Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   271 / 489
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Szia!
Már írtam, hogy volt több kísérlet a trafón keresztüli adatátvitelre, de nem jutott még el a végleges megoldásig...
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Szia!
Nem kompakt hidat tetem rá, hanem monitorból bontott gyors dióbákból építettet.
Gondoltam, hogy 30KHz körül, nem igazán jó a 4 lábú Graetz verzió.
Egyébként, átírtam a 628A asm-ot belső 4MHz-es oscira, jól lefordult.
Hogy megy-e, majd meglátom.
Üdv:
Zsolt
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 21, 2012 /
 
Igen azt olvastam nemrég. Viszont amíg ez nem működik akkor én egyszerűsítem a bázist, mert akkor abba nem teszem bele az RTC-t meg az ilyeneket, nekem nem kell az ébresztés bele egyenlőre.

A 10mm-es változat működik már valakinél? Szerintem egy az eredeti cikkben is szereplő motor nem tudná rendesen pörgetni, főleg ha fel van állítva függőlegesbe.
(#) Szammer hozzászólása Jún 22, 2012 /
 
Sziasztok!
Örömmel jelenthetem, hogy működik a prop.
Igaz, még csak helyzetstabilan villog (nem kész a távszi, meg a bázis), de ez már eredmény.
Féltem tőle, mert tiszta furatszereltre csináltam, így nehéz. A PIC után, 2db ULN2803-at használtam meghajtásra.
Hétvégén megcsinálom a bázist és a távszit, és ha műkszik, teszek fel képeket.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Szia!
Janocsinak volt egy Big Prop példánya...
(#) KKobra hozzászólása Jún 22, 2012 /
 
Sziasztok
Lassan haladok a mechanikai munkákkal a rotor gyakorlatilag 99%-ban már készen van Hiányzik róla az elem tartó az elemmel és az óra kvarc a kiegyensúlyozás is hellyel közzel meg van alig rezeg még éleszteni nem élesztettem elektromosan Talán jövő héten meg lesz a bázis doboza is és a hiányzó pár alkatrész is és elkezdhetem éleszteni ha az energia átvitelt is sikerül belőni a videó fej motorral
(#) KKobra válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Szia Hpn1C
Csak nem készen lett az új Bázis program az USB kapcsolattal ? Esetleg meg lehetne kapni? Sajnos én a PC-m Win7 64bit a soros porton nem látja a bázis csak A Tartalék PC-n Win XP tudom elérni
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Nem rossz, de a ledek méretének növelése helyett nem lenne jobb a mennyiséget növelni? Valahol láttam már 64 leddel működőt is. Ezzel kvázi a kijelzett kép felbontását lehetne növelni.
(#) Hp41C válasza KKobra hozzászólására (») Jún 22, 2012 /
 
Szia!

Megírtam, lefordul, belefér a 18F2550 -be, de még csak a tesztek elején járok. A 16F886 bázis panellel majdnem teljesen jól működik. Annyi a baja, hogy táp nélkül is megy a kontroller az USB 5V -ról az RC0 láb védődiódáján keresztül. Egy soros 100k -t kellett a lábhoz betennem.
(#) Szammer hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Sziasztok!
Megcsináltam a távszit PIC16F628A-val (16+2).
Sajnos az infra LED-em megnyúvadt, így élőben nem tudom most próbálni.
Szkóppal méregetve, működik.
A SHIFT gomb funkciója tiszta, a kontrol LED-en is látszik (1-2-3 villanás).
Az ADRESS (cím) gomb mit csinál?
A gomb a PIC 3. lábát szépen lehúzza GND-re, de semmit nem mérek az infra kimeneten.
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Szia!
Két funkciója van:
- Az Address gombot lenyomva kapcsojuk rá a tápot a távirányítóra: Másodlagos cím és parancskiosztás aktiválódik.
- Lenyomjuk az Address gombot és nyomva tartása alatt a 16 gomb egyikét. A cím átáll a 0x10 + (a lenyomott gomb kódja) értékre.

Idézet:
„Sajnos az infra LED-em megnyúvadt”

Ennek megakadályozására van a kapcsolásban a jumper. Amíg nem jók a jelalakok a jumpert nem zárjuk, a 1-5 mA nagyságú áramtól nem lesz baja a LED -nek. Ha már minden jó, a jumper zárásával jóval nagyobb áramot adhatunk neki, hiszen csak rövid ideig lesz bekapcsolva...
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 24, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm, értem.
Az infrám, nem azért ment tönkre, mert rosz jelet kapott, hanem, mert trehány voltam, és egy asztalon felejtett ellenállásláb telibe adta neki a tápot (hiába, aki hülye, megérdemli).
Üdv:
Zsolt
(#) KKobra hozzászólása Jún 24, 2012 /
 
Sziasztok
Nekiláttam a rotor áramellátását éleszteni (886-os hibrid)
Videó fej motor tekercsein keresztül Hp41C tanácsát követve az állórész tekercsével sorba kötöttem egy 4,7 ohm-os ellenállást így a bázis hűtőborda 40-45 fok a tekercseken a forgórészen 18V-ot mérek terhelésnek mit kellene rátennem ? mekkora a rotor áramfelvétele?
(#) Szammer hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Sziasztok!
Működik a távszi, de bizonyos funkciókat nem érek el vele, mindegy, majd nézegetem.
(Gilderrel megnézve, laponként az összes kódot jól adja.)
A legnagyobb baj az, hogy kb. 10 perc üzem után a PC ventis motorom túlmelegszik, elkezd lassulni, aztán megáll. Kikapcsolás, várakozás, ujraindítás, és megint kb. 10 perc.
Valószinűleg nagy a rotorsúly, amit cipelnie kell. A kiegyensúlyozás tökéletes, nem köszörül. A videó fejmotor, az erősebb? Mi a tapasztalat vele?
Üdv:
Zsolt
(#) gabor128 hozzászólása Jún 25, 2012 /
 
Sziasztok,

Nekem a táppal kapcsolatban lenne kérdésem.
A légmagos tekercs szekunder oldala utánre kellene nekem +9 és +5V. Ezeket elő lehet állítani stabkockákból. A kérdés az az hogy sorba, vagy párhuzamosan érdemes kötni?
(gondolom sorbakötve kisebb a terhelés a tekercsnél és a fix 9 fesz-ből már könnyebben előállítható a stabil 5V. (az ábrán sorban lenne)

táp.jpg
    
(#) Pali79 válasza gabor128 hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Szia!

Szerintem nem lesz jó, a 7805-nek kicsit több kellene, hogy stabil legyen. Kerüld ki a 7808-at és add közvetlenül a tápfeszt a 7805-re.
(#) mps válasza gabor128 hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Szia! A 7805-nek minimum 2V kell a helyes működéshez, tehát jó lesz sorba is. A 7808 az 8V-os stab. Gondolom csak elírás és 7809 akar lenni. Azt számold bele, hogy ebben az esetben a 7809-en mindkét táp árama átmegy, tehát bírnia kell.
(#) KKobra válasza mps hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Szia
Sajnos tévedsz a 7805 helyes működéséhez MINIMUM 5+3V vagy több kell De ennyire nem szabad kicentizni
Az adott kapcsolásban még puffer kondit sem látok Mindenképpen párhuzamosan kötném a két Stabot A bemenetén Max 35V lehet a 78-as sorozatnak
Semmi baj sem történik ha 12 vagy 24 volt a bemeneten a fesz Csak a többlet feszültséget hővé alakítja vagyis ha túl nagy a bemenő feszültség kell egy szép nagy hűtőborda is
(#) mps válasza KKobra hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
2V a Dropout Voltage, 1A-nál. Bővebben: Link, Bővebben: Link.
(#) Hp41C válasza mps hozzászólására (») Jún 25, 2012 /
 
Sziasztok!
- Minek veszkedni, a 7805 drop out -ja gyártófüggő... Ha nagyon kevés feszültség áll rendelkezésre, akkor LDO pl. LM2940-5 0.7V dorp out -tal, lábkompatibilis...
- Mekkora áramok kellenek?
- A teljesítmény viszonyok: Ha 13..15 V -ból kell előállítani a 9V -ot és az 5V -ot max. 500 mA -re, akkor inkább a 2 db MC34063A. A hatásfoka messze jobb lesz, mint az analóg szabályzók ((9 * 0.5) + (5 * 0.5)) / 14 = 50% -os hatásfoka!
(#) Szammer hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Hogy ne csak kérdezzek, egy kis video.
Bocsi, de nem tudtam 90 fokkal elforgatni, a valóságban jól áll.
Üdv:
Zsolt

20120626.mpg
    
(#) gabor128 válasza mps hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Igen, az ábrán 7808 az 7809 lenne, csak nem találtam belőle. A 7805-re bemenő fesz nagysága függ valamennyire a kimenetén a terhelő áramtól. Annyit hozzátennék, hogy 1-2 Ic tápját kellene ellátnia, meg 10 SMD ledet, de fényeseket. Fejből nem tudom mennyit esznek meg, de biztos van 20mA/db. Szóval így lehet hogy kevés lesz az előtte levő 9v!?!?
(#) Szammer hozzászólása Jún 26, 2012 /
 
Sziasztok!
Bizonytalan a távszim (pontosabban, mindíg jó kódot ad, de csak egyszer, egy gombnyomásra, és a propeller, az nem mindíg veszi).
Mit kell átírni a kódban ahhoz, hogy ugyanazt tegye, mint az egyéb távszik (amíg nyomom, addig ismétli a kódot).
Mellékelem az általam beégetett asm fájl.
(16+2 gombos.)
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
  1. ;#define   Send5Times; Comment this line to send a command only once
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm.
Valamelyest javult (5*adja a távszi a jelet), de még mindíg nem teljesen ok. egyszerűen nem értem.
Az infra vevőre, csak 22MF-ot tettem, lehet, hogy kevés?
Na szórakozom, kicsit, azt meglátjuk.
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Szia!
Nézegettem az asm progit (ismét hozzáteszem, nem igazán értek hozzá).
Megtaláltam a send5times rutint. Ha azt akarom, hogy 10-szer küldje a kódot, vagy amíg nyomom, addig küldje, mit kell változtatnom rajta?
Másik:
Ha engedélyezem a 4. lapot, azt tudja értelmezni a prop (mit csinál)?
Bocs a butaságomért.
Ja és a propba a mellékelt progi fut (gondolom jó).
Üdv:
Zsolt

prop628_1.asm
    
(#) Hp41C válasza Szammer hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Szia!
Idézet:
„Ha azt akarom, hogy 10-szer küldje a kódot, vagy amíg nyomom, addig küldje, mit kell változtatnom rajta?”

Nem így van megírva.... Át kellene írni...
Idézet:
„Ha engedélyezem a 4. lapot, azt tudja értelmezni a prop (mit csinál)?”

A lap váltás a távirányítón a kód értékket váltja. A 1. lapon a 0x00..0x0F, az 2. lapon a 0x10..0x1F, a 3. -on a 0x20..0x2F, a 4. -on a 0x30..0x3F kódok érhetők el.
A rotor programja tudja kezelni az összes parancskódot, de csak azokra reagál, amelyiket a keys.asm -ben valamelyik funkcióhoz rendelted.
(#) Szammer válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Szia!
Köszönöm, mostmár világos.
Arra van tipped, hogy miért veszi nehezen a távszit, semmire sem jutottam az ügyben?
Üdv:
Zsolt
(#) Szammer válasza Szammer hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Gilerrel nézve, még falról visszaverődve is ok.
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 26, 2012 /
 
Tesztelés alatt a kezelő program kombó (USB és soros) változata.
Következő: »»   271 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem