Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   167 / 188
(#) benjami válasza lac12345 hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Esetleg próbáld meg ezzel az apró módosítással.
A hozzászólás módosítva: Dec 4, 2016
(#) Ge Lee válasza lac12345 hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Építettél volna inkább LCM2-t azzal nincs ilyen gond, a 80-100nH-s induktivitást is megmérem vele és nem is mászik el. A mérőzsinór sem egy jó dolog még ha kompenzálva is van a mérés előtt, mert annak is van pluszban induktivitása is meg kapacitása is, amik folyamatosan változnak is ha mozgatod. Az enyémen egy nyákdarab van 2 fóliapacával, arra nyomom rá a mérendő tekercset. De ha igazán pontosan akarok mérni akkor odaforrasztom, mert az ember keze is elhúzza valamennyire a mérést.
(#) lac12345 hozzászólása Dec 4, 2016 /
 
Beépítettem az ellenállást most nem mászkál össze vissza..Le is lehet nullázni eddig nem tudtam.
Én az 1.20 ás firm. használom lehet ezzel van a baj mert már látom vannak újabbak is.
(#) vargaf válasza lac12345 hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Én az 1.20 verziót használom megjelenése óta, hibátlanul működik.
(#) lac12345 válasza vargaf hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Szia

Tennél egy kísérletet te is a műszereddel ? Pár menetet feltekersz egy ceruzára vékony vezetékből..Nekem mindig össze vissza mászkált a műszer nem tudtam kinullázni sem és nem tudom miért de mínusz előjelel irkált értékeket..Nagyobb induktivitás esetén jól működik.
(#) Ge Lee válasza lac12345 hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Ez mondjuk nem hármas hanem kettes. A tekercs 2,5-3 menet (ahogy nézzük) 0,25-ös huzalból, az átmérője 8,5mm, és kicsit széthúzódtak a menetek miután lehúztam a filcről, tehát nem menet menet mellett van.
Egy hangyányit ez is elmászik ha így hagyom, úgy fél percenként rá kell kalibrálni. De ugye nem fél percen át mér az ember egy tekercset.

2m5.jpg
    
(#) Quakes hozzászólása Dec 13, 2016 /
 
Üdv.

Segítséget kérnék.
Megépítettem ezt a tipusú LC mérőt:Link
Bekapcsolás után azt írja ki hogy Over Range. Ha a Jumpert teszek rá a freki 1-2 Hz-en ingadozik csak.
Kapcsolás kivezetések alkatrészek stimmelnek mivel régebben müködött ,most csak újradobozoltam. Forrasztásokat újramelegítettem de a hiba nem múlik.
Köszönöm. Szép Napot!
(#) Kera_Will válasza Quakes hozzászólására (») Dec 13, 2016 / 1
 
Sajnos a linkelt képből nem derül ki semmi hasznos számunkra.
Elvi rajz sokkal többet mondana ... Jumpert hova tetted ?
Van rajta kb.: 20 számunkra elektromos működés szempontjából ismeretlen kivezetése.
20 db ból bármelyik 2-t rövidre zárva szerinted hányféle kombinációs lehetőség van ?
Azt már nem is említem , hogy a uC szoftvere egyáltalán miként és hogy fut ... milyen verzió van beletöltve ... megvan-e a forrás vagy csak a hex kódja van meg.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2016
(#) gerenk válasza Quakes hozzászólására (») Dec 13, 2016 / 1
 
Szia !
LCM 2.0 ez lenne ?

LCM2.gif
    
(#) Ge Lee válasza Quakes hozzászólására (») Dec 13, 2016 / 1
 
Ugyan rajzot nem linkeltél, de ránézésre LCM2. Bekapcsolás után ha L állásban van akkor over range (túlcsordulás) üzenetet kell hogy kiírjon. Az F1 frekit a 2-es jumper zárásakor kell kiírnia, ha ez nem 50000 környékén van hanem közel 0 akkor nem megy az oszci, aminek több oka is lehet. Elkötöttél a dobozolás közben valamit, vagy tönkrement a PIC. De ezen az oldalon minden szükséges infót megtalálsz. Nekem is ez van, csak az enyém már magyarul kommunikál.
(#) Quakes hozzászólása Dec 13, 2016 /
 
Igen ez az LCM 2.0
Ha kiforrasztanám az összes kimenetet/bemenetet kivéve a tápfeszültséget, akkor ha minden rendben az oszcilláció beindulhat? Vagy 1-2 pontot rövidre kell zárnom a ki/bemeneten ahhoz, hogy az oszcilláció müködjön? Amennyiben a PICcem oszcillációs része hibás, újraprogramozáskor ez kiderül?
Legszívesebben csinálnék 1 újat, legalábbis más nyák alapján de jó volna ha kiderülne, hogy alkatrész hibája van e, mert ha átültetem akkor......
(#) Ge Lee válasza Quakes hozzászólására (») Dec 14, 2016 / 1
 
Először mérj végig mindent. Én annak a "precíziós" IC foglalatnak a kihajításával kezdeném, mert azok semmire sem valók. Engem már nem egyszer tréfált meg, azóta csak lemezest használok, vagy semmilyent.
(#) Quakes válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
IC foglalatot le ellenőriztem, stabil , de miután beindult a rezgőkör megfogadom a tanácsodat.
Ezt vagy 6 éve építettem egy kis szük dobozba kábelek összevissza de legalább ment, mért, müködött csak pontatlanul, összevissza( amit valszeg az összevissza kábelezés a szük dobozban okozott).
Emlékszem még a 4Mhz freki is rendbe volt. Azóta nem volt használva, az elem is ki volt véve.
Forrasztásból adódó kontaktokat, zárlatokat leellenőriztem. A T-ből kijövő feszkó 5,1V, gondolom annyinak is kell lennie.
A hozzászólás módosítva: Dec 14, 2016
(#) Ge Lee válasza Quakes hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
A pirossal bekeretezett részt nézd át alaposan, minden alkatrészt és a kötéseket. Az oszcillátor az első komparátor, aminek a kimenete a PIC 2-es lába. Ha van szkópod, akkor a 2-es lábon 500kHz körüli négyszögjelet kell látnod. Amíg ez nincs, addig nincs mit számoljon.

LCM2.jpg
    
(#) Quakes válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 14, 2016 /
 
Sajna oszcim nincs, a 2-es lábon egyedül szaggatott egyen feszt tudtam mérni ami 0-és 5 volt között ingadozott.
(#) ombre29 hozzászólása Jan 18, 2017 /
 
Sziasztok,

valahol tudok vásárolni LCM3 alkatrész mérő műszer - KIT csomagot ?

üdv.
(#) vision61 válasza ombre29 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Szia!

Itt talán még van.
De ha nem ragaszkodsz az LCM3-hoz, ezek többet is tudnak.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2017
(#) morgo válasza vision61 hozzászólására (») Jan 18, 2017 / 1
 
Hello!
Többet is tud, de kevesebbet is. A két műszer nem összehasonlítható.
(#) ombre29 válasza vision61 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
köszönöm a segítséget
(#) kissi válasza ombre29 hozzászólására (») Jan 18, 2017 /
 
Szia!
Esetleg ez Bővebben: Link ?!
(#) ombre29 válasza kissi hozzászólására (») Jan 19, 2017 /
 
köszönöm a segítséget
(#) Doky586 válasza vision61 hozzászólására (») Jan 20, 2017 / 2
 
Amikor pár éve össze mertem hasonlítani a két műszer paramétereit, azzal valakinek nagyon a sarkára léptem, mert kitörölték a hozzászólásaim és ki is tiltottak érte. Tehát itt nem illik semmilyen konkurens műszerről beszélni..
A hozzászólás módosítva: Jan 20, 2017
(#) lóri válasza Doky586 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Igen, vannak itten furcsa dolgok. Hutale hozzászólását is törölték. Mondjuk én az ő négyvezetékes műszerét vettem meg. De kinek melyik szimpibb.
(#) kivancsi4 válasza lóri hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Szia.
Miért vetted meg, te nem tudtad volna megépíteni?
(#) lóri válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Volt benne valami Atmega smd körbelábú, nem akartam azzal foglalkozni, és a nyákot is megkaptam. Jobban megérte, mintha én gyártattam volna nyákot. A régebbi verzióból is vettem, de nyák nélkül. A dip tokos avr-t, és a 0.5% -os kondikat. Azt majd én csinálom.
(#) kivancsi4 válasza lóri hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Látod-e már, hogy miért dobták ki a hozzászólásokat (ebben az esetben jogosan) a moderátorok?
Azért mert az Apróhirdetések között kellett volna, hogy szerepeljen, mivel csak megvásárolni lehetett, ha telyesértékűként szeretted volna használni. A megalkotója reklámfelületnek hitte(követtem az akkori eseményeket!)ezt a fórumtémát.
Ne szaporítsuk a szót(mondatokat).
(#) lóri válasza kivancsi4 hozzászólására (») Jan 22, 2017 / 1
 
Mi van veled?? Valahogy mindig belém akarják fojtani a szót. A működéséről írt egy hosszabb hozzászólást, azt törölték. Meg lehet venni alkatrészenként is jelképes összegért. Többet nem jövök az lc-be sem, értesítésből kiveszem. Örülök, hogy olyan sok okos ember van itt. Nem szaporítom a szót, nem kell félnetek.
(#) Skori hozzászólása Feb 19, 2017 / 7
 
Úgy gondoltam közzéteszem itt, az általam kisebb módosításokkal megépített, LCM-3 kapcsolási rajzát és nyáktervét, képként és az Eagle7 nyáktervező formátumában is! Ha valaki még épít LCM-3 műszert, akkor talán hasznát veszi. A nyákterv a nagyméretű (122mm x 44mm) kijelzők lábkiosztásához készült, és a nyák mérete is ehhez igazodik. A eredeti kapcsolásban levő relét egy tranzisztorral kiváltottam, emiatt érdemes a kész műszerben a referencia kondit kalibrálni, az eredeti cikkben szereplő 2db nyomógomb rádugásával a programozó csatlakozóra. Erre azért van szükség mert a tranzisztor kb 10pF-al nagyobb saját kapacitású, mint a relé érintkező kapacitása. A kapcsolás tartalmazza az automatikus kikapcsoló áramkört is. A kapcsolók a nyákba rövid 90fokban meghajlított vezetékdarabokkal vannak bekötve. Akinek további kérdése van itt a témában felteheti.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2017
(#) benjami válasza Skori hozzászólására (») Feb 19, 2017 /
 
A relé jól helyettesíthető a tranzisztorral (gondolok arra, hogy a C-REF-et tölteni és kisütni is kell, ez ugye váltakozó áramirányt jelent, ezt megcsinálja a kinyitott Q4 tranzisztor E-C lába) ?
Ha az L méréshez nagyobb stabilitást szeretnél tegyél be még egy 10MOhm-os ellenállást az ELKO bemenet és a GND közé.
(#) Skori válasza benjami hozzászólására (») Feb 20, 2017 /
 
Kellő bázisáram esetén a tranzisztor hajlandó fordítva (tehát fordított C-E áramiránnyal) is működni. FET-el is próbáltam, és azzal is működött, de az több kapacitást vitt be mint a tranzisztor, ezért maradtam ez utóbbinál. A tranzisztorhoz kell egy felhúzó ellenállás is (10MΩ),
mert feszültségfüggő a kapacitása.

Viszont ha berakod az elkó bemenetre is a 10MΩ-ot, akkor a kisebb elkókra folyton szivárgást jelez (próbáltam). Kb. 100MΩ-al már szinte jó, de azt elég nehéz beszerezni.
Következő: »»   167 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem