Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   130 / 131
(#) SzilCsong válasza pipi hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Köszi, azt hiszem kapás van, de még kipróbálom, mielőtt írok véleményt.
(#) SzilCsong válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 11, 2023 / 1
 
1.25-ös twister 2007-es lesz a jó.
Tehát az eljárás a következő: (az életbe nem jöttem volna rá magamtól)
A kapcsolóknak semmi köze.
Van egy reset jumper. nyomni kell a PRG gombot, közbe resetelni, majd, amikor a sárga led kigyúlad, elengedni, ezután pár másodpercre elindul zárás irányába.
A lényeg, hogy zárt állapotba kell lenni a kapunak.
Ezután, a prg gombot nyomva tartjuk, elindul nyitásnak, addig nyomjuk, amíg ki nem nyílik.
Elengedjük és csinál egy becsukást.
Ennyi!
Köszi a segítséget
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Azért viber, mert, hogy a legegyszerűbb a telóról képet küldeni az asztali pc-re?
Szerintem így.
(#) pipi válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Vagy messenger vagy email vagy ....
(#) SzilCsong válasza pipi hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Email nem opció, mert így is káosz van, de viber/saját jegyzeteim és ez így bármikor visszanézhetem is, nincs kupi
(#) 444Tibi válasza pipi hozzászólására (») Dec 11, 2023 /
 
Felhő, én a Megasyncet használom, készítek fotót bármit és amikor bekapcsolom bármelyik pc-met, otthon, melóhelyen, sbárhol bármelyiket ott a képvagy a bármi amit megedtam szinkronizálni.
Nekem nagyon bejött, csak leírtam hátha valakinek megtetszik a módszer.
Nem mellékesen nagyon kellemes hogy ha a telefon, pc tönkremegy, minden adat megmarad a tárhelyen.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Dec 12, 2023 /
 
Ha a viber "lebutítja" a minőséget/felbontást...akkor az gond lehet.
(#) bimbozolika10 hozzászólása Jan 14, 2024 /
 
Sziasztok!
Már egy ideje küzdök egy Tormit 4 távirányítóval és a hozzá kapcsolódó torlift garázskapu automatikával. A távirányítóban egy hcs 101 feliratú chip van, viszont rtl-sdr-rel nézve hcs200 csomagokat látok. Milyen távirányítót tudnátok ajánlani aliról, ami tudja ezt a hcs200 protokollt?
(#) SzilCsong hozzászólása Feb 10, 2024 /
 
Sziasztok

Sonoff wifis relét használt már valaki erre a célra? Mik a tapasztalatok? megbízható?

Világos, hogy le kell választani a relét, ezt megoldom.
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 10, 2024 / 1
 
Több típus is létezik...van olyan is, amelyik pont arra van kitalálva:
Bővebben: Link
Hátrányok: Kell hozzá jó wifi jel a kapunál (a sonoff kütyünél) + az app bizonyos idő után kiléptet (vagy csak engem?), újra be kell lépni (ami néha macerás). Netes mobiltelefon...
Míg az RF távot csak elővesszük és megnyomjuk...
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2024
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Feb 11, 2024 /
 
Kéne egy kis megerősítés.
Most csak kísérletezgetek, alapból be van kapcsolva egy ilyen menüpont: LAN vezérlés.
Ez most arra vonatkozik, ha nem a belső hálózaton vagyok, akkor nem működik?
Ennek mi értelme van? Meg miért furcsálllja, ha ezt a hülyeséget kikapcsolom?
Ráadásul, ha nyomkodom a start gombot, majd visszamegyek wifi hálózatra, annyiszor kapcsolgatja ki/be, ahányszor megnyomtam előtte.
Nyilván, akkor ezt ki kell kapcsolni, ha mondjuk mobilnetről is akarom használni?
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 11, 2024 /
 
Csak éppen nem írtad le, hogy miben van az a menüpont.
Én eWeLink-kel használom, de nem nem kapuhoz (nincs még motorizálva).
Itt nincs ilyen megkülönböztetés...mindegy, hogy wifin vagy adatvonalon jön a net a mobilon.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2024
(#) bajuszvas válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 12, 2024 /
 
Sonoff is jó a célre,de inkább shelly-t (shelly1 plus, shelly uni) ajánlanám. Sokkal megbízhatóbb és kompromiszum nélküli. Az állapot jelzés is megoldható.
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Feb 13, 2024 /
 
Az eszköznek a menüjébe, melléklet.

Egyébként nagyon megbízhatatlannak tűnik, egy csomószor offline, aztán gondol egyet és észhez tér.
Ennél még az is simán jobb, amit én csináltam arduinoval, sőt, szuper jó lenne, csak a wifi neve/jelszavaát nem tudtam megoldani taníthatóra, csak úgy, ha a forráskódba beviszem.

sonoff.jpg
    
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 13, 2024 /
 
Nálam nincs velük gond: 1x TX2C (ezt 433MHz-es távval is kapcsolhatom), Sonoff Basic2, 2x Sonoff SV (5V)...na persze erős wifi jel jut mindegyiknek.
Tényleg van "LAN vezérlés"...de az nálam ki van kapcsolva mindenhol. De ugyanúgy vezérelhetők helyi vagy idegen wifiról és mobilnetről is.
A shellyről semmit nem tudok, a neten utánanézve eléggé bonyolultnak tűnik...meg ugyebár "hazabeszél" az, aki forgalmazza is azokat.
(#) bajuszvas válasza uniman hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Sonoff-ot is forgalmazom. De a shelly jobban illeszthető (ac/dc-12-24-60-230V). A Sonoff-nak nincs feszmentes kapcsolású 240V-ról. A shelly-nek mindegy. Az idő hajnalán, pedig nagy gond volt a ghost switching, sonofféknál.
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Sonoff lett végülis beépítve, mivel ez volt itthon és már évek óta kallódott.
Vezetősávokat átvágtam, jó lett viszont egy szívás volt, mivel privát wifis hálózatra kellett telepíteni, külön engedélyezni kellett.
(#) uniman válasza bajuszvas hozzászólására (») Feb 19, 2024 /
 
Egy kapunyitónál nem kell a 230V... Rendelkezésre áll a kb. 24V.
A Sonoff WiFi Smart Switch SV (Dry Contact) -hez semmi szükség a hállózati feszültségre.
A kontakt ugyan nem független, de egy sniccervágással megoldható, ha egyáltalán arra szükség van (mert a kapunyitók többsége a 0V-ra kötött open/close bemenettel működik)
Meg aztán az SV ára töredéke a shellynek...
(#) bajuszvas válasza uniman hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
De szükséges! A legtöbb plusz külső eszköznek kevés a 12-24V, amit a biztonsági eszköz kimenetéről tudunk levenni, külön kimenet meg kevés eszközön van. Tudom szekunder oldalról is lehetne betápolni, de az megint csak nyűg nekem. Több eszköz meghülyül, ha rá van kötve egy wifis relé vagy gsm relé. Személy szerint a betápnak a 230V-ot preferálom! Mindig rendelkezésre áll. Nincs garancia vesztés sem az átvágott vezetősáv miatt, a száraz kontakt sincs meg alapból. Nincs olyan eszköz a sonoff-smartwise palettán sajnos, mint a shelly1. Kompromisszumokat kell kötni és segédtápolni, na ezt nem szeretem. Ugyanez a véleményem a wifi-gsm kérdésben. Gsm már csak nagyon ritka helyen telepítendő, wifi (bluetooth-al) teljesen kiváltja és nincs nyűg a éves regisztrációval és a éves előfizetéssel.
(#) patexati válasza uniman hozzászólására (») Feb 20, 2024 /
 
Rendeltem Ilyet kíváncsi leszek jó lesz e..Igazából csak kíváncsiság,de legyen wifis ha jó lesz..
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2024
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Sajna, nem jött be a sonoff, olyan eszköz kellene, ami visszajelzést ad, hogy mi történik, roll230-as a vezérlés, amihez lett illesztve, ezen csak léptető bemenet van, így valóban, nem lehet tudni, hogy mi történik.
Ill. az is lényeges lenne, hogy felhasználókat lehessen felvenni/letiltani webes felületen keresztül.
Agyaltam a GSM modulon is, de gondolom a sim kártya cimjegyzéket nem lehet my vodafone-on elérni
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Én a RF távval azonos használatott feltételeztem. Kapu előtt állva vezérelni. Ha meg távolról kéne, akkor aki be akar menni, azzal úgyis "online" (telefonos) kapcsolatba kell kerülnünk amikor be szeretne menni. Ő meg adhat online "visszajelzést"...
Csak úgy, örömünkben nem nyitogatjuk távolról a kaput.
Persze van pár kapupanel, amelyiken külön van a nyit/zár bemenet...
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Ezt én is így képzeltem el, de nem én vagyok a megrendelő.
Kíváncsi lettem volna, hogy sim kártya névjegyzéket el tudom-e érni weben, nekem a my vodafone van, de azon nem látok ilyet, esetleg létezhet másik szolgáltatónál ilyen funkciuó, vagy élből felejtős?
(#) uniman válasza SzilCsong hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
A telefonos reg-hez használt emailcímen érhető el a névjegzék...
(#) SzilCsong válasza uniman hozzászólására (») Feb 23, 2024 /
 
Az odáig oké, de ha egy gsm modul sim-el üzemel, a sim kártya meg bent van a készülékbe, ezt, hogy tudom távolról átírni?
Mégis wifi lesz a kulcs
(#) kornel válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
itt a megoldás Távolról menedzselheti az admin. Telefonszámot hozzáad, elvesz. Igaz sim kártyát igényel, de teljesen költségmentes a használata.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2024
(#) SzilCsong válasza kornel hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Köszi, ez lett végülis, vagyis hát a Pro változata.
Kártyával együtt 70 ezer + munkadíj, majd 100 ezerből tudják telóról nyitni + eteni kell a sim-et.
Nekem ez lett volna a javaslatom: DP door
De nem, nem, mert valakinek régi telefonja van....Pffff.
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Idézet:
„eteni kell a sim-et”


Ezt hogy érted? Feltöltős kártya kell, egyszer teszel rá annyi pénzt hogy egy évig érvényes legyen,oszt annyi. Ő nem fogyaszt, csak hívást fogad.
(#) SzilCsong válasza Remci hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Lehet, hogy nem tudod, de minden évbe tenni kell rá pénzt, ha van rajta, ha nincs.
Szolgáltató bezúzza a számot, nem érdekli, hogy előző évbe rátöltöttél 5000-et, ha nem töltesz rá a figyelmezető sms után, megy a levesbe. Új kártya, új szám, ügyfélszolgálat hivogatása után a régi szám visszakap, újra feltölteni a sim-et számokkal.
És már el is ment fél napom.
+ hangposta kikapcsoltatása, ami alapból persze, hogy rajta van.
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 9, 2024 /
 
Idézet:
„minden évbe tenni kell rá pénzt, ha van rajta, ha nincs”


Ezt írtam én is.

Idézet:
„egyszer teszel rá annyi pénzt hogy egy évig érvényes legyen”


Minden évben meg kell csinálni a regisztrációt is,hogy érvényes maradjon a kártya. Bár ennek a regisztrálásnak szerintem semmi értelme sincs, csak arra jó hogy szívassák az embert. Aztán meg ha már túl sok pénz van a kártyán,akkor kicseréled újra, a régit meg lebeszéled
Következő: »»   130 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem