Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   10 / 1672
(#) pakibec válasza Higgins hozzászólására (») Máj 5, 2006 /
 
Sziasztok!

Épp most fejeztem be egy beléptető rendszert. Nincs többé villanykapcsoló

A konyhában tesztelem, 2 IR sugár segítségével érzikeli a rendszer a belépés irányát, és számolja hány ember van bent az adott helyisében. Az első belépésekor felkapcsolja a villanyt, az utolsó után pedig lekapcsolja. Van benne egy komparátor meg egy fotodióda is, így a rendszer csak sötétedéskor kapcsol be, nappal nem.

Már régóta terveztem, de az infra rész nem ment, mostanáig.

Ha valakit érdekel, szívesen megosztom, jelezzetek!
(Kereskedelmi felhasználásra azért minden jog fenntartva )
Üdv
(#) Frankye válasza pakibec hozzászólására (») Máj 5, 2006 /
 
Hi!

Engem érdekel a dolog! Igaz, nem beléptető rendszernek, hanem a (leendő) terepasztalomhoz (vasútmodell!).

Szal én örülnék, ha +osztanád, legalább a kapcs. rajzot (de ha netán úgy érzed, hogy a NYÁKtervet, meg a beültetési rajzot is fel kell tenned, valami belső kényszer hatására, akkor a világért se fogd vissza Magad, azt is szívesen látom!!! )
(#) tatabike válasza pakibec hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
Szia!

Engem is érdekelne ez a dolog, nagyon jó pl. gyerekszobába, mert mindig elfelejtik a villanyt...
(#) tatabike válasza _JANI_ hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
Igen, "valami" alapján építettem a spagetti-zajgenerátort, de már nem tudom, honnan... Újság, könyv, fénymásolt papír...akkoriban minden ilyesmit összeszedtem... (És mivel azóta kb. 7x költözem, fogalmam sincs hova lettek....)
(#) Frankye válasza tatabike hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
Hát, kár... Így múlnak el a dicsőséges napok...
(#) tbence3 válasza pakibec hozzászólására (») Máj 6, 2006 /
 
Enegm is érdkelne a kapcs plusz ha van nyák.Köszi
Bence
(#) vinjos válasza Dióda hozzászólására (») Máj 7, 2006 / 1
 
ez most lett kész......gondoloom felrakom....még a boritás nincs rajta......de a belseje érdekesebb mint a külseje..ugyhogy a belsejéröl rakok fel képet.

Kép 001.jpg
    
(#) eSDi válasza vinjos hozzászólására (») Máj 7, 2006 / 1
 
Na ez le fogja rázni a gatyádat is!
(#) isamisa válasza vinjos hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
Na ez tényleg jó lehet. Gondolom azért be kéne majd hangolni mert a SAL elégé sablonosan tervezte azokat a dobozokat.

Ilyen hangszórót terveztem venni mert van Karcagon egy bolt ahol olcsón hozzá lehet jutni, ( Használt, bemutetódarabok, ilyesmi...)

Olyan 4-5eFt ért árulták. Nagyon jó vétel lehetne... Kérlek majd írd már meg hogyan szól.
Isa
(#) vinjos válasza isamisa hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
ok a napokban remélhetöleg ki fogom probálni és majd megirom.......

nekem azért többe került.....
(#) szabi83 válasza isamisa hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
(#) szabi83 válasza vinjos hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
miről fogod hajtani?
(#) vinjos válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 7, 2006 /
 
egy 60W-os erösitöröl......
tda 2030-as alapu.
(#) KeserűCukor válasza isamisa hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Nah nálunk is ilyeneket lehet kapni, tök ugyanez a tipus... erre én is kiványcsi vagyok
Láttátok +áruházban milyen láda lesz 10000ft-ért?
2év gari
300W zenei
93dB
Nézzétek meg...
Szerintem nem rossz...
Bár szívesebben gyártanék magam, csakhát a tömggyártás lényegesen olcsóbb, szal azért már lehet fel /kell/ adnom a szerelés fííílingjét...
(#) pakibec válasza Frankye hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Csatolom a kapcsrajzot, némi dokumentáciot, meg a hex filet. Eagle-ben van nyákterv is, hamarosan feltöltöm.

Frankye: A forrásodot basicben irtam, ha az átalakításhoz kell, csak szolj.

Üdv
(#) Frankye válasza pakibec hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Hálásan köszönöm! Azt pedig - már csak a tanulás végett is - külön megköszönném, ha a basic forráskódot is feltennéd!
(A díjazást meg majd megbeszéljük! )
(#) isamisa válasza Frankye hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Sziasztok.
Éppen most lettem kész egy páka höfokszabályzóval. Nem tul csicsás, nem túl nagy szám, de az enyém
Mostmár végre normális páka van a kezemben.

Köszönöm MaSTeRFoXX-nak és erobi82-nek a segítséget!!! :worship:

Isa
(#) szabi83 válasza isamisa hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
nem rossz!
gratula :worship:
(#) Frankye válasza szabi83 hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Nem bizony! Sőt! A dobozolás pl. kifejezetten tetszetős! Ritkán látni ilyen szépen, kultúráltan kivitelezett külsőt egy-egy home-made elektronikai kütyü esetében!
Le a kalappal!
(#) pakibec válasza Frankye hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Sziasztok!

Feltöltöm a basic forráskódot a beléptető rendszerhez. Tettem megjegyézeseket, ahova csak lehet, remélem érthető lett.

Avr-nek a Mega8-at használtam, de kisebb is megfelelő, lényeg, hogy legalább 2 timer legyen benne és tudja az aci-t.

Üdv

belepteto.bas
    
(#) tatabike hozzászólása Máj 8, 2006 /
 
Sziasztok!

Nem olyan régen ugyan, de gyakran fárasztom itt a fórumtársakat, néha nagyon kezdő kérdésekkel, most is megköszönve a türelmüket...
Most egy olyan topicot nyitottam, persze ha mindenki beleegyezik, ahol mindenki feldobhat egy vagy több alkatrészt, amit talált, szerzett, esetleg elfekvőben hentereg Nála otthon, és nem tudja eldönteni, hogy mit csináljon vele, mit építsen belőle. Itt olyan tudásanyag van felhalmozva és szétosztva a fórumozók között, hogy biztosan nagyon jó ötleteket tudnának adni ebben az ügyben, főleg a kevésbé jártas kollégáknak. Természetesen nem olyanokra gondolok, hogy hopsz, találtam egy ellenállást, mit csináljak vele, hanem ennél komolyabb alkatrészekre.
Akkor én most elkezdeném azzal, hogy szerváltam egy régi Beag toroidot, kábé 15 cm átmérőjű, és 10cm vastag. Két szekunder tekercse van, szimmetrikus, mindegyikről 40VAC-t lehet levenni. Ez egyenirányítás és pufferelés után kábé +/-56VDC lesz. Ja, nem tudom hány wattos lehet, de nagyon sok, a méretéből ítélve. Szerintetek ekkora fesszel és teljesítménnyel mire jó? Hogy ki is legyen használva. Köszönöm előre is az ötleteket.
(#) Norberto válasza tatabike hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Holnap írok egy jóóóóó hosszú listát egy csomó IC-vel...és majd az okosok megmondják, hogy mit csináljak belőlük
(#) eSDi válasza tatabike hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Hogy mit? Pl egy vadállat erősítőt! Vagy vagy nem tudom mit.....
(#) Slope válasza Norberto hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
A-Z-ig mi? M-től én jövök
(#) nyulbul válasza tatabike hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 

Ez jó hosszu topic lessz
(#) (Felhasználó 924) válasza tatabike hozzászólására (») Máj 8, 2006 /
 
Tudomásom szerint a legjobb erősitőket +- 50V -tól 60-V-ig kell táplálni. Ha teljesitményben megfelel én a helyedben mindenképen erősitő tápjának használnám
(#) Chip válasza tatabike hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Szia!

Nem tudom, hogy van-e már neked, de ha építesz belőle egy dupla (labor-) tápegységet (szabályozható feszültséggel és árammal, esetleg kijelzőkkel), akkor az egész életében meghálálja magát.

Úgy is mondhatom, hogy ha egy ilyen eklkészül, akkor bármilyen tápegységgel elboldogulsz majd(ami nem kapcsolóűzemű, hacsak nem lenne ez is olyan ) ), és mindenhez lesz tápegységed, bármit is találsz ki.
(..és biztonságos körülmények közt tudod kipróbálni, éleszteni a dolgokat..)

Üdv! Chip
(#) Frankye válasza pakibec hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Hálásan köszönöm!

Alkalmasint majd meghálálom!
(#) pakibec válasza Frankye hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Nagyon szivesen. Remélem hasznos lesz.
(#) tatabike válasza Chip hozzászólására (») Máj 9, 2006 /
 
Na, eddig jó, ahogy tippeltem, az erősítő-építés a favorit, viszont Chip ötlete tetszik a legjobban eddig. Tényleg hálás dolog tud lenni egy komoly labortáp, nekem van egy összekrehácsolt, de hát nem egy nagy eresztés, van 2 stabil 5VDC, két stabil 12VDC kimenete, 1A-esek, meg két szabályozható 0-30VDC szintén 1A max, de áramerősséget nem tudok rajta állítani, de viszont szimmetrikus tápoláshoz össze lehet őket kötni sorba. Még 5 éve csináltam kábé, egy kipurcant Hifi tuner dobozába csomagoltam, azóta ez a "labortápom"...
Következő: »»   10 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem