Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Muzeális készülékek-alkatrészek restaurálása
Lapozás: OK   115 / 577
(#) Videotonman hozzászólása Júl 27, 2010 /
 
Én ezzel a két Kékessel gyarapodtam a nyaralás alatt. Nádler József adományozta (keszthelyi Rádió és Televízió múzeum). A kettőből egy mindenképp összehozható. Ami viszont hiányzik, a Kékes felirat az előlapról. A másik meg ami szemet szúrt, hogy nincs lába. Így a 4 menetes foglalaton ül a tévé. Volt ennek a típusnak egyáltalán rövid lába? Mert én csak a 4 hosszú fából készült lábakkal láttam eddig (olyanom van hozzá, ha kell). Az Alba Regiának viszont van 4 műanyag kis lába, azt hittem ennek is ilyen van.

p7240058.jpg
    
(#) teren56 válasza Videotonman hozzászólására (») Júl 28, 2010 /
 
Szia!
Nekünk annó ilyen volt az első Tv-énk.Rövid műanyag lába volt.
(#) Malfox hozzászólása Júl 28, 2010 /
 
No,ezt életre keltettem: Grundig Reporter 700L
(#) mustang74 hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
Sziasztok!
Jelenleg egy Vadásztölténygyár VT4400-at pucolok ki és újítok fel teljesen. Szerencsére javítani nem kell mert működik. Az URH sávján a húrozás elszakadt azt kell pótolnom. Kontakt hibák is elhárításra várnak. A káva jó állapotban van csak kopott ezért kisebb felületi csiszolás és valami pác szerűség kellene. Mit használtak anno? Lakkozva nem volt az tuti. Nem is akarom, azt szeretném hogy úgy nézzen ki mint eredetileg. Szürke gombok vannak rajta, pár billentyű hiányzik(egyet a kávában is találtam).
Képeket is teszek majd fel.
Azt hiszem nem hagytam ki semmit.
Ja, és jól láttam hogy a 4330-hoz hasonló a rádió belseje? Egy olyanom is van várólistán. Szét még nem szedtem csak azt vettem észre, hogy hátlap nélkül(mivel neki nincs olyanja) egyformán mutatnak. Talán nem magyaráztam bonyolultan.
Jó nosztalgiázást Mindenkinek! !
(#) mustang74 válasza Malfox hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Szép kis magnó, gratula!
Oda vagyok az orsós magnókért (is)!
(#) r3pl4y hozzászólása Júl 29, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van nekem egy Videoton DC-4018 típusú hangfalpárom. (Hát lehet, hogy ez még nem számít a muzeális értékek közé, de nem tudtam, hogy hova írhatnák ezzel kapcsolatban).

Na most ezt szeretném felújítani, csakhogy ebbe már nem az eredeti hangszórók vannak. Az lenne a kérdésem, hogy valaki meg tudná nekem mondani, hogy mi volt az eredeti hangszórók típusai? Szeretnék szerezni bele eredetieket, de sajnos már nem tudom mik voltak benne gyárilag... és nem is találtam semmi infót róla.. de hátha valakinek ilyene is van köztetek és megtudná nekem nézni.
(#) hatvanasjocó válasza moltam hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Zárlatos forgókondik gyógyítása:
(#) mustang74 válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Ez nagyszerű módszer! El is mentettem magamnak...
(#) moltam válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Annyi a baj, hogy rengeteg helyen szikrázik. Próbáltam már 18V váltóval leégetni, de nem ment. A rádiót már sajnos visszaadtam. Ennek a módszernek amúgy elég nagy hangja lehet
(#) Videotonman válasza teren56 hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Köszönöm az infót! Kis nézelődés után találtam olyan képet, ahol kis fehér műanyag lábbal van, mint az Alba Regia.
(#) Malfox válasza mustang74 hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Köszi,az 1952-es tesója is renoválás alatt van,az keményebb menet lesz,mert lyukasra vannak kopva a fejei.Üdv
(#) oregtamas0202 válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Üdv Jocó ! Én ezt a megoldást nem tanácsolom.Próbáltem annó.Oka: van egy zárlatos pont a forgón. Kisütök egy feltöltött kondit , ami csinál a pontból egy jó nagy krátert peremém sok kis pontal. Én a következő képpen csináltam : Óhm mérő rá csiptet a forgóra ,majd forgat és a zárlatnál megáll. Ha a lemezek nem párhuzamosak azt lehet álítani. Ha egy lemeznél láttam deformálódást akkor valami vékony anyagot közzé csúsztatok pl. polírpapírt és lecsiszolom a felületet. Őreg T
(#) Videotonman válasza r3pl4y hozzászólására (») Júl 29, 2010 /
 
Üdv!

Nekem DC-4014 párom van. Nem tudom, miben különbözik a 4018-tól, de szerintem majdnem azonosak. Van benne 1 db közép, 2 db magas, 2 db mély hangszóró (HA 20). Ha esetleg érdekel a típus hangszórói, akkor holnap szétszedhetem neked, hogy megnézzem. Hangszórókat aukciós oldalakon tudsz venni, néha vannak bontottak. Újat pedig a Hangszóró 2000-nél lehet beszerezni.
Szerintem mindenképp foglalkozz vele. A '80-as évek első feléből valóak ezek a típusok. Nekem bevált.
(#) mustang74 válasza mustang74 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Vizes ronggyal lepucoltam a kávát kívül-belül. A külseje vizesen ugy fest mintha új lenne. Megszáradás után kopottnak látszik. Lehet,hogy csak le kellene lakkozni?
(#) r3pl4y válasza Videotonman hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Helló!

Igen azt pontosan tudom, hogy mik vannak benne azaz 2db mély, 1db közép, 2db magas...
De sajnos a pontos típusokat nem tudom... mert van többféle típus is egy adott méretből, ahogy elnéztem... annyit tudok, hogy a mélyek az tuti 8ohmosak mivel a hangfal maga 4ohmos... és ugye a mélyek párhuzamosan vannak kötve... de ennél többet sajnos nem tudok róluk, ezért kellene a pontos típusszámuk... hát ha van időd, és energiád, hogy szétszedd a tiedet akkor nagyon megköszönném, de azért nem muszáj ha nagy gondot okoz... lehet, hogy valaki tudja ezeket egyébként is.. pl. lehet, hogy van erről valami dokumentáció, csak én nem találtam meg eddig.
(#) Videotonman válasza r3pl4y hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Üdv!

Szétszedtem a hangfalat.
Magas: HG 2,5/1628 (8 ohm) dóm, HD 10/11 (8 ohm)
Közép: HB 12,5/11 (4 ohm)
Mély: HA 20/1018 (8 ohm)

A HiFi Magazinban vannak írások a VT/Orion hangfalakról. A DC-4014 tesztelve volt, a 4018-at nem találtam.
(#) hatvanasjocó válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Júl 30, 2010 /
 
Ok! igazad van, ez is egy lehetőség ám akkor ha kicsi a lemezek közti távolság és mint írtam nem akadozik hanem viszonylag könnyen forog akkor bejön ez a módszer. Természetesen előbb én is kisebb energiával próbálkoztam elsőre és csak fokozatosan emeltem a feszt.
A látható deformitásokat előbb helyre kell hozni. Mindenre érvényes recept nincs, mindenkinek ki kell dolgozni a saját módszerét. Az jó ha több lehetőséget is kibeszélünk.
(#) leocska66 hozzászólása Júl 30, 2010 /
 
Hello.
Nem tudom , hogy ez múzeális darabnak számít-e , de azért feltöltöm.
Üdv
Tibi
(#) moltam hozzászólása Aug 2, 2010 /
 
Helo. Az este valaki eltörte a Szimfónia de Luxe om ECL86 át. Honnan tudok ilyen csövet venni?
(#) Action2K válasza moltam hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Szia! Börzén, vagy valakitől közülünk. (nekem csak PCL van)
(#) zolika60 válasza moltam hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Vagy:Bővebben: Link :google:[OFF]Egyébként meg ne engedj olyan valakiket a közelébe akik eltörik a csövet.
(#) moltam válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Hátha van valakinek eladó itt az oldalon. Most akarok venni kimenőtrafót a rádióba, erre valaki eltöri a végcsövet...
(#) Ricsi89 válasza moltam hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
Nekem van 2-3 darab ECL valahol.
(#) zolika60 válasza moltam hozzászólására (») Aug 2, 2010 /
 
[OFF]Igen ez a cső vég.
(#) moltam hozzászólása Aug 5, 2010 /
 
Helosztok.
A Hatvanasjocótól vett trafóval működik a rádió. Egy darabig... Aztán elkezd elhalkulni. Hibás az ECL amit próbaképp a Szatmáromból vettem ki? Kipróbálom abban is.
(#) hatvanasjocó válasza moltam hozzászólására (») Aug 5, 2010 /
 
Az ECL katódján mérd meg a feszültséget amikor bekapcsoltad és aztán amikor halkul. Ha lényegesen eltér akkor gázos a cső. De a pentódarész rácsellenállása is lehet szakadt vagy megnövekedett értékű. Persze halkulást másik cső is okozhat.
(#) moltam válasza hatvanasjocó hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Helo.
A katódfeszültség a kezdeti -5.9-6V ról egészen -13V ra kúszik fel... A hangszínszabályzást hogy oldjam meg neutralizáló tekercs nélkül? Egyszerűen kössem az ECL triódájának anódjára és a földre?
(#) moltam válasza moltam hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
A mért feszültségek pozitívak, hogy is lehetnének negatívak...
(#) hatvanasjocó válasza moltam hozzászólására (») Aug 6, 2010 /
 
Hasonlítsd össze ezt a képet az eredeti kapcs rajzzal! Ebben van a válasz a kérdéseidre.
(#) gkari válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 10, 2010 /
 
Óóóóriási! Ezt tényleg látni-hallani kell! Csak maga a honlap (és annak hanganyaga)lenyűgöző, és kíváló minőség! Köbzoli - neked is - kösz!
Következő: »»   115 / 577
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem