Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   11 / 39
(#) hapro válasza hapro hozzászólására (») Feb 24, 2016
Az az izé nem jön le róla. Ahol a határozott vonal látszik ott volt a csillám széle, el volt csúszva alatta. Ott ahol nem volt csillám van jobban "átalakulva" a hőleadó felület.
(#) szendi001 hozzászólása Feb 20, 2016
Alkotó 5.1 nyákja alapján átrajzoltam az egyik nyákot Gerber kompatibilisre. Oka, hogy nem tudok itthon értelmes nyákot csinálni vasalással, ezért mindenképpen csináltatom. A furatok körül kell körbenézni, mert a gyártót némi könyörgés árán rávettem, hogy ne fúrja ki a panelt mivel így olcsóbb. 2 db készül belőle.
(#) delta54 hozzászólása Feb 14, 2016
Üdvözlök mindenkit!

Nagy örömömre elkészült a QUAD 405 -ös erősítőm.Talán emlékeztek a brummal küzdöttem.Sikerült megoldani.Egyrészt a vezetékek átrendezésével,másrészt a hállózati trafó árnyékolásával.A fő problémát a trafó szórt mágneses tere okozta.Horganyzott lemezzel árnyékoltam, azóta tökéletesen működik.Most ezt hallgatom,az előlapot majd ezután fogom feliratozni.
Küldök egy-két képet róla.
Minden jót és további jó építkezést nektek.
(#) zolek válasza Justo hozzászólására (») Feb 14, 2016
Üdv. Q1-v5.1 van Alkotó -nak más tokozásban is.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2016
(#) Justo válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2016
Megerősítés szeretnék kérni, hogy ez így kompletten a legfrissebb verzió.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 14, 2016
Itt van a felirati oldal.
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 30, 2016
A uA739 csak ±5V különbséget visel el a bemeneti lábai között, erről megfeledkezett a rajz készítője mikor elhagyta az eredeti LM301-est. A jelentős kimeneti egyenfeszültség hiba megakad az IC torkán.
Rajzoltam be védődiódákat, hogy a továbbiakban ne pusztuljon.
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Jan 30, 2016
Most egy kicsit más.

Mérés2.PNG
    
(#) steelbird válasza nandika76 hozzászólására (») Jan 30, 2016
C B E
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Jan 29, 2016
Ezeket sikerült mérnem ugye nem egyforma a két kapcsolási rajz.
Remélem jó lesz.
Ja és a két 560ohmosok piszkosul forrók voltak a végére.

Mérés.png
    
(#) gbal65 válasza reloop hozzászólására (») Jan 16, 2016
dB Thunder: Sajnos tudom hogy vastagabb. Az a helyzet ezt az erösítöt régen havertól vettem, nekem sok akadály volt pénz hiányába az itthon építéshez, azòta ez változott. A tranyo lábait ehhez a lemezvastagságoz vágta méretre, ami 2 mili. Ez miatt max 3mm-es bordát tudok odarakni. Arra gondoltam, hogy körbepakolom a tranyó környékét apró és magas bordával, ezzel kompenzálhatom a lemez vékonyságát+ csillámokkal. Összeraktam mutatòba a tranzisztor + lemez kombót és a szerelést.

Reloop:
Ezt a nyákot annó suliba martuk géppel. Ügyeltem a vezetösávok közti zárlatra, ónszívó szallaggal elszívtam a fölös ónt. Müszer sem muatott galibát. Szemrevételezéskor sem volt probléma (állandóan 0603/0402-es smd-t forrasztok, kiszúrtam volna)
Szerelésröl képeket csatolok. Egyébként kifejezetten ügyeltem a dologra,átnéztem multiméterrel, de ezekszerint lehet áthùzott a bordára a kollektorròl a táp és ezért halt meg a pozitív ágban a bizti? Láthatjátok, a nyák kollektor vezetösávját és a tranyó kollektorát a csavar zárja rövidre. Esetlegesen más megoldást szívesen fogadok!
Ja és az erösítö elején az alu-t javaslatra megtámogathatom egy plusz bordával közép tájt. Biztos javítana. Köszönöm a segítségeteket!
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2016
(#) gbal65 válasza reloop hozzászólására (») Jan 16, 2016
Gondolom a T9-es U bázis-emitter értéke azért elfogadható, mert negatív. Köszönöm a segítséged!
Más valami, mikor először élesztettem 2 éve, akkor nem foglalkoztam a tranyó melegedésével. De tegnap mikor elindítottam, akkor megfogtam a TO-3-as MJ15024-et és maga a sapkája fél kivezérléskor már nyaldosta a 90 fokot simán. Tudom, egy tranzisztornál még nem sok, de teljes kivezérléskor azért már 100fok fölött volt a tranzisztor teteje (és 10perce működött a cucc). A To3-as tranyót úgy rögzítettem, hogy: alu lemez felhelyez, hőelv. paszta+gumi szigetelőlap (kékes-szürke) és utána megfelelően a csavarszigetelőket felraktam, ahol kellett csak az egyik furatnál, ugyanis a másik csavar a nyák vezető sávhoz kapcsolódik). Csavar meghúz, lábakat kimértem csipognak-e és jó volt. A lényeg, hogy melegedtek a bordák (az L alakú borda majd a "fő borda") is szépen. Itt valami hővezetés hiba volt, vagy ennyire melegszik a TO-3-as sapkája a gyakorlatban? /friss vagyok a szakmába, 1 éve csinálom és most volt eddig dolgom TO-3-as tokozással/
Ja és ezen a nagy bordán 1 végfok van (mert 2.1 mélnyomóját képviseli a Quad405).
Az első kép nem az igazi, itt van hangyányit jobb minőségben.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2016
(#) kamaro hozzászólása Dec 17, 2015
Itt vannak a méréseim, nem értem hogy nézhettem el de mégis a negatív tápfeszültség van a kimeneten.

Mérés.png
    
(#) kamaro hozzászólása Dec 17, 2015
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Kaptam egy Quad405-ös stereó erősítőt építve, az egyik végfokban 2n3055-ök voltak, a másikban 2n3442 de hibásan. Mellékeltem egy rajzot, ez tökéletesen egyezik az enyémmel. Belefogtam a javításban, a működő végfok is használhatatlan volt mert a paneleket +-57V táplálja ezt meg a 2n3055 nem tolerálta. Szóval ebben a végfokban is kicseréltem a végtranyókat 2n3442-re, majd T6 cseréje után hibátlanul működött is. Ekkor jött a másik, a zárlatos 2n3442-ket kicseréltem újakra, és itt is átütött T6. Viszont minden más tranzisztort kiforrasztva megmértem és hibátlan.A kimeneten mégis folyton egyenfesz van, méghozzá a teljes pozitív tápfeszültség. Ez a feszültség L2 felől érkezik a kimenetre, ha T2 bent van akkor R36 rögtön elég, viszont ha T2-t kiveszem akkor is megmarad ez a feszültség. Már ültem felette egy pár órát és nem tudok rájönni hogy mi okozza ezt a hibát. Tudnátok adni valami támpontot ezzel kapcsolatban? (Csalódottságomban eszembe jutott hogy nem-e tettem tönkre az új végtranyókat próbálgatás közben de kimértem azokat is és nem találtam hibát.)

quad_405.JPG
    
(#) balog válasza balog hozzászólására (») Dec 15, 2015
Akkor ennek a kapcsolásnak elég nem :
(#) balog válasza balog hozzászólására (») Dec 14, 2015
Üdv!
Nekem egy olyan hibám lenne hogy a kimeneten +50V van és már kicseréltem a T7-es tranyót mert zárlatos volt de így is +50V van a kimeneten.
(#) Pali79 válasza frissadam hozzászólására (») Dec 12, 2015
A ház jó része egyedileg készült, az eleje szerintem egy Videotoné volt. A hangfal csatlakozások a fenti képen látható narancssárga csatlakozó és biztosítéktábla mögött vannak. Ott van egy monitor bemenet is. A többi bement oldalt van egy nagy nyákon. Kiszedtem az egyik hangfalcsatlakozót. Kicsit meglepett amit láttam.

DSC01231.jpg
    
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Dec 12, 2015
Itt van. Ha megmondod melyik részére vagy kíváncsi tudok jobbat is készíteni.

DSC01225.jpg
    
(#) Pali79 hozzászólása Dec 12, 2015
Reloop és Alkotó!
Itt vannak a képek, bár csak az egyik oldali végfok látszik, mert a másik úgy van elhelyezve, hogy nem fotózható.
Összezártam a testtel a bementet és úgy még jobban zúg.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2015
(#) Bödör Balázs hozzászólása Dec 12, 2015
Sziasztok! Van 2 quadom, és 2 kérdésem! 1: Mit alakítsak rajta, hogy stabilan menjen 4 ohmon? 2:Zenézés közben az egyik elnémult, 2 tápbiztit kicsapta. A primer körbe tettem egy 60w izzót, meg 2 új biztit, az izzó világít folyamat. Zárlat van tuti. Végtranyó lesz?
Mellékeltem 2 képet a panelről. Tranyók: Végek: BD242C, C3281 Kicsik: 2N1711, C556B(5db)
(#) balog hozzászólása Dec 10, 2015
Üdv.
Nekem egy olyan gondom lenne,hogy a kimeneten +50V-ot mértem. Mellékelem a kapcsolási rajzot.
A hozzászólás módosítva: Dec 10, 2015
(#) Pali79 hozzászólása Dec 9, 2015
Sziasztok!
Hozzám került egy QUAD, "az egyik fele nem működik" jelzéssel. Gondoltam a javításból tanulhatok valamit. A hibás oldal tápbiztosítékai ki voltak égve. Kicseréltem, de a bekapcsolás pillanatában kicsapta mindkettőt. Készítettem két képet a "betegről". Hol kezdjem a hibakeresést? Kezdjem én is a tranzisztorok kimérésével?
(#) balog1998 hozzászólása Dec 4, 2015
Itt van egy fotó és a kapcsolás.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Nov 12, 2015
Helló kicseréltem a 2 meghajtó tranyót. Felraktam a méréseket. Kimeneten még mindig negatív táp.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2015

Mérés.png
    
(#) Alkotó válasza balog hozzászólására (») Nov 9, 2015
Ennek a kapcsolásnak többféle panelterve is van. Most egy kétpaneles változatot mellékeltem. Egyik az előfok, másik a stabilizátor, amik pontosan egymás fölé helyezhetőek. Így a legkisebb a helyfoglalás.
(#) frissadam hozzászólása Nov 6, 2015
Helló!

Van egy negatív táp kimenetes quadom. Valaki tud esetleg segíteni? Szerintem dióda hiba de már a 270 Ohm körül sem stimmel valami.

Mérés.png
    
(#) Ge Lee válasza frissadam hozzászólására (») Okt 17, 2015
Nem én írtam, csak bekopizom, csatolva a rajzot is. Az R27-R29 ezen a rajzon nem jó, a leírás szerinti érték a jó, bár nem számoltam utána. :

Hogy a T5 tranzisztor ne csak 650mV-nál nyisson ki,
ezért elő van feszítve. Az R27 ellenálláson kivezérlés nélkül, (50V/8,2kohm)
6mA áram folyik át. Ez az R26 ellenálláson kb. 450mV-ot ejt, T5 részére.
Ehhez a feszültséghez adódik hozzá, az R35-ön eső feszültség.
Tehát most, ha R35-ön 200mV feszültség esik, akkor T5 már nyit, és ezzel zárja
a T7 végtranzisztort. Ez 2,5A áramkorlátot jelent.
Természetesen a teljes kivezérléshez, ez az áram nem elegendő, de ez az áramkorlát érték,
csak akkor érvényes, ha a kimenet teljes rövidzárban van
(R26-on változatlanul, 50V feszültség van). Azaz a kimeneti feszültség nem tud emelkedni.
Viszont ha a kimenet nincs teljes rövidzárban, akkor a kimeneti feszültség emelkedni kezd.
Ezzel az R27 ellenállásra jutó feszültség is csökken, azaz a rajta átfolyó áram.
Ez a csökkent áram érték, az R26 ellenálláson kevesebb előfeszítő feszültséget hoz létre.
Tehát, most már az R35-ön, nagyobb feszültségnek kell esni, hogy T5 kinyisson.
Ez magasabb kimeneti áramértéket is jelent egyben. Szélső esetben,
mikor az R27-en már "nem folyik áram", akkor az R35-ön már 650mV kell T5 nyitásához,
ez már 8A kimeneti áramot jelent.
Ennek az áramkorlátnak un. " visszahajló" karakterisztikája van. Így totál zárlatnál,
kisebb a korlátozott áram nagysága, de ha a terhelés nem nulla, akkor a korlátozási áram
értéke nőni fog.
Nem beszéltünk, még R24 és D3 szerepéről. Ha a kimeneti feszültség nem pozitív
irányba megy, hanem negatívba, az R26-on eső feszültség elérné a 650mV-ot
és ez a T7 zárásához vezetne. Így viszont megszűnne a T7 "A" osztályú meghajtó
munkapont beállítása. Ezt akadályozza meg a D3 dióda.
Ha R27 ellenálláson az áram értéke meghaladja a 7,2mA áramot, D3 kinyit és
kb. 700mV-ra korlátozza R24-R26 osztóra jutó feszültséget.
Így az R26 ellenálláson eső feszültség nem lépheti túl az 540mV-ot,
így T5 negatív kimeneti feszültség periódusában, nem nyithat ki és így nem zárja le
T7 meghajtót.

Quad_RT.jpg
    
(#) Alkotó válasza Transztyuszeres hozzászólására (») Szept 23, 2015
Tapasztalatom szerint, a kettő között határozottan van összefüggés.
Mellékeltem amit kértél.
(#) Transztyuszeres válasza Moszkvai hozzászólására (») Szept 22, 2015
Már itt tartok:
(egy acetonos körömlakklemosó még rá fér...)
Sajnos folytatás pénteken(fúrás).
A hozzászólás módosítva: Szept 22, 2015
(#) Transztyuszeres válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 22, 2015
Kinyomtattam sima papírra mehet a festés mint húsz éve...
Következő: »»   11 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem