Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Death of Zen (DoZ) 20W-os A osztályú erősítő
Lapozás: OK   67 / 72
(#) szsman hozzászólása Dec 3, 2016 /
 
Az nem lesz sok, csak el kellett volna olvasnom.. Tehát a válasz: 2x30v ac /300 watt?.
(#) reloop válasza szsman hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
A kondival így kell számolnod. A egyenirányított feszültség csúcsától kevesebb lesz, arra számíts.
(#) reloop válasza szsman hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
A biztonság kedvéért azt is kössük ki, hogy ezen szekunderek terhelhetősége érje el az 5A-t. Olyan transzformátor nem jó mely többek között rendelkezik 30V-os tekerccsel, de az összteljesítményén egyéb, jelentős áramú szekunderekkel osztozik.
(#) szsman hozzászólása Dec 3, 2016 /
 
Ezért írtam a 300 wattos teljesítményt. Az csatornánként 150 watt.
5 A 30 volt-nál a puffer 5 voltot dob.
30x1,41 az 42,3 volt. + 5 volt a puffer, így a kimeneti terheletlen feszültség 47,3 volt.
Az nem sok?
(#) szsman hozzászólása Dec 3, 2016 /
 
Igy a 2x25 27 volt elegendő lenne elvileg?
(#) reloop válasza szsman hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Miért dob a puffer 5V-ot? Tegyél be erről egy linkelt!
(#) szsman hozzászólása Dec 3, 2016 /
 
Elvileg a táblázat ezt mutatta

5v.png
    
(#) reloop válasza szsman hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Az ábra elég jól szemlélteti, a hullámzás a csúcsból vonódik le. A diódán eső feszültséget se hanyagold el!
A hullámzás számítás ebben topicban OFF lenne, de annyit előrebocsájtok, hogy a 10000µF elég karcsú lenne.
(#) Alkotó válasza szsman hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
A puffer miatt van a gyök2-es szorzó. Ebből még lejön a diódákon eső feszültség.
Az áramok kapcsán, amit Reloop ajánl, az már jelentős tartalékkal rendelkezik.
Elvileg, ha a nyugalmi áramot 1,7A-re állítod csatornánként, amiből kettőt feltételezve már 3,4 A is elég lenne. De a trafógyártók esetenként elég lazán kezelik az összefüggéseket, illetve megengednek nagyobb áramsűrűségeket is, ezért egyáltalán nem elhibázott a tartalék.
De nálad még a dupla is duplázódik, ami már nem kell. Ha külön szekundert, egyenirányítást és puffert kap minkét csatorna, akkor elég 2x30V/2,5 A-es tekercs, ami csak 150 W. Vagy ha közös a szekunder és a tápegység, akkor egyetlen 30V/5A, ami szintén 150W.
(#) szsman hozzászólása Dec 3, 2016 /
 
Most mennem kell. Nagyon szépen köszönöm a sok, és értékes segítséget. További szép napot.
(#) reloop válasza szsman hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
A tápegységgel kapcsolatos kérdéseidre ebben a témában találsz/kapsz választ.
(#) gothic20 hozzászólása Jan 1, 2017 /
 
Neki álltam én is végre az erősítőnek. Már csak a hűtő bordához kell rögzítenem a tranyókat és akkor jöhet a füst
(#) keszeg01 válasza gothic20 hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Egy soros izzóval megúszhatod a füstöt.
(#) HA3GX válasza gothic20 hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Én akkor szeretem a füstöt, ha nem látom

Az egyik vég nem bírta az estét, már nem is számolom a belefektetett anyagiakat.
(#) Alkotó válasza gothic20 hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
A lágyindítót miért gondolod indokoltnak? Nem látszik az a trafó olyan nagynak.
(#) gothic20 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
A lágyindítót is most csináltam csak ki akartam próbálni, hogy rendesen működik.
Csak az élesztéshez használom ezt a toroidot (könyebb elférni az asztalon ) a későbbiekben egy árnyékolt BEAG trafót használok majd. Ez a nagy toroid meg tuti levágja nálam a biztosítékot XD lágyindító nélkül.
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2017
(#) gothic20 hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Egy kis problémába ütköztem. Az R8-as ellenállás nagyon melegszik az R11-es el együtt. Ezt mi okozhatja ? Lehet elrontottam valamit a nyákrajzon?

Névtelen.jpg
    
(#) reloop válasza gothic20 hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Szia! Egyáltalán nem melegedhetnének ezek az ellenállások, messze nem indokolt a 2W-os kivitel sem. Honnan származik ez a kapcsolás, tudnád linkelni?
A NYÁK-tervtől elvileg működhetne. Fotózd le a panel alkatrész és forrasztási oldalát!
(#) gothic20 válasza reloop hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Szia
Ezt a nyáktervet alakítottam át egy kicsit gyakorlás képen. Plusz ezt a leírást használtam élesztéskor.
(#) gothic20 válasza gothic20 hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Valami javaslat mit hibázhattam el?
(#) reloop válasza gothic20 hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Az átvilágított NYÁK-ot nagyon helyes, hogy bemutattad. Elképzelhető, hogy a túlmaratás hatására valamely sáv csak részlegesen vezet.
Az R8-as ellenálláson eső feszültségnek egyeznie kell a Q3 bázis-emitter feszültség, valamint a 0,1Ω-on eső összegével. Ez együttesen is csak 1-2V lehet, ami maximum 2*2/100=40mW disszipációt jelent. Az 5W-os ellenállásnak észre sem szabadna vennie ekkora hőterhelést.
Mérd meg ezt a három értéket és vesd össze őket!
Az R11 milyen értékű ellenállás és hány volt esik rajta?
(#) gothic20 válasza reloop hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Az R11 1k-s. Ép az előbb néztem mintha az alsó része barnás lett volna, kiforrasztottam és rámértem csak 10R körüli értéket mértem rá. Veszek másikat és elvégzem a méréseket.
A vezető szálakat át ónozom, hogy az alámart részeken is tuti vezessen.
(#) elektrikszerviz hozzászólása Júl 18, 2017 /
 
Sziasztok!
Élesztgetem a kis A osztályumat a közép táp feszt beállítottam a nyugalmi 1,7A. Eddig rendben. De építettem hozzá stabilizált tápot és a 470 ohmos ellenállás, ami végén párhuzamosan van kötve a kimeneti 40V al az szépen lassan füstölget. Ha kikötöm akkor is megy a vég bár még csak labortápon keresztül adok neki 41,5v ot, és csak az ell idom hűti. De megvan már a hűtőborda is. Az Alkotós féle PCB van megépítve ami egyben van a végfokkal. Mi a szerepe ennek az ellenállásnak? Még egy kérdés, több helyen láttam, hogy a kicsatoló kondival párhuzamosan van kötve egy 2,2 vagy 4,4yF os kondi. Ennek is mi a szerepe? Segítségeteket előre is köszönöm. elektrik

taperos.jpg
    
(#) goreny válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Az az ellenállás nem kell oda, illetve rakhatsz nagyobb értékűt inkább. Jelenleg 3.4W-ot disszipál, feleslegesen, illetve füstre fordítva. Szerepe előterhelés, de ekkora nem kell.
A párhuzamos kondi a hangot javítaná.
(#) elektrikszerviz válasza goreny hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
Erre gondoltam én is mert úgy szerepel mint egy fűtőbetét. A kondit meg úgy építem be, hogy mobil legyen. Köszönöm a gyors válaszodat. elektrik
(#) CIROKL válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Júl 18, 2017 /
 
A rajzon véletlen szerepel az az ellenàllàs nem kell oda!
(#) elektrikszerviz hozzászólása Júl 28, 2017 /
 
Sziasztok! Lassan de éled a kis Death. Az egyik véget már hallgattam egy kicsit zenéről is tényleg szép hangja van. Most akarom teljesen beállítani, két darab amper és kettő feszmérő - kettő hőfokmérő. Olvasgattam itt, valami ZOBEL tagról, ez mit rejt magában? Megköszönném, ha valaki felvilágosítana erről a dologról! Előre is köszönöm. elektrik
(#) goreny válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
A Zobel tag egy olyan, a hangszóróval párhuzamosan kapcsolt soros RC tag, ami kompenzálja a hangszóró induktivitását az impedanciamenet induktív szakaszában. Impedancia korrekcióra szolgál, ennek segítségével a hangszóró inkább fog Ohmos ellenállásúnak látszani.
(#) elektrikszerviz válasza goreny hozzászólására (») Júl 28, 2017 /
 
Köszönöm a válaszod. Van- e értelme ennek a végfoknak a kimenetére ráépíteni, hogyan, és milyen értékekkel. Ebben kérném a segítségedet és tanácsodat, vagy bárkitől aki tud ebben segíteni, vagy tanácsot adni. Köszönöm elektrik
(#) CIROKL válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Júl 29, 2017 /
 
10 ohm 100nf sorban.
Van e értelme ?
Amennyiben nem gerjed akkor nem kell de mi s biztositék arra az estre hogy nem gerjed?
Anno en oda biggyesztettem a kimenetre , biztos alapon.
Következő: »»   67 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem