Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PC távirányítás
 
Témaindító: agrippa67, idő: Nov 28, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   12 / 26
(#) san398 válasza Thomas601 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Egy megoldás a PC ki- és bekapcsolására távszabályzóval Bővebben: Link
(#) louis73 válasza Thomas601 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Régebben valahol a neten láttam egy áramkört ami inditotta is a PC-t, de csak egy bizonyos tipusú távirányitóval müködött.
Ha valaki jól ért az ATtiny programozásához talán tudná kiegésziteni az igorost úgy hogy az egyik infrakódtól az egyik kimenetel átváltson, utánna 1 tranisztor az inditógombra... de a legjobb az lenne ha tanitható lenne milyen kódra aktiválógjon az inditás.... Úgy emlékszem az alaplapokon beállitható hogy az usb honnan kapja a tápot, az 5V-ról, vagy a StBy 5V-ról.
Az LCDvel egybeépitett Ir vevőről: egész jól megy az LCD-s része, de az eredeti Igor-féle vevőhöz képest elég "gagyin" veszi a jelet, nem jobb (sőt) mint az egyszerü sorosporti.
Azt hiszem én maradok az "igoros" usb-s vevőnél amit néha ha filmet nézek TVre kiküldve használok.
(#) louis73 válasza san398 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Pont ezt láttam én is régebben csak most nem találtam meg. Ha usb-s lenne jobban tetszene, az XP (úgy tudom) nem engedi a közvetlenebb hozzáférést a soros-hoz, ez néha gondot okoz... bár a sima RC5-nél talán... A girder UIR/Irman... plugint próbáltam PIC16f84A-val de nem "szerette" a HP-s mediacenter távirányitómat.
Kiváncsi vagyok ha valaki megépiti hogy veszi a jeleket...
(#) louis73 hozzászólása Nov 4, 2009 /
 
Megnéztem jobban ezt a "bekapcsolós" infravevőt, és úgy látom tanitható melyik kódra kapcsoljon de csak az RC5-ös kódok közül, nekem meg RC6-os van
Más1: az Igorplug-dll-t állandóan "OKézni" kell, ha indul, ha kikapcs... van mód megszüntetni a folyton felugró ablakot?
(#) Thomas601 hozzászólása Nov 4, 2009 /
 
Az XP-nek semmi köze az egészhez, és nincs szoftver!
A bekacsoló nyomógomb összezár két eret (harderesen ugye), és az alaplapon van az elektronika ami majd tápot kapcsol minen lábra az ATX-en. Tehát nekem távirányítóval kell rövidrezárnom két vezetéket, de csak annyi ideig zárjon ameddig nyomva tartom a gombot ugye...(merthogy nem kapcsoló, hanem ATX gomb+elektronika)!
(#) horika hozzászólása Nov 6, 2009 /
 
sziasztok. segitene valaki eligazodni? van nálam egy usb-s irda modem. elvileg ez a mobolok infraportjához van kitalálva. feltudom ezt használni pc távirányitásra egy akármilyen dvd tv távval? (girder progival)
(#) Melphi hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
Sziasztok ezt a kapcsolást valaki már megépítette mert nekem nem müködik?

gschem1.png
    
(#) Pulyka válasza Melphi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Szia

Igen,én megépítettem,de szinte majdnem mindenki,mivel ez a kapcsolási rajz található a hobbielektronika "pc-vézérléses" kapcsolásásban.

Mi a baj vele?
(#) moltam válasza Melphi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Én bontott alkatrészekből épitettem és tökéletesen működik.
(#) MrMarcee válasza Melphi hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
próbáld másik távirányítóval!
nem minddel működik sajna.
(#) Inhouse válasza horika hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Nem.

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Sony Ericsson tulajdonosoknak újra:
- kell egy bluetooth-al rendelkező PC/laptop (ha nincs benne, akkor 1500-2000Ft egy ilyen USB változatban)
- kell egy ingyenes szoftver a Sony Ericsson oldaláról, amivel olyan távirányító sablont csinálsz, amilyet csak akarsz...
- beállítod a bluetooth programját a gépen arra az üzemmódra, amivel ez működik
- elindítod a telefonon a távvezérlést (előtte feltöltöd rá, amit csináltál, vagy használod azokat, amik gyárilag rajta vannak)
- és máris távirányítod a MediaPlayert, PowerDVD-t, GOMPLayert,...amit csak akarsz...ingyen...rátartás nélkül...akár a szomszéd szobából is...

Üdv
Inhouse
(#) Sanyesz5 hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem ma vettem ,sajnos látatlanba mert siettem,egy TSOP31238 típusú ir érzékelőt,ezzel is megy vajon a kapcsolás?
(#) Inhouse válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Én ahogy nézem, ez ugyanaz, mint a TSOP1738, csak kisebb a fogyasztása...

Üdv
Inhouse
(#) Sanyesz5 hozzászólása Dec 8, 2009 /
 
Köszönöm a segítséget,megépítettem,és működik rendesen.Már csak azt hiányolom hogy billentyűparancsnál lehetne több választható billentyű.
(#) Inhouse válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Gyors voltál.
A parancsok száma nem a szoftvertől függ?

Üdv
Inhouse
(#) Sanyesz5 válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 8, 2009 /
 
Mondasz valamit,ebbe bele sem gondoltam.Csak leszedtem egy ehhez való szoftvert,de sztem már régi volt a link.Utánajárok.
(#) Pulyka válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Szia

"Már csak azt hiányolom hogy billentyűparancsnál lehetne több választható billentyű."

Kérdezném,hogy a Girder 3.2.9-es verzióját használod?
Ha igen,akkor a "hiányosságot" úgy érted,hogy kevés a parancs,amivel "billenytűzetszerűen" lehetne vezérelni az adott programot távvezérlővel?

Próbáld meg **"kattintgatással" vezérelni az adott progit
Ehhez itt találhatsz leírást

** : Úgy értem,hogy azt a funkciót vezérelheted ezzel a módszerrel,amit alapesetben egérrel rákattintva vezérelnél,NEM pedig úgy,hogy megnyomod az adott billentyűt.
...éés nem is kell aktívnak lenni-e a progidnak,hanem elfér a tálcán

Tomi
(#) pz87 hozzászólása Dec 18, 2009 /
 
Sziasztok!
Megépítettem az Igorplug féle infra vevőt.Ezt
Bemásoltam driverfile-okat a windows , a system32 és system32/drivers-be is csatlakoztatásnál észleli csak azt írja ki az XP és a Win7 is, hogy nem lehet felismerni, eszközkezelőben drivert próbáltam kézzel beadni nekik de nem engedi.
A girderben betöltöttem a plugint és ki is írja, hogy beviteli eszköz működik de tanulásnál nem veszi a jelet.
Ponyproggal programoztam, fuse biteket ez alapján lőttembe : Link

Tudnátok segíteni?
(#) pz87 válasza pz87 hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Nah Xp alatt sikerült működésre bírni.
Ki kellett csarélni a D+ és D- 68R ellenállásokat 470R re
és fel is ismerte az xp beadtam neki a drivert és jó lett, girder is veszi az ir jelet.
Viszont Win7 alatt is felismeri de nem fogadja el a divert, erre nemtudtok valami megoldást?
(#) pz87 válasza pz87 hozzászólására (») Dec 18, 2009 /
 
Sikerült megoldanom, elég nehezen. Azt elfelejtettem írni, hogy 64 bit -es win7-en nem ment.
Megtaláltam a neten a 64 bit re való drivert és ki kellett kapcsolni a driver aláírás ellenőrzést és így már fent van, veszi a jeleket is, úgyhogy szuper.
(#) Mikeemn hozzászólása Dec 22, 2009 /
 
Üdv!
Megépítettem én is a vevőt, ezt , de nem működik. A girder azt írja hogy valami gond van a hardverrel.
átnéztem nagyon sokszor, méregettem, az 1-es láb helyett a 6osra átforrasztottam a vezetéket, de sehogy sem akar működni.
A vevő Out lábán mérek olyan 3.4V-ot, ha közben rányomok a távirányítón egy gombra akkor ez egy kis időre leesik 2.8V-ra, szóval gondolom jó , de valami mégsem jó. nem kellene egy kicsit lejjebb esnie a fesznek?
Nem tudom az mennyit számít, de nem tudtam tsop1738-at venni csak tsop31238-at : Bővebben: Link
(#) Sanyesz5 hozzászólása Dec 22, 2009 /
 
Plugint át állítottad a progiban?
(#) Mikeemn válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
igen de már most azt sem engedi hogy a settingsre kattintsak
(#) Mikeemn válasza Mikeemn hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
most leszedtem a próbaverziós girder 5-öt és feltettem a 3.2-t, de ugyan úgy rossz. valami a vevővel van csak nem tudom hogy mi.
(#) ZPKing válasza Mikeemn hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Szia!
Ne ezt építsd meg hanem ennek a topiknak a legelső hozzászólásában lévő kapcsolást
én azt építettem meg a Tsop31238al
a girder egyszerre látta!
és még driver sem kell neki!
Üdv PeTi
(#) Mikeemn válasza ZPKing hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
köszi csak sajnos nincs zener diódám, valahogy anélkül akarom megépíteni.
(#) zenetom válasza Mikeemn hozzászólására (») Dec 22, 2009 /
 
Hali!
Nekem ezzel tutira működött!
(#) Mikeemn válasza zenetom hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
köszi! még az enyém ettől abban külömbözik, hogy az ötös láb nincs összekötve a 9essel, kipróbálom, hátha ez a probléma.
(#) zenetom válasza Mikeemn hozzászólására (») Dec 23, 2009 /
 
A girderben az Igor plugin beállításoknál az Input signal-t arra állítsd be, amire ráraktad az infravevő kimenetét (az általam csatolt képen a DSR az). Ha így se megy akkor a Priority level-t növeld 8-ra.
Következő: »»   12 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem