Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DCF77 óra Nixie-csövekkel
Lapozás: OK   162 / 254
(#) Pali79 válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ja! Bocsi! Nem értettem az 1k dolgot csak most, hogy jobban megnéztem a képet.
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Szia!

Egy kicsit más ez a 10F2xx, mint a többi, belesétáltam egy-két csapdába... Nézd meg ezt, hátha megy. GPIO0 - SW1, GPIO1 - SW2, GPIO2 - Ir LED, GPIO3 / MCLR / Vpp - Menu.
Jó tanács a programozáshoz:
PICKit2: Akkor kell beimportálni a hex állományt, amikor a kontroller már rá van csatlakoztatva a programozóra. A program kiolvassa az OSCCAL értéket a kontrollerből és megőrzi.
Nem PICKit2: Legelső tevékenységnek olvassuk ki a kontrollert. A legutolsó utasításnál levő kód alsó 8 bitjét jegyezzük fel. DIP8 esetén: végy egy alkoholos filcet és a lábainak tetejét aszerint színezd be, ahogy a 8 bit binárisan kinéz: 1 - beszínezett láb, 0 nincs színezés; 8. láb MSB, 1. láb LSB. Így sokáig megmarad az OSCCAL értékre...
A forrásban a
  1. org  OSCCAL_Loc
  2. Restart:
  3.   movlw  0x[b]1A[/b]

részben a vastag 1A helyére írjuk be a feljegyzett értéket. A 0x bevezetés maradjon meg.
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
A 4k7 nem kell.
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Szia!

Alakul ez is, mostmár van jel, csak olyan - lehet, hogy hülyén hangzik - nehezen jön a jel és főleg a "menü" gombnál (elvétve a többinél is) eléggé "ugrókódos". Úgy gondolom, hogy nehezen jön a jel, hogy többször meg kell nyomni a gombot, egy pillanatnyival hosszabb időre, hogy történjen valami.
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia!
Sajnos a 10F2xx -t a port bemenetek változásfigyelése reset -en keresztül ébreszti fel a sleep állapotból. Ennek időzítésére nincs programozott lehetőség.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Na most már teljes a zavar.
Akkor a PIC-et sem kell kivenni csak a LED-et rárakni ellenállással a +5V és az RTC közé?
(#) Csupasz válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia
Semmit, tedd be ezt a kis kapcsolást, a Dp helyére tedd be polaritáshelyesen a ledet,és ha villog, megy a PCF.
A biztonság kedvéért a PIC kivehető, de nem fontos.
Üdv:
Csupasz :yes:
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Nem értem, mit nem értesz...
Az RTC 7. lába, az INT kimenet, egy nyitott kollektoros kimenet - egy tranzisztor kollektora, ami nincs sehova máshova bekötve. Az INT kimenetre kösd a LED anódját, a LED katódját egy ellenállásra (1k), az ellenállás másik végét a PIC +5V -os tápjára - ez lehet a 7805 kimenete is. Ha a kontroller nem programozza másként (ezért jó, ha kiveszed a PIC -et), akkor az INT kimenetet az órajelből leosztott 1Hz -es négyszögjel vezérli.
Egyébként az 1Hz még multiméterrel is mérhető, követhető. Elegendően nagy bemeneti ellenállással bíró műszerrel még akkor is ki lehet mérni, ha a kimenet nincs felhúzva. Ekkor 0.2 .. 0.4 V és a 0.05 ... 0.1V között váltokat a kimeneten a feszültség a földhöz képest. Másik megoldás: érj hozzá a mérőelektródához kézzel az alatt, amíg méred. Ha a kimeneti tranzisztor le van zárva, nagyobb feszültséget mérsz (zaj kerül a mérővezetékre), ha a kimeneti tranzisztor ki van nyitva, földre köti a mérőelektródát, a feszültség lecsökken.
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
"Nem értem, mit nem értesz..."

Az a helyzet, hogy baromira nem értek az elektronikához, viszont nagyon érdekel! Ezért van az, hogy ami nektek hozzáértőknek teljesen logikus az nekem esetleg tök homály ha nincs úgy leírva, hogy egy laikus is megértse.

Ezen leírásod teljesen világos! Nekem ez kell! Le legyen írva mit és hogyan...

Ezért bocsi mindenkitől ha számotokra teljesen alap dolgokra is rákérdezek!

Köszönettel: Pali
(#) Pali79 válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Köszönöm! Este talán oda jutok, hogy kipróbáljam, de addig is kell keresnem egy oda illő tranzisztort.
(#) Pali79 hozzászólása Jún 1, 2012 /
 
Még egy kérdésem lenne: mennyire melegszik a FET a dc-dc résznél? Nekem IRF740-es volt otthon, ezért ez került bele, de hűtőbordát még nem raktam rá.
(#) kisgeri válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Ha a megfelelő dióda van berakva, akkor egyáltalán nem, vagy éppen csak langyos. Az enyémen van egy pici hűtőzászló, de teljesen felesleges rá.
(#) Pali79 válasza kisgeri hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
A leírásban szereplő UF4007-es van benne, akkor ezek szerint jó lesz, de majd megnézem egy hoszabb bekapcsolás után megnézem.
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szóval akkor a "reakciókésés" ezért van? De akkor emiatt olyan alacsony a fogyasztása. A 12F683-as PIC szerinted elketyegne egy CR2032-es elemről egy darabig?
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia!
2V -ig mehet le a tápja, egy ideig mehet a CR2032 -ről.
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Végülis akkor egy próbát megér...
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Jún 1, 2012 / 1
 
Szia!

Vettem 10F322 -t, ezt a verziót is kipróbáltam... A 10F32x csak 2.4V -ig, a 10LF32x 2.0V -ig működtethető.
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Én is vettem ilyen PIC-et de nem tudom hogyan kell PICKit 2-vel programozni.
(#) sastas01 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Most jutottam el odáig, hogy elkezdtem tervezni a panelt (eagle-ben). Ez a 4 csatlakozó ami a ledes panelhez csatlakozik hova lett csatlakoztatva? A vezérlő az e-bay es 44 gombos távirányítós? Ha igen, az hova megy, ha nem akkor mi vezérli?
(#) Hp41C válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
A csatlakozó a +5V, GND, SDA, SCL vonalakra megy. Nem. A pic...
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
A PICKit2 saját kezelőprogramjával: Device family / Midrange / 1.8V
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Az írja ki, hogy "unsupported part". Valahol azt olvastam,hogy a PICKit 2 nem támogatja, de lehet rosszul emlékszem.
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Most programoztam vele.... Egy Pk2DeviceFile.dat frissítés?
(#) vanzerr válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Most nézem, nekem még csak 2.5-ös a szoftver, azt írja frissítsem...Most azon vagyok.
(#) vanzerr válasza vanzerr hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szuper, működik minden! Sikerült felprogramozni a 10F322-es PIC-et, és működik a távirányító! Nagyon köszönöm!
(#) vanzerr hozzászólása Jún 1, 2012 /
 
A moderátorokhoz lenne egy kérésem. Hp41C-nek kérhetnék pontot az előbbi segítségéért? Úgy érzem megérdemli , sokat segített, és rendkívüli türelemmel fogadta kérdéseimet, kéréseimet, amivel nem csak nekem, hanem nagyon sok embernek segített.
Köszönöm előre is!
(#) sastas01 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Értem, köszi. Még észrevettem a kapcsolásban, hogy nincs feltüntetve az 7805-ös stabilizátor+a hozzá tartozó dolgok. Ez gondolom ilyen "csináld magad" tipusú rész, de valószinüleg van valami ajánlás hozzá(ha jól látom gyakorlatilag csak egy 3300µF-os elkó van mellétéve?).
(#) Pali79 válasza sastas01 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
A leírásban az van, hogy a táp rész vicsys overkill órájából származik. Itt van a kapcsolása
Annyi a változás (ha jól látom), hogy az általad is említett elkó került bele.

Egyébként majdnem jól látod, csak az elkó és egy 100n-es kerámia van ebbe a részbe.
(#) Pali79 hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Ismét haladtam: először nem volt meg az 1Hz jel az RTC-n a led+1K ellenőrzéssel, ezért elkezdtem átnézni az ic környékét és észrevettem nagyító alatt egy nagyon pici zárlatot az óra kvarc lábaihoz vezető sávok között. Ezt átvágva már működött is a dolog. Reggel okosabb leszek, hogy vajon elemről is működik-e.
(#) sastas01 válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
:hide: . Köszi .

Már csak azt nem értem, hogy most 2 külön elem van benne, vagy csak egy?(van ugye egy vicsys nél, és egy 3V-os van a mule-ban is).
Következő: »»   162 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem