Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1383 / 1672
(#) lajos1969 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Köszi!
(#) lajos1969 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 30, 2016 / 2
 
Első teszt!Bővebben: Link
(#) cupika97 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Ha elkészül cikket mindenképpen várunk belőle. Profi!
(#) cross51 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Ha szabad megkérdezni mi "hatja" Arduino, AVR, PIC?
(#) zosza18 válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
A zöld a kedvenc színem! Nagyon tetszetős, várom a cikket, vagy legalábbis a szükséges infókat az utánépítéshez, a saját tapasztalatokkal együtt. 
(#) kocsgab002 válasza cross51 hozzászólására (») Jún 30, 2016 / 1
 
Ne ilyen űrtechnikában gondolkodj.. Néhány műveleti erősítő, komparátor, RC-tag, infra LED. ennyi..Jó öreg analóg technika...
(#) Tibicsek válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Kapcsolási rajzot vagy valami oldalt ami ezt leírja tudnál küldeni?
(#) Bakman hozzászólása Jún 30, 2016 / 12
 
Sziasztok!

Megérkezett a Nextion HMI kijelző, ez lett belőle. A kültéri szenzorok még hiányoznak (szélirány és sebesség, hőmérséklet és páratartalom valamint az esőérzékelő). A házikó alapjában lévő két hőmérséklet a vegyestüzelésű kazán víz- és füsthőmérséklete. A grafika alapját egy ismerősöm tervezte, a többi saját. A kazánnál lévő szenzorok mellett van egy GPS* vevő is, onnan érkezik a pontos idő és a rendszer szinronja, így a fenti részen már alig van valami a három szenzoron kívül.

* A kijelző, teljesen elnyom minden GPS vevőt 30-40 cm sugarú körzetben. Ez ugyan csökkenti az értékét a szememben, de az ára és a tény, hogy gyerekjáték grafikus felületet létrehozni, kompenzálja a problémát.
(#) zolika60 válasza Tibicsek hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
(#) lajos1969 válasza Tibicsek hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Led asztal készítése témában megtalálható az alapkapcsolás!
A panelt meg mindenki saját igénye szerint tervezheti. Ennek megvan a panelterve ha érdekel valakit!
(#) lajos1969 válasza cross51 hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Bizony ahogy írták jó öreg analóg technika!
(#) zsoltee0001 válasza Bakman hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Húha, ez aztán komoly project, gratulálok hozzá!
(#) don_peter válasza lajos1969 hozzászólására (») Jún 30, 2016 /
 
Nagyon jó a cucc, gratulálok.
Egy kérdés merült fel bennem, mégpedig, hogy nem lesz benne a LED-eknek fényerő szabályzás?
Az úgy még jobb lenne. Vagy azt már ilyenkor felejtős bele tenni?
(#) H2opok válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Zsir ,úgy látom akkor a nyák is jó lett.
(#) lajos1969 válasza H2opok hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Igen jó lett a nyák! Köszi!!
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2016
(#) lajos1969 válasza don_peter hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Köszönöm!
Nincs benne fényerő szabályozás, s nem is lesz!
Ez a legalapabb ledasztal, semmi proci meg ilyenek, a látvány ezzel is tökéletes! /nekem/
(#) popi61 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Szép munka! Gratulálok.
Készül belőle egy leírás?
(#) Bakman válasza popi61 hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Köszönöm! Nem hiszem, hogy készítek belőle leírást, nem sok értelme lenne. Mindenki olyat készít magának, amilyen neki kell. A kijelzőnek van külön témája: Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval, a többi rész pedig teljesen általános dolog: UART, I2C, OneWire, RF modul, a kijelzőhöz (ami eleve több méretben és felbontással kapható) pedig valamilyen grafikai program.
(#) kameleon2 válasza lajos1969 hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
Először is gratulálok, mert egy ilyen asztal a kitartásról is szól kicsit De azért feladtad a leckét, mert elkezdtem agyalni - milyen könnyedén meg lehetne ezt valósítani RGB ledekkel, pwm-el és mikrokontrollerekkel. Alighanem kezd körvonalazódni a tárgyalóasztalunk kialakítása a fejemben .
(#) pjg válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 1, 2016 /
 
S lesz belőle cikk?
(#) lajos1969 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 2, 2016 /
 
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2016
(#) BarnaPili válasza trickentrack hozzászólására (») Júl 2, 2016 /
 
Jó lett. Mibe dobozoltad be?
(#) lajos1969 hozzászólása Júl 2, 2016 /
 
Beültetve a keret ledjei is! Maradtam a zöldnél, nem akartam nagyon csicsázni!!
Kis teszt videó!
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2016
(#) Ashmodeus hozzászólása Júl 2, 2016 / 8
 
Sziasztok.
Az én építményem egy több csatlakozós USB-töltő. Egy időben rengeteg tablet-et javítottam és szükségem volt egy töltőre ami egy időbe több eszközt is tud tölteni, mellette nem ártott volna ha látom az áramfelvételt is, (nem túl precízen, de mégis némi infó...) A csatlakozók 3-as csoportban vannak egy csoportnak egy kijelzője van. Eredetileg 18 csatlakozót terveztem ,de nem volt kedvem reszelni annyit .
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2016
(#) zosza18 hozzászólása Júl 4, 2016 / 15
 
Üdv mindenkinek!

Össze kellett raknom egy villanypásztort, ami napelemről üzemel és elég komoly a birkák visszatartására. A hétvégén meg is csináltam és gondoltam felteszem kedvcsinálónak.
Beépített 7Ah-s akkuval van szerelve, a napelem max 450mA-t tud. A próba során ha jól gondolgattam át a dolgokat, akkor ha 2nap eső van is még bőven működnie kell, külső töltés nélkül. A villanypásztor elektronika a szokásos tovább gondolt inverteres amiket készítek és megtalálhatóak a topikjában. Saválló csavarokból vannak az "érintkezők" és köztük megtalálható a biztonsági szikraköz is. A kapcsoló vízálló, a doboz is, a napelem is... harcolhat az elemekkel.
Nem mellesleg néhány kép is azért...
(#) kameleon2 válasza zosza18 hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Szia! Jópofa megoldás - bár azt az egyet nem értem a 6-os képet nézve, hogy miért nem solar csatlakozó - ha mér kültér? A nagyfeszre is lehetne valami banánhüvely, ami csavaros - jobban megfogható - de végül ez is megteszi. Amúgy gratula!
(#) zosza18 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 4, 2016 /
 
Szia! Köszi!

A napelem csatlakozója csipeszes, mivel "akku csepptöltő" kifejezetten. Ezt elhagyva döntöttem ennél a csatinál, gondolván, hogy az esővíz esetleges lecsurgása is figyelembe veszi a gravitációt és nem fogja kikerülni a fizikát. A karám csatlakozókat is szándékosan készítem saválló alkatrészekből, mert a banán aljzatokkal baj van mindig. Régebben at használtam, de sok volt a panasz. Ezek tartósak, sokoldalúak, szóval ideálisak a célra.
(#) nzozz válasza zosza18 hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Nem inkább ilyen csatlakozóra gondolt? Persze lehet én tévedek. Ezeket napelemes rendszerekhez használják (tehát kimondottan kültériek).
(#) zosza18 válasza nzozz hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Igen, szerintem ilyesmire gondolt. Tény hogy jobb lenne, de mivel ilyet nem tudtam szerezni most hirtelen, így ez elmaradt. Lehet ha kell még csinálni ilyesmit, akkor már előre gondolkodom és rendelek belőle.
(#) kameleon2 válasza nzozz hozzászólására (») Júl 5, 2016 /
 
Nem tévedsz ezekre gondoltam. A nagyfesznél simán lehetne saválló szemescsavar, vagy rugó is, ami közé szorítható a vezeték - vagy szinte bármi. A nagyfesz nem válogat, terepen meg nincs csavarhúzó- ezért írtam, hogy értem a szempontjait.
Következő: »»   1383 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem