Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   644 / 1121
(#) Ktulu válasza fecameca hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Első körben egy memória tesztet futtass le. (pl Hiren boot CD-ről DOS alatt Memtest86+)
(#) fecameca válasza Ktulu hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Csak egy gondom van, miután elindult, már nézhetek bármit. A telep is olyankor már 3 V felett. Ugyanúgy a memtest, vagy a merevlemez teszt. ki kell várni, amíg a hiba újből előjön. A telepre is azért gyanakodom, mert főleg akkor kapja el nehezen az iramot, amikor többet pihent, pl 1 nap nem volt bekapcsolva. Néha csinál olyat, hogy kattan a merevlemez, és újaindul, de az is csak egy héten 1-szer, így nem tudom eldönteni, mi készül bedögleni. Talán addig kellene beszereznem új merevlemezt, amíg ez még olvasható.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2016
(#) Gabó válasza fecameca hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Most vettél volna egy elemet, kicseréled, és megnézed, elő jön e a hiba. De lehet táp probléma is, alaplap is, stb. Gép paraméterek?
(#) Ktulu válasza fecameca hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Értem. Mit jelent az, hogy nehezen bootol be? Biosba sem lehet belépni, csipogás sincs, vagy a Win nem tölt be? Tápot kellene kölcsön szerezni, és azzal tesztelni. A Hdd kattanás feszültség ingadozásra is utalhat.
(#) fecameca válasza Ktulu hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
A betöltés teljesen különböző fázisaiban akad el. Van, hogy még Bios sincs, de van, hogy az op. rendszer félig betöltött állapotában ír ki valami hibát. Amikor még Bios sincs, csak a hálózati kapcsolóval, vagy a reset gombbal lehet újra próbálni. Egyébként, ha tovább ment, akkor sikerül a Ctrl+Alt+Del-lel is. Ez mindig más és más. Mondjuk csapágyas A HD, és ha sikerült felpörgetnie magát, utána már megy egész nap? Vagy inkább olyan, mint egy kontakthiba, de miért inkább hidegen jön elő? Ha aznap volt már a gép bekapcsolva, akkor nincs vele gond, ez meg inkább a töltés hiányát támasztja alá.
(#) gerleimarci válasza fecameca hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
A HDD hibáját ki tudod deríteni Hard Disk Sentinellel. A spin retry count-nál nézz szét
(#) fecameca válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Van egy pár bad szektor, amit átirányított tartalékra, formázás és újra telepítés óta ezek száma semmit nem változott. Tudom, lassan már egy új kellene, de mennyi időm van rá, illetve, ha egyszer rossz akkor miért jó, ha sikerült felvennie a fordulatot? Van olyan is, hogy egész nap nem lép ki, nem fagy le miután elindult.
(#) szucsistvan123 hozzászólása Júl 30, 2016 /
 
Üdv!
Kicsit OFF, de lenne egy kérdésem:
Egy Msi P45D3 Platinum + Xeon E5472 (szerverproci) megér 30ezer Ft-t?
(#) SzervízMacska válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Biztos, hogy nem...
(#) gerleimarci válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 30, 2016 /
 
Ha egy kicsit sikerül alkudni, akkor talán. De ennyiért szokot fent lenni komplett gép is ilyen procival.
Attól is függ, hogy mire használnád. Játékra például egyáltalán nem ajánlom.
(#) szucsistvan123 válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Játékra és 3D tervezésre kellene egy viszonylag erős gép, De elég szűkös a keret (diákmunka...)
Az alaplapot 40-50K ért árulták újkorában (most hogy mennyit ér, nem tudom), a procit meg kb 12K ért be lehet szerezni Ebay-ról.
Mennyit érne meg az egész?
(#) gyuszo válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 31, 2016 / 1
 
Amit kérdeztél, az egy kb 8 éves Intel 775 Intel alaplap. Utána jött az Intel 1155, kb 3 éve az Intel 1150, 1 éve az Intel 1151.
Valóban annak idején amikor az új volt, erősnek számított, de már nem érdemes ilyenre építeni , gondolom videó kártyára is szükség lesz és az lesz a legdrágább darabja az egésznek.
Az újabb Intel 1150, vagy 1150 alaplapok között találsz olyat megfelelő processzorra ezért az árért, amit könnyebb lesz akár bővíteni is, akár memóriával , vagy más kiegészítővel.
(#) Szabi1 válasza fecameca hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Én a tápra gyanakodnék leginkább, szerezz be egy másik tápegységet s próbáld ki vele.
(#) szucsistvan123 válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Tudom hogy régi. Ha viszont 1150 re váltanék, akkor csak az alaplap és a proci elvinné az egész költségvetést!
A 1151-be meg bele sem merek gondolni!
A most tervezett gépet csak egy pár évig (3-4) tartanám meg, utána már komolyabbat vennék.
Videokártya ügyben egy(talán 2) HD5850-re gondoltam, tudom hogy nem a legerősebb, de nekem elég lenne egyenlőre.
(#) Gabó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 31, 2016 / 1
 
CPU
Lap
Egyéb kérdés??
(#) fecameca válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Van egy másik gép, a táp benne van. De én arra gyanakodtam a legkevésbé,mert erősen kattog a HDD.
(#) szucsistvan123 válasza Gabó hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Nem rossz...
Megfontolom!
Köszi a válaszokat!
(#) Gabó válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 31, 2016 / 1
 
Ezt csak random kerestem, és linkeltem példaként. Tehát a 30e keretet szemelőt tartva. Saját ízlésed alapján is kereshetsz, de mint látod, nem lehetetlen. És jóval jobban jársz, mint a 775el.
(#) gerleimarci válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Egy AM3+ -os alaplap és egy 8 magos fx kijön 40-50k-ból
(#) szucsistvan123 válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Az AMD-vel nincsen bajom, de egy kicsit sokat fogyaszt, és jobban melegszik mint az intel.
Bár jóval olcsóbb. Talán szóba jöhet az is.
(#) fecameca válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Köszönöm a tanácsot. Nem tudom, eddig miért nem jutott az eszembe. Csak 4 csavar és pár vezeték. Egyelőre indul a gép, mint a villám. Azt hiszem, a HDD kattogása vert át. Máskor már mértem, és mindene megvolt, de nehezen indult régebben is, tovább kellett nyomni a bekapcsoló gombot, ez már gyanús.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2016
(#) Gabó válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Inkább 50 mint 40ből....
(#) Gabó válasza fecameca hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Milyen táp a régi, és mit tettél bele?
(#) fecameca válasza Gabó hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
ATX 350-PNF 3,3V 22A, 5V 21 A, 12V 18 A, 300W max. Van itt egy hasonló régi gépem, a táp Amperek is hasonló paraméterekkel. Érdekes, A Winchester halkabban morzsolja a kukoricát, de az időnkénti spontán újraindulás megmaradt, az nem táp hiba, még további tesztelés szükséges.
(#) gerleimarci válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 31, 2016 / 1
 
Pl. egy lap
Pl. proci
Ha van rajta egy komolyabb hűtő, akkor viszi az 5GHz-et is. En is pont ugyan ilyen helyzetben voltam, ezért vettem AMD-t régi Intel helyett.
(#) Gabó válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 31, 2016 / 1
 
Akkor már inkább alaplapot nézzen, ne elektronikai hulladékot gagyibájt néven
(#) gyuszo válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Intel H110 ( 1151) alaplap és egy Intel G3900 ( 1151) processzor kijön 30 eFt-ból ( új bolti ár 3 év garanciával) és ezt később könnyebb bővíteni, fejleszteni . A telepítéssel is kevesebb gondod lenne.
(#) sastas01 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Végülis akkor mennyi rá a keret? És mi kell bele? Kicsit elvesztem.
(#) gyuszo válasza sastas01 hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
30 eFt. Olvass vissza.
(#) sastas01 válasza gyuszo hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Értem csak elvesztem a számok között... És ebből intel proci+alaplap? Lehetőleg új igaz?
Következő: »»   644 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem