Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 5.1 - hez mélyláda
 
Témaindító: VECTOR, idő: Feb 18, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 4
(#) charly válasza Parázs Gábor hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Szerintem ezt fogom tenni,aztán ,majd kiderül az eredmény
Köszi a segitséget!
(#) huhuu hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
Tudom, hogy a készités örörme...
de én inkább vennék, egy somogyi mélyládát, esetleg aktivat.
Elég olcson lehet már ilyenekt vanni.
(#) charly válasza huhuu hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Az a probléma,hogy nem hiszem ,hogy pont megfelene a paramétereknek egy gyári láda,mert olyan a hely kialakitása és az elözöekben már irtam,hogy a tulaj ragaszkodik a saját nyomójához.Ezért szerintem marad az épitkezés
(#) Lázár Péter válasza charly hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Hali kis kérdés a meglévő helyre milyen alakú doboz fér be illetve merre nézne a hangszóró ugyanis nem mindegy hogy hosszába vagy keresztbe helyeznéd más a kialakítás.
(#) charly válasza Lázár Péter hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Magasságra kb 18cm
szélesség 28cm
hosszuság 50cm
egy téglalap alaku doboz lenne.
és a hangszóró elfelé nézne.
(#) Subwoofer hozzászólása Aug 16, 2007 /
 
Hát sztem akkor építsd meg ezt a dobozt!
Lehető legnagyobbra ami csak befér, ha a gazdája így ragaszkodik hozzá....
Bár nem tudom miért ez a görcsös ragaszkodás, "talán a nagyobb jobb"?? elgondolás...
Építsd meg a dobozt és majd kiderül mi lesz belőle!
Bár ha ezek külső méretek azért nem árt megfeledkezni arról sem ,hogy ha mondjuk 18as lapból rakod össze akkor belső térfogatra csak 16-17L lesz Hát....
(#) charly válasza Subwoofer hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Ez pontosan igy van!
Majd kiderül...
(#) Lázár Péter válasza charly hozzászólására (») Aug 16, 2007 / 4
 
Egy megoldás lenne hogy a dobozt megépíted a tetejébe építed a hangszórót az alsó részt bedig abszolút nyitva hagyod! És állítható csavarral oldod meg a lábát. És akkor következik a próbálgatás. Üzemeltetés alatt beállítod hogy mekkora résnél szól a legjobban. Ilyen méretnél muszály a nyitott láda hisz a falvastagságot is számolva igen kicsi a beltér a hangszóróhoz képest. Meg aztán lehet hogy a hangszóró bánná...
(#) Lázár Péter válasza charly hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Keverné a lábszagot ott lent
(#) charly válasza Lázár Péter hozzászólására (») Aug 16, 2007 /
 
Egész jó az ötlet,egy próbát megér Köszi!
(#) frogteam hozzászólása Feb 1, 2008 /
 
Üdv mindenkinek.
Kísérletezni szeretek de nem vakon.
Van egy sal sxa2540-tip hangszoróm érdekelne milyen mekkora ládába lenne érdemes rakni.
Kocsiba használnám egy gm2200 erősítővel hajtva.
A lágy telt mélyeket kedvelem nem a kopógosat.
Köszönöm előre is.
(#) tamas007 válasza m.joco hozzászólására (») Feb 11, 2008 /
 
Tudod te hogy mennyi az az 1200W????????????????
MAr nem azert de a legjobb 5.1-es rendszerek is max 400W korul mozognak. (200W+ 5*40W) es ez igy van elhiheted ertek hozza
(#) m.joco válasza tamas007 hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Azóta se tudom, hogy mennyi az a 1200W
De azt igen, hogy az nem RMS teljesítmény. Amúgy azt a hangerőszabályzót már megcsináltam és jól működik. Utólagosan is köszi a segítséget mindenkinek.
Csak azthiszem kezd kevés lenni (számomra) a mélynyomó teljesítménye.
És ha jól értesz hozzá, akkor szeretnék valamit kérdezni. Lehetséges lenne, hogy vennék egy mélyhangszórót, terveznék hozzá dobozt, erősítőt, és kicserélném azzal, amit most használok az 5.1-hez? Szóval azt szétszedném, magát a mélynyomót, mivel abban vannak a többi hangfalak erősítői. Azokat átpakolnám az új dobozba és kész??? Vagy mind a 6 hangfal erősítője egyazon nyákon lehet, olyan szépen összerakva, hogy ne lehessen kiiktatni csak a mélynyomó erősítőjét? Remélem érted mire gondolok. Üdv.
(#) Inhouse válasza m.joco hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Elvileg meg lehet csinálni.
Ha a gyárinál nagyobb/jobb erősítőt tudsz csinálni a nagyobb mélynyomóhoz, akkor valószínű, hogy be is tudod majd kötni.
Meg kell keresni a mély erősítőjét, annak a bemenetét, leválasztani, azt az erősítőt ki is iktathatod (valószínűleg) a tápkörből, ne menjen üresen. Keresd az eredeti mélyhangszóró csatlakozási pontja felől...
Nagyobb erősítő (analóg), nagyobb hő, nagyobb hűtőborda!

Üdv
Inhouse
(#) Kovidivi válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Hello!
ha a gyári suberősítő kimenetére feszültségosztó után rak egy másik (nagyobb) erősítőt, akkor az is működhet. nem?
(#) titi válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 12, 2008 /
 
Csak az felesleges energiapazarlás!
A gyári erősítő -> oszóval vissza vonalszintre -> új erősítő...értelmetlen!
Úgy kell, ahogy Inhouse írta!
Viszont kell egy külön táp az új erősítőnek!
A gyári biztos nem bírná el!
(#) Kovidivi válasza titi hozzászólására (») Feb 17, 2008 /
 
Igen, Inhouse ötlete megfelelő, viszont "bonyolultabb". De én is inkább azt ajánlom!
(#) m.joco hozzászólása Feb 17, 2008 /
 
Még eddig nem volt időm rá, de hamarosan szétszedem. Csak szerintem ott lesz a gond, hogy szereznem fog kelleni nagyobb trafót hozzá. A gyári szerintem nem lesz elég. Egyébként lehet benne aluláteresztő szűrő, vagy a dvd lejátszó már rögtön csak mélyebb hangokat a sub-ra? Elvileg nem kellene, hogy legyen benne - szerintem
Üdv.
(#) Inhouse válasza m.joco hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Nem írtad, hogy ez egy digitális bemenetű cucc, vagy analóg 5.1 jelet kap, 6db RCA-n keresztül. A DVD-k analóg 5.1 kimenete szűrt, a sub csak a mélyet kapja.
Ha digitális bemenetű a cucc, akkor belül van benne egy dekóder és szűrő, és ott is csak szűrtet kap a mély erősítője.

Üdv
Inhouse
(#) m.joco válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Szétszedtem a mélynyomót.
6db RCA-n keresztül kapja az analóg jelet. Megtaláltam a benne lévő IC (TDA7360) adatlapját, benne a kapcsolását. Gondolom nem 100%, hogy pontosan ez a kapcsolás is van benne. Szóval én arra gondoltam, hogy kiforrasztanám az IC-t, és az 1-es és az 5-ös lába helyére vezetéket forrasztanák, amivel vezetném a jelet az új sub erősítőjére. És akkor nem kellene nagyon megbolygatni ezt a kapcsolást, más alkatrészt nem is vennék ki. És akkor ezt a nyákot mindenestől átültetném az új sub dobozába.
Ezt az áramkört egy 10VAC szekunderű, 2A-es trafó táplálta, az új sub erősítőt természetesen külön trafóról hajtanám. Szerintetek ez így jó lenne?

És még azt szeretném megkérdezni, hogy az új erősítő kapcsolásán gondolom oda kell kapcsolni a jelet, ahova azt a két piros pontot rajzoltam. Nos ha oda kötöm, akkor muszály használni a C1= 470nF -os kondenzátort? Hiszen ahonnan a jelet veszem a nyákról (a kiszedett IC 1-es lába) ott már van egy soros kondenzátor( C1 kondi a tda7360 kapcsolásán)?
És ide fűződik a második kérdésem: ha a tda7293 kapcsolásából ha kihagyom a C1-et, megcsinálhatnám, hogy egy trimmert teszek a helyére, ami az R1-el fesz osztót alkotna, és így be tudnám állítani, hogy mekkora jelet kapjon a bemenet, hogyha teljesen feltekerem a hangerőt, akkor max mennyire szóljon (gondolom az IC bemenetének nagy az impedanciája). Már csak azért is, mert egy kicsit talán túlméreteztem az erősítőt, és nem szeretném, hogy túlságosan is nagy hangerőre lehessen feltekerni.
Kicsit hosszúra sikeredett
(#) djscofield hozzászólása Feb 19, 2008 /
 
szia m.joco

had kérdezzem már meg hogy szerinted meilyk mélyláda ad erősebb és dúrvább mélyhangot a zárt vagy a reflex? válaszod előre is köszönöm hali
(#) m.joco válasza djscofield hozzászólására (») Feb 19, 2008 /
 
Hát tippem volna, de nem értek hozzá, úgyhogy inkább nem mondok semmit. Majd a "nagyok" megmondják
Üdv.
(#) m.joco hozzászólása Feb 20, 2008 /
 
És itt vannak a képek a mélyládáról:
(#) titi válasza m.joco hozzászólására (») Feb 21, 2008 /
 
Nem írok le mindent részletesen, csak annyit mondok, hogy amit elgondoltál, és leírtál, azt megvalósíthatod.
Talán annyi eltéréssel, hogy a trimmert a kondi elé tenném!
Sok sikert!
(#) djscofield hozzászólása Feb 22, 2008 /
 
Köszönöm titi ez elegendő segítség volt!mégegyszer köszi
(#) Inhouse válasza djscofield hozzászólására (») Feb 22, 2008 /
 
Én is megerősítelek, hogy amiket leírtál megcsinálhatod. A régi panelen levő 220nF-ot én átkötném és az újon a 470nF-ot használnám, a potit én is a kondi elé javaslom.
Az átrakásnál ne feledkezz meg a hűtésekről, a maradék hangszórók eredeti erősítői is tudjanak hűlni. A mélyláda persze ne legyen egy közvetlen légtérben az elektronikával...

Üdv
Inhouse
(#) m.joco válasza Inhouse hozzászólására (») Feb 23, 2008 /
 
A régi panelon lévő, a test ágban lévő 220nF kondi maradhat?
Idézet:
„A mélyláda persze ne legyen egy közvetlen légtérben az elektronikával...”

Ezt úgy érted, hogy ne építsem az erősítőt bele az új hangfalba?
A TDA7360-as IC használható sztereó módban is. Lehetséges, hogy nekem is sztereóban van használva, és a másik fele pl. a center-nek erősít??? A régi panelon 3 DIL tokozású IC van, amiken felül hűtőborda van (az egyik képen látszik is talán). Ezek lehetnek a front-rear-center erősítői???
Üdv.
(#) titi válasza m.joco hozzászólására (») Feb 24, 2008 /
 
Na pontosítsunk!
Most több időm van, és jobban megvizsgálva, kicsit másképp kell megoldani.

Először vizsgáld meg, hogy TDA 7360-as hídba van-e kötve az erősítődben.
Ha igen, akkor az IC-t kiveszed, majd az 1-es lába előtti 220n kondiról leveszed a jelet.
(Tehát a kondi előtt, és nem a kondi, és az IC 1-es lába között.)
Ez megy majd a TDA7293-as IC 3-as lábánál lévő C1-re.

A másik szálat ne az 5-ös lábról, hanem a 3-asról vegyed. (Ez gondolom egyértelmű, hogy hova megy.)
(Ugyanis a TDA 7293-as IC-nél a jelforrást ugyebár majd a test, és a C1=470n kondi közzé kell kötni.)
Ebből következően
Idézet:
„a test ágban lévő 220nF kondi maradhat”
.


Idézet:
„„A mélyláda persze ne legyen egy közvetlen légtérben az elektronikával...””

Szerintem ezt úgy érti, hogy válaszd el, vagyis beépítheted a ládába, csak azon belül legyen teljesen elzárva.
(De ezt majd Inhouse kifejti neked.)

Egyépként a képekből nem lehet mindent egyértelműen megállapítani (pl.hídba van-e kötve, stb.), ezért neked kell jobban megvizsgálnod (pl. azt is, hogy amit a DIL tokozású IC-kről írtál, úgy van-e).
Vagy jobban szét kell bontanod, és "látványosabb képeket kell mutatnod.
Üdv!
(#) m.joco válasza titi hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Először összerakom az erősítőt és kipróbálom, és ha megy, akkor szétkapom régi sub-ot. De még azt szeretném kérdezni hogy ezen a rajzon, ahol baloldalt függőlegesen van kiírva, hogy MUTE/ST-BY, azt a pontot ráköthetem a +tápra, jelen esetben kb. +45V. Vagy használjak még sorba egy ellenállást?
Továbbá a TDA7360 IC-n van clip detector, és ha én eltávolítom ezt az IC-t, akkor az nem okozhat valami galibát? Nem kell annak a lábának a helyére semmit sem bekötni?
Üdv.
(#) titi válasza m.joco hozzászólására (») Feb 26, 2008 /
 
Idézet:
„MUTE/ST-BY, azt a pontot ráköthetem a +tápra”
-Igen.
Idézet:
„Nem kell annak a lábának a helyére semmit sem bekötni?”
-Szerintem nem.
Következő: »»   3 / 4
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem