Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2648 / 3946
(#) Wind-Storm hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Helló!

Ebay-es filléres cuccok kedvelőihez:
V20D típusú 3 digites LED DVM 10V alatt is csak egy tizedest mutat.
Ez hiba volna, vagy ez a V20D sorozat sajnos ilyen?
Egy kék kijelzős darabbal tapasztalom ezt. A korábban nálam járt eltérő típusúak két tizedest tudnak 10V alatt mind, kivétel nélkül.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2015
(#) ferci válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Hali!
Ez pl. mutatja a 2 tizedest: Mini DC 0.1-30V LED Panel Voltage Meter 3-Digital Display Voltmeter Motorcycle, de a Mini DC 5-120V Voltmeter Blue LED Panel 3-Digital Display Voltage Meter már nem, érthetően...
(#) Wind-Storm válasza ferci hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Köszi a válaszod, de te sem használtál linkeket így biztosra nem tudom visszakeresni pontosan melyekre gondoltál, én viszont most már inkább linkelem az én darabomat: íme
Sajnos csak ezt az egyet rendeltem, így nem tudom egy másik azonos típusúhoz viszonyítani.
Ez működik 3V-ról, talán 2,5V-ról is (ezt még nem próbáltam) ezért lenne nagy kár ha csupán ennyit tudna.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2015

kep.png
    
(#) ferci válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Ez a két tizedes 10 volt alatt...
9.99
(#) Wind-Storm válasza ferci hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Tudom, írtam is hogy a korábban nálam jártak ilyenek, csak ez a kék nem, és nem tudom miért.
(#) amda hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Sziasztok! Router és letekerhető antennája között használható egy 9 méteres hosszabbító? Nem okoz egy ilyen hosszú kábel jelromlást vagy jelgyengülést?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2015
(#) ferci válasza amda hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Biztos nem lesz jó semmire sem.
(#) amda válasza ferci hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Köszönöm a válaszodat!
(#) kendre256 válasza amda hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
H-155-ös kábellel (meg a csatlakozók veszteségeivel 6 dB körüli veszteséged lesz. Ha ezzel egy-két fal 15-20 dB-es csillapítását (vagy csak egy fémgőzölt felületű hőszigetelt ablak 10-15 dB-s csillapítását) megkerülöd, akkor nyertél 5-10-15 dB-t.
Számolni, mérni kell (már amennyire lehet mérni a routerekkel...), aztán dönteni.
Lehet sokkal jobb is az eredmény, mint toldás nélkül.
(#) Ema75 hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Sziasztok.Vettem 5db.ROE elektrolit kondit.Nincs rajta plusz és mínusz jelölés 3db föld tüskéje van és egy tüskeközépen.A kondi értéke 100uf-350 v.Az lenne a kérdésem hogy melyik a plusz és melyik a mínusz.
(#) eSDi válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Üdv!

Szerintem H155-ös kábelből a 9m is sok az eredeti antennájával. Amúgy hogyan jött ki neked a 6dB veszteség a kábel + csatlakozásokra? Én kb 8.5dB-re számoltam.
(#) eSDi válasza Ema75 hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Üdv!

A ház és a 3 tüske a negatív. A középső pedig a pozitív.
(#) Ema75 hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Köszönöm szépen a gyors válaszod.Üdv.
(#) Ema75 hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Úgy csináltam csak valami miatt nem működik .Dac-ban cseréltem ki a kondikat.Eredetileg 50 voltosak voltak én meg 350 voltosat tettem .Szted ez gond lehet ?úgy olvastam hogy a nagyobb feszültség nem gond.
(#) ferci hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
A router és a letekerhető antenna közé létezik gyári komplett kábel 10 méteres kivitelben, amire kb. 5dB csillapítást írnak, Ezt spéci gyakorlat nélkül nem könnyű megcsinálni.
A kérdezőnek javasoltam ezt a szerelt kábelt és hozzá való jelerősítőt is, mivel a kérdése az volt, hogy okoz-e csak a kábel jelgyengülést vagy romlást. Az pedig egyértelmű, hogy igen. Biztos simán nem felel meg neki a jelenlegi összeállítás és a 9 méteres kábel végére rakott antannával se lesz jobb neki.
(#) eSDi válasza Ema75 hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Lehet nem ide szántad? Mindegy, a nagyobb feszültség nem gond, de ez túlzás. Valószínűleg a 50V is bőven elég oda. Amúgy az ekkora feszültségre tervezett kondiknak más tulajdonságuk is lehet nagyságrendekkel eltérő. Az hogy ez befolyásolja e az áramkör működését, azt csak az áramkörben betöltött szerepe alapját tudnánk megmondani.
(#) Ema75 hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Hogy milyen szerepe van azt nem tudom .Roksan da 1 dac és nem a táp részben cseréltem ki hanem a másik panelba ahol az ic-k meg az opák vannak.
(#) kendre256 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 13, 2015 / 1
 
Persze hogy sok 9 méter, de ha a 6-8,5 dB csillapítás árán nyersz csak 10 dB-t a falak, födémek kiiktatásával (nem is beszélve a 20 dB-ről) akkor jobban jársz, mint toldás nélkül. Az ügyfeleknek én azt szoktam mondani, hogy a H155-ös kábelből 4-5 méternél nem szabad hosszabbat használni (19 dBi-is yagi antennára csatlakozva). A 4-5 méter elég szokott lenni, hogy a router már esővédett helyen legyen, utána mehet az UTP akár 100 méterre is.
Csatlakozókra csak 1 dB-t számoltam, reálisabb a 2-2,5 dB, de ez a megoldáson nem sokat változtat, mert az esetleges falak csillapítása nagyságrenddel nagyobb.
(#) eSDi válasza Ema75 hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Akkor lehet belőle probléma, csak sajnos nem találok kapcsolási rajzot, így nem is tudom megmondani. Használd a válasz gombot.
(#) Ema75 hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
És pontosan megtudod mondani hogy milyen problémát okozhat ?Tanulni szeretnék egy kicsit .Szeretek bütykölni csak nem szeretném elrontani.
(#) vargaf válasza Ema75 hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Szia!
Használd a válasz gombot!
Üdv.: Feri
(#) eSDi válasza Ema75 hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Sajnos nem, mert nincs kapcsolásirajz. A képekről amiket találtam nem tudom eldönteni, hogy tápszűrés, vagy az analóg jel kicsatolására vannak e ott. Ha tápszűrés, akkor akkora gond nincs. Ha az analóg jel útjában van, akkor esetleg beleszólhat az átvitelbe.
(#) Ema75 válasza eSDi hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Értem.De nem rontottam el semmit.? TEGYEM VISSZA AZ EREDETEIT?
(#) eSDi válasza Ema75 hozzászólására (») Okt 13, 2015 /
 
Én ezt nem tudhatom. Ha előtte is ugyan úgy nem működött, akkor akár vissza is rakhatod.
(#) jdani hozzászólása Okt 13, 2015 /
 
Üdv. Nem írja, szerintetek hány fokig lehet max ez a paszta?
(#) Moderátor hozzászólása Okt 13, 2015
 
Kilométeróra kérdések és válaszok áthelyezve a kilométerórás topikba. (sz)
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
A szilikonolaj-tartalom miatt 200°C-nál nagyobb hőmérsékletnek nem érdemes kitenni, mert annál magasabb hőmérsékleten elkezd bomlani.
(#) SKY hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Sziasztok!
A Butterworth LP szűrő fázistolása függ az erősítés mértékétől? Lenne hátránya, ha a jobb DC átvitel miatt chopper vagy auto-zero erősítőből építeném?
Válaszotokat köszönöm!
(#) Wind-Storm hozzászólása Okt 14, 2015 /
 
Mostanában egyre több Kínából jövő eszközön találok noname IC-ket (ha csak a hasán nincsen rajta... létezik?). Értem én hogy ne lehessen megjavítani, de vajon utólag tüntetik el róla vagy így gyártják eleve ezeket az IC-ket?
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 14, 2015 /
 
Smirgli alkalmazása hasonló eredményt hozhat.
Következő: »»   2648 / 3946
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem