Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » AVR - Miértek hogyanok
 
Témaindító: pakibec, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
WinAVR / GCC alapszabályok:
1. Ha ISR-ben használsz globális változót, az legyen "volatile"
2. Soha ne érjen véget a main() függvény
3. UART/USART hibák 99,9% a rossz órajel miatt van
4. Kerüld el a -O0 optimalizációs beállítást minden áron
5. Ha nem jó a _delay időzítése, akkor túllépted a 65ms-et, vagy rossz az optimalizációs beállítás
6. Ha a PORTC-n nem működik valami, kapcsold ki a JTAG-et
Bővebben: AVR-libc FAQ
Lapozás: OK   719 / 837
(#) wbt válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Köszi, így már okosabb lettem. Az említett linken a méreteket átszámolva sajnos ez is wide tok Szóval nagyon oda kell figyelnem.
(#) zombee válasza Balázs hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Tudnál róla fotót feltenni? Nem hiszem hogy bármelyik ATTiny SOP tokja szélesebb lenne 6.4mm-nél.
Egyébként: SO tok: 6.4mm; SO-W tok: 10.4mm
Amikor már századszor kell megadnom a beültetőgépnek ezt a méretet, muszáj megjegyezni...
A fóliát normálisabb Eagle könyvtárakban szokás "kihúzni" egy kicsit(hullámforrasztásnál nagyon).

up: Adatlap szerint van, a 8S2 tokozásnál ~8.0mm, az S8S1 toknál ~6.0mm, a 6.4mm-t pedig csak a 8X tok adja de az SSOP. És ezt a 2011-es AVR Techlib adja...
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2016
(#) Balázs válasza zombee hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Csináltam egy gyors mobilos fotót.

tokok.jpg
    
(#) zombee válasza Balázs hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Már frissítettem az előző hozzászólást: adatlapban egész más értékek vannak. Eszerint SOP tokban (1.27mm lábtáv) van 6.0mm és 8.0mm széles változat, és nincs 6.4mm. Eddig bármilyen AVR-ből nekem csak a kisebb jött szembe.
Én a compatel webáruházba vásároltam eddig, a sok száz ATTiny-ből eddig mindig kicsit küldtek.
Nem reklámozni akarom a helyet.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2016
(#) wbt válasza zombee hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Akkorát kapsz, mint egy 555 pl. ? Akkor köszi a boltot, bár nekem kétségeim vannak a mérettel kapcsolatban... De majd kiderül. Ami nekem van az mind 7.93mm (lábbal együtt) x 5.34mm.
(#) zombee válasza wbt hozzászólására (») Jan 25, 2016 /
 
Igen, akkorát mint egy 555 meg reguláris méretű SOP IC-t.
(#) Attilawap hozzászólása Jan 26, 2016 /
 
Sziasztok!
Az alábbi problémával fordulok hozzátok. Akarok építeni egy ilyen rádiós hőmérőt Bővebben: Link, a gond csak az, hogy az adó HEX-jét nem tudom beleégetni, mert az alábbi hibaüzenetet kapom: Bővebben: Link. A vevő AVR-jét sikerült felprogramoznom. Nagyon fontos lenne felprogramozni az Attiny13A-t (adó), mert 9000Ft-omba került ez a projekt. Mellékelve küldöm az eredeti .asm .hex fájlokat. A programozóm USBasp. Rendeltem egy másik AVR-t és azzal is ugyan azt a hibaüzenetet kapom.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2016
(#) zombee válasza Attilawap hozzászólására (») Jan 26, 2016 /
 
A programozás idejére kösd le a rádióadó vezetékét az AVR-ről. Nem elég áramtalanítani azt!
(#) Attilawap válasza zombee hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Nem volt rákötve. Ki lett véve az IC a foglalatból.
(#) Gj hozzászólása Jan 27, 2016 /
 
Üdv!

Létezik olyan, hogy sebességmérő szenzor?
Vázolom a problémát: Relatív pzíciót kéne meghatározni 0.3-0.5 m^2 nagyságrendű területen, minél nagyobb pontossággal. A konstrukciónak teljesen hordozhatónak kell lennie, szóval nem jó a háromszögeléses megoldás.
Van szenzor, ami sebességet mér, vagy ezt az információt csak gyorsulásmérőből tudom megszerezni?

Előre is köszönöm!
(#) killbill válasza Gj hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Nem hallottam meg sebessegmero szenzorrol.
Poziciot akarsz meghatarozni sebessegmeressel? Nem lesz az pontatlan? Foleg, ha meg a sebesseget is gyorsulasmerobol nyered. Az mar onmagaban pontatlan, mert a legkisebb hiba is akkumulalodik. Gyorsul, lassul, aztan a gyorsulas 0, de a sebesseg lehet barmi. Es ha allo helyzetben a keszulek szerint a sebesseg nem 0, akkor szepen megy el a pozicio az ido mulasaval.
(#) Gj válasza killbill hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Van jobb ötleted?
Tudom, hogy nem a legbiztosabb megoldás, ezért tettem fel a kérdést.
(#) Bakman válasza Gj hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Ilyesmivel esetleg: Bővebben: Link.
(#) Gj válasza Bakman hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Sajnos ez sem egy zsebretehető, bármikor előkapható megoldás
Olyan kéne, ami nem igényel referencia pontokat, csupán önmaga is meg tudja mondani, hogy magához képest mennyit mozdult el. Továbbá a GPS nem igazán jöhet szóba, mivel beltéri használat is cél.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2016
(#) Bakman válasza Gj hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Mérőszalag? Ha pontosabban leírnád a feladatot, talán többet tudnánk segíteni.
(#) Gj válasza Bakman hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Konkrétan nem egy felület az a kijelölt terület, amin nekem pozíció kell.
Akár kézben is fogható és elmozdulhat mindhárom tengelyen. Nekem ebből a három tengelyből kettőn való elmozdulás mértékét kell megállapítanom.

És viszonyítási pontok nélkül. Illetve esetleg olyan viszonyítási pontokkal, melyeknek nem kell tudniuk egymáshoz képest a helyüket (bár nem hiszem, hogy ennek tudata nélkül bármit is lehetne számolni velük).
(#) killbill válasza Gj hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Sajnos nincs semmilyen otletem a dologra. De valamiert ugy erzem, hogy tavolsagmeresbol kellene kiindulni. Ultrahang, feny, nem tudom mi. Mert attol tartok, hogy a gyorsulasmerovel egyaltalan nem lehet megoldani a problemat. Esetleg egy analog gyorsulasmero kimenetet ra lehet vezetni egy integratorra, es annak a kimeneten megkapod a sebesseget. De az is lehet, hogy a digitalisbol is kinyerheto pontosan ugyanez. Nem is rossz kerdes.
(#) Gj válasza killbill hozzászólására (») Jan 27, 2016 /
 
Jelenleg egy analóg van itthon, azzal fogok most kísérletezni pontosság terén, de szerintem a lényeg pont ugyan az mindkettőnél. Az analógból is digitális lesz, ha bemérem egy ADC-vel. Meglátjuk, ér-e valamit
(#) csatti2 válasza Gj hozzászólására (») Jan 28, 2016 /
 
El is fordulhat az eszköz mozgás közben? Mert akkor a sima gyorsulásmérő biztosan nem ér semmit. Akkor már girószenzor is kell.
(#) Bakman válasza Gj hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Ha jól értem, egy hordozható géppel, egy pontból akarod meghatározni egy tárgy helyzetét. Szép feladat.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) Gj válasza Bakman hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Igen, ez lenne a feladat
De most egy kicsit háttérbe fog szorulni idő híján.
(#) Bakman válasza Gj hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Biztos meg lehet csinálni, de háromszögeléses módszerrel is kell legalább három fix pont, ami meg tudja mondani, hogy tőle mennyire van a tárgy. Ha jól gondolom, sok szabadidőre lesz szükséged.
(#) Attilawap hozzászólása Jan 30, 2016 /
 
Mi az a fuse bit? Helytelen értéke okozhat olyan hibát, hogy egy HEX beégetése sikertelen?
(#) vyky hozzászólása Jan 30, 2016 /
 
Sziasztok.
Ezt a kapcsolást szeretném megépíteni,csak sajnos a program nem azt csinálja amit elvárok tőle.
A kód:
  1. #include<avr/io.h>
  2. #include<util/delay.h>
  3.  
  4.  
  5. int main(void)
  6. {
  7. DDRD = 0;
  8. DDRB=0x01;
  9.  while(1)
  10. {
  11. if(PIND & (1<<PIND6))
  12. {
  13. /*PB0 pin of PortB is declared output (Appliance is connected through Relay)*/
  14. _delay_ms(10000);
  15. PORTB=0x01;
  16. /*Appliance is ON*/
  17. _delay_ms(10000);
  18. DDRB=0x01;
  19. }
  20. /*Appliance is ON*/
  21. }
  22. }

Elvileg ha a PD6-n lévő gombot megnyomom akkor kellene a motornak elindulnia egyik irányba,majd a kódban lévő idő után a másikba.
Csakhogy a gomblenyomása nélkül megkezdődik a ciklus és nem értem miért?
Valaki fejtse meg nekem ezt a hibát.

relé.JPG
    
(#) Ivan93 válasza Attilawap hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Szia! A fuse bitek állítják be az avr órajelének forrását és más kényes dolgokat, így helytelen beállítása eléggé megnehezítheti a programozást.
(#) Ivan93 válasza vyky hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Szia! Az R20-as ellenállással felhúzod a lábat (ez egyébként helyes), és gombnyomásra földre teszed. A kódban írd át erre:
  1. if(!(PIND & (1<<PIND6)))
így alacsony logikai értéknél fut le a motor bekapcsolása.
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2016
(#) vyky válasza Ivan93 hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Szia. Köszönöm átírtam,de semmi nem változott a motor akkor is elindul,ha nem nyomom meg a gombot
(#) Attilawap válasza Ivan93 hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Sajnos eléggé laikus vagyok a témában. Azt honnan tudom, hogy egy HEX beégetésekor milyen fuse biteket kell beállítani?
(#) Tetye válasza vyky hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
A kapcsolásod alapján a motor alapból forog, ha a relé meghúz akkor csak irányt vált.
Mindig van rajta villany. Ráadásul az a dióda sincs ott jó helyen és jól bekötve.
(#) pont válasza vyky hozzászólására (») Jan 30, 2016 /
 
Ez a kapcsolás alap állapotban is ad feszt a motorra.
Következő: »»   719 / 837
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem