Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1156 / 1268
(#) kadarist válasza hobitibi hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Kiforrasztod majd beforrassztod az újat. Vagy ha nincs másik aljzatod, akkor kikábelezed a nyáktól egy USB kábellel.
(#) hobitibi hozzászólása Jan 1, 2017 /
 
Kösz a tanácsot,lehet kapni "lengő "aljzatot?BUÉK.
(#) kadarist válasza hobitibi hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Egy anya típusú USB kábelvéget felhasználhatsz erre a célra.
(#) hobitibi hozzászólása Jan 1, 2017 /
 
Köszi,nekiveselkedek a beszerzésnek,és utána csere.
(#) sany hozzászólása Jan 1, 2017 /
 
Bontásra kaptam egy ilyen típusú kis TV -t illetve, monitort. A problémám vele, hogy nincs neki audió és videó bemenete, csak kimenete van rajta, mert RF -n veszi a hozzácsatlakoztatott kamera képét és így sajnos nem tudom semmire sem használni. De mivel a monitor tökéletesen működik, ezért nincs szívem szétbontani. Arra gondoltam, hogy valahogy át kellene alakítani videó és audió jel fogadására is. Talán annyival egyszerűbb a dolog, hogy a panelján be vannak rajzolva a bemeneti RCA csatlakozó helyek , a csatoló kondenzátorok helyei és a szükséges ellenállások helyei is. Esetleg meg tudnátok mondani, hogy kb. milyen értékű ellenállások és kondenzátorok kellenének? A kimenetnél 10 µF -os a kondenzátor és ellenállás eredő van kialakítva egy 10 Kohm-os és egy 1 Kohm- os ellenállás felhasználásával. Ha esetleg ide beültetném az alkatrészeket, akkor van rá esély , hogy tudjon bemeneti jelet is fogadni? Vagy a dolog nem ennyire egyszerű? A csatolt képen az alkatrészek helyei láthatóak.

kis_tv.jpg
    
(#) Sanitatum hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Sziasztok, régebben irtam egy philips l6.2aa alaplapú tv-vel kapcsolatban mert nem volt jó a táp, aztán rájöttem h 2 kondi miatt nem indult meg.Köszönöm a segitséget azoknak akik irtak.. Most sikerült beüzemelni, hangyák háboruja látszódik, de annyi a problémám, hogy a jobb oldalon vertikálisan van egy fekete csik (néha eltünik), kb 1-2 centis és a fény is ugrásszerüen változik mikor elkapja a dili, valakinek lenne ötlete?
(#) eyess válasza Sanitatum hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Adja magát , tehát a vertikális körben kell szétnézni.
(#) BarnaPili válasza eyess hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
A csík vertikálisan van,tahát a sorméret változhat. További tápjavítás lehet hogy ráférne. Mérni kellene a sortápot és társait.
(#) Sanitatum válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Köszi, nemsokára rálesek..azt tudom hogy a félvezetők rendbe vannak illetve az a fekete csikha állítom a g2őt akkor az is vagy nagyobb lesz vagy kisebb, ha feltekerem a potit akkor kicsi
(#) BarnaPili válasza Sanitatum hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Mérjél sortápfeszültséget.Stabilnak kell lennie minden fényerőnél.A G2-re nem, vagy csak nagyon kis mértékben szabadna változni a sorméretnek.
(#) szucsistvan123 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Üdv! itt a videó: Bővebben: Link
AV-ról kap jelet, kb 5-10 percig rendesen megy, utána sistereg, és bejön a hangyafoci (ami alapból nem látszik) és újabban fekete fehér lesz.
(#) Kokany82 hozzászólása Jan 3, 2017 /
 
Sziasztok.
Van egy Samsung Cw-29A114N típusú tv-m. A probléma az,hogy a kép két oldalán egy néha ívelt alakban összeugrik a kép.
Kissebb ütögetésre megjavul. Utána olvastam,valószínűleg nem alkatrész baj van,mert akkor nem változna a helyzet. Forrasztással lehet a baj állítólag. Viszont,nem tudom melyik részt kellene átforrasztani, melyik terület felel a kép szélének allitasra. Ebben szeretnék segítséget kérni,ha valaki ránézne a rajzra és megmondaná,hol keresgéljek. Vagy ha van más ötlet,annak is örülnék..Bővebben: Link
(#) BarnaPili válasza Kokany82 hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
A sorkimenő környéke,ahol a bajt kell keresned.
(#) Kokany82 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
A trafó környékén?
(#) kadarist válasza Kokany82 hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
A bal felső sarok, attól jobbra és le. Bővebben: Link.
(#) brigi hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Sziasztok!
Szeretnék javítási tanácsot kérni. Van egy Clatronic CTV 577 VT típusú TV-m. Néha mikor "gondol egyet" a fényképen látható világos fehérben úszó csíkos képet adja. Ritkán visszatér normál állapotba, de legtöbbször csak a készüléken lévő kikapcsológombbal kikapcsolás, majd kis idő múlva visszakapcsolás után. Próbáltam a klasszikus ütögetést, hátha érintkezési hiba de semmi, a paneljeit átnéztem látható hiba nincs.
(#) BarnaPili válasza brigi hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Valószínűleg kontakthibás a sorkimenőtrafón lévő potméter. Ez állítja a fókusz és G2 feszültséget.
Ha a G2 túl nagy,megjelennek a visszafutási csíkok. Mozgasd meg ezeket a tekerenytyűket,lehet,hogy segít a dolgon.
(#) brigi válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Köszönöm a gyors választ, holnap sort kerítek rá. Referálok az eredményről, ami lehet csak pár nap múlva lesz. Még egyszer: köszönöm!
(#) Mircsof hozzászólása Jan 4, 2017 /
 
Sziasztok!
A csatolt képek egy Sharp 20B-SC típusú készülékről lettek lőve.
A hiba az, hogy nincs hang, továbbá a bekapcsolás után egyből kiírja a készülék, hogy "Service mode" Itt csak csatornákat lehet keresni manuálisan a hangerő gombok segítségével. Továbbá a csatornákat léptetni is lehet.
A TV most került hozzám egy ismerőstől, annyi baja volt, hogy a biztosíték a primer oldalon szakadt volt. Ezt cserélve, és méregetve a primer oldalt több hibát nem találtam és elindítottam. A többi meg a fent leírtak szerint történt...
Gondolom azért nincs hang, mert épp csatornát keresünk, de hogy lehetne ebből a funkcióból kilépni, vagy miért ide lép be először a TV?
Tudnátok ebben segíteni?
(#) Mircsof válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Miért? Egyszerűen megoldható a probléma.
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Taníts mester!

Én ide jutottam, miszerint csere, de halhatlak. Ha van rá mód, hogy helyrepofozzam szívesen kipróbálom.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2017
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Teszel bele egy új, azaz üres EEPROM-ot és kész is van.
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Hát mire leírtam addig meg is válaszoltad.
Hát igen megy akkor a sarokba, mert egy hamar nem rendelek a Hestoretól. Ráadásul náluk csak az SMD verzió van, itt viszont DIP tokos...

Kár hogy nem olyan mint egy pic "törlés" és kész is...

ee.jpg
    
(#) vargaf válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Az EEPROM is törölhető.
(#) Mircsof válasza vargaf hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Van az az áramütés igaz? Vagy van rá humánus módszer?
(#) Kokany82 válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget. Átforrasztottam a sorkimenő környékén mindent és megjavult.
(#) BarnaPili válasza Kokany82 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Remek,Örülök.
Szívesen!
(#) Kokany82 hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
Sziasztok. Lenne még egy tv,aminél szeretnék segítsége kérni. Bekapcsolás után nem sokkal pirosodni kezd a kép. Az alábbi képen látható a hiba. Mi lehet a hiba?
(#) stevepapa válasza Kokany82 hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Egy típus ismeretében könnyebb lenne. De a látottak alapján sanszos a képcsőgyengeség.
Következő: »»   1156 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem