Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1819 / 2484
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Üdv. A Gallien Krueger besszusfejekbe is használják. Egyszerű, olcsó.

kapcsoló.png
    
(#) steelbird válasza anonym1s hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Kapcsoló.
A mellékelt rajz egy hasonló kínai lágyindítóé.
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Köszönöm a jelzésed, amikor valami ennyire kézenfekvő és még sincs elterjedve képes elbizonytalanítani az embert. (Egyébként a HE történetében megesett, hogy egyik fórumtársunk vérig sértődött amiért a Surge Guard Thermistor ajánlását nem vették komolyan.)
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Üdv. sokáig volt megnyitva a módosítás, a kép elment, viszont lemaradt a kiegészítő szöveg. Így értelmetlen, hogy mit is keres ott az a kapcsoló. A képen lévő kapcsoló viccelt meg. Basszuserősítő egy 600 VA-es toroiddal volt szerelve. Egy relés lágyindító nem tudott elengedni, mert a zenész kolega izzadt keze megcsúszott a kapcsolón, ezért csak egy pillanatra nyitott ki, utána azonnal visszazárt. Vitte is a 6,3 A-es primer biztiket. Ezt talán megúszná egy NTC, hiszen egy erősítő lekapcsolása normál körülmények között lehalkítva történik. Ekkor már talán annyira visszahül, hogy újra több ohmos üzemmódba kerül. Érdemes olyan kapcsolót használni, ami nem ugorhat vissza. Például karos billenőkapcsolót.
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
Üdv! Tettem egy rajzot a lágyindítósba: Bővebben: Link
(#) lukacsp válasza lac- hozzászólására (») Feb 18, 2016 /
 
A valóságban nem mindíg van valódi összefüggés eseménysorozatok egyes mozzanatai közt.
Én a leírtakat tapasztaltam az adott típussal, a tiédben ettől még lehet más a hiba.
Minden esetre azt a 200 Ft-ot megéri az alkatrészköltsége kipróbálni amit írtam. Ha nem jön be, akkor lehet tovább agyalni.
Talán már kezdünk túl sok időt eltölteni annak elméleti fejtegetésével, hogy a felhasználó által leírt szituáció előidézheti-e az általam leírt alkatrészek tönkremenetelét. Biztos vagyok benne, hogy jobban örülne ha működne már az a cájg, mint annak ha a végén Nobel díjat kapnánk mi ketten elméleti erősítő javítás témájában.
(#) Klorid hozzászólása Feb 19, 2016 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy NAIM NAP250-et. Találtam egy Alkotó fórumtárs által feltett nyák tervet. Bővebben: Link
Az lenne a kérdésem azokhoz akik építettek már ilyet, hogy szükséges-e a stabilizált tápegység megépítése? Aminek gondolom nagyobb teljesítményen való járatás esetén van értelme, illetve, hogy ez az stabilizátor befolyásolja-e a hangzást? Soha nem hallgatok hangosan zenét max 80-90dB, tehát arra gondoltam hogy kihagynám belőle.
Egy réginek tűnő rajzon (talán az eredeti 1975-ös) BDY58-as tranzisztor van, amit E-bay-en be lehet szerezni, viszont láttam helyettesítéseket MJ15003-al, de az eredtiben SM3282 van, amiről semmi infót nem találni. Valószínű, hogy a gyár által készült rendelésre. Érdemes megvenni a BDY58-at, vagy az MJ15003-al is el lehet érni ugyanazt az eredményt?
(#) Buvarruha válasza Klorid hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Egyáltalán nem szükséges, de a rajzon és a panelen sincs stabilizátor, tehát nem egészen világos, hogy ez most honnan is jött. AMúgy nem 3281 az az SN? Csak mert akkor 2SC3281 lesz az, de tegyél bele 2SC5200-át.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2016
(#) Klorid válasza Buvarruha hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
A képen látható.
(#) vipera1997 hozzászólása Feb 19, 2016 / 2
 
Sziasztok!
Most lettem kész a Castone CPA 100H-m átalakításával.
Kapott egy 1.4kw-os toroidot meg stereo lett, kapott 2*20000µF kondit.

Szerintetek milyen lett?
(#) CIROKL válasza vipera1997 hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Ebbe a pici erősítőbe minek ekkora trafó ?Vagy valamit félre olvasok ?
(#) steelbird válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Monóból sztereóra építette át. Dupla teljesítmény igény...
(#) vipera1997 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
4 ohmra kell, mivel 4 ohmon 2*550W kijön belőle, oda pedig nem tehetek 630as trafót
8 ohmra pedig elég lenne a 630as gyárija is, de egyet már sikerült megfőznöm, szóval indokolt volt
(#) anonym1s válasza steelbird hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Valoban, a bekapcsolo gomb
Rairom ezt is. Kossz a segitseget!
(#) Alkotó válasza Klorid hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Amit stabilizátornak gondolsz, az csak részben az. Ezen kívül áramkorlát is és a féltápfesz kimaradást is figyeli, sőt a bekapcsolási anomáliákra is gondja van.
Az erősítő egybe van tervezve a táppal. Még nem láttam külön megépíteni a kettőt. Ettől még persze szólhat, de ha már ezt a legendásan míves kapcsolást akarod, akkor talán kompletten lenne célszerű.
(#) Phile80 válasza Klorid hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Nem látok lágyindítót benne...pedig ez a nagy toroid biztos leveri a megszakítót direktbe kapcsolva. Régebben én is meg akartam ezt építeni, de végül a Cyrus Two lett belőle. Nagyon elégedett vagyok vele.

poweramp.png
    
(#) jani1987 hozzászólása Feb 19, 2016 /
 
Életem egyik legnagyobb projektje ami működik de már csak a csatlakozást kell a hátlapra kivezetni. LM1875-el készült. A zárt doboz hátlapjára szereltem. Nincs kérdésem.
(#) Alkotó válasza Klorid hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Ha az építést választod, akkor a panelterveket felteszem neked ide.
(#) Gyozo92 válasza reloop hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Szia! Gyakorlatilag toroid elé raktad az NTC-t? Nem rontott nagyon a feszültségesésen? Ugye a működése, hirtelen terhelésre felmelegszik, megnő az ellenállása, korlátoz, visszahűl, újra kis ellenállású. Hidegen kb 4 ohm körül van, ami feszültségesést a kapcsolóüzemű tápban kompenzálnak a visszacsatolással, a pc táp amúgy is stabilizált. Mondjuk 300 wattot biztos kibír, mert a pc táp is hasonló teljesítményt vesz fel. Házi hifiben egyszerű, és nagyszerű megoldás lehetne, ahol úgysem kell nagy teljesítmény, és nem kell minimálisan tartani a feszültségesést, hogy minél nagyobb teljesítményt adjon. Csak a működése miatt, senki ne forrasza bele a vezetékbe, jól betekerve szigetelőbe.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2016
(#) reloop válasza Gyozo92 hozzászólására (») Feb 19, 2016 / 2
 
Szia! Az NTC ellenállása fordítottan arányos a hőmérsékletével. Ahogy felmelegszik lemegy 0,5-1 ohm-ra és stabilizálódik az állapota, mert a kisebb ellenálláson kevesebb hő fejlődik.
Találtam olyan kapcsolóüzemű tápot, ahol közönséges 1ohm 5W ellenállás látja el ezt a feladatot. 2-3A áramfelvételnél 2-3V-ot vesz el a hálózati feszültségből (az NTC még ettől is kevesebbet), ez nem ingatja meg a készülék működését.
Elkezdtem ezen komolyabban dolgozni, majd beszámolok a tapasztalatokról.
(#) Gyozo92 válasza reloop hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Igazad van, este már kevertem a ptc-vel Kíváncsian várom a fejleményeket. Én kicseréltem a kapcsitápomban relé-ellenállásr-ra, mert túl nagyot ejtett a primeren Nem is a váltóoldalon volt tapasztalható, hanem az egyenirányítás után. Igaz nem 300wattnál, jóval felette...

Phile80: Ha túl lenne gerjesztve a toroid, nem kéne megnőnie a nyugalmi áramfelvételének?
(#) tomi1990120 hozzászólása Feb 20, 2016 /
 
Sziasztok olyan kerdesem lenne hogy egy tda2050-es hidat lehet 6ohm-os hangszoroval hajtani?
(#) Gafly válasza Phile80 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Azt sem kell elfelejteni, hogy a kikapcsoláskor megmaradó mágnesezettségi állapot, és a bekapcsolási fázishelyzet tud "misztikus" biztosíték leveréseket okozni...
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
22 A-es automata? Szokatlan érték.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Szia! A TDA2050 maximális kimenő árama 5A, a 6Ω-os hangszóróhoz a tápfeszültség a 3-5 lábak között ne legyen több 30V-nál. Azért a maradékfeszültség és a tápesés miatt kivezérlés nélküli állapotban elérheti a 40V-ot, vagy ha úgy tetszik a ±20V-ot.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Nekem van ithon egy 2x17V-os 2x4,4A-es tap az eleg lenne dupla hidhoz vagyis 4ic-re?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Ez egy visszatérő hiba, a 2x17V-ról nem írtad egyen, vagy váltakozófeszültség. Ha egyenfeszültség akkor megfelel.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Hat ez valto feszultseg.Akkor ez egyeniranyitva tul sok neki?
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Feb 21, 2016 /
 
A hídkapcsoláshoz sok, de egy IC-vel 30W körüli teljesítményt érhetsz el, ami igen tekintélyes.
Következő: »»   1819 / 2484
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem