Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   1107 / 1121
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
A fele a listádnak teljesen fölöslegesen indul rendszerindításkor. Az Edge-re még mutatja is: (hatása az indításraMagas.
Ami nem szükséges indítákor induljon (az Edge biztosan nem), azt tiltsd le. Hátha gyorsabban indul.
Nekem fele sincs a lista, azokból is van letiltva.
(sokára indul el így is TELJESEN. Majdnem 1perc 40mp)

indítás.png
    
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Örülnék, ha hasonlóan "sokáig" tartana az indítás, mint neked. Letiltottam a két Edge bejegyzést, majd holnap meglátjuk, hogy használt-e bármit is. Szóval, a többi:
‒ Chameleon Monitor: lehetővé teszi, hogy átlátszóvá tehessek ablakokat vagy kitűzzek valamit a többi ablak fölé, praktikus.
‒ Classic Start Menu: Win7 felépítésű start menü, szerintem jobb, mint ami Win10-ben van.
‒ DAEMON Tools Lite Agent: virtuális CD meghajtó, lemezképek közvetlen használatát teszi lehetővé (nem kell lemezt írni).
‒ FwCustom: a Redragon billentyűzetem programja, csak nem töltötték ki rendesen a program adatait.
‒ Garfield.htm: saját offline oldal, ami lekéri és megjeleníti a napi legfrissebb képsort.
‒ KensingtonWorks: a Kensington trackball programja, ez felelős az eszköz beállításaiért, mint pl. sebesség, gombok ‒ enélkül olyan, mintha sose konfiguráltam volna, ami nem jó.
‒ PDF24 Backend ‒ virtuális nyomtató, ami bármelyik programból tud pdf fájlt készíteni, amelyik tud nyomtatni.
‒ Steam (gondolom, hogy ezt nem kell magyaráznom)
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 3, 2024 / 1
 
De mi a francért kell mindnek azonnal a rendszerrel indulni? Nem kell!

Én lehetőleg mindent akkor indítok, AMIKOR szükség van rá. Minek indulna a rendszerrel? Még így is hagytam olyanokat indulni, ami nem biztos, hogy kellene. Egy részét azért, mert nem tudom, hogy lényeges-e a rendszerrel indulása (pl a JAVa izét), SuperCharger nem is tudom, mi, a nyomtatóét nem tudom, miért hagytam. Az óra (AeroClock) lényeges, hogy induljon a rendszerrel -így van az asztalon az analóg óra.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2024
(#) veroka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
‒ PDF24 Backend ‒ virtuális nyomtató, ami bármelyik programból tud pdf fájlt készíteni, amelyik tud nyomtatni.
Ez teljesen felesleges. A WIN10 feltelepített Microsoft Print to PDF nyomtatója ugyanezt tudja.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 3, 2024 / 1
 
DAEMON Tools Lite Agent - teljesen felesleges mert a Windows 10 intézője már saját maga kezeli az ISO fájlokat, ráadásul mindenféle nem kívánatos szemetet is telepít.
(#) Skori válasza veroka hozzászólására (») Feb 3, 2024 / 3
 
Egy régi PDFCreator-t használok win10 alatt is. Ugyanis a Win10-be épített cucc néha 10x akkora fájlméretű PDf-et gyárt, mint mondjuk a PDFCreator. Ennek nem kell a rendszerrel indulnia, amikor nyomtatok rá akkor elindul - persze lehetne, de hülyeség lenne.

Aki ismeri Zsombor reakcióit innen a fórumból, az már tudja, hogy miután kérdez, nem szokta megfogadni amit tanácsolnak. De időnként azért megírja, hogy melyik válasz miért nem felel meg neki.

A legutóbbi driver probléma pl. elég vicces volt, én itt adtam fel: Bővebben: Link van akinek nem lehet segíteni, még akkor sem ha szeretnénk segíteni. Amúgy így utólag visszaolvasva, előzményekkel együtt, még akár szórakoztató is lehet A hiba elhárítása kb. szeptember 27.-től, okóber 4-ig tartott.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2024
(#) xxxyyy válasza Skori hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
És a végén még az is kiderülhet, hogy a HDD egy I. generációs i3-as gépben van.
(#) Gabó válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Az i3-al nem tévedtél, elvileg ilyenről írt annó: Intel Core i3-7100
A kérdésein elgondolkozva, valami számítógépes sulit végzett sikerrel, és ilyen kérdései vannak. Ennyire nem oktatnak már rendesen, vagy akkor mit oktatnak az infós suliban??
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2024
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 3, 2024 / 1
 
Ui.: Zsombi ha mindezek után még az is kiderül, hogy csak 4GB RAM -al tolod, szégyelld magad.
(#) xxxyyy válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Optimista hozzáállás...
(#) xxxyyy válasza Gabó hozzászólására (») Feb 3, 2024 / 1
 
Erre konkrétan vannak tippjeim.
Volt sógorom tizen-x éve kitalálta, hogy rendszergazda lesz. Elvégzett egy 3 éves OKJ-s tanfolyamot, alapos ember lévén még hozzá is tanult így a végén 'asszem szín jelesre vizsgázott.
A vizsga előtt több olyan elméleti kérdést is feltett nekem amelyeket nem tudtam megválaszolni, mivel soha a büdös életben nem volt rájuk szükségem rendszergazdaként.
A vizsgája után egy beszélgetés folyamán kiderült, hogy halvány lila fogalma sincsen a particionálásról. 3 év...

Akár a megkövezést is vállalva most leírom, hogy számomra a legnagyobb horror ezen a fórumon (kb. egyszinten van nálam az elmebeteg MOTEL szériával, miközben a fekete humorért rajongok) amikor Zsombor tanácsokat ad másoknak. (A jó szándékában egy pillanatig sem kételkedve!)
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2024
(#) szs válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Ez azt hiszem, csak poén volt. Mert nekem bizony 4GB van - mégsem 10 percig indul a gép.

Mindegy. Most utánanéztem, mi is az a SuperCharger: hát az sem szükséges, hogy a rendszerrel együtt induljon. A START menüből (amihez ugyancsak semmi szükség külső programra) bármikor elindíthatnám. De még nem töltöttem a telefont a gép USB-jéről. Most annak az indítását is letiltom.
(#) Régi motoros válasza szs hozzászólására (») Feb 3, 2024 / 1
 
Az a probléma a "kevés" memóriával, hogy rákényszeríti a rendszert, hogy sokat cache -eljen a háttértárra. Ha ez a háttértár HDD (mint Zsombinál) máris baromi lassulások lehetnek.
Természetesen ha legalább egy SATAII SSD van mögötte, akkor már egyel jobb is a helyzet.
Ha NVMe meghajtó, akkor már akár kettővel is.
De a virtuális memória az kb csak rendszerlassításra jó, és a 10-ben + a 11-ben már le sem lehet tiltani ha jól rémlik, mert hiába tiltod le, valamennyit akkor is fenntart. Persze a mai erőművekben ez a hátrány azért már nem tűnik fel.
(#) Gabó válasza xxxyyy hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Itt írja mit végzett. Kicsit megnéztem, és itt is azért ha nem is anyira mélyen, de az alapokba belemennek. Bővebben: Link
Nekem is meg van a rendszerinformatikus végzettségem, igaz vagy 15éve végeztem. De érdekes, mert akkor még elég mélyen belementek a témák hardver, és szoftver szinten.
De akkor már ezek szerint csak valamit leadnak, azt ha kicsit is figyelsz, már meg is adják a papírt. Na ez nálunk nem így volt, mert elég keményen belementek mindenbe is, főleg, ha jobb jegy volt a cél. Jobban mint a sima érettségibe. Ez még régebben volt

Ebben az esetben az a baj, hogy folyamatosan kérdez, ami nem is baj, csak az a baj, hogy a megkapott válaszokat valahogy elengedi, vagy kimagyarázza. Én ott engedtem el, mikor volt valamivel gondja, meg is kapta az infót, hogy nyissa fel, nézzen bele, mutasson fotót, erre annyi volt a válasza, hogy nem szedi szét, mert nem akarja. És mint amennyire tudjuk, ebben az elektronikai világban, a kézrátételes távgyógyítás nem igen kivitelezhető
(#) szs válasza Régi motoros hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Persze, nem szupergyors, szupererős a gép, ha ezek vannak:

Intel(R) Celeron(R) CPU G1840 @ 2.80GHz 2.80 GHz
4,00 GB (3,88 GB használható)
1TB HDD (nemSSD)
(mert nekem ezek vannak -mégis 7-8X gyorsabban indul, mint az övé)

De ha Zsombor elhiszi, hogy emiatt indul több, mint 10 percig a gépe, akkor juszt sem fogja törölni a fölösleges indulásokat, nem fogja megnézni, mit telepített-törölt hiányosan, stb.
(#) xxxyyy válasza szs hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
És nem fog az 1000 éves HDD-n felületellenőrzést indítani amiből esetleg kiderülne, hogy az már kukaérett a rengeteg lassan elérhető sector miatt.
(#) Régi motoros válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 3, 2024 /
 
Nem ismerem azt a programot, de szerintem annak pont az a lényege, hogy ha végzel vele egy tesztet, újraindítja a géped, és naplózza hogy mi mennyi ideig tart az újraindítás során.
Ebből a naplózásból tudsz következtetni rá, miért tart betölteni percekig az asztalt.

Ui.: Második körben az Avast uninstall jó megoldás lehet próba képen, mivel akármelyik vírus irtó (főleg ha új verzió, nem az adott hardverhez illeszkedik) elég rendesen be tudja lagoltatni a régebbi vasakat. Ha uninstall után van gyorsulás, máris nyertél, és nézhetsz valami másik irtó után ami a vasadhoz is passzol.
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Feb 4, 2024 1 /
 
szs ‒ Nem akarok plusz kellemetlenségeket, hogy manuálisan kelljen mindent indítgatnom, azonnal álljon készenlétben, ami az indítási listában van, mert nem tudni, hogy mi mikor kellhet.
veroka & img ‒ Ahogy a mondás tartja: "bármi jobb annál, mint ami a Windowsba be van építve". DAEMON Tools használatát még régebben kezdtem, mikor a Windows még nem tudott hasonló funkciót sem, nem pártolok el tőle ‒ feltételezem, hogy ez kezel olyan lemezkép formátumokat, amiket alapból a Windows nem.
Skori ‒ Pontosan, a PDF24 mérföldekkel jobb, mint amit alapból a Windows tudna nyújtani, a fájlméret is normális marad.
xxxyyy ‒ Processzorom: "Intel Core i3-7100 3.90GHz" ‒ nem első generációs, Gabó jól írja.
Régi motoros Rendesen 16GB RAM van a gépemben! Azt tanultuk, hogy Win10 vagy annál újabb gépet nem építünk 8GB alatt, ezt teljesen megértem. Az Avast-ot nem szeretném kiszedni, még próbából se, nem szeretnék sérülékennyé válni. | Jó, hogy írod, olyankor fogom futtatni a "BootRacer" programot, mikor nem fog zavarni egy újraindítás. Amúgy ma már kaptam a programtól egy teknős piktogramot, hogy lassú az indítás, de a tényleges adatokhoz teljes teszt kell majd vele.

Csatolom a gépem jelenlegi konfigurációjának felsorolását (konfiguráció friss.docx).
(#) bbb válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 4, 2024 / 1
 
Idézet:
„Ahogy a mondás tartja: "bármi jobb annál, mint ami a Windowsba be van építve".”
Na itt is nagyon el vagy tévedve, de legalább teljes magabiztossággal állítod a marhaságot, ahogy szoktad
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Idézet:
„Nem akarok plusz kellemetlenségeket, hogy manuálisan kelljen mindent indítgatnom”

Apád füle. Akkor végy valami csodaerőgépet. Az bírni fogja. Ne trabanttal akarj 180-al menni.

Nem is értem (megha csodagépem is lenne): minek elindítani azt, amit majd holnap használok. Vagyis ma egyáltalán nem.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2024
(#) szs válasza bbb hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Idézet:
„teljes magabiztossággal állítod a marhaságot”

Ahogyan szokás "windows fuj"-ozni.

Lehet a z IFA-t szeretni -azon nevelkedtem, szeretem is. A Mercedes mégis felhasználóbarátabb.
(#) img válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
"Ahogy a mondás tartja: "bármi jobb annál, mint ami a Windowsba be van építve"."

Vagy nem. Pl. a Windows 10 Defendere köröket ver az Avastra, mert az egyik legjobb vírusirtó.

A Daemon Tools meg attól függ, hogy melyik verziót használod.

"Nem akarok plusz kellemetlenségeket, hogy manuálisan kelljen mindent indítgatnom, azonnal álljon készenlétben, ami az indítási listában van, mert nem tudni, hogy mi mikor kellhet."

Elmondásod alapján valamilyen PC-nindzsa lehetsz, aki folyamatosan, akcióra várva nézi a monitort, hogy nőjön a bitkolbász. Szerintem rákattintani egy programra, hogy elinduljon 1-2 másodperc, vagy ha nem találod mert annyi ikon van az asztalodon, hogy eltévedsz köztük akkor érdemes rendet tenni.

Meg ha mindig minden fut, akkor egy-két plusz folyamat már fel sem tűnik köztük (esetleges vírusok), mert eleve lassú a gép: ezért is jobb kigyomlálni a mellőzhetőeket.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2024
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Meg külön megkérdezem (remélem, adsz rá választ is): mi a kellemetlenség abban, ha egy alkalmazást (programot, app-ot, ki hogy szereti hívni) csak akkor indítunk, ha valóban szükseg van rá?
Otthon mindennap bekapcsolod a légkondit, és a kazánba is bwgyújtasz egyidőben, hátha valamelyikre szükség lesz?
(#) szs válasza img hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Ezt az "ikon"-mániát sohasem értettem, nekem nincs is egy sem az asztalon. A START-menüből ABC-sorrendben jobban megtalálható bármi.
Én a csempéket is száműztem
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2024
(#) bbb válasza szs hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Azért a csempék se rosszak ám Példának okáért nekem a leghasznosabb dolgaim ki vannak rakva csempére és így egy pillanat alatt indíthatom őket, amikor szükség van rájuk (pl. a munkás gépemen ADUC, házirendkezelő, powershell, ...; szerveren WSUS konzol, IIS konzol, ...). Van olyan, amit start menüből egyébként két-három kattintás lenne elérni, s ABC-ben fel se kínálja azokat inkább hajlandó vagyok kitenni (pl. terminál szerverre program telepítő varázsló csak a vezérlőpulton keresztül elérhető, viszont az erőforrások megfelelő használatához jobb azon keresztül telepíteni).
A csempés felület gyakorlatilag a korábbi start menüben rögzítés megdizájnolt változata - ésszel, de érdemes használni.
(#) szs válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Tehát: mi lett, hogy letiltottad az Edge rendszerrel indulását?

Tehát mi lett, hogy minden fölöslegesen indulót letiltasz?
Rohadtul várjuk ám a válaszaid.
(Antennazsinór betalált már a helyére?)
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2024
(#) Udvari Zsombor válasza szs hozzászólására (») Feb 4, 2024 /
 
Nem sok, szinte egyáltalán nem éreztem ma gyorsabbnak a bejelentkezést, miután tegnap letiltottam a két Edge bejegyzést is. Valamikor majd le kellene futtatnom a BootRacer tesztet is...
(#) Suba53 hozzászólása Feb 5, 2024 /
 
Sziasztok!
Van egy HP 3800 lapszkennerem, de nagyon lassú a folyamat.
Fél perc, amíg a várakozás a TWAIN-re továbbenged, nagyon lassú az olvasó mozgása.
Egy-egy lap beolvasásakor ez nem gond, de van egy halom olyan régi családi fényképem dokumentumom, amiket szeretnék megőrizni az utódaimnak digitális formában, de ezzel a szkennerrel egy örökkévalóság lenne a munka.

Vagyis az a kérdésem, hogy tudtok-e olyan újabb, korszerűbb lapszkennert, ami már túlhaladta ezt az ősöreg darabot, és gyorsan teszi a dolgát.
Nem kell semmi extra, csak sima síkágyas A4 manuális etetéssel. Lényeg, hogy gyors legyen.
(#) xxxyyy válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
A legolcsóbb megoldás ha szerzel egy pár éves hibás HP OfficeJet Pro nyomtatót (ha van annyi helyed. Általában a nyomtató részük hal meg.

(Pénteken tudtam volna adni neked ugyancsak 1162-es irányítószámon.)
(#) bbb válasza Suba53 hozzászólására (») Feb 5, 2024 /
 
Milyen oprendszered van? Ha új szkennerben gondolkozol, akkor a Canon canoscan lide 200 és nagyobb tesói (400) jók. Hawin7 van, akkor tudok adni egy mustek A3 USB szkennert, win10 alatt egyetlen szoftver kezeli csak, mert nincs hozzá illesztőprogram.
Következő: »»   1107 / 1121
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem