Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője
 
Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   136 / 315
(#) urh válasza weend hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Mit ajánlasz hozzá, hogy mit tegyek be ami megfelelő lenne a célnak?
(#) weend válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Hát, ha az a helyzet amit nedudgi ajánl, akkor a lehető legkisebbet, ami még elfogatható időn belül feltölti az akkumulátorodat. Először is kipróbálnám nedudgi tippjét, aztán közben kitalálod .
De betehetsz egy tíz Kohm-os potit is, azzal megkeresheted a neked megfelelő beállítást.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2016
(#) urh válasza weend hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Hát mivel van itthon 10k vagy 2,2k így maradjunk a 2,2k-nál mert a 10k mellett szerintem kiöregednék Az elvileg olyan 600mA körül van kb megfelezve, így már esélyesebb az a 4,2V?
(#) weend válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
A kérdésedre majd te adod meg a választ, mindenesetre mi is kíváncsian várjuk a beszámolódat.
(#) RoliNyh válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Ez az aksi 550mAh -s, te meg töltöd 1A -al, ami eleve sok. 1C vel kell tölteni ha nincs az akkudhoz adatlap, amiben meg tudod nézni mennyi a maximális töltő és kisütő árama.

Ehez az aksihoz nyugodtan állíts csak be 600mAh -t, az biztos megfelelő lesz neki.

És adalap hiányában még abban se lehetsz igazán biztos, hogy valóban 4.2V a töltési végfeszültsége. Ha feltöltötted, konstans 550mA -es terhelőárammal le kell tesztelni tartja -e kb 1 órán keresztül az 550mA -t. Ha igen, akkor az akkuval nincs gond. Ha nem birja 1 óráig, akkor annak kissebb a kapacitása, ekkor viszont mégjobban rontod a helyzetet az 1A -es töltőárammal...
(#) urh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Tehát akkor azt vélem leszűrni, ha van időm minél kisebb a töltőáramom annál tovább él az akkumulátorom?
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2016
(#) RoliNyh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Bár ahogy jobban megnézem a kisütő árama max 25C észrevettem. Viszont a hivatalos töltőáramot akkor sem ismered...

És mivel Li-Po elvileg olyan töltő lenne hozzá a tuti amiben van Li-Po program...
(#) nedudgi válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Nem kell annyira görcsölni azon a kéttized volton. Persze ez felhasználtól is függ, de a teljes kapacitás pár százalékát jelenti, gyakorlatilag pár másodperc üzemidőtöbbletet jelent.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2016
(#) nedudgi válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
A kisütőáram kapacitásméréskor természetesen C/20. Nagyobb érték kisebb kapacitást eredményezne.
(#) urh válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
A gyári töltője ez volt, de bedöglött.
(#) RoliNyh válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Ez hiába gyári, a nyakamat teszem rá, hogy a kölcséghatékonyság fejében készült, nem pedig a precizsége miatt...

Talán épp azért is döglött be?...
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2016
(#) nedudgi válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Örülj neki. Háromlábú IC ritkán jó megoldás töltőben.
(#) weend válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Gondolom ez a sárga USB töltő volt
(#) nemgyuri válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Ez a "töltő" inkább akkugyilkos! Sajnos én is beszaladtam az erdőbe .( 4db új aksit nyírtam ki! )
Ez a fajta töltő 1-2 ohmmal közvetlenül köti az 5V-ot az akkura!!! A többi ami a nyákon van csak a LED-et vezérli. (ha valakit érdekel a saját töltőcserémet feltehetem)
(#) weend válasza nemgyuri hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Hát ha jobban megfigyeled a képet, ott is ezt alkalmazták 1,8 Ohm. Érdekel a te megoldásod is, mutasd
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2016
(#) urh hozzászólása Dec 24, 2016 /
 
Örülök neki, hogy egy kis témát hoztam

Igen sárga töltő volt
Egyébként ellenállást cserélve semtölt 4,03V felé Ugyanis 4,03V-nál kiold és nem tölt tovább.
(#) weend hozzászólása Dec 24, 2016 /
 
Én egy Graupner töltőt használok otthon, és terepen is. Bővebben: LiPo töltő
(#) urh hozzászólása Dec 24, 2016 /
 
Ha a Drone nekem Li-Po akkuról ment amit alább is mutattam nektek képen és én cserélem egy Li-Ion akkura akkor nem lényeges a drone-ra nézve nem? Csak a töltése változik. Strapabíróbb egy hasonló kaliberű Li-Ion mint egy Li-Po? Mi a különbség?
(#) nemgyuri válasza weend hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Meglevő USB-s töltő tokjába visszarakhatóra készítettem el. Mellékletekben minden fontos ott van.
(Cikket akartam írni ebből, de mivel a képeket nem tudtam felrakni, így nem lett belőle semmi sem.)
(#) nemgyuri válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
A LiPo akkuk általában nagyobb kisütőáramot bírnak és könnyebbek. (Nincs fém ház!)
(#) nemgyuri válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Nem a legjobb a kép minősége, de én úgy látom, hogy ugyanaz a kapcsolás mint amit felraktam. Tehát nem állítja la a töltést! Nézd meg az USB-n az 5V-ot is, mert gyanus a dolog. (~4,03V-nál csak a töltésjelző LED kapcsol!?)
(#) urh válasza nemgyuri hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Most mérés alatt töltöttem és 4,04-4,05 között mozog folyamatosan, amikor már a led is azt jelzi feltöltve, de nem történik semmi 1 óra elteltével sem.
(#) weend válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Szerintem ne görcsölj azon a pár tizeden, és ezt már fentebb ajánlották is. Így még a cellát sem hajtod maximumra, és ezáltal növeled az élettartamát. A Li-Ion-t ide felejtsd el, nehéz, mint a dög.
(#) nedudgi válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Mikor hitelesítetted a műszered?
(#) nedudgi válasza urh hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
A 4,2V kapocsfeszültség elérése a töltési folyamat legvégét jelzi. Sok jelentősége nincs, ha hamarabb hagyod abba a töltést, hosszabb élettartamot, több ciklust kapsz.
A 4,2V-ról pillanatok alatt 4V-ra csökken a feszültég, pláne ilyen drasztikus kisütőáramnál. Nézd meg egy hasonló akku adatlapját.
A hozzászólás módosítva: Dec 24, 2016

ICP553450.pdf
    
(#) rockersrac hozzászólása Dec 24, 2016 /
 
1600mAh akkuból mekkora a kivehető áram amit még biztos elbír az akku? 12V 3A, és 15V 2A kellene, huzamosabb időre(kb fél-egy óra max) van jelenleg 4db 3,7V 1600mAh akkum, amihez jelenleg elektronika van. Az adott fesz-áram kombóhoz sorosan vagy párhuzamosan javasolt kötnöm a cellákat? Jelenleg 2 cella sorosan van kötve, és két ilyen soros cella van párhuzamosan kötve. Remélem érdemben tudtok segíteni!
(#) weend válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Idézet:
„1600mAh akkuból mekkora a kivehető áram amit még biztos elbír az akku?”

Ezt az értéket az akkumulátorod típusa határozza meg, adatlapját keresd, ott mindenre kapsz választ.
(#) RoliNyh válasza rockersrac hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Általában 1C, ami azt jelenti, 1 óráig kell bírnia ha konstans 1.6A -el terheled.
Ez idő alatt fog a feszültsége a 4.2V -ról kb 2.8V -ig csökkenni.
Ha nagyobb árammal terheled, akkor meg kevesebb ideig fogja bírni.
(#) rockersrac válasza weend hozzászólására (») Dec 24, 2016 /
 
Van típusa az akkunak, de sajnos azt a konkrét típust nem találtam meg a neten.
(#) rockersrac válasza RoliNyh hozzászólására (») Dec 25, 2016 /
 
Internet hálózatszerelőként dolgozok nem rég óta, és néha kell a külső táp, mert pl a lakás még félkész, vagy pl a lépcsőházban a tápfejnél(ahova a rendezőközpontból a vezeték érkezik, majd megy tovább a lakások felé a vezeték) és vannak olyan hgw-k amik 12V 2,5A-t kérnek, meg némelyik stb is kéri bőven az áramot, és szeretném ha bírná az összes eszközt(mármint nyilván külön-külön, nem egyszerre) hogy minél nagyobb rugalmasságot biztosítson az akkubank. Kolegámnak is van akkubankja, de az csak 12V dc-t ad le, és egyik ügyfélnél kötöttük a netet be, és semmi pénzért nem akart az 50-es net összeállni. Levittük, akkuról bekapcsoltuk, bekötöttük a tápfejnél, ott simán beállt 50megára. Fent a lakásban meg nem akart összeállni, így telefonon keresztül visszább lett véve 30 megára(az ügyfél ,,nagy" örömére) és ha már van 4 cellám, szeretném valami érdemi hasznukat is venni, és erre(legalábbis remélem megfelelnek erre a célra)
Következő: »»   136 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem