Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tápegységgel kapcsolatos kérdések
Lapozás: OK   110 / 171
(#) Kovidivi válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Csak Te írtad, hogy ha nem tetszik a low drop, lehet használni hagyományosat. Erre reagáltam, hogy nincs is kihasználva a low drop szabályzó speciális tulajdonsága, ha 5V-ot kell elfűteni.
(#) kadarist válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Rendben van!
(#) kenikl válasza kadarist hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
Terv szerint 2x30W-os lesz.
Ezt a kapcsolást építettem meg. 2x a két oldalnak.
(#) kadarist válasza kenikl hozzászólására (») Feb 26, 2017 /
 
12 szorozva 1,65-al az mennyi? Elárulom: sokkal kevesebb a kelleténél. Viszont a Lomexessel is baj van, mert az meg 2*12V-os, neked egyszerű 12V-os kimenetű, 80W körüli trafó kellene.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2017
(#) fufuka hozzászólása Feb 26, 2017 /
 
Ez így megfelelő, ha egy szűrt táp 10 voltos kimenetéről van megtáplálva?
(#) kadarist válasza fufuka hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Én így csinálnám, persze ehhez hozzátartozik az, hogy mániám a telítés... A bemeneten legyen legalább kétszeres puffer, még akkor is, ha dióda van a be és kimenet között.
(#) kenikl válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Nem kötekedés, hanem tanulás céljából kérdezek most vissza.
Miben különbözik az, hogyha a 2x12V os trafóval építem meg 2x az általam tervezett tápegységet
Vagy ha egy 1x12V-os, 6A trafót teszek az általam linkelt kapcsolás elejére és arról megy mind a két oldala az erősítőnek?

Köszi
(#) kadarist válasza kenikl hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
12V szorozva 3.33A-el az 40W, tehát kevés. Ennél a szimmetrikus kimenetű trafónál nem tudod kihasználni a maximális teljesítményt, hisz csak az egyik 12V-os ágat használhatod, a másik nem ad áramot.
(#) fufuka válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2017 / 1
 
Ez így nem földhurkos?
(#) fufuka válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Az a lomex-os toroid 2x12V és 2x3.33A ad le... van nálam ilyen trafó és megmértem... Gyakorlatilag 4A-ig simán lehet terhelni, bár akkor már melegszik...
(#) kadarist válasza fufuka hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Nem lesz földhurkos. Ha bírja a terhelést, akkor használd, de ha befullad a tápod a 60W+melegedési veszteségtől, akkor ne engem szidjál.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2017
(#) zamatőr válasza Barnei hozzászólására (») Feb 27, 2017 / 1
 
Egy lehetséges megoldás.
(#) kadarist válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Ezt a wattos témát nem neked szántam.
(#) Barnei válasza zamatőr hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Köszönöm szépen
(#) kenikl válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Nem akarok szidni senkit, csak tanulni szeretnék, hogy legközelebb már ne kelljen kérdeznem.
A 2x12V-os és 2x33,33A-es táp miért csak az egyik ágon adja le a leírt teljesítményt?

Nekem ez így kiírva azt jelenti, hogy van 2db 12V-os trafóm ami egyenként tud 3,33A csak ez fizikailag 1 trafóban van megvalósítva. Akkor ezek szerint ezt is rosszul gondolom?
(#) kadarist válasza kenikl hozzászólására (») Feb 27, 2017 /
 
Ha a trafód szekundere így van megoldva és a közös pont összekötése a trafó szigetelésén belül van, ott, ahová nem férsz hozzá, akkor a te erősítődhöz csak az egyik 12V-os ágat tudod felhasználni. Viszont ha imigyen, akkor egyszerűen megoldhatod azt, hogy a két szekunder tekercset fázishelyesen párhuzamosítva azonos (12V) feszültség mellett dupla (6, 66A) áramot vehess ki ebből a trafóból.
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2017
(#) pisti89 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Te hozzászólásodra reagálok, de természetesen a kérdezőnek szól
Vagy a második esetben csinálhatod azt is, hogy az egyik 12V-os kimenetre a jobb oldali csatornát kötöd a másikra a balt.
Az én végfokomban 4x12V (szeparált) trafó van és én teljesen elkülönített tápokat építettem, amiknek a GND-jét közösítettem.
Attól függ ki melyik megoldás híve.

Két táp esetén csökken a 2 csatorna közötti áthallás

Egyébként 2 nagy elkó helyett használhatsz még pár kisebbet, így nagyfrekvenciás átvitele szebb lesz, ugyanis az elkóban a fólia fel van tekerve, aminek induktivitása van, ami gátolja a gyors áramváltozásokat, több párhuzamosan kötött induktivitás meg eredőként kisebbet ad.
Valamint érdemes lenne a 2 nagy kondik közé egy ellenállást tenni, a korábban ajánlott tekercs helyett, amit 100Hz-re méretezhetsz (képletet sajnos nem tudok beszúrni)
Tápegység kapcsolási megoldás
(#) newDesigner hozzászólása Feb 28, 2017 /
 
Űdvözlet a jól tájékozottaknak és mindenki másnak!

Igazából nem tudom, hogy hol tegyem fel a kérdésem.
Lenne egy 220V-os aktív keresztváltó kb. 40W teljesítménnyel. Ehez kellene nekem egy 12V névleges feszültségről működő stabilizált DC táp. Még nincs meg. Kb. 1 hét, mire meghozza a posta és ki tudom mérni a szülséges egyen feszt.

Bármi nemű segítséget köszönök.
(#) Ge Lee válasza newDesigner hozzászólására (») Feb 28, 2017 / 2
 
Több dolgot is tisztázni kellene itt ahhoz, hogy válaszolni lehessen a kérdés(ek)re, noha kérdőjel az egyik mondat után sincs.
Mi az a 220V-os aktív keresztváltó? A 220V-ot kell váltani, vagy ez valami hangfrekis dolog de akkor mi a 220? A 40W értelmezhető, csak nem tudni mihez.
A 12V-ról működő stabilizált DC tápnak milyen paramétere kell legyen, úgy mint kimenő fesz és áram, fix vagy esetleg adott tartományban állítható?
Most akkor 220V-os vagy 12V-ról működik, mert paradox módon mindkettő szerepel a kérdésben?
Aztán mi köze van ennek az egésznek egy labortáphoz?
Ha egyszer ismert (?) a feszültség amiről működik, akkor milyen szükséges egyenfeszt kell még kimérni?
(#) fufuka válasza kadarist hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Ha a az összekötés a trafón belül van, akkor nincs 12V. Csak 24 van....
(#) fufuka válasza kenikl hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Az butaság... a 2x12V az 2x 3,33A terhelhetőséget is jelent. Ott 1 primer 2 szekunder van egyforma terhelhetőséggel!!!!
(#) ngeza hozzászólása Feb 28, 2017 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni az alábbi egy boss psa-230s adapter ügyében. A tápegységből kijön az áram,csak a vezetéken van valami fojtó szerűség amiben van 2x2 tekercs és az egyik műszerrel mérve szakadt .Ha áthidalom lesz-e valami baj a kimeneten.Egyébként valami gitár pedálhoz lett véve hivatalos helyről.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2017
(#) kadarist válasza fufuka hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Nem, mert a tekercsek ellenállása összadódik, tehát 24V mellett is marad a 3,33A. Meg persze van 12V, mert az összekötés ki van hozva, de nem bonthatóan.
A hozzászólás módosítva: Feb 28, 2017
(#) Bakman válasza ngeza hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Zavarszűrő, áthidalhatod. Azt azért ellenőrizd le, hogy az áthidalás után megmarad-e a kimeneti feszültség polaritáshelyessége (+ - csere),
(#) proli007 válasza ngeza hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Hello! Azért az elég firnyákos, hogy ilyen vastag drót szakadt lenne. Célszerű lenne utána nézni mi is van, mert ha ez a kép a rossz egységről készült, akkor a dróton nem látható külsérelmi nyom. Lehet hogy valami van benne, vagy valami triviális hiba van..
(#) newDesigner válasza Ge Lee hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Hi Ge Lee!

Nos, akkor az elején kezdem. Ezt a topikot találtam elsőre, ami tápokkal foglalkozik.

Ha minden kérdést fel tettem volna, amivel ez ügyben rendelkezem, akkor nem szívesen számolnád meg, mert nem vagyok szakmabeli.

Az aktív keresztváltó egy audiotechnikai eszköz, ami a hagyományos passzív, az erősítő után működő és a zenehangot sávokra osztó elektronika speciális változata. Nevezik még DSP-nek (Digital Sound Processor) is. Ez abban különbözik a passzívtól, hogy az alacsony szintű audiójelet (változtatható frekvencia váltásokkal) osztja szét. Ezzel megelőz minden olyan anomáliát, amit a passzív és az erősített jellel dolgozó keresztváltó elekronikai megoldásai okoznak, mivel jellemzően digitális módszerrel dolgozik. Egy hátránya van, hogy minden sávot külön kell erősíteni.

A 220V a betáp (remélem, hogy nem írtam hülyeséget), mert hálózatról működik. De csak a trafóig, mert ugye egy pc alaplap sem kap 220V AC feszültséget.

Viszont én ezt ~11-14,6V egyen feszültségről szeretném működtetni olyan módon, hogy ez visszakapcsolható legyen váltóáramra, ha kell. Vagyis egy külső, választható kapcsolóüzemű, vagy más rendszerű feszültségváltó egyenáramú tápra lenne hozzá szükségem.

Az, hogy mi az "alaplap" működtető egyenfeszültsége, azt nem tudtam kimérni, vagyis a szekunder feszültséget. Amiből stabil kellene, az ez, függetlenül attól, hogy mi a primer áram. Erőből, meg ami kell neki, dinamikusan változó, gondolom.

Két órája utaltam el az árát és holnap postázzák.

Ha valaki tud angolul, akkor ez az.

Hogy a labortáphoz mi köze? Azt szakemberek használják.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017

ne-2424m.pdf
    
(#) pinyó39 válasza newDesigner hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Magyarul egy 12DC-230AC átalakító kellene neked? Párat kattintasz a neten és hozza a futár.
(#) Ge Lee válasza newDesigner hozzászólására (») Márc 1, 2017 / 1
 
Az adatlapja alapján annak kapcsolóüzemű tápja van, tehát még annyira sem rossz a helyzet, mert akár egy 100V DC feszültségű tápról is működik már, amit egyszerűen lehet csinálni egy ellenütemű vezérlővel (pl. TL494) meg 2 fettel a 12V-ból. De roncs szünetmentes sok helyen akad, azt kibelezve ott van a 12V DC -> 230V AC átalakító, olcsón.
(#) Sebi válasza ngeza hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Ha már külön tettek ilyet a kimenetre, azt gyakorlati tapasztalat kényszerítette, mert anyagot ritkán tesznek be feleslegesen...
(Érzékelhető/hallható zaj lehet az ok)
Persze ha áthidalod működni fog, erősen figyeld a zajt - már ha van emléked arról, milyen volt.
Egyébként ez a tekercs sosem szakad meg a közepén, inkább a forrasztás közelében - különösen, ha leejtik. (Ezért ragasztották oda.)
Próbáld leolvasztani/lekapargatni a rögzítőanyagot a forrpontoknál, ott lesz a szakadás.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) newDesigner válasza pinyó39 hozzászólására (») Márc 1, 2017 /
 
Nem teljesen. Ezt a megoldást szeretném elkerülni. Avagy egy egyszerű kapcsolóval kiiktatni a gyári, beépített váltó-egyenáramú tápot úgy, hogy váltson a kapcsoló az egyen-egyenáramú tápra.
Pont azért, mert ott vannak a végfok erősítők is és a dupla transzformálás veszteségét el szeretném kerűlni.
De ha megérkezik, akkor tudok konkrétumot mutatni, írni.
Még csak ma postázódik.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
Következő: »»   110 / 171
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem