Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádió javítás
 
Témaindító: Jancsika, idő: Jan 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 68
(#) CHZ válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Tuner azonos, NDK-ban CCIR normara keszult, hozzank modositott verzio, nagyobb kapacitasokkal szereltek, OIRT normara.
Milyen erteku kondik vannak a felsoroltak helyen?
(#) cupika97 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
C9 100mikroF, C11 azthiszem 5,6, C15 még nem találtam meg, nagyon bonyolult.
(#) CHZ válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
C9 nem lehet annyi, elko lenne. Tuzetesen nezd at, rajt szerint, pozicio szamok nem biztos, hogy stimmelnek.
(#) cupika97 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
C9 -> bejon az antenna, T1, és egybol a c9 kondi, ami 18K.

IMG_3501.JPG
    
(#) fecameca válasza bajuszrichard hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Szia. Nem egészen stimmel, mert nálunk 94,9 MHz a ClassFM. De akkor talán a sáv teteje nem jön be azon a rádión? A forgókondin levő kis trimmerekkel korrigálhatod. Mint említetted, valami külföldiek is jönnek. Akkor az érzékenységével talán nem lesz gond? A Videoton rádiót alaposan át kell nézni hangolófeszültség ügyben. Szakadozó, kontakthibás trimmer, rossz kondenzátor okozhat ilyesmit, de azoknak egyébként is tipushibája az elhangolódás. Azt viszont már nagyon sokszor tárgyalták ebben a témakörben: Az a Laci és a Bekeipéter nevű fórumtárs is ír benne hasznosakat, érdemes lenne neked úgy kb a 30. oldaltól végigolvasni.
(#) cupika97 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
C15 megvan, 27 pF.
(#) fecameca válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Szia. A C9 nálad akkor 18 pF, a rajzon 10 kellene, legyen, de nem ez a lregfontosabb. Az antennakör széles sávú, nem hangolják. A C11, és a C15 a kerámia trimmerekkel van párhuzamosan, ezek neked a fontosak, persze a 18 helyére is bepróbálhatsz egy 10-est. Akárhogyan nem látod a forrasztási oldalt, próbáld meg mégis kideríterni, mert ezek, ha nem pár pF, mint a rajzon van, hanem több, mint tíz, akkor azok a ludasok. Simán kitöröd őket egy fogóval. Nem szoktam velük túl sokat vacakolni, csípőfogó, körömolló, vagy amivel hozzáférsz. Ha nem férek a lábához, akkor kitépem egy hegyes csőrű fogóval. Azért kissé furcsállom, mert nekem is volt ilyen keletnémet csodám a 70-es évekből, és az gyárilag CCIR sávos volt. Nem is hangoltuk át soha, mert azon tudtam hallgatni a külföldet, Petőfin akkor még nem sok zene volt. El tudom képzelni, hogy valami megadta magát benne, talán a hullámváltó. Zaja van legalább?
(#) fecameca válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Tépd ki, nem kell a helyére semmi,a trimmer átfog annyit, azzal majd beállítod.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2016
(#) CHZ válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Ezek az OIRT hez megfelelo ertekek. Rajzon feltuntetett kondikra csereld.
A 18k az18pF, helyette 10pF kell, masik kettot el is torheted.
Majd behangolasa jon az alu magokkal es a trimmerkondikkal.
Antennaval keresni kell egy adot, beazonositani a frekijet, majd az oszci tekercsel skala megfelelo pntjara huzni. Egyutfutas beallitasa az antennatekercs es a modulator tekercs hangolasaval. Skala elejen a maggal, vegen trim.kondikkal, legjobb erzekenysegre beloni. Altalaban tobbszori ismetlessel lehet finomitani, skala eleje, vege es ismet.
(#) cupika97 válasza fecameca hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Én látom a forrasztási oldalt, de a C11 kondit nemtalálom. C15 nyugodtan kitorhetem akkor?

CHZ: Ezel a behangolással még nem vagyok tisztában igazán. Osszesen 6 darab állitható cucc van rajta 4 magos es 2 trimmer.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2016
(#) CHZ válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Csak az alumagost tekergesd, ez fontos, igy mar csak negy marad.
(#) cupika97 hozzászólása Márc 2, 2016 /
 
Pont nem azt tekertem Igy zúg.

Radio.m4a
    
(#) Sebi válasza fecameca hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Ha itteni boltból származik, akkor gyárilag tették OIRT-ra (a szoc tábornak).
(#) fecameca válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Amelyikben ferrit mag van azok KF-ek azokat ne bántsd! Úgy, ahogy CHZ írja, az alu magokkal és a trimmerekkel kell majd bejátszani a sávot.
(#) fecameca válasza Sebi hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Bolhapiacon lett véve valószínűleg.
(#) cupika97 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Idézet:
„Antennaval keresni kell egy adot,”
Ez mit jelent, mert nekem magas? Milyen antennával?
(#) bajuszrichard válasza fecameca hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
nemvagyok benne biztos hogy ha elkezdem tekergetni a forgókondi trimmerjeit az jót tesz neki. Egyesével találomra kezdjem tekergetni közbenamíg meg nem találom a class-t?
(#) CHZ válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
FM vetelhez kell antanna, ha kozelben van URH ado, akkor egy hosszabb vezetek is elegendo lehet.
(#) cupika97 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Gonolom hogy ez a vezeték ami rajta van, elég lesz.
(#) CHZ válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Ha nics kozeli ado, akkor hangolashoz keves lesz.
(#) martin66789 válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Mint említettem nekem is van hasonló rádióm Saturn MR 422 ami sajnos nem működik.
Jönnek róla a képek.
A fehér ? IC ? darabokban (lásd kép) még régebben elkezdtem javítani abban elvileg csak ellenállások vannak normál ellenállással próbáltam helyettesíteni őket, de így sem működött.

Ugyanott egy narancssárga kör alakú kondi is el van törve, annak sajnos nem tudom az értékét.

És még ugyanott volt egy kondi elvileg 470 mikrós, de nem biztos az cserélve lett.
És a főpanel hátulján van egy narancssárga tranzisztor meg egy BF 198T tranzisztor is amit nem én tettem bele, de nagyon házi munkának látom benne.
Máshol nem láttam benne módosítást.
A végerősítője kíválóan működik külső eszközről szépen szól, csak a rádió része rossz.
(#) martin66789 válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
És a kimaradt képek.
Az itt látható narancssárga tranzisztor 10,7U EKG volt ott eredetileg az is már házimunkával, de én cseréltem másikra hátha az a rossz. A BF198T tranzisztorhoz nem nyúltam
(#) elektroncso válasza martin66789 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Az a narancssárga a panel alján nem tranzisztor, hanem egy 10,7MHz-es sávszűrő, az FM KF fokozathoz tartozik.
(#) cupika97 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Hangoláshoz mit tekergessek? Eggyáltalán semmit, sehogy, semelyik tekerovel nem sikerul.
(#) CHZ válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Ha nincs hiba, megfelelo antennaval talalnod kell egy adot, hangolgatni csak ezt kovetoen lehet. Probald ki, az oszc tekercset kezzel megerintve zaj valtozast kell eszlelned, ha ez nem tortenik, akkor meregetni kell, valahol problema lesz.
(#) cupika97 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Melyik az oszc tekercs?
(#) CHZ válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
A masodik alumagos, ferrit magosok mellett.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2016
(#) cupika97 válasza CHZ hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Akkor a bal felső?

IMG_3497.JPG
    
(#) CHZ válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Bejeloltem.

111111.gif
    
(#) fecameca válasza bajuszrichard hozzászólására (») Márc 3, 2016 /
 
Idézet:
„Egyesével találomra kezdjem tekergetni közbenamíg meg nem találom a class-t?”
A többihez ne nyúlj, az AM-ét csak akkor, ha a középhullámon is állítani kell valamit. Rajzoltam akkor én is. Az állomást az FM oszcillátor cuccaival lehet behozni, de csak akkor, ha azért nem jön be mert a skálán kívülre esik. Az antenna körrel utána kell állítani az érzékenységet, azzal a legkisebb zúgásra próbáld meg kihegyezni.
Következő: »»   28 / 68
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem