Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7265 2x25wattos erősítő
 
Témaindító: Árpy, idő: Márc 23, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 9
(#) DRAWS válasza DRAWS hozzászólására (») Szept 15, 2013 /
 
Közben megoldottam. Ezt raktam össze. Tökéletesen üzemel. 23 volt 4A DC-ről megy.

Tda 7265.jpg
    
(#) Primary hozzászólása Szept 27, 2013 /
 
Van valami hátránya vagy előnye a fixre kötött MUTE ágnak? Nyújt valami védelmet a hangszóró felé esetleg?
(#) vipera1997 válasza Blindbandi hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Én nem szeretnék beleszólni, hogy hogyan csináltad meg, de az IC-mögött nemhiszem hogy kellene elenállásnak lennie mivel ott a hűtőfelület fogy érintkezni a bordával.
(#) reloop válasza Primary hozzászólására (») Szept 27, 2013 /
 
Sem a mute, sem a standby nem nyújt védelmet a hangszóró számára, mert a zárlatba szaladt végtranzisztort egyik sem gyógyítja. Így kerül ugyanis többnyire egyenfeszültség a kimenetre.
A mute-t használhatod a be és kikapcsolási tranziensek (koppanás) kiküszöbölésére. A vezérlését átveheted valamely relés áramkörből. Szükség esetén tudok benne segíteni.
(#) Primary hozzászólása Okt 14, 2013 /
 
Szerintetek hidalva 16+- táppal mit szólna egy 6 ohmos hangszóróhoz? Katalógus szerint így csak min 8 ohm a megfelelő terhelés.
(#) reloop válasza Primary hozzászólására (») Okt 14, 2013 /
 
Szia! A megengedett csúcsáram 4,5A. Ez 6 ohm-on 27V-ot ejt. A híd 32V-nak látja a teljes tápot, a maradékfeszültségekkel és a tápeséssel korrigálva még épp belefér.
(#) Primary válasza reloop hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Úgy sem akarom széthajtani, gondolom akkor nem lesz gond.
(#) Robikk hozzászólása Dec 10, 2013 /
 
Sziasztok

Bontott házimozi erősítőből van 4db TDA7265 íc-ém.

Nos én arra gondoltam hogy mind a 4 db-ot fel kellene használni, stereóra gondoltam.
Esetleg valakinek valami ötlete?? nyák, beültetési rajz jól jönne.
A házimozi erősítőből minden darabja megvan...
Van egy Sal PA 28 Actíve hangdobozom párban, ebből az erősítő részt kiszeretnem venni, nagyon csúnyán szólnak!! Ennek a helyére gondoltam ezt a Tda-s megoldást..

Előre is köszönöm!!
Üdv Robi.
(#) kokanyk hozzászólása Márc 17, 2014 /
 
Sziasztok! Van nekem egy 5 CH-s erősítőm ami 2db TDA 7269A -ből és egy TDA 2030A ból áll. És az lenne a tervem hogy bele építeném egy már meg lévő házimozi erősítőbe a meg lévő erősítő elé közvetlen, és le vágnám az összes mély tartományt és azt kapná meg csak a külön erősítő. A célja az lenne hogy külön hajtsa a Magas sugárzókat. A kérdés az lenne hogy ha nincs rajta a mély tartomány akkor milyen tiszta és éles hangot tudok vele el érni? És mi a maximális terhelhetősége? A magas 8 Ohm -os. Az ami erősítő mellé meg be lenne építve az meg 100W 8 Ohm. Nekem nagyon fontos hogy tisztán, recsegés mentesen szóljon!
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2014
(#) reloop válasza kokanyk hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Szia! Attól, hogy a hangfrekvenciás sáv egy részét kiszűröd, a torzítás és a kivezérelhetőség nem fog változni. Az elgondolással az a legfőbb baj, hogy a táp aligha rendelkezik tartalékkal újabb fokozatok kiszolgálására, magyarán könnyen leéghet.
(#) Primary válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Annyi haszna lehet, hogy a mély hangoknak általában nagyobb az amplitúdója.
(#) kokanyk válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
És ha nem fokozom a teljesítményét akkor menyire tudja útól érni a 100W -os erősítőt, hangerőben? Mivel ugye a magasnak kisebb energia kell a meg szólításához. A 100W -erősítőben meg csak mélyközép szólna kb. 7000 Hz-ig
(#) reloop válasza kokanyk hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
A kérdésre adandó válasz a hangszórók érzékenységén dől el, az arányok végül is nem rosszak.
(#) kokanyk válasza reloop hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
Köszönöm az infót akkor ki próbálom. Remélem nem fog torzitani.
(#) Primary válasza kokanyk hozzászólására (») Márc 17, 2014 /
 
a sound.webhost.com-on esett róla szó valamelyik cikkben, hogy kb. milyen vágásnál mik a jó arányok.
(#) joel003 válasza csovalek hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Szia nyák tervet tudnál adni meg alkatrész listát+ kapcsolási rajzot előre is köszönöm .
(#) kadarist válasza joel003 hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Szia!
Fogadd el tőlem: Link.
Másik: Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Jan 10, 2015
(#) macc152 hozzászólása Szept 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Most tettem szert egy sztereó erősítőre amiben a TDA7265-ös végfok van(és 2x1000 mikro-s pufferkondik), ugyebár ezek az IC-k 25 voltot bírnak , a táp ami benne van egy toroid 18 voltos trafó ez lett egyenirányítva , pufferelve miegymás, végfok 24.7 voltot kap, ami a felső határokat feszegeti nála gondolom én, mert a probléma itt gyökerezik, szerintem, ami a következő: piszkosul melegedik még üresjáraton is 50 fok körül van. Igen a végénél ragadtam meg dolgot, ezzel kellett volna kezdeni, Valakinek van valami ötlete hogy tudnám 16 volt körüli értékre belőni a bemenő feszültséget? Előre is köszi!!!!!!!
(#) szamóca válasza macc152 hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Letekersz a trafó szekunderéről 3-4VAC -nyi menetet.
(#) macc152 válasza szamóca hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Valami alternatív megoldása nincs sesetleg? Nem nagyon akarom bántani ****** kis toroidot..

Khmm...
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2016
(#) szamóca válasza macc152 hozzászólására (») Szept 17, 2016 / 1
 
Ez a legjobb megoldás. Lehet ei.diódákat sorbakötni, ami 0,6V-okat ejt a feszültségen, stabilizátort építeni, de ezek mind rosszabbak a letekerőstől. Vagy veszel megfelelő trafót.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2016
(#) reloop válasza macc152 hozzászólására (») Szept 17, 2016 /
 
Szia! Inkább a hűtésed ami kevés. Az IC nyugalmi árama 80-130mA az adatlap szerint, tehát 5W körül fűt álltában, ami nem kevés. Kisebb tápfeszültségről is jelentős melegedés várható, ha csak 10-15W lesz is a disszipáció kivezérléskor.
(#) patkany hozzászólása Nov 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Van valakinek híd nyákja ehhez az IC-hez?
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2017
(#) patkany válasza patkany hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Neki ültem és terveztem magam egyet. Nézzétek át és jelezzétek a javítandó hibákat.
Lévén hogy a 7265 és 7269 teljesen csere szavatos, így ezért tettem ide.
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Szia! A jelföldet elkülöníteném. Ez a bemeneti GND-ket és a 9, 11 lábakat érinti.
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Rendben, korrigálom!
Más tekintetben használható?
Mekkora használható teljesítmény nyerhető ki még 10% torzítás alatt?
Van adatlap ami 2x10W, van ami 2x15W teljesítményt ír, persze a teljes THD mellett.
Jól tudom, hogy hídban a teljesítmény duplázódik, az áram igény négyszeteződik?
Egy döglött hi-fi végfokját kellene feléleszteni, amit 3db TDA7269 képez. Ebből 2db-ot haszálnék fel. De egy úttal akkor már nagyobb teljesítményt gondoltam, hidalva 1-1 IC-ét. De...
Sajnos ezek a low cast kommersz kütyük ha nem is alul, de koppra vannak méretezve. És persze szakaszos üzemeltetésre, rövid távú túlterhelésre. Kérdés, kb. 2x20W teljesítménnyel számolva, mennyire terhelné túl az eredeti trafót?
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Az IC 3 A kimeneti áramra képes. Ha híd lesz belőle, akkor sem vesz fel több áramot a tápból mint sztereóban. A magyarázat abban rejlik, hogy a híd csak kétszeres impedanciájú hangszóróval terhelhető mint a szóló csatorna, tehát az összteljesítmény változatlan marad.
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Nov 19, 2017 /
 
Értem. Akkor jó!
Köszönöm a segítséget!
(#) patkany válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Végül az egész NYÁK-ot átdolgoztam, mert elég nem tetszett a táprész.
Végül csak két puffer maradt benne, és a jel föld és a táp föld külön van szedve javaslatodra. Egy 10 Ohmos ellenállás köti össze a kettőt. Azt hiszem a TDA7294 esetén is ezt alkalmaztad.
Végül az alábbi született. Ha van még javaslatod, szívesen fogadom!
(#) reloop válasza patkany hozzászólására (») Dec 2, 2017 /
 
Szia! A 7-es láb az jelföld, a 7 és 11 bemenetek különbözetéből képzi a híd-kapcsolás a kimenő jelet.
A pozitív tápot az 1000 µF lábáról vinném az IC-k felé, nem közvetlenül a +Vcc csatlakozási pontról, így hatásosabb lenne a szűrés.
Következő: »»   7 / 9
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem