Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 12
(#) Massawa válasza bbatka hozzászólására (») Ápr 1, 2024
Én meg a kezdetben nem is válogattam a PLA anyagokat, azután ilyen hirek után vettem vagy 5 doboz mindenféle jobb anyagot, de eddig csak a PTEG-t probáltam, nem igen meggyözö eredménnyel. A többi még várat magára a szénszálas is.
Viszont legalább 10 doboz PLAt kinyomtattam és a mai napig teszik a dolgukat kint a kertben a bicajokon, a padláson, és rengeteg belsö valamiben. Az anyosnak még spéci vasalodeszkát is épitettem. ( természetesen nem a PLAn vasal). Szoval semmi olyan gond nincs amiröl irsz illetve nem nagyobb a gond, mint a gyakran drága gyári müanyag alkatrészekkel.
(#) antikzsolt válasza KoblogPerGyok hozzászólására (») Ápr 17, 2023
Auu ez most fájt Kezdek tényleg álmos lenni mert még az ágyig ma nem jutottam el. A gyújtás alatt már a kályhában értettem. Igencsak alapszinten kezd működni az agyam de estig nem tudok megállni. Most inkább félreteszem eme témát mikor pihentebb vagyok. Nem kell félni gyalog közlekedek így max engem vasal ki a repülő villamos.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2023
(#) Gafly válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2023
Az része hogy régen telítésbe fog menni a vas és nem szikrák fognak repülni, hanem biztosítékok.
Ez sem igaz, hanem izzó izzik, vasaló vasal...
(#) tufatofu válasza gyulank hozzászólására (») Dec 19, 2022
(#) jdani hozzászólása Dec 6, 2022
Itt a hangsúly azon van, hogy oldható meg minimális emeléssel. Nekem is 10cm szigetelőlap+5cm vasalt beton van a vizes fűtésen, persze hogy jól bírja a terhelést.
A téma az hogy pl hogy oldható meg 2-3centi emeléssel elektromos padlófűtés.
(#) Massawa válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 9, 2022
Söt a világ mindkét nagyhatalmánál voltam olyan vidéken, ahol a villanyoszlopokon csak egy szál drot volt és ment a házba, este mégis ment a TV meg a vasalo is.
(#) Ge Lee válasza giskard hozzászólására (») Aug 11, 2022
Hasonlón törpölök egy ideje, és most jön a de. Meg hogy minek ide ennyi napelemes topik amikor 1 is elég lenne, na mindegy...
Szóval, sziget üzem, illetve inkább valamiféle hibrid üzem. Éppen az inverter az amivel nem kell és nem is lehet spórolni, mivel az minél intelligensebb és sokoldalúbb annál jobb, házilag azt nem lehet megcsinálni. Amivel spórolni kéne az a napelem és az akku. A napelemmel nem nagyon lehet spórolni, mert nincs belőle a használt piacon olyan, hogy itt van tessék 5kW féláron, csak 3 évet mentek. Az újból meg 80-90 egy tábla, és kell belőle tizen darab, máris ott vagyunk másfél milliónál. Hogy az invertert 250-ért veszed meg itthon garival, vagy kínából 160-ért az már részlet kérdés ehhez képest.

Első körben azt érdemes tisztázni, hogy soros legyen-e a rendszer (hálózat->inverter (vele páérhuzamosan az akkuk) ->fogyasztók), ekkor az inverternek sosem szabad leállnia, azaz bármi van, nem süt a nap, lemerült az akku, szünet nélkül tudni kell működnie hálózatról. Nem tudom hogy az itt nemrég kitárgyalt inverter tud-e ilyet, elvileg igen, gyakorlatilag fogalmam sincs. Vagy, legyen párhuzamos, ekkor ha az inverter leáll, akkor egy mágneskapcsoló vált át a hálózatra, de ugye ennek mivel ideje van ezért nem megvalósított a korrekt szünetmentesség.

Akku. Nos, ez az amin nagyon spórolni kellene a szintén brutális ára és a pár év időtartama miatt és lehet is, már ha háztartásról beszélünk és nem a műhelyben lévő hegesztő, flex, gyalugép és egyebek ellátásáról. Mégpedig úgy lehetne, hogy ugye az ember nem éjszaka mos és vasal, meg a mikrót, porszívót, egyebeket sem éjszaka használja hanem napközben amikor van a napelemből bejövő, Marad tehát a bojler és a hűtő mint nagy fogyasztók. A hűtővel nem lehet mit csinálni, de a bojlerrel igen, mert egy időkapcsolóval és egy mágneskapcsolóval meg lehet neki "mondani" hogy kizárólag nappal fűthet, éjszak nem. Maradnak tehát a hűtők és a kis fogyasztók éjszakára, amihez viszont már nem kell 5-600Ah kapacitás hanem elég mondjuk 100-150Ah is.

Na ezt kellene szerintem úgy összehozni, hogy egy értelmes és használható rendszer váljon belőle. A napelemeknél már az is nagy könnyítés lenne, ha meg lehetne őket venni valahol áfa meg tréfa nélkül de hát nem lehet... Jobb helye lett volna ennek az egész írásnak a napelemes topikban, azt többen nézik szerintem.
(#) enree válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 10, 2022
Nem fog. Egyrészt mert 40cm, vasalt, van lejtése és 1970ota nem fagyott szét. Csak csúnya. Ezért keresek valami alternatívát, ami olcsón és gyorsan megoldható. Olyan árak vannak, hogy csak lesek.
Tudom, hogy a római utak legendásak, de azt onnan feltörni és új rétegrendet kialakitani a jelenlegi árak mellett lenne vagy 2millio. Szóval ezért jutott eszembe a murva. Csak ugye milyen szemcse és milyen vastagságban a kérdés.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2022
(#) proba válasza gyulank hozzászólására (») Ápr 20, 2022
Konkrétan milyen mennyezet? Mondanám nekem a 6-os vasra szerelt fafúró, ráhúzott védőcsővel volt a tökéletes választás, de gondolom ritka a sárléces, felette 15cm salak, majd ismét letapasztott mennyezet... Ha betongerenda, vasalt betonkoszorú van elég esélytelen egyszerű eszközökkel, ha lehet inkább kikerülni valahogy, ha cserép kefni van, akkor mezei hosszú SDS fúrószár....
(#) Udvari Zsombor válasza oszitrek hozzászólására (») Ápr 5, 2022
Támadt egy furcsa ötletem:
Találtam egy régi vasalót, amiben csak mechanikus bimetál kapcsolgatja a fűtőszálat, ehhez hasonló, de a műanyag gomb már nincs rajta a tengelyen ‒ kimérve (átsípoltatva) jónak tűnik, fém házra nem vezet át, tekerésre kapcsol.
Nos, az ötletem az, hogy vajon működne-e, ha rátenném a panelt a felfordított vasalóra, hogy kijöjjön belőle az aljzat? Természetesen nem szeretnék kárt tenni a melegítéssel az alaplapban...
(#) Ódenka hozzászólása Dec 1, 2021
OFF
Annyira nem vicces, inkább szánalmas, ahogy utólag "editálnak" filmeket. Eredeti szinkronnal megtalálható a A domb c.- film a neten.
Jól emlékszem két jelenetre, amik valahogy kimaradtak a most elérhető filmen.
Kimaradt:
Amikor a színesbőrű (PC ám) elítélt orvosi vizsgálaton van, ugyan nem látható, de tudható, hogy az orvos egy pálcával mit emel meg a meztelen katonán, aki ezt mondja:
- Kérem, vigyázzon, vissza ne ejtse, eltörheti a lábamat...
A másik:
A főtörzs, tényleges parancsnok az irodájába megy. A film a sivatagba játszódik, szerintem minden nézőnek is kínzó melege volt a puszta látványtól. A tiszt szolgája egy lavórba friss vizet önt - legszívesebben a néző is lemosakodna benne. Ez a kis részlet marad ki.
Ez látható: Bejön a tiszt, a lavór előtt leveszi a zubbonyát, trikó marad. Tiszta törülközővel megtörli a hónaljait, majd a frissen vasalt, tiszta zubbonyt veszi fel, kéjes sóhajjal, az milyen jó...
Ennyi.
Ma már ezeket valamiért nem szabad látnunk, valamikor, valaki így döntött.
Szánalmas, ilyen véletlenek nincsenek.
(#) Remci hozzászólása Nov 1, 2021
Üdv!
Keresek Philips HI570 tipusú gőzölős vasalót,olyat mint a linken . Nem baj ha hibás,nekem a műanyag burkolatra lenne szükségem. Ha esetleg lenne valakinek és megszabadulna tőle, akkor elfogadnám. Postát fizetem.
(#) villámkéz hozzászólása Jún 15, 2021
Jó ötleteket írtatok, és érdekes információkat. Igazság szerint már így is kicsit túlgondoltam az egészet, mert érdekelnek a kikezdhetetlen, mindent elviselő masszív szerkezetek, de azért ágyúval nem kell verébre lőni. Az egész gondolat abból jött, hogy egy elhagyott telken kéne védeni egy épületet, ahol olykor hónapokig vagy évekig nincs senki, és gyakorlatilag az megy be a telekre, aki akar, semmi felügyelet nincs, a legközelebbi lakóépület kb. 100 méterre van. Néha hajléktalanok is odatanyáznak, és a telekről minden mozdítható dolgot elvittek a tolvajok. Namost egy ilyen helyre kéne odavinni értékes dolgokat, persze nem zsáknyi brilliánst és aranyrudakat, csak műszaki cikkeket, szerszámgépeket, és persze nem ártana, ha nem egy betelepedett, 3 gyerekes család fogadna, ha néha odamegyek. A védelmi rendszernek nem érdemes drágábbnak lennie, mint a védett értékek összértéke. Ezért álltam meg az agyalásban a vasalt betonajtónál.

Ahogy Udvari Zsombor is írta, talán elég az is, ha valami titkos gomb vagy érintkezőpár van, aminek a létezéséről rajtam kívül senki nem tud, egy tolvajnak nem fog eszébe jutni, hogy egy vasbeton ajtón minden csavart, fémperemet minden kombinációban áram alá helyezzen. Ha van pl. 40 szegecs az ajtón, amik közül a 8. és a 27. szegecs a tápfeszültségre csatlakozik, és csak én tudom, melyik ez a kettő, az bőven elég. (Persze ezt is csak akkor kell igénybe venni, ha a belső táp valamiért nem működőképes.)

Nem tartom valószínűnek, hogy bárki elkezdene sokkolóval kárt okozni bosszúból, ha már nem juthat be. Ennyi felesleges ideje és energiája a legelszántabb Rontó Ralph -oknak sincs.
(#) enree válasza Gafly hozzászólására (») Máj 10, 2021
Több mint a fele rendes, vasalt beton, ráadásul nem is rossz! Én a párásabb levegő miatt agyaltam ezen a dolgon... De a köszörüléskor, flexeléskor keletkező porra nem is gondoltam, jó felvetés!!!
(#) Ge Lee válasza whalaky hozzászólására (») Ápr 30, 2021
Azért nem egyszerű erre konkrét választ adni, mert részben ahány ember annyiféle hallás (és persze mindenkié jobb a másénál ), másrészt nagyon nem mindegy a környezet sem, azaz hogy az a FET konkrétan milyen topológiába (kapcsolásba) van beillesztve. Mert szólhat egy FET szinte majdnem semlegesen, szólhat kásásan, meg szólhat amolyan keményen fémesen is. Ja, és az se mindegy milyen zenét szeretsz, hallgatsz rajta.
Ez a hangzás dolog örök vitatéma és az is marad míg ember lesz a földön. Ha bárki számára próbálnék érthető választ adni, akkor a következőt adnám. Ha az utóbbit veszem (azaz nem kásásan szól a FET hanem csak keményen, fémesen (amolyan fetesen)) akkor ha ezt a csöves erősítőm hangjához hasonlítom, akkor a csöves hangja olyan, mint amikor kint ülök egy parkban a padon, és valaki elsétál előttem a járdán egy gumitalpú edzőcipőben. A fetesé meg olyan, mint amikor valaki egy vasalt talpú bőrcipőben sétál el előttem.
Most akkor melyik a jó vagy a rossz? Ha éppen csak merengek és pihenek, akkor a gumitalpú hangja jó, mert lágy, kellemes, beleillik az adott hangulatba, a vasalt talpúé meg borzalom, mert olyan mintha az agyamban taposna az illető. Ha viszont valami felfokozott pörgős hangulatban ülök ott, akkor lehet hogy a gumis unalmasnak tűnik, talán észre sem veszem, a vasaltra meg felkapom a fejem és gondolatban megyek vele.
Zenére lefordítva ez valami olyasmi, hogy ha egy lágy zenét hallgatsz ahhoz nagyon nem passzol a keménység, a fémes kopogósság mert pont a lényegét veszi el a zenének, a selymességét, a finomságát. Ha viszont valami üvöltő rock zenét vagy metált hallgatsz ahhoz meg éppen az a keménység kell, hogy a zene jellegét még inkább kiemelje, mert egy ilyen jellegű zene egy finom lágy hangú erősítőn unalmasnak hathat. Jazz vagy ahhoz hasonló zenékhez ne építs semmiféle fetes erősítőt mert furán fog szólni rajta, kemény metálhoz meg ne építs csövest mert semmi értelme.
Remélem tudtam segíteni.
(#) Rosszmáj válasza Gafly hozzászólására (») Feb 20, 2021
Bakker, imádom! Dédinél még a 70-es években ilyen volt. Ha vasalt, minden egyebet le kellett kapcsolni, mert egy plusz 60-as izzó is leverte
(#) Ódenka hozzászólása Jan 11, 2021
Valamikor csináltam levilágításos +20 lakkozással, de mióta ritkán kell nagyobb darabszám, vasalgatom. Amíg nem csiszoltam fel folyó víz alatt, addig levált a papírról, rézről a rajzolat. Azóta többnyire sikerül, nagyon pici alámaródás szokott lenni, de kimaratás, öblítés után újra átcsiszolom szintén víz alatt, így a csiszolat nem hagy nyomot a szigetelő részeken.
Használok különböző mértékben smd holmikat is, alkalmazástól függően.
Nem tudom a hőfokot, koppra feltekerem a vasalót és vasal, gumigörgőz 3x.
70x90 mm.
Meg egy előlap, nem valami szép, ipari környezetre, vidékre - nekem készült.
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2021
(#) duke hozzászólása Dec 27, 2020
Kiprobaltam az aceton-alkoholos atvitelt, 3:8 aranyban kevertem az acentont alkoholal, sikerult is meg nem is. Vegulis inkabb nem. Elso ranezesere szepen atviszi a festeket. A vonalak szabalyosak simak, de kozelebbrol megnezve, tele van apro lyukakkal. vasalaskor is elofordulnak lyukak, tehat ez valoszinu a nyomtato gyengesege, nem jo a fedes, de tized ennyi. Valoszinuleg ott a vasalo tomoriti kisse a festeket ezert nem szamottevo a lyukak mennyiseg. Itt viszont a felulet 30-40 szazaleka lyukacsos. Nektek hogy sikerul ez a technika van hasonlo problema ? Megoldas otlet mit hogyan kene ?
(#) Ódenka hozzászólása Dec 15, 2020
Vigyázat! Az írás indokolatlanul hosszú, összetett mondatokat tartalmaz, csak erős idegzetűeknek és még jobban unatkozóknak ajánlott! A leírt munkálatok illetéktelen másolásáért, az ebből eredezett mindenféle haszonszerzésért a Szerző felelősséget nem akar vállalni! Mondom, nem, mit nem értesz, kedves Oktondi Olvasó? Mert van aki mindenhez jobban akar érteni, ja.
Ezekkel is csak a baj van...

Egy vérbeli semi-profi feljegyzései

Magamról annyit, hogy az összes technikai tudás az atommagzó készülék gyártásig annyira a kisujjamban van, hogy egyfolytában el van zsibbadva.
A NASA minden hajnalban már skypen itt kuncsorog, hogy legyek már olyan szíves és hajtogassak újra kockás papírból Holdba repülőgépet, mert amit küldtem, valamelyik ottani tudós kisgyereke - aki 1 évesen már folyamatosan, anyanyelvi szinten beszélt kilenc, máig ismeretlen nyelvet tönkretette!
Az egyiket úgy határozta meg a kis tudós, hogy Vojamija bebejő, így lett aztán lajstromozva a holt nyelvek közé. A kis csudagyerekről annyit tudok még, kezd járni éppen a napokban, nem semmi!
Szóval kéne másik ilyen korszakalkotó repcsi, mert a régit a gyerek összegyűrte, így csak Föld körüli pályára alkalmas, azóta geostacionáris üzemben sugározza a legnépszerűbb bábfilmet a Nagy Honvédő háborúról, felnőtteknek...
Na a lényegről: A minap tulajdonoltam egy Wenkood erősítőt, kis hibával, jelenség - meg se nyikkan. Felhorkadt bennem az ősi, még meg nem alvadt hobbista vér is a vasalt tudásom mellett, nosza, essünk neki! Tüzelt az a csekély 11 ezer Ft is, ami valljuk be egy ilyen remekműért petákot se jelent, ráadásul ennyit adtak mellé, hogy vigye el végre valaki a háztól...

Első nap:
Hajnali fél kilenckor kipenderültem a pihe ágyból és azonnal a munkához láttam. A hibát keresve először kontraszt anyaggal feltöltöttem a fejhallgató csatlakozón keresztül, aztán uccu a szeletelő röntgenbe vele. Az is házi készítésű, egy avas mákdaráló és egy régi húraszakadt citerából van készítve.
Szóval a kiürült moslékos vederrel szomorúan szemezgetve tépelődtem, hogyan tovább....?
Ha a házi cété se segít?!

Második nap:
Több szem többet tud, tudós kollégáknak elújságoltam, hogy egyelőre tétovázó megrökönyödött juhászbojtár módra nem találom a hibát.
Kaptam tanácsot, illetve ajánlást többet is, ezek szerint csak jól jártam volna, ha nem az iskola mellé jártam volna, biztosak voltak benne, hogy az eddigi soraimat is valami alsós gyerek fogalmazta emészthetőre. Megjegyezték, hogy az akupunktúra szóban nincs is dupla e, amúgy se a múlt idő jele, tehát ne játsszam itt meg az eszemet.
Ez a napom elment a plébános úrral folytatott győzködésemre, így, mivel leszedték a kedves Kollégák a keresztvizet is rólam, éjfélkor újrakeresztelt. Olyan borravalót adtam neki, hogy majdnem, a meghatottságtól körül is akart metélni...Megkönnyeztem, de nem igényeltem - egyelőre.

Harmadik nap:
Csak szétszedtem az erősítő berendezést, miután újra éleztem a vermellőt, és a nyitókapát is, a csákánnyal már a többi gyerekjáték volt.
A szétszedési megrázkódtatástól eltekintve a berendezés belülről tiszta, rendezett, volt egy kis zománcos táblácska, ami megegyezően a szülőházaméval azt írta: Tiszta udvar, rendes ház.
Bólogattam és elkezdtem nyomozni azt a jelet, amit később a gépezetre vezettem.
Mondták a tudós ajánlkozók, hogy így, vagy vigyem az egészet le Tihanyba és próbálkozzam a visszhanggal.
A nagy kutakodást másnapra hagytam, mivel fél négy volt, esteledett nyugovóra tértem, fejem alatt az erősítővel.

Negyedik nap:
Megembereltem magam, nem hagyom degradálni ezt a mérhetetlen tudást a fejemben, ezért van egy népies vasabrincs a fejemen, hogy a tudás meg ne repessze.
Leveszem az erősítő elejét, hát mit látok? A szövevényesen nyomtatott áramkörös, kapcsolós, ícés, potméteres erdő úgy össze van törve, mint egy átlagos magyar futball drukker egy 9:0-ás vesztes válogatott meccs után. Húúú, de felbuzgott bennem a virtus, alig tértem magamhoz a sok vérveszteség után! Azonnal fabrikáltam a nádkerítés és a kiszáradt bodzafából, meg egy repedt fazék fedőből egy olyan sztereó mikroszkópot, hogy a fal adta a másikat.

Ötödik nap:
A sztereóval megnéztem Muszorgszkij Egy éj a kopár hattyúk taván c. operettet, így behitelesítve a műszert. Az ötödik hattyútól kicsit életlen volt, de szerintem azok direkt olyannak születtek.
A műszer segítségével, meg időnként a mágneses rezonanciás vegyérték határozómat is igénybe véve elkezdtem a ripittyára tört óperenciás tengeren túl készült elektronikát berhelni. Néhány óra múlva rájöttem, annyi minden el van kámpicsorodva az elektronikában, hogy azt csak akkor tudom helyreállítani, ha potméter lett volna az apám és anyacsavar az anyám. Megnéztem a születési anyakönyvimet, nem így volt...

Hatodik nap:
Már reggel remegéseket éreztem az Erőben, így a térdeim kocogásától alig bírtam ujjongani késő estére, a brejzli megszólalt! Nem azért, mert leesett, mert megcsináltam! Én! Ja!!!
Menjünk sorjában. Először is kiszedtem a holmiból a céljaimra ott hasznavehetetlen alkatrészeket, egyrészt kell máshova is, meg ez az erősítő elgurul 3 keréken is.
Aztán az elektronikus, törött kéttenyérnyi, sűrűn huzalozott, törött panelba egy elmélázott pillanatomban belevágtam a nagyfejszét. Mindjárt értett a jószóból és olyan jelfeszültséget adott az összes kimenetére, hogy még a szomszéd faluból is átjöttek a pipókok (népek) álmélkodni.

Hetedik nap:
Mivel elkészült a Nagy mű, forog a Kerék és az Alkotó pihen, csak annyit jegyzek meg beee, mégis szól ez a nyavajás doboz, illetve ha rákötök valami hangdobozt, akár az is.
A mérésekkel nem untatok most senkit, mindenki képzelje el a nyilván olyan kiválóakat, hogy festeni se lehetne szebbet. Egy részét herendi porcelánra rajzoltam, holnap beégetem, akinek esetleg okulási célból szükséges, jó áron megkaphatja.
Jelszó: Csakis annak a mérésnek hiszek, amit magam hamisítok!

Lejegyezte: személyesen
a
Nagy Óz helyett

jómagam (ejtsd - szerénységem)
(#) SlyChocolate válasza niedziela hozzászólására (») Júl 5, 2020
Ha jól értelek akkor nyugodtan tehettem vaskloridba is a vasalt nyákot nem lesz vele gond?
Akkor miért mindenhol a sósav hidrogén per oxidot mondják ehhez a módszerhez?
Vagy ez csak két marató anyag, amit lehet használni akár vasalunk akár fotózunk?

Erről a dry fóliáról van valami olvasni valód?
Ez érdekelne.
(#) SlyChocolate hozzászólása Júl 5, 2020
Köszi urak de csak régi tizedes tólómércém van.
Az arra meg mint tudjuk nem alkalmas.

Más kérdések a vasalásos nyák készítésről.
Láttam a neten olyat ahol vaskloridban maratta a vasalt nyákot.
Működhet?
Másik kérdés mennyire fontos a papír grammja, nem csak a tinta számít rajta?
Harmadrészt pontosan milyen hígságú sósav illetve hidrogén per oxíd kell?
Milyen arányban keverve?
Bocsi a sok kérdésért de most probálkoznék a dologgal először......
(#) menyus válasza pipi hozzászólására (») Ápr 21, 2020
Szia, ez egy általam vasalt demo board. Nem olyan vészes csak macerás mert pl. a PIC DIL tokozású és SMD ként van felforrasztva foglalat híján és alatta is mennek vezetősávok.... stb
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020
(#) menyus válasza Bakman hozzászólására (») Márc 29, 2020
Nem lett "elültetve", nem univ. panelen van hanem egy vasalt próbapanelen. Ettől még el lehet tervezve a panel persze, de félreültetve, vagy foglalatban arrébb rakva biztosan nem volt mert a DIL tok a TOP oldalra fixen fel van forrasztva.

Ezt a PSPMODE dolgot körüljárom, csak jussak el a műhelyig. Mivel a PORTE csak 3 bit összesen, az első 3 bittel állítható be a port iránya a TRISE regiszterben. A negyedik bittől felfelé is 0 értéket adtam meg, nem is gondolva arra hogy a TRISE regiszterben mást is be lehet állítani. Marad még hogy valóban hibás a kontroller ki-bemenete de ezt nem gondolnám.
(#) menyus válasza bbalazs_ hozzászólására (») Márc 14, 2020
Lejjebb van a komplett kód, de 12MHz es kvarc ot használok és "_HS_OSC" nak konfigoltam. Ez szerintem rendben van. A 12MHz es kvarc lábain 22p van, de próbáltam 33p vel, 47p vel 15p vel. Semmi változás. A 4MHz eshez már XT beállítás kell ahogy Hp41C is írta. A MCLR láb most néztem, 82K val lett felhúzva. Valószínűleg benéztem, ez 8,2K akart lenni. De a 82K mellett is H ban van, 5,04V a táp és 4,75V ot mérek az MCLR lábon. Kicseréltem a 82K - t 10K ra de így sem megy. Az MCLR lábon nem változott a H szintje számottevően, 4,88V. Előtúrom a szkópot majd, csak az a padláson van dobozban valahol, most költöztem. Azt se tudom hol keressem. Másik PIC em nincsen, sőt ez a DIL40 es is a TOP oldalra lett felvarrva "SMD ként", mert lusta voltam furkálni. vasalt "provizóre panel". De hogy ekkorát szívjak ezzel ez nonszensz... Murphy törvénye, gyorsan kell, nincs PIC másik tehát tuti hibás és hét vége van. Egy nagyfrekis (10MHz - 8GHz) frekimérővel néztem az órajelet szkóp híján de lehet az nem releváns mert ha rámérek a kavrc lábára leszakad a rezgés és nem látok semmit. Ezen a frekimérőn egy BNC s antenna van, és ezt nem erre találták ki. A BNC s szkóp mérőzsinór természetesen a szkóp mellett...
(#) kameleon2 válasza jucsaba hozzászólására (») Jan 1, 2020
Konyha:
Vízforraló, konyhamalac, páraelszívó, rádió, melegszendvics sütő, vasalt szendvics sütő, kapszulás kávéfőző, teafőző, botmixer, kenyérsütőgép, mosogatógép, hűtőgép, takarítódugaljak a kapcsolók alatt, felsőszekrény fölött karácsonyi világítás dekor dugalj, telefontöltő dugaljak, mikrosütő, aprító-daráló. Nálam ennyi a konyha. Illetve minden radiátornál is van doboz vaklapos kiállással, ha egyszer fan-coilra cserélem a radiátorokat, mivel a hőszivattyú már megvan. A többi okosotthon megoldás, hogy azért ezeket központilag is lehessen vezérelni. Azaz csillagpontos csövezés, Kameleon System rendszerhez.
(#) elektroncso válasza kowi hozzászólására (») Dec 26, 2019
Így szokják vasalni, sőt össze is szokják hegeszteni a függőlegest a vízszintessel.
zsalukő vasalása
(#) Massawa válasza Bartos77 hozzászólására (») Nov 8, 2019
Ha valoban sokat dolgozol ilyen pákával akkor esetleg már tapasztaltad hányszor olvasztottad meg kisebb nagyobb modon a hálozati kábelt, meg sok ilyen pákának ( föleg amelyiket kitömnek elektronikával) milyen vacak a nyele, engem ezek a dolgok aggasztanak a leginkább. Semmi gondom a hegyével, a kezdetben bizony a szigetelése felöl voltak komoly kétségeim - ráadásul miután fémtestü szerkezetröl van szo ( akár egy vasalo), eleve 3 eres földelt kábellel kellene szállitani és a páka fémtestét földelni kellene, ami persze szintén nem jo, mert akkor meg bekapcsolt szerkezetben nem igen lehetne menetközben forrasztani stb.
Magával a pákával semmi gond ha müködik, többnyire hiba nélkül teszi a dolgát.
(#) pucuka válasza erbe hozzászólására (») Máj 9, 2019
Meg különben is gyerekkoromban hol vasalt édesanyám? az asztalra terített pokrócon. Az asztal felett volt a lámpa, ezért nem verte bele az ember a fejét, és egyszerűbb volt onnan lelógatni a vasalózsinórt, mint az ajtó melletti dugaljból elvinni a szoba közepére.
És igen, hol volt akkoriban ('50 es évek eleje) védőföld? Sehol, mégsem hullottak az emberek az áramütéstől.
(#) fastaction válasza Tompy hozzászólására (») Dec 29, 2018
Én a vasalt panelt , még körömlakkal és fogpiszkálóval szoktam tuningolni , ha szitás a nyomat . Kész layoutot , nem készítettem , bár átkonvertálva , beillesztve fél óra alatt kész .
(#) RonkBela hozzászólása Nov 18, 2018
Sziasztok!

Fotós nyákot szeretnék csináni! Kaptam nyers nyákot foliát. rendeltem írásvetítő foliát, de csak tintasugaras gépem van!
Fog az fedni rendesen? mivel tudom a vasalt fotofoliát megjeleníteni?
Mármint hogy miután levilágítottam utána a fölösleges részeket leszedni? na meg marás után a többit?
Köszönöm!
Következő: »»   1 / 12
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem