható vírusírtók, egy olyannal nem ártana végig scannelni a gépet.
(#) Szabi1 válasza zszalai hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Jó ötlet, nézd meg vannak-e felpuffadt kondik az alaplapon?
(#) _ampervadasz_ válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Karspesky nod ebben a sorremdben kilőve.
(#) pittti válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jan 4, 2015 / 1
 
Próbáld meg az Avira Antivírt (nagyon jó a boot idejű keresője).

Bár az valszeg nem vírus lesz, hanem inkább valami RootKit, vagy Malware.
(#) zszalai válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Kösz a választ. Látványosan puffadtak nincsenek, sajnos nem találom így a hibát. Előveszem a forrasztópákát...
(#) zsoltee0001 válasza zszalai hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Egyszer nekem is volt hasonló problémám egy videokarival, az olyat csinált (nem mindig, kb 3 indításból 1x) normálisan lefutott a bios, és amikor a windowsnak kellett volna indulnia a képernyő teljesen sötét volt, csak a háttérvilágítzás volt.
A hibát vitte magával ha átraktam másik gépbe.
Ja és új korától is csinálta. Azt nem néztem, hogy van-e külön táp csatlakozója, de ha jól emlékszem 256 megás volt, tehát már akkor nem számított valami erőműnek.
Üdv
(#) _ampervadasz_ válasza pittti hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Az Olaszoknál a terminálon is ez futott, legutoljára akkor futottam össze vele, amikor Win98 -ról váltottam át XP sp1 -re.

Kipróbálom mert más nem maradt, minden "márkás" programot lefuttattam, sok eredménnyel nem kecsegtetett. Még Process Explorer alól sem sikerül kisilabizálni a vírust, pedig az az össze thread -ot, címtartományt, PID -et stb mindent kiír. Lehet már csak nekem jojóznak a szemeim.

Azért ide feldobok egy video linket: Youtube (A video telefonnal készült)
Amúgy ügyes, mert üres fázisban elég rendesen monitorozik, ezt sikerült elkapni, amikor meg püfölöd a gépet, akkor kisakkozza magának, hogy melyik gomb van a legtöbbször leütve, és a legnagyobb számban kikerülökre egyből képet lop, pláne, ha backspace, enter, control, gombokat is használod. Ez azért lehet "neki" fontos, mert, ha másolsz egy linket, akkor nem kellene képet lopni és vágólapra helyezni, mert "lebukik" a program (amikor gépelsz akkor nem másoldgatsz konszepció). Például ha nem így lenne, példaképt parancsikont akasz készíteni, vagy több fájlt másolni akarsz, és egyszer csak mindezt elfelejtené, mert a vágolapon az asztalnak screenshot -ja pihen a vágólapon és nem műveleté. Nem egy túlbonyolított, kódja lehet, de ügyesen elbújik a system (kernel oldali) részében, a vírusírtók sem lelik meg, kellően jó vasnál és lassú TFT paneles LCD monitornál észre sem veszed a jelenséget (kurzor szellemesedik, vagy vibrál, jobb paneleknél viszont látni, hogy gyorsan "villog"), hogy miből derülhet ki, maximum akkor amikor HD tartalmat akarsz lejátsazni, vagy egy rosz kodekkel tömörített divX -et ami meg szaladgál, szakadozik, melette esetleg gyorsabbban teker CPU hűtő.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2015
(#) pittti válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Egy lehetséges megoldás...

Winyó kiszerel, másik gépbe áttesz másodlagosként. A vírusírtót ez alól a rendszer alól indítva megtalálja azokat is, amik egy fertőzött rendszer alól indítva már láthatatlanok.
(Malwarebytes antimalware futtatása teljes keresés üzemmódban melegen ajánlott!)

Én mindig így csinálom...
(#) Gombszem válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Itt már írtam a Combofix programról. Futtasd le.
A használati előírást szigorúan be kell tartani mert sérülhet az adattatalom a mrevlemezen.
Scriptet nem tudsz futtatni, de az is elég, ha futtatod.
Néha a sírból is visszahozza a gépet.
Mindig a legfrissebb verziót kell használni.
(#) david10 hozzászólása Jan 4, 2015 /
 
Sziasztok,a Fujitsu Siemens P2511 tipusu számítógépem azt csinálja,hog bekapcsoláskor eljut a Windows 7 logojáig,és ott megfagy.
Az utolsó bekapcsolásnál nagyon jól müködött.Leállításkor sem volt vele baj.
Aki tudja,hogy miért nem indul el,azt kérem,hogy irja le.
A segítséget elõre is köszönöm.
(#) Szabi1 válasza zszalai hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Cseréld ki a PC tápot, lehet az a hunyó.
(#) Szabi1 válasza david10 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Szia Windows újratelepítés megoldja.
(#) david10 válasza Szabi1 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Más lehetõség nincs?
(#) zolika60 válasza david10 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
Esetleg megpróbálhatod csökkentett módban indítani. Ha sikerül visszaállítod a rendszert, egy korábbi még működő időpontra.
(#) Szabi1 válasza david10 hozzászólására (») Jan 4, 2015 /
 
sfc /scannow parancsot le kellene futtatni, de ehez kell a telepítő lemez.
(#) ati790731 válasza zszalai hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Szia!
Én is jártam már így a gépemmel, csak az enyém már el sem indult a végén, szintén oda jutottam, hogy vga probléma, és mivel nem volt itthon cseredarab, elvittem a gépet egy szervizbe, ahol tettek bele próbaképp másikat, és minden rendben ment egyből, majd mikor vissza tettük a saját videokártyámat, azzal is indult rendesen, és azóta is megy (kb 1 éve)
Csak azt nem tudom mi baja volt, mert mindent végig próbáltam előtte, (takaritás, tisztítás, stb).
(#) Gombszem válasza ati790731 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Érintkezési hiba volt. Úgy látszik, a pucolás akkor kevés volt.
Csodák nincsenek.
(#) BEMcorp hozzászólása Jan 6, 2015 /
 
Üdv!

Lehet költői kérdés lesz, de egy próbát megér:
Adott egy régi Mercury ( ) PVM266aM-P (P4, DDR1, onboard VGA + AGP) alaplap.
Egy indítás helyett 8 rövid csipogást ad (Display memory Read/Write test failure).
Alaplapi vga-n a monitor "Szinkron nem megfelelő" hibaüzit ad, AGP-n, PCI-on semmi jel.
BIOS reset megvolt.
A kérdés: bal vagy jobb vállam felett hajítsam el...?
(#) belfi2 válasza BEMcorp hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Szia!

Ha újabb "lapos" monitorod van akkor a monitor menüjében, ha tudod vedd vissza a beállítást 1024x768ra.Vagy akassz rá egy régi CRT-t.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2015
(#) BEMcorp válasza belfi2 hozzászólására (») Jan 6, 2015 1 /
 
Sajnos mind a kettő ezt mondja ("eredetileg" egy tft volt, most próbálgatás alatt crt van rajta).
Következő: »»   504 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem