Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1299 / 1672
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
És ActidAmp MK II-t kapott?
(#) CHZ válasza scooby_ hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Jól látod, az van benne, csöves nem fért el.
Kivezettem külön a kimeneteit, így PHONO bemenetére másik korrektor is csatlakoztatható.
(#) nemes hozzászólása Máj 25, 2015 / 3
 
Egy kis TDA7294 híd készül..
(#) StefuPeti hozzászólása Máj 26, 2015 / 5
 
Sziasztok. Végre elkészültem az órámmal.
Bővebben: Link
Üdv: Péter
(#) Bakman válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Jól néz ki!
(#) szucsistvan123 válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Hogy működik?
(#) StefuPeti válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
A facebook oldalamon van egy videó a működésről, nézd meg.
(#) szucsistvan123 válasza StefuPeti hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Oké! Amúgy szép!
(#) reloop válasza nemes hozzászólására (») Máj 26, 2015 /
 
Elég korai stádiumban prezentáltál. Dicséret, tanács vagy szigorú bírálat segítené jobban a munkádat. Persze nem itt, hanem a témájában kerítenék rá sort
(#) don_peter hozzászólása Máj 27, 2015 / 2
 
Mostanában nem volt sok időm, de tegnap este összeraktam futtában az RGB SDM bináris órámat.
Pár képet is megosztok róla, hátha valaki még akar ilyesmit készíteni.

Sajnos itt Pesti körülmények közt nem tudok olyan szépen dolgozni mert nincsenek meg a megfelelő szerszámaim.
Fólia még nincs leszedve az elejéről ezért kicsit karcos és homályosnak látszik, de víztiszta lesz ha lekerül a védő fólia..
A hátulja eredetileg nem állna ki a kerettől, de nem tettem rá teljesen mert még nem döntöttem el, hogy így hagyom látszó nyákkal vagy esetleg lefestem feketére..
Még agyalok rajta, nekem mondjuk így is tetszik, de lehet pár nap múlva már nem fog...
Egy kis videó is róla: DPTP System - RGB SMD Bináris óra
(#) pjg válasza don_peter hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Kár azokért a zöld gombokért. Amúgy tetszik.
(#) don_peter válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Köszi srácok.
A gombokat el akartam színig süllyeszteni, de nem volt hozzá megfelelő fúrom, szóval ez maradt.
Ilyen az, ha az embernek 2 otthona van...(semmit nem tudom csinálni)
(#) kiborg válasza don_peter hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Szia!
Szép és tetszetős.
A videót elnézve fura, hogy percváltáskor elkezd minden színben villogni és megáll egynél. Nem zavaró a villódzás ?
Szebb lenne, ha csak szimplán a háttérben kitalálja (random), hogy mi lesz a következő szín és egyből átvált arra?
Bár ez lehet, hogy egyénfüggő.
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2015
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 27, 2015 / 6
 
Sajnos a 2,4GHz-es RFM73 modulok hatótávja mint a gyakorlatban kiderült, mindössze pár méter. Ráadásul ha az egyik felét (a vezérlőt) berakom a motorháztető alá akkor max a szélvédő alján működik, ott is csak néha.

Úgyhogy átterveztem az egészet RFM12B modulra, ez is adó-vevő egyben, viszont 868MHz-es. Ez már nagyon szuper, több száz méterről is tökéletesen működik, falakon és vasajtókon keresztül. A végleges változatban ezért szoftverből beállítom hogy direkt kisebb jellel sugározzon hogy csak az autó néhány méteres körzetében működjön.
Mivel az RFM73-al ellentétben ennek a modulnak már nincs saját antennája, ezért azt nekem kellett megoldanom. Ilyen cikk-cakkosan fért csak rá a kis panelra.

Sajnos undorítóan néz ki mindkét panel tudom, ezért elnézést is kérek de nem volt kedvem se TN160-ozni, sem lemosni a gyantát hígítóval. Ez amúgy is csak prototípus, nálam így néznek ki a deszkamodellek. A vezérlő panel (ami az autóba kerül) az ráadásul igen szellős mert a háromnegyede nincs is beültetve.

Működik már az oda-vissza kommunikáció, a titkosítások, hibakeresés és hibajavítás, minden.
Már csak olyan primitív dolgokat kell beleírni mint relék meghúzatása, index-villogtatás, ajtónyitás-érzékelés, sziréna működtetés meg hasonlók. Az RFM12 modul kommunikációjához képest azok már faék egyszerűek...
(#) zenetom válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Szia,
Egészen mutatós deszkamodellek!
A PIC-eket miben programoztad?
(#) Csupasz válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Ha ez az undorító munkád, akkor milyen a szép? Gratula!
(#) zsoltee0001 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Ha jól értem akkor ennek a sorozatgyártására fogsz ráállni?
Az index hogy lesz villogtatva, közvetlen a lámpákat kapcsolgatja, vagy esetleg a gk. vezérlőjével kommunikál?

Üdv
(#) Buvarruha válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Gyantapucolásra a denaturált szesz és levágott szőrű ecsetet javaslom, pillanatok alatt megvan vele.

acset.jpg
    
(#) nagym6 válasza Attila86 hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Ha van kedved, lehet játszani a nyák antenna hossza variálásával. Számítások nem biztos, hogy ideális erdeményt adnak -szórt paraméterek-, lehet, hogy picit hossszabb-rövidebb antennával jobb lesz. Antennahosszt jobb próbálgatással pontosítani.
Lehet, hogy így csináltad, akkor nem szóltam.
(#) Ricsi96 hozzászólása Máj 27, 2015 / 8
 
Sziasztok!
Nem pontosan elektronika , de ahhoz is van közze!
Egy iskolai versenyre készitettem!
https://www.youtube.com/watch?v=vTUkfq_tvmg
A cikket még írom róla de hamarosan befejezem!
Bármi kérdés felmerül a projektel kapcsolatban az keresen meg nyugodtam!
(#) erdgab válasza Ricsi96 hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Szervusz!
Szeretem a mechanikát az elektronikát és a gépeket,sokat láttam s már túl vagyok a félszázon,de lenyűgöztél,Gratulálok!
(#) zsoltee0001 válasza Ricsi96 hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Azok a szervomotorok nem IBM nyomtatóból lettek kitermelve?
(#) Szammer válasza Ricsi96 hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Szia! Gratula, de muszály megkérdeznem: Mennyibe is kerűlt (eddig)?
(#) Ricsi96 válasza Szammer hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
A teljes felszerelés az iskolámé én csak öszekötöttem őket és megálodtam a rendszert!
Emmelet azért nem teljesen elektronika , mert mechahatronikára járok most végzem a középiskolát!
A robotkar 9000eu
gsm vezérlő 100eu
plc-logo kb 120 eu de lehet olcsób
(#) Ricsi96 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
nem ezeket nem én raktam össze én csak a rendszert álmodtam meg és raktam össze!
(#) Ricsi96 válasza erdgab hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Köszönöm szépen igyekszem!Ez volt az első komolyabb mechatronikai rendszerem amit saját magam terveztem és álmodtam meg!A tanáraim inkább csak bátorítottak , mint segítettek volna!
(#) papus51 válasza Ricsi96 hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Gratulálok. Ügyes vagy.
Nyomtam neked egy felfelé mutató hüvelykujjat és a többieket is - akik ezt kifelejtették - erre biztatom.
(#) don_peter válasza kiborg hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Köszi,
Nem zavarós, így lett tervezve a program.
Direkt szép amikor sorsol
Ez a funkció biztosan maradni fog.., nekem nagyon tetszik.
(#) kameleon2 válasza Ricsi96 hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Találós kérdés: Ha egy sört a csapos 2 Euróért mér, ? korsó sörbe van is ez ? Szép megoldás, de feláll a szőr a hátamon, amikor ilyen drága berendezéseket használnak fel demo játékokra. No de ez az én bajom. Az jobban lenyűgözött volna, ha mondjuk bontott PC alkatrészekből áll össze mindez és lóg a bele. Abban lett volna valami báj. Persze a feladat, az feladat. Azért én inkább ilyet látnék szívesen viszont.
(#) Ricsi96 válasza kameleon2 hozzászólására (») Máj 27, 2015 / 1
 
Köszönöm szépen az építő kritikát!
Nem tudom te , hogy vagy vele de én elégedett vagyok a saját ELSŐ komolyabb rendszeremel.
A versenyen elért kíváló eredmény és a tapasztalataim alapján kimerem álítani , hogy a jövőben saját robotott is akkarok építeni.Valószínúleg arduino lesz az alap- most ismerkedem vele.
Következő: »»   1299 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem