Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autóelektronika
 
Témaindító: sufni-tunning, idő: Ápr 19, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   226 / 337
(#) hobitibi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Biztos létezik más megoldás,van itt köztetek olyan ,aki tud jobb megoldást,remélem.
(#) BarnaPili válasza hobitibi hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Mi a szabály mostanság? Elég nappal a két menetfény elöl,vagy a hátsóknak is világítaniuk kell?
(#) Ricsi89 válasza hobitibi hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Központi elektronika vezérel itt már mindent. Géppel kellene belekukkantani, hogy ki lehet-e egyáltalán ezt a funkciót kapcsolni. Mert ugye nem vághatod el egyszerűen az izzó vezetékét.
(#) Ricsi89 válasza BarnaPili hozzászólására (») Dec 24, 2016 / 1
 
Elég kettő elől. Bár láttam már jó pár marhát, aki szürkületkor, esetleg ködben is csak menetfénnyel közlekedett. Bátrak nagyon.
(#) hobitibi hozzászólása Dec 24, 2016 /
 
Köszi a hozzászólásotokat,utánanézek valamelyik hozzáértőnél.Boldog Karácsonyt kívánok minden fórumozónak.Üdv.
(#) barany165 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Szia! Lehetni lehet beszerelni, de csak az egyezményes jellel, "E xxx" ellátottat lehetőleg. Ellenőrzés során ezért forgalomból kivonás is járhat. Mivel csak a határozat kézhezvétele után, a /vizsgadíj megfizetésével/ lehet műszaki vizsgára állítani a járművet. Erre nem árt figyelemre lenni, mert van az olcsóbb ami nem minősített, ugyan olyan is kapható minősítettben kb. kétszeres áron.
(#) hobitibi hozzászólása Dec 24, 2016 /
 
Nem akarok valami bóvlit,néztem ki egypárat,ami EXXX-es.
(#) BarnaPili válasza barany165 hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Mégis látni sokszor száguldó karácsonyfákat a úton...
(#) lukacsp válasza hobitibi hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Tényleg valami jót tegyél bele, a DRL azért egy komoly funkció, ha csak két 5W csík világít, az szó szerint bele kell világítson a szembe jövő szemébe, akkor leszel tényleg látható.
(#) hobitibi hozzászólása Dec 26, 2016 /
 
Drl-523-at gondoltam,azért mert az autó eleje eléggé ívelt.
(#) bancsi15 hozzászólása Dec 27, 2016 /
 
Sziasztok!

Autóakkukhoz való akkutöltővel szeretnék tölteni egy kisebb 4Ah-s akkumulátort. Ugye 0,4A lenne a megfelelő, de a töltő nem szabályozható, jóformán egy trafó két diódával.
Az lenne a kérdésem, hogy mennyire járható út (nem hülyeség?) ha egy kb. 400mA-re LM317-es áramgenerátort sorbakötök a kis akku elé, ha azt akarom tölteni?
Mennyire működőképes ötlet ez?
Tudom van a jó öreg, bevált verzió, a sorbakötött izzó, de kipróbálnám elektronikával is
Köszi
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2016
(#) Chipmunk1960 válasza bancsi15 hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Szia, Mérd meg előbb mekkora árammal kezdi tölteni, mert ha jó, akkor úgysem fog többet kívánni az akksi. Ha nem, válogass össze soros égőket, ez a legegyszerűbb, vagy ha nem, akkor jó az LM317-es megoldás is egy ellenállásosztó, vagy potival.
(#) Zoltano1 hozzászólása Dec 29, 2016 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!
(#) diamik válasza Zoltano1 hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Pontosan miben is?
(#) proli007 válasza Zoltano1 hozzászólására (») Dec 29, 2016 / 2
 
Hello! Segítség? Tessék. Nem kell bele két relé..
A hozzászólás módosítva: Dec 29, 2016

DRL.png
    
(#) Zoltano1 válasza Zoltano1 hozzászólására (») Dec 29, 2016 /
 
Bocsi lemaradt a fele szöveg amit írtam! A kérdésem az lenne hogy jó e a nyomtatott áramkör?
Köszönöm a válaszokat!
(#) Zoltano1 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Helló! Azt szeretném megkérdezni, hogy milyen relét ajánlasz? Köszönöm a segítséget!
Ez a relé jó lenne?
RÉLÉ
(#) proli007 válasza Zoltano1 hozzászólására (») Jan 1, 2017 / 1
 
Hello! Ha a fogyasztás nem haladja meg az 1A-et, akkor jó lehet. (Bár én ezt a relét nem ismerem, legjobban az OMRON G2R(L)-1 reléket szeretem alkalmazni. Természetesen ezek ára is húzósabb..)
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2017
(#) Zoltano1 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Köszönöm szépen!
(#) Timkov válasza proli007 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Üdvözlöm! Jó magam is segítséget szeretnék kérni a drl autómata kapcsoló megépítéséhez. Egy lelkes amatör vagyok
(#) Timkov válasza proli007 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Üdvözlöm! Jó magam is segítséget szeretnék kérni a drl autómata kapcsoló megépítéséhez. Egy lelkes amatör vagyok
(#) Timkov válasza Timkov hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
több kérdésem is lenne 1. Melyik tranzisztor használjam
Bc556 bg (ons) pnp-uni vagy bc556 bta (fai) pnp-uni. vagy bc556 b. 2. Relé bekötése, mellékelek egy képet a kacsolásáról. Nyákot tervezni nem tudok "még"
(#) Timkov válasza proli007 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Miérz nem jelenik meg az összes szöveg amit írok.?
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2017
(#) Timkov válasza proli007 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Elnézést! Talán így...
(#) proli007 válasza Timkov hozzászólására (») Jan 4, 2017 / 1
 
Hogy miért nem jelenik meg az összes szöveg, nem tudom, de egy ideig még lehet újra és újra javítani. (Az autót hosszú ó-val írjuk, de hogy automata vagy automatikus, azt röviddel. Legalább is én még anno így tanultam, és ha kimondjuk is részemről igen sután hangzik hosszúval..)
Gyakorlatilag mindegy milyen tranzisztort használunk, mert a kapcsolás nem különösebben kényes. Csak PNP típus legyen. A kapcsolás "buktatója" inkább a zéner feszültsége. Mert az típus és áramfüggő is. Jó választás esetén, ahol a zéner-feszültség plusz a tranyó 0,6V körüli bázis-emitter nyitófeszültsége adja azt az értéket, ahol álló motornál ejt a relé, járó motornál (ahol az aksi feszültsége 13V felett van) pedig meghúz. Ezt végzi a felső tranyó.
Az alsó pedig a felső kollektoráramát "engedélyezi" ha a tompított ki van kapcsolva, és megszakítja az áramot ha az be van kapcsolva. (Mert azt hiszem ez a szabály, de itt a többség ezt jobban tudja.)
Gondolom a relé bekötése lenne a kérdés. De a feltett nyákrajzon jól van berajzolva (alsó relé). A felső relé és a kontaktusának soros kötése nem kell, mert azt elvégzi az alsó tranyó. Mert nem a lámpaáramkört bontja mint a felső relé, hanem a relé meghúzó áramát a tranyó.
Remélhetőleg így érthető. De ha nem lerajzolhatom.
(#) Timkov válasza proli007 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Ezek a zénerek vannak nekem jók ezek?
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2017
(#) proli007 válasza Timkov hozzászólására (») Jan 4, 2017 / 1
 
Ezért kár képeket beépíteni..
Igen! A BZX55C12 a megfelelő zéner. Az 1N4148 pedig a relé védődiódájának.
(#) Timkov válasza proli007 hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Köszönöm! Megírom a válasz és a felét nem írja ki.... kb csak 160 karaktert.
(#) Timkov válasza proli007 hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Még annyit szeretnék kérdezni és ha nem túl nagy gond és kérés, lenne szíves rajzolni nekem egy beültetési rajzot?
(#) proli007 válasza Timkov hozzászólására (») Jan 5, 2017 / 1
 
Lerajzoltam. Tettem bele egy biztosíték foglalatot is. De ha nem megfelelő így, innen már könnyen átvariálható. (A rajz felülnézeti kép. Mindig erről az oldalról tervezünk..)
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2017
Következő: »»   226 / 337
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem