Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Órakészítés PIC-kel
Lapozás: OK   10 / 12
(#) rockersrac válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Ami lemaradt: köszi a tippeket.
(#) nedudgi válasza rockersrac hozzászólására (») Ápr 10, 2014 /
 
Ilyesmi kapható az eBay-en, illetve néhány "kínai" piacon. Ebben LIR2032, vagy RCR2032 akku van, forrfülezve.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2014
(#) Koncsar hozzászólása Ápr 25, 2014 /
 
Sziasztok! Szép estét. Tudnátok segíteni? Még régebben, pár éve kibontottam egy mosógépből ezt a szép nagy kijelzőt. Tudám ezt egy órának használni AVR vagy esetleg PIC vezérlővel? Sajnos nem találtam róla semmi olyan infót a neten, amit feltudnék használni.
Köszönöm előre is.
(#) zolek hozzászólása Nov 16, 2014 /
 
Segítség kellene, ezt építettem meg . Sc-23ewa kijelzővel de a számok nem megfelelően jellenek meg . Többször át néztem a bekötést mivel a lábkiosztás más a rajzon lévőtől.

0,2,4, nemjelenik meg rendesen.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2014
(#) ktamas66 válasza zolek hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Ha a számok nem jelennek meg megfelelően, az inkább program probléma, ha arra gondolsz, hogy a második és negyedik kijelző nem működik, akkor a digit vezérlésben van a hiba.
(#) zolek hozzászólása Nov 16, 2014 /
 
Igen a számok nem jelennek megfelelően. Hol kellene változtatni?

Mplab nem tudta lefordítani.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2014

CLOCK.ASM
    
(#) Hp41C válasza zolek hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Dehogynem... Csak a STATUS regiszter bitjeit írd nagy betűkkel (C és Z) a DISP_Pl változót pedig csupa nagybetűvel deklaráld. Avagy kapcsold ki a kisbetű - nagybetű megkülönböztetését.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2014
(#) proba válasza zolek hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
Mielőtt nekifogsz bármit módosítani, nézd át újra a szegmensek bekötését. Ha valami weblapról származik , esetleg ott is reklamálhatott már valaki aki megépítette, nem hiszem hogy te voltál az első aki megépítette.
Más részről hamár asm akkor a 102 sortól van egy rakat retlw B"01010010101" formátumú valami. No az a kijelzendő kép.
MPLAB 8.85 case sensitivity kikapcsolása mellet le is fordítja.
(#) zolek válasza proba hozzászólására (») Nov 16, 2014 /
 
case sensitivity kikapcsolása mellet lefordította mostmár számok megjelenítése jön
(#) zolek hozzászólása Nov 28, 2014 /
 
Üdv. Sikerült müködik rendesen ,köszönöm az útbaigazítást a fórumtársaknak. Felis teszem
(#) mate_x hozzászólása Dec 17, 2014 /
 
Téma előzmény: Bővebben: Link
A csatolt diagramból minden kiderül a sima kvarc vs ds32khz pontosságáról(a kép a DS32KHZ adatlapjából származik)

ds32khz.png
    
(#) vicsys válasza mate_x hozzászólására (») Dec 17, 2014 /
 
Tehát 0 és +40°C között, szinte nincs is eltérés.
Csatlakozva a beszélgetéshez: Kipróbáltam a sima 4 és 20MHz-es kavicsokat mint időalapot és meglepően jól vizsgáztak. Főleg a 20MHz-es szerepelt jól, szinte nem volt eltérés 3hónap alatt, a DCF-hez képest. A DS1307 és DS1344 is nagyon jól muzsikált. Ez utóbbi a belső kvarccal. Aztán teszteltem DS3231 és DS3234-et. Mindkettő nagyon-nagyon szuper! A mai napig használom.
(#) McAdams hozzászólása Ápr 5, 2015 /
 
Üdv ! Elsősorban Vicsys-t kérdezném! Megépítettem a Blue Led órát, és furcsa dolgot művel. Lásd videó.
Hol megy hol nem... de inkább nem. Kicsit olyan mintha a led vezérlő nem érintkezne rendesen. De igen. A foglalat is a helyén..... Furcsa ha megsimogatom az IC tetejét működik aztán abba hagyja....
Videó a varázslásról itt: Youtube
(#) kocsgab002 válasza McAdams hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Szellem óra
Szerintem gerjed. Vedd egy kicsit rövidebbre az átkötéseket és pic táp lábaira 100nF smd kondi menjen.
(#) McAdams válasza kocsgab002 hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
A 100nF sok (igaz hogy itt csak fólia van) nullázódik a program. ennél rövidebbre nem tudom venni.....
Még szerencse hogy betegség miatt elmaradt a buli így van egy hetem, hogy rendbe rakjam.
Nem lehet hogy a nagy kondik gerjednek?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) Bakman válasza McAdams hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
A kontroller táplábára, legfőképpen a + 5V-ra (14-es láb és a nulla közé, a 14-es lábhoz a lehető legközelebb) nagyon is kell a 100 nF kerámia. A stabilizátor IC kimenetén lévő 100 µF kondi nem kell, sőt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) McAdams válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Uhhhh kicsit szerteszét vagyok.... 100µF-et tettem a kontrollerre Nah majd otthon este kipróbálom
(#) kaqkk válasza McAdams hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
A pic mclr lába körül keresd a hibát, ha az nincs felhúzva akkor produkál ilyeneket a pic....
(#) Hp41C válasza McAdams hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Látom áttervezted a panelt furatszerelt tokozásra. A linkelt honlapon levő terven hiányzik egy összeköttetés: A PIC 14. lába és a CD4543 1. lába össze van ugyan kötve, de nincs rákötve a +5V tápfeszültségre (a 78L05 kimenetére). Remélem a táp és földvezetékeket jenentősen megvastagítottad.
(#) vicsys válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Nem hiányzik. Ott van sárgával jelölve és fényképen is látszik a kis drótdarab. Sőt! A leírásban is szerepel:
Idézet:
„Beültetéskor figyeljünk a CD4543 lábánál lévő átkötésre!”
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Igen, ott van. Egy figyelmes olvasó megtalálja. Ha valaki áttervezi a panelt, megzavarhatja, hogy a "sárga" réteg nem vezet. A SL Test funkciója nem jelzi összekötöttnek.
A videon a DIP tokoknál nem látszik a vezeték. Miért 0.2 mm -esek a tápvezetékek? Egy kis alámarás és már alig marad belőle valami.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2015
(#) McAdams hozzászólása Ápr 5, 2015 /
 
Összegzés: A 100nf beforrasztva. A 100 µF kiszerelve. a CD4543 1-es lába és a PIC 14-es lába a kapcsrajzon nincs összekötve. Nálam sincs, de kipróbáltam: mind a hat digit "3"-at mutat és ennyi.
Most a helyzet: Nehézkesen de elindul. kb1-2 percig müködik majd digitenként kialszik. A progi fut közben mert ha megsimogatom a CD4543 tetejét ismét megy egy darabig....
Kidobom.....
(#) McAdams válasza Hp41C hozzászólására (») Ápr 5, 2015 /
 
Összegeztem a dolgokat fentebb felrakom a nyákot de módosítani kell rajta pl nem kell előtét ellenállás a kijelzőhöz

ver 1.1.lay
    
(#) McAdams hozzászólása Ápr 5, 2015 /
 
NAHÁT!!!! ÉN kérek elnézést.... a CD4543 7-es lába nem volt GND-re kötve!
Müködik !
(#) vicsys válasza McAdams hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Okés. Jó tudni, hogy mi volt a gond.
(#) Csupasz válasza McAdams hozzászólására (») Ápr 6, 2015 /
 
Hát igen, most hogy beleolvastam a témába, egyértelműen testprobléma. Rádiójavításnál szoktam ezt tapasztalni.
(#) Csongi_ hozzászólása Máj 5, 2015 /
 
Sziasztok!
Meg szeretnem epiteni ezt az orat. A kerdesem az lenne, hogy mennyire pontos igy kulso oszcillatorral? Kinek mi a tapasztalata?
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2015
(#) sooty válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Elvileg 20ppm-es kvarccal 4MHz-en napi +- 1,728 mp -es pontosságot lehet elvárni. (20ppm = 0.02 ezrelék). Nekem hasonló kapcsolás megy nixis óraként háztartási célra megfelelően pontos.
(#) Csongi_ válasza sooty hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Tehat akkor a kvarcon mulik. Ha trimer kondit teszek a kvarc egyik labara, es oszciloszkop mellett beallitom a pontos 4MHz-et, akkor "pontos" lesz?
(#) kaqkk válasza Csongi_ hozzászólására (») Máj 5, 2015 /
 
Idézet:
„Tehat akkor a kvarcon mulik”
Következő: »»   10 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem