Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1157 / 1268
(#) Kokany82 hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
Bocsi. Samsung 72cm. KS3A alaplap.
(#) stevepapa válasza Kokany82 hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Nézd át a video végfok, a sortáp, állapotát. De inkább képcsőhiba lesz.
(#) Massawa hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
Ma vertem percekig a fejem a falba. A legujabb márkás lapos TV-n kitörött az USB csatlakozo belsö szigetelö lapocskája és igy a kontaktusok zárlatot okoztak. Ilyet még életemben nem láttam pedig kismillio USB stekkerbe dugtam eddig mindenféle USB kábelt. Szétszedve megállapitottam, hogy majdnem javithatatlan a dolog mert nagyon kacifántos stekkert épitettek be és ilyet nem is igen kapni. Kiderült, hogy a hibát a rossz fémkeret okozta, ami joval bövebb mint kellene azaz az USB dugot a lapocska hátamögé is be lehet dugni amitöl az kitörött ( a másik 3 is ilyen). Miután volt otthon USB foglalat (PCböl kitermelt) megállapitottam, hogy az mintegy 1,5 mm-rel laposabb. Sajnos a beépitéshez flex kellett az eredetit szépen kivágni, az ujat a megmaradt lábakhoz forrasztani majd Scotch duplaoldalas szalaggal odaragasztani. Miután az uj csati kisebb igy vigan át ment a hátlap lyukán és ujra rendbe lett a készülék. Már csak azt lenne jo tudni ki az a barom, aki ilyen USB csatikat gyárt - azt sajnos tudom ki szerelte a TV-be.
(#) kadarist válasza Kokany82 hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Szokásos G2-screen tekergetésre javul?
(#) Kokany82 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Mi az a G2 screen és hol található?
(#) kadarist válasza Kokany82 hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
A sortrafón van két potméter. Az alsó lesz az.
(#) Kokany82 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Igen. Arra javul. Egyébként a kép éles és szép is, csak a fotón látszik kicsit homályosnak.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2017
(#) Kokany82 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Találtam egy stv 5109 nevű alkatrészt, ami szerintem a színirányításért felel. Lehet z a gond? Bővebben: Link
(#) kadarist válasza Kokany82 hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Nem, ez a piros húzás nem a videó végfokban keletkezik. A képcső ennyit tud.
(#) Kokany82 hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
Más hiba nem okozhatja, Akkor valószínűleg képcső?
(#) Kokany82 hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
Olvastam egy típushibáról a KS3A paneles tv-nél. épp erről, hogy a piros szín zászlósan jelenik meg egy idő után. És a szervíz menüben kell a szín értékeket megjáratni és jó lesz. Tud erről valaki valamit?
(#) kowi válasza Kokany82 hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Ha g2 re javul valószínű képcső.
(#) RoliNyh hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
Sziasztok!

LG 43LF5400-ZB készüléken a következő a probléma.

Ha végighangolom a digitális adásokat (CI modullal, vagy a nélkül kábelen) megnézhetőek a programok, a kódoltak is amire van előfizetés. Majd a készülék ki és ismételt bekapcsolása után semmilyen program, de még csak beállítás sem marad meg. Tehágy úgy kezdi, mint ha először lenne bekapcsolva, és mindent újra kell állítani rajta (nyelvet országos stb).

Ez mitől lehet, van valakinek valami ötlete?

A dolog érdekessége, hogyha a beállításokat, és a hangolást csak az analóg antennán végzem, akkor nem jelentkezik a progléma...
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
És a többi kép is:
(#) Sanitatum válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Eltelt pár nap, nos arra jutottam, hogy ha az AV-re kapcsolok 2x vag 3x (általában a 3.nál) elkezd kicsit komolyabban dolgozni, helyrejön minden..Mértem feszültségeket, az eltéritésben okés minden, 150v jo,9v,5v minden okés...de észrevettem , hogy a 2426os kondin mikor nem dolgozik rendesen akkor 130 vmennyi volt van, emigy meg mikor helyreáll akkor megvan a 160v...Ezt nem tudom mi okozhatja, av-re kapcsolás helyre hozza aztán pedig megint nem jo Philips L6.2aa séma (a 11. oldalon van az érintett terület)
(#) Master X hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
Üdv Mindenkinek!

A segitségeteket szertném kérni adott volna egy SEC CT-8100 Tipusu csoda
A hiba jelenség a következő bekapcsolom müködik de külömböző időként lekapcsol készenlétre.
Néha 1 nap néha 1 hét ezt nem értem benne, egyébként szép éles kép van benne.
a másik meg ha távról kapcsolom ki készenlétre , olyan mintha fütené a képcsövet mert szürkén halványan világit , de amikor magátol kikapcsol akkor meg nem ezt mi okozza szerintettek???találkoztatok már ilyen hibával??? köszönöm előre is és B.U.É.K. mindenkinek
(#) kadarist válasza Master X hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Szia!
A forrasztások már átnézted?
(#) Master X válasza kadarist hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Szia!

Igen Átnéztem müködik is , de mint irtam leginkább az zavar benne ha távról készenlétbe teszem az az kikapcsolom olyan mintha fütené a képcsövet mert világit.
(#) BarnaPili válasza Master X hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Nem egy tipikus hiba,nehéz így konkrétumot mondani. Át kellene vizsgálni,milyen úton módon kapcsol le készenléti állapotba,nincs-e abban a körben rossz alkatrész. Az sem kizárt,higy a tápja már kissé beteges,és a TV magasabb tápot kap. Kell egy kis tapasztalat a javításhoz.
István
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Már úton van az új memória.
Közben megmértem a készülékben az EEPROM táplábait, és meg van a működéséhez szükséges 5V.
A kérdésem az lenne, hogy oké hogy üres memória lesz berakva, de azt majd a TV felprogramozza, vagy kellene bele valami tartalom is?
Csak mert itt pont erről van szó:
Idézet:
„tomcat: Szia.Küldtem próbára memotartalmat.”
Bővebben: Link

Pickit 2 van kéznél, azzal mint kiderült programozható ez a memória. Viszont ha nem a TV programozza fel automatikusan, akkor honnét lehet beszerezni az állományt ami a memóriába kell?
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Ha szerencséd van, akkor feltölti (nem programozza) alapértékekkel és lehet, hogy semmi dolgod sem lesz ezek után. Ha nincs szerencséd, akkor szervizmenüzni kell vagy ha el sem indul, akkor kell tartalmat beleírni.
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Azért én megpróbálnám a helyedbe azt a memóriát olvasni a tartalmát lementeni , majd pedig törölni.És utána bele a tévébe , mert ha a memória írható , olvasható , törölhető , és a beírt tartalmat helyesen adja vissza , akkor az a memória jó.
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Köszönöm a válaszod kadarist hátha bejön...

eyess
A lent csatolt képen látható tatalom van a memóriába. Tudtommal az FF az üres itt végig 00 van (lehet ez is üresnek számít.
Az itteni hozzászólás alapján kötöttem be. Bővebben: Link
Az A0 A1 A2 lábakat lógva hagytam, mivel fogalmam nincs milyen cím kellene, és leírva is az van, hogy jó eséllyel nem figyeli a címet.
Viszont ez itt kezd OFF lenni, Így én inkább a memória ürességének kérdését inkább majd itt folytamot.

asdfg.jpg
    
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
ok ment az üzenet ott.
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Ha 24C02-ről van szó, akkor a címzéslábakat kösd GND-re.
(#) teszti hozzászólása Jan 8, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy kb. 10 éves CRT tévé kezd hibát produkálni. Az a hiba, hogy bekapcsolás után kb. 5 percig folyamatos morgó,búgó hangot ad majd egy kis szünet jön utána újra búg, és egyre nagyobb szünetek következnek és egyre kisebb ideig búg, majd végleg elhallgat. A hang nem a hangszórókból jön. Kb. olyan a hang mint egy csapágyas ventilátor kiad.
Milye fog elromlani? Gyengéd mozgatásra - ütögetésre nem változik a hang.
(#) kadarist válasza teszti hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Szia! Mondj típust.
(#) teszti válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Hyundai HE-TC2170F
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Nem akarom elkiabálni, szóval csak halkan jegyzem meg, úgy látszik a problémát megoldottam a gyártó honlapjáról letöltött két firmware frissítéssel. Két napja megy minden ahogy kell...
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2017
(#) BarnaPili válasza teszti hozzászólására (») Jan 8, 2017 /
 
Szia!
Valamelyik elektrolit kondi(k) kezdi megadni magát,valószínűleg a tápegységben. Idővel rosszabb lesz,majd végleg beadja a kulcsot. Most még kisebb ráfordítással menthető lehet. Miközben morgolódik,a képen látni valamit?
Következő: »»   1157 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem