Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 400W-os nátriumlámpa
Lapozás: OK   6 / 7
(#) 123458 hozzászólása Szept 23, 2016 /
 
Szia igazából az egészet nem értem probáltam már bekötni de nem tudtam melyik kábel hová megy teljessen belekeverdtem
(#) csavarkulcs válasza 123458 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Nem cseréled el egy 400wattosra?
(#) Tomi111 válasza 123458 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
Helló! csatoltam a bekötést

DSC_0346.JPG
    
(#) 123458 hozzászólása Szept 23, 2016 /
 
Szia köszönöm a segitséget
(#) jFET hozzászólása Okt 14, 2017 /
 
Sziasztok! 70W-os nátrium lámpához lehet-e olyan gyújtót (Tridonic ZRM 4,5-ES/TC) ami elvileg 100-400W-os nátrium lámpához való? Kárt tehet-e benne? Köszönöm a válaszokat.
(#) Tyutyu 49 válasza jFET hozzászólására (») Okt 14, 2017 /
 
A válasz: Egyértelműen NEM! Ha. folytóból teszel be nagyobbat akkor csökkenhet agázkisülésű izzó élettartalma. A gyújtónak csak indításkor van szerepe utána édes mindegy,hogy ott van vagy nincs.
(#) nurseboy hozzászólása Okt 31, 2017 /
 
Sziasztok!

Kis segítség kellene! Kültéri 70W natriumlámpát cserélnék ledre. Jól gondolom, hogy ha kihagyom a gyújtót ill a folytó részt, magyarul direkre kötöm a foglalatot, akkor mehet bele a LED izzó?
(#) huggybear hozzászólása Jan 1, 2021 /
 
Sziasztok!

Először is Boldog Új Évet Mindenkinek! Másodszor bocsánat, nem ebbe a topikba való amit szeretnék, de talán ez áll a legközelebb hozzá.
Párom nagypapája rendelkezik egy 150W-os halogén lámpával, amiben szétdurrant egy kondenzátor (ha nem így hívják, akkor bocsánat). Sajnos úgy durrant, hogy nem látni rajta a mikrofarad érték, így nem tudok újat venni bele. Csináltam képeket mindenről, ami információval szolgálhat. Ki lehet valahogy számolni, hogy milyen értékű kondit kellene bele venni, hogy újra működhessen? Nagyon szereti ezt a lámpát és úgymond ragaszkodik hozzá, ezért szeretnék neki segíteni. Előre is nagyon köszönöm mindenkinek. G.
(#) lóri válasza huggybear hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Szia!
Itt azt írja, hogy 15-20µF, de nézze meg más is. Búék!
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021
(#) ferci válasza huggybear hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Szia!
A méretéből ítélve akár pár µF is lehet és az nélkül is menni kéne a lámpának.
Vegyél olyant, ami 275 V 50 Hz váltóra jó, 3-5 µF között.
(#) uniman válasza huggybear hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Ez tuti nem "halogén", hanem fémhalogén lámpa armatúra (a lámpát nem mutattad!) Remélhetőleg nem a fémhalogén helyére lett berakva egy sima "ceruzahalogén"...világított ez valaha?
Ez a kondi a nagyfeszültségű gyújtó belső elektronikájából származik? A zavarszűrő kondik nagyobbak szoktak lenni, legalábbis az általam szétbontottakban.
A nagyfeszgyújtóról sem mutattál képet, típusszámot.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021
(#) Gafly válasza lóri hozzászólására (») Jan 2, 2021 / 1
 
Szerintem az rohadtul nem kondenzátor.
Lásd utolsó előtti oldal.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Ugye nem a "ZRM1000"-re gondolsz? Az két vezetékes, de nagyobb...
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Mivel érdemben használható kép csak a "fehér trafóról" van ezért maradjunk annyiban, hogy a fene tudja.
(#) lóri válasza Gafly hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Húú Gafly-bácsi!

A rajzjele nem hasonlít, valóban.
De akkor, amit linkeltem, abban miért van kondenzátor?
Ha hibás, mentségemra szóljon, hogy nem én csináltam, rajzoltam.
(#) Gafly válasza lóri hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Fázisjavitóra tippelnék a bekötés alapján.
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Az is kondenzátor...PFC.

PFC_kondi.JPG
    
(#) Gafly válasza uniman hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Ami felrobbanva van huggybear kezében, meg egyikre sem igazán hasonlit...
Szerintem sokkal előbbre nem jutunk, további információk nélkül (amit pedig a kérdezőtől várunk, legalábbis én).
(#) ferci válasza lóri hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Ha a 230-on paralel volt, a skiccek alapján nyugodtan kipróbálhatod nélküle is a lámpásodat.
Talán emlékszel arra, hogy hová volt kötve - ez a kérdés.
Utána ráérsz gondolkozni.
(#) Gafly válasza ferci hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Majdnem mondtam, hogy nem az Ő lámpása.
(#) ferci válasza Gafly hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Ja... - gondolom, nem a párja nagypapája fogja majd szerelgetni..
(#) Gafly válasza ferci hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Huggybear kérdezett, Lóri meg próbált segiteni.
(#) ferci válasza Gafly hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Az igaz...
Akkor huggybear-nak címzem..
(#) lóri válasza uniman hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Igen, lehet, hogy Poli Farbe Capacitor (sokszínű kondenzátor). Csak vicc vót!
(#) huggybear hozzászólása Jan 2, 2021 /
 
Sziasztok!

Nagyon köszi a hozzászólásokat. Csináltam még képet a lámpáról, alább küldöm. Ha nem halogén, akkor bocsánat, nem vagyok hozzáértő . A lámpa működött régen, csak valamitől eldurrant benne ez az egység. Bekötve a fehér trafó melletti csokiba volt, onnan lett kiszerelve. Én egyelőre ennyi alkatrészt találtam benne, lehet le kellene bontanom a másik oldalát is ahová a vezeték megy be (?). Köszi. G.
(#) ferci válasza huggybear hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
Azt a helyet derítsd fel, ahová a 2 fekete drótja csatlakozott...- biztos vissza tudod követni árammentes állapotban egy multiméterrel, ellenállást mérve: a 230-ba ment vagy sem.
Vagy szemmel...
(#) Tomi111 válasza huggybear hozzászólására (») Jan 2, 2021 /
 
A kondi valószínű a gyújtóból való, nem? Ez nátrium(sárga fényű) vagy fémhalogén(fehér fényű) lámpa (teljesen mindegy, mert kompatibilis a kettő). Ne gányold a gyújtóját, szerintem lehet hozzá szerezni villanyszerelőktől, eon-osoktól. Gyújtó Az utcai világítások nemrég ilyenek voltak, már a legtöbb helyen lecserélték fénycsőre/ledesre. Általában három vezetékest használtak, de ide is beköthető. A vastag vezeték a nagyfesz!! Nem felcserélni a másikkal, ami a lámpára megy! A vékony vezeték lehúzhat a testre.
És a lámpát nem piszkáld! Nagyot tud pukkanni!!! Nagynyomású!!
A legrégebbi gyújtókban egyébként külön fénycsőgyújtóhoz hasonlító külön cserélhető gyújtó volt, az is jó, ha olyat találsz. Csatoltam képet a netről.
A hozzászólás módosítva: Jan 2, 2021

ntrium.JPG
    
(#) Lázár Péter hozzászólása Jan 10, 2021 /
 
Üdv. Érdeklődnék, hogy külsőleg egy nátriumlámpán vannak-e olyan elváltozások amiből sejteni lehet a fényforrás tönkremenetelét? A kérdés azért merült fel, mert nincs a képen látható egyedekhez elektronikám amivel tudnám teszteli őket.

IMG_9786.JPG
    
(#) Hutty válasza Lázár Péter hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Két dolog szokott nagyon látványos lenni. A feketedés, az elpárolgott elektróda lecsapódása. A gyári új cső tiszta. A másik, hogy a cső kezdi elveszteni a szerkezeti integrációját és felfúvódik.
A feketedés ( fémgőz kicsapódva ) tud olyan hibát is okozni, hogy bár nem régi a lámpa, de nem tud begyújtani, mert a gyújtás nem a nemesgázon vezet át és ionizál, hanem a kigőzölt fémen.
(#) Lázár Péter válasza Hutty hozzászólására (») Jan 10, 2021 /
 
Van amelyiken semmi feketedés nincs, van amelyiken van de azok se érnek össze középen. Majd valamit kitalálok a tesztelésre mert eléggé drága jószágok ezek, a nagyobbaknak 30 a kisebbeknek 10 ropi az ára újonnan. Felfúvódásnak nyoma amúgy egyiken sincs.
Következő: »»   6 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem