Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1159 / 1268
(#) kadarist válasza erdiboni hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Kiszáradt csatoló-elektrlitkondenzátorok okozhatnak szinkronbizonytalanságot. A Junoszty is küszködött ezzel.
(#) jdani hozzászólása Jan 22, 2017 /
 
Üdv. A TV ugyanez, és a hibája is.
Hátha valaki találkozott már ilyennel, és tudja kapásból mitől van ez.
Táp, vagy main board? Hirtelen rákerestem neten, de hasznosat nem találtam.
Bővebben: Link
(#) jdani válasza jdani hozzászólására (») Jan 22, 2017 /
 
Jobban utánanézve:
K9GAG08U0E csere?
Mert akkor felejtős. Nincs programozóm rá..
(#) brigi válasza BarnaPili hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Köszönöm, átnézem ezeket!
(#) tallerkrisztian válasza kowi hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Tárgytalan.Sok a meló nincs idő rá
(#) Mircsof hozzászólása Jan 26, 2017 1 /
 
Sziasztok!
Sikerült beújítanom ezt a készüléket a képen látható hibával. Szerintetek szilikon még megfogja? Bővebben: Link

Viccet félretéve van egy másik képcsövem, ami ha minden igaz jó, csak a képcsőról jövő vezetékeket kellene beazonosítani.
Ha a barna párt lehúzom akkor a képernyőn egy vízszintes csík van. Ezt kellene beazonosítani, hogy a piros kék/zöld sárga közül hova kell kötni? Egyáltalán jól mondom a piros a kék párja a zöld meg a sárgáé?
Tudnátok ebben segíteni?
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2017
(#) stevepapa hozzászólása Jan 26, 2017 /
 
A Horizontális tekercs 2-4 ohm között , a vertikális a 10-15 ohm körül. Így tudod párosítani. Utána esetleg a párok kivezetéseit cseréled, ha fejen állnak, vagy tükörképet ad.
(#) Mircsof válasza stevepapa hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Hát nálam ez úgy néz ki, hogy az egyik szinte rövid zár, a másik kb. 6R Bekötöttem, mivel az eredeti csőn is ilyen értékeket lehet mérni. És láss csodát az eredmény jobb mint vártam.
A kép felső részén van egy hiba, amit egyenlőre nem tudok mire vélni. Bővebben: Link

tv8.jpg
    
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Mi a készülék típusa? Panasonic vagy Daewoo?
(#) stevepapa válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Igen a mért érték jó, képscő függő az eltérítő ellenállása. A függő ic- kondijait gyomláld ki, és jó lesz
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Attól függ melyik?
A képcső egy Orion t2975 sptx-s-flat, a sassi ami most belekerült az egy Daewoo 72FT MS készülékből való CP-830F típus (ha jól olvasom).
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Csak azért, mert a TDA8358-nak a képen és videón látható típushibája van, amin nem segít a kondenzátorcsere. A régi Philips példányok nem csereszabatosak az új lézergravírozott NXP felirattal ellátott darabokkal. De remélem sikerül megoldani az elkócserékkel és nem IC-hiba lesz a gond. Ráadásul lehet, hogy az új eltérítő nem teljesen kompatibilis a végfokkal és akkor még bonyolultabb a helyzet.
A hozzászólás módosítva: Jan 26, 2017
(#) kérdező hozzászólása Jan 26, 2017 /
 
Sziasztok!
Egy tv képernyője megkarcolódott. Az egyébként kiváló képet adó képcsövet kár lenne kidobni. Van valamilyen mód a karc eltüntetésére? Szélvédőnél használt anyag segíthet?
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Hát találtam pár csökkent kapacitású kondit. Majd meglátom mi lesz a végeredmény.
A Daewoo 72FT MS service manuáljára lenne szükségem, mert 2 kondiban nem vagyok biztos, hogy melyik hova ment.
Tanyán egyenlőre nem találtam, vagy csak rosszak a keresési feltételek.
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
A CP830 chassis keresése nem hozott eredményt?
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
ÉN erre találok csak rá. Bővebben: Link magára a kapcsolási rajzára nem sikerült rábukkannom.
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Már százszor leírtuk, hogy meg kell várni a processing helyén megjelenő get manual-t, majd katt rá.
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Igen azt tudom!!
De a linkelt oldalon csak a service menü beállításai vannak. Egész pontosan az alapértelmezett értékek.
Nekem erre volt szükségem: Daewoo 72FT MS CP830 service manual
Itt van lejjebb a kapcsolási rajz, és a pozíciószámokhoz az értékeket egyszerűen a kereső segítségével meg lehet találni. Hátha majd másnak is jól jön.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) kadarist válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Na, akkor most már megvannak az értékek?
(#) Mircsof válasza kadarist hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Igen meg, és a helyükre is raktam őket.
Cseréltem a tápban pár gyanús elemet. 100uf 50V ennek vagy10R belső ellenállása volt, ami az eredeti kb tízszerese... Most úgy tűnik a hiba megszűnt!
Holnap átnézem a primer oldali kis elkokat is, biztos ami biztos.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2017
(#) jocka0012 hozzászólása Jan 30, 2017 /
 
Üdv!
Valaki eltudna nekem mondani , hogy az y modul (y-sus modul?)mire valo a plazma tvkben?
(#) kadarist válasza jocka0012 hozzászólására (») Jan 30, 2017 /
 
Feszültséggel látja el a display elektródákat a meghajtó áramkörökön keresztül. Párja a z-sustain, amely kisüti az előzőleg feltölött elektródákat. Persze precízen összehangolt vezérlés kell a két modulnak a jó működéshez. Jelalakok: Bővebben: Link.
(#) barczap hozzászólása Feb 1, 2017 /
 
Sziasztok! Adott egy Samsung CW29z504n televízió. Bekapcsolás után se kép-se hang, csak a hangszóróból hallatszik kb. 1 másodpercenként ütemes pattogás. Mintha a tápja nem indulna el, csak "próbálkozik". Hol lenne érdemes kezdenem a keresgélést? A panelen látható hibát nem találtam, nincs rossz forrasztás vagy égett alkatrész.
Köszi előre is, ha valaki tud segíteni.
(#) sany válasza barczap hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Szia! Lehet, hogy a tápban kiszárad egy elektrolit kondenzátor. Nálam is néhány éve így csinálta a TV -m. Egy púpos kondenzátort találtam, azonnal ki is cserélem egy hasonlóra, azóta jó a TV. A legtöbb elektrolit kondenzátor felpúposodik, ha elromlik. Legelőször is szerintem nézd át a táprészt!
(#) eyess válasza barczap hozzászólására (») Feb 1, 2017 /
 
Indulna az csak nem tud , mert valami beterheli , és le tilt.
A keresgélést a szokásos forgató könyv szerint talán.Táp. V , H kör, sor meghajtás , és , így tovább.Jó keresgélést hozzá.
(#) Sanitatum hozzászólása Feb 6, 2017 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy valaki találkozott-e ilyen hibával. Jobb oldalon kb 2 centi ami fekete.. 1-es és az AV csatorna közti gyors kapcsolgatás néha helyrehozza, és a következő kapcsolásnál visszajön..
Az eltéritést az imént kondiztam újra, mert nem tudtam hogy gond van e velük, nincs rá müszerem. Nem segitett. Diódák rendben vannak,tranzisztorok,ellenállások szintén. A legnagyobb problémám az, hogy nem tudok rájönni, hogy miért esik le a 160V feszültség (Táp2.pdf).Amikor jó, megvan a 160 amikor pedig rossz, akkor 128-132. A 160v megy a CRT-be. Mikor mértem feszültséget az eltérités 11. lábánál akkor az is néha helyrehozta.. Táp1.pdfbe amik vannak kondik, cseréltem mindet, átnéztem ott is az ellenállásokat, diódákat, mind jó. A 160v felén még nem cseréltem semmit. 14v,9v,5v,8v ezek mind megvannak és a 150 szintén, csak valamiért a 160v kinoz, ami a CRT-be megy. Ott is átmértem a dolgokat de semmi..Valakinek van ötlete? Remélem nincs képcső baja..
(#) kadarist válasza Sanitatum hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Szia!
A sortranzisztor (7906) kollektorára kötött összes kondenzátor jó, a forrasztásaik stabilak?
(#) Sanitatum válasza kadarist hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Pont azt a kettőt nem bírtam cserélni, mivel az üzletben nem voltak 1100voltossak (2912 az 1nF 1kV, a 2910 pedig 10nF 1100v)
(#) kadarist válasza Sanitatum hozzászólására (») Feb 6, 2017 /
 
Ha a feszültségtűrése nagyobb, mint a ráírt érték, az nem baj, sőt.
(#) Sanitatum válasza kadarist hozzászólására (») Feb 7, 2017 /
 
Amit a zárójelbe tettem, értékeket, azok a kondik amik benne vannak. Sajnos az üzletben 400v tól nagyobbak nem voltak és reménykedtem hogy nem azzal a kettővel lesz gond. :/ Mellesleg köszi a segitséget, megpróbálok szerezni valahonnan és adok infót a fejleményekről..
Következő: »»   1159 / 1268
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem