Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   159 / 254
(#) Hp41C válasza bbazs hozzászólására (») Máj 18, 2012 /
 
Szia!

Keress egy kicsit a topikban: Bővebben: Link Ugyan nem teljes kapcsolás, de a program benne van...
(#) Pali79 hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Az emule RGB-s ledekkel való alávilágításához lenne egy kérdésem: A panel jobb oldalán van két forrpont ami mellé 5K van írva, de egyéb alkatrész nincs jelölve. Ode egy ellenállás kell? Ha igen akkor elég az 1/4W-os?
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Szia! Melyik RGB panelről van szó??
(#) Pali79 válasza patexati hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
erről

Jobban megnézve a ledek anódjához vezető ágban van, de inkább tűnik tüskének vagy az aljzatának.
(#) patexati válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Szerintem egy jumper de majd megmondják ezt nem én terveztem..
(#) kondorzs válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Oda egy 5k-10k potméter kell, mert az volt a kérés, hogy az összes RGB funkciónál a fényerőt lehessen csökkenteni, mert a Kínai távon csak külön külön lehet színenként fényerőt állítani.

Azért tüske, mert az óra hátlapján van a forgó poti.
Ha nem akarod beépíteni akkor jumper

üdv.
(#) kondorzs válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Szia.
A 2db 100 ohm-os és a 180 ohmos az legyen 1 v 2 W-os,
mert teljes fényerőn a 0.4W melegedni fog.

A ledek beültetése előtt érdemes megnézni a led adatlapján a lábkiosztást, mert amikor ez készült nekem ilyen led volt, de lehet, hogy a kék és zöld láb cserélve van, ami nem gond, de ha a piros van cserélve valamelyik másikkal akkor a 100 és 180 ohm-os előtét ellenállást is kell cserélni.

Nem kell lábat hajlítani az RGB vezérlő panelen forraszd át a vezetéket.
üdv.
(#) Pali79 hozzászólása Máj 23, 2012 /
 
Nagyon köszönöm!
(#) kondorzs válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 23, 2012 /
 
Igazán nincs mit.
(#) H2opok hozzászólása Máj 24, 2012 /
 
Most pl. olyan rgb ledet kaptam, amin a kék és zöld volt "fölcserélve. A múltkorin meg a zöld és piros.
(#) vanzerr válasza H2opok hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Az a jobbik eset ha mind egyforma, nekem olyan RGB piranha ledem van ami egy szállítmányon belül az összes elképzelhető variációs lábkiosztást tartalmazza.
(#) patexati válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Főleg ha az áramok sem egyeznek meg a szennyezett gyártási technológia miatt így nem nagyon egészséges egy áramkorlátozó ellenállás alkalmazása a hat lednél... Én a sajátban három részre osztottam az SMD ellenállások miatt is és egyéb okból .Előtte rámértem a ledekre labortáppal egyformák e és nem is hajtottam ki őket csak kb 90% áramig mennek el az ellenállásokat úgy választottam ..
(#) kondorzs válasza patexati hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Az igaz ,hogy nemegészséges, de ez nem egy alaplap vagy egy videokártya panel, szerintem erre a célra bőven megteszi. Igaz igényel egy kis odafigyelést, de itt is 90% -ra van méretezve. meg úgy gondolom egy nixie órát senki sem akar karácsonyfa alávilágítással villogtatni, mert az már giccses lenne, amire kell azt meg bírja a 3 ellenállás Nekem már az RGB is sok.
(#) patexati válasza kondorzs hozzászólására (») Máj 24, 2012 /
 
Én sem villogtatom és nem is hajtom csak nagyon alacsony fényen ha megunom más színt állítok be ezért készítettem el.. Hp41C hozzávaló programja nagyon fullos sokat tud (egyéb extrák mellt ezt az RGB nyákot is kezeli) a bitek "élre" vannak állítva.. Ha nem kell ki is lehet kapcsolni .) Javasoltam a stanby állapot jelzését villanásokkal nekem ez nagyon teszik.. Persze mindenkinek más az elképzelése.. Szerintem belefér az RGB hiszen egy digitális mikrokontroller vezérel mindent nem a retro analóg rendszerről szól. Akkor lenne igazán kuriózum ha minimális szilícium,germánium félvezető felhasználásával készülne de minimum teljesen analóg lenne az óra de ez már tényleg fanatizmus (tisztelet azoknak az embereknek akik elkészítenek ilyen verziókat is). Maga a cső elvarázsol sokakat van egy bűvölete ezért is ilyen beszédes ez a topic
(#) H2opok hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Bocs hogy itt kérdezem, de lehet valaki kapásból meg mondja mi ez. Janocsitól hoztam, 2db van belőle.A képeken látható.


A másik.
Az SN74132 mire jó? Ebből is van vagy 20db.
Köszi
(#) Hp41C válasza H2opok hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Szia!

74132 - 4 db Schmidt triggetes NAND kapu.

A képeken bemutatott szerkezet valami 3 digites decimális számláló lehet (3 db 7490), 7 szegmenses dekódolóval (7447). Van benne egy 74141 dekóder - Nixie meghajtó is.
(#) H2opok hozzászólása Máj 25, 2012 /
 
Úgy látom, a Z560 cső senkinek nem kell. Egy hétig volt vaterán 6ezerért postával - foglalattal. És senkinek. Bezzeg ha z573 lett volna......
(#) sastas01 válasza H2opok hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Ha bármilyen más "álló" csövet tudsz aránylag olcsón, akkor szólj! Érdekelne cirka 6 darab.(nyugodtan jelentkezhet más is nem harapok) :hamm:
(#) kadarist válasza H2opok hozzászólására (») Máj 25, 2012 /
 
Szia!
Ezt úgy hívják, hogy kisipari alkatrészforrás amatőr bütykölőknek.
(#) vanzerr hozzászólása Máj 26, 2012 /
 
Sziasztok!

Bocs, hogy itt teszem fel a kérdést, de szorosan ide kötődik, szóval tudna valaki egy 3 csatornás távirányító kapcsolási rajzot amivel a Mule óra esetleg működne? Találtam néhány rajzot, azt írták rá tudja az RC5 protokollt de egyik sem ad ki semmi értékelhető, értelmezhető jelet magából.
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Szia!
Egy 16 gombos, amivel működik. Továbbfejleszett kapcsolást és programot a Propeller óra topikban találsz hozzá.
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 26, 2012 /
 
Igen ez meg van nekem is, működik is, viszont a drága PIC miatt nem akarok ezzel foglalkozni. A lehető legkisebb méretek miatt gondoltam úgy, hogy a "menü" és az SW1, SW2 gombokat egy 3 csatornás távvezérlővel valósítanám meg.
(#) vanzerr válasza H2opok hozzászólására (») Máj 27, 2012 /
 
Szia!

El lehetne kérni a Z560-as, valamint a IN-12-es csövekhez való végleges nyáktervet? Korábban tettél föl egy tervet de azon a méretek valahogy nem stimmelnek...

Előre is köszönöm!
(#) H2opok válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Milyen méret nem stimmel? Az IN12 lehet nem stimmel a mulehoz,mert abból nem csináltam,és azt nem is módositottam a mulehoz. Csak a z573, z560,zm1000 és mule megy egymáshoz pontosan.
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Szia!

Nem használ ki semmit a 16F84 -ből csak a PORTB7..4 változásfigyelését. Átteheted egy belső 4MHz -vel rendelkező típusba, aminek legalább 6 vagy 8 lába van, és ezek közül 3 -ra van változásfigyelés.
(#) mikoszabolcs hozzászólása Máj 28, 2012 /
 
Nem szeretnék okoskodni mert ahhoz túlon túl buta vagyok, csak ajánlani szeretnék nektek egy oldalt, ahol áttekintést kaphattok a kijelzők fejlődéséről. Nem csak a Nixie az egyetlen cső, elektroncső formájú kijelző cső, amiből órát lehet készíteni, létezik számos másféle, hasonló látványt és másabb, egyszerűbb elektronikát kívánó áramköri megoldások is. (pl. VFDT kijelző csövek Nixie helyett és árban fillérekbe kerül a Nixie-hez képest.)

Az angolul nem tudók kedvéért már eleve a google nyersen fordított linkjét teszem ide be. Jó nézelődést.

Én nemsokára egy VFDT csővel (orosz) készítek Nixie-hez hasonló órát.

http://translate.google.hu/translate?sl=en&tl=hu&js=n&prev=_t&hl=hu...ct=url
(#) Hp41C válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Szia!

Köszönöm a figyelemfelhívást... Az IV-6 -ra épülő órám már egy hónapja jól működik...
Egy magyar oldal a VFD -ről.
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Szia!
Az oldalról letöltheted a 16F627A -ra való verziót is (370Ft+Áfa). Ez sok régi kontrollerrel is mehet:
  1. ; 16F627(A), 16F628(A), 16F648A, 16F716, 16C83, 16F83, 16C84, 16F84(A)
  2. ; 16F818, 16F819, 16F87, 16F88
  3. ;   many other, one time programmable 18 pin 16Cxxx device may be used
  4. ;   - 9 byte RAM from 0x20 - 0x28 used only
  5. ;   - no more than 256 word of program memory needed
  6. ;   - EEProm lookup table is only an option
  7. ;   - External 4MHz clock used with XT oscillator mode
  8. ;   - 8 level stack


Aztán feltöltöttem egyet a 16F684 -hez (320 Ft+áfa)...
És végül itt a (teszteletlen) 10F320 -10F322 -es verzió (~150Ft+áfa):
- RA2 - IR led kimenet, RA0 - 1. gomb, RA1 - 2. gomb. RA3 - Menü gomb.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
És még egy a 8 lábú 12F683 -hoz (280Ft+áfa) (sajnos ez is teszteletlen még):
- RA2 - IR led kimenet, RA0 - 1. gomb, RA1 - 2. gomb, RA3 - Menü gomb, RA4 - 3. gomb, RA5 - 5. gomb.
(#) Csupasz válasza H2opok hozzászólására (») Máj 28, 2012 /
 
Szia
Nekem adott a H2pok panelt az IN-12 csőhöz.Most ültetem be, annyi az eltérés, hogy a rögzítőfuratok kb.5mm-rel el vannak tolódva,ezáltal a panel ennyit félrecsúszik.De a csatlakozások pontosan egymás felett vannak.
De ez nem hiszem hogy komoly gondot okoz....
Üdv:
Csupasz
Következő: »»   159 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem