Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   180 / 489
(#) Hp41C válasza nurseboy hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Szia!

Ha ez készen van, a fordulatszámos, íves másodperces lefordítható erre a rotor panelre is...
(#) slogan hozzászólása Okt 26, 2010 /
 
Sziasztok !

Kérdés :

Ha a "forgó trafó" primer és szekunder tekercsét nem 0,22 ,hanem 0,1 huzalból tekerem ,akkor van e valami tapasztalat menetszámilag ,vagy kísérletezzek ?


Üdv : István
(#) janocsi válasza slogan hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Szia István!
A menetszámok általában függetlenek a vezeték átmérőtől. Az lesz a gondod ezzel, nem lesz elég áram a propeller ellátásához. Ha ilyen vékony vezetékkel készíted, legalább négy szálat kellene belőle párhuzamosan feltekercselni.
(#) nurseboy válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Hello!

Ezt a Rotort mindenképp le akarom cserélni! Elég nehéz ezért kicsit zavaró a villogása, és nagyon erős a ledek fénye, ezért próbálom meg az SMD-s rotort.

Ha nem vagyok túl fárasztó van valami furfangja az SMD forrasztásának?

Szia: Attila
(#) boldivi válasza nurseboy hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Szia!

Ha ügyes vagy és a páka is megfelelő hőmérsékletű, akkor a páka hegyén marad az alkatrész. Így teheted a forrfelületre. Ha a nyákon nincs forrasztásgátló bevonat, akkor az ujjaddal vagy egy segédeszközzel a helyén tartod, míg a pákát leveszed róla.
Én a LED-eket úgy forrasztottam, hogy rátettem kézzel, majd a tetejét lenyomtam és beforrasztottam az egyik érintkezőt. Kihűlés után a másikat is. Eljátszottam egy darabig a pozicionálással. 33 led + 33 ellenállás...
Láttam egy olyan megoldást is, hogy egy karos szerkezet, mely vége egy tű. A kar a tű segítségével a helyén tartja az alkatrészt a forrasztáshoz.
És végül ragasztót is alkalmazhatsz és a megszáradása után forrasztod be az alkatrészt. Nem tudom mi a neve ennek a ragasztónak, de látom néha paneleken ezt a megoldást. (Nem szeretem, mert nehezebb kiforrasztani az alkatrészt).

Ha mindkét forrfelületen olvadt a forrasztóón, tehát folyékony állapotban van, akkor az alkatrész helyére ugrik. BGA tokoknál ez óriási előny.
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Köszi !

A 0,22 jó ?
(#) janocsi hozzászólása Okt 26, 2010 /
 
Szia!
Már az is határeset, de még jó a "keresztmetszete" ehhez a terheléshez. Kicsit utánna is néztem, majdnem öt szál lenne az a négy, ha szigorúbban vennénk a hasonló keresztmetszet elérését.
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Okt 26, 2010 /
 
Az nem jó hír
Elég kis légrést hagytam ....
(#) patexati válasza slogan hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Jó lesz a 0.22 csináld bátran.. Működik a gyakorlatban nálam!
(#) slogan válasza patexati hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Köszi !
(#) janocsi válasza slogan hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Sziasztok!
Úgy látszik, kicsit elsiklottunk ezzel a vezetékátmérő mizériával. Azt próbáltam ecsetelni, hogy a már jó 0,22mm-es huzalhoz képest milyen vékonyka keresztmetszetben a 0.1mm-es vezeték. Semmiképpen nem felelne meg a terheléshez, csak ha több szálat (4-5), használnánk belőle. Most 0,22mm átmérővel működik nálam is mindkét tekercs a forgótrafóban, ezzel nincs is semmi gond.
Lásd, előző H.sz-ban. Itt:
(#) nurseboy válasza boldivi hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Köszi
(#) slogan válasza janocsi hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Még egy uccsó kérdés ebben a témában....

Az álló rész 100menet ,a forgó rész 150 menet ?
(#) vicsys válasza slogan hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Bővebben: Link Mellesleg, igen.
(#) slogan válasza vicsys hozzászólására (») Okt 27, 2010 /
 
Köszi !
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Sziasztok!
Itt az újabb forgótrafós "csoda". Itt most olyan jól sikerült a kiegyensúlyozása is, hogy a PC venti motort nem is kell lefogatni, pöröhet szinte rezgésmentesen. Az össz. bemenő 12V-on most csak 400mA(!), és megvan minden feszültség rendesen. Néhány felvétel az összeállításról.
(#) patexati válasza janocsi hozzászólására (») Okt 28, 2010 /
 
Szia! Nemsokára (talán szombaton) közzé teszek egy egyszerű PIC16F628,648,87,88 sorozatú kontrollerekhez való bázist mi nem igen nagyobb az eredeti cikkben lévőnél és lesz rajt pár meglepetés Ma akartam éleszteni de nem jött össze egyéb halaszthatatlan dolgok miatt de egész idáig a műhelyben építgettem a kis aranyost (tényleg az) kicsi és okos Élesztés után jönnek a képek !Sziasztok!
(#) slogan válasza patexati hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Sziasztok !

Voltam ma a Chipcad -ben.....

Nem volt az a hőmérő ,ami kellene ,viszont volt MCP9800A3T .Ez is jó lehet ?


Köszi !
(#) Hp41C válasza slogan hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Szia!

Jó, a forrásban a következőt kell majd beállítani:
  1. ;MCP9800_ADDR   EQU             0x90    ; MCP9800A0T    I2C address is 0
  2. MCP9800_ADDR    EQU             0x96    ; MCP9800A3T    I2C address is 3
  3. ;MCP9800_ADDR   EQU             0x9A    ; MCP9800A5T    I2C address is 5
(#) slogan válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 29, 2010 /
 
Köszönöm szépen !
(#) tomeszku hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy nincsen-e valakinek eladó ventilátora? olyan ami 5400-at forog percenként. Elsősorban 8 de az sem baj ha 12 centis.
Sürgős lenne!

Előre is Köszönöm
(#) patexati hozzászólása Okt 29, 2010 /
 
Sziasztok! Na végre nekiálltam az élesztésnek Működik egy 16F628A kontroller van bent de alkalmas 16F648 és a jumperek átállításával alkalmas 16F87,88 kontrollerek fogadására. Az RTC még nincs bent és a soros port sem éleszett még majd holnap.. A kontroller vezérel mindent jónak tűntek a mérési eredmények. Sajnos hiba van a tervben de könnyen megoldottam "élére" forrasztva két ellenállást az SDA és SCL digitális port felhúzó ellenállása kimaradt de észrevettem a beültetéskor. A kártya egy 5 pines csatin csatlakozik és ez a port alkalmas debugolásra is szabványosan illeszkedik.. Tervben van,hogy egy buletooth modul is lesz tervezve mi nem igényel majd soros porti kábelt.A kártya kialakítása nem végleges lehet variálni igény szerint. A pufferkondi és az egész AC táp levehető gyártáskor ha úgy van rá igén..
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Szia! lenne egy kis problémám jó lenne ha tudnál
segíteni. A gondom annyi csak hogyha kikapcsolom távival az órát akkor lenullázódik s újra kell állítani valami kontakt hiba lehet?
Ugyanis bedobozolás után jelentkezett a hiba hol keresgéljek? A felső óráról lenne szó.
Köszönöm.

SDC14551.jpg
    
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Szia Lajos!
Valószínű, a, kitöltési tényező StandBy értéke kevés lett a PIC 5V-os tápjának tartásához. Ez azt jelenti, hogy a forgótrafó átvitele itt változott, ezt korrigálni a bázisáramkörnél lehet. Pl. egy kicsivel nagyobb tápfeszültséget kapcsolsz a bázisáramkör felé.
(#) sysy válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Szia Hp41C!

Nekem is ilyen a hőmérőm (MCP9800A3T). De nekem nincs meg a forrás kód és nem tudom kijavítani a címet. El tudod nekem küldeni? Vagy tudsz adni egy linket.
Előre is köszönöm.

sysy
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Köszi a tanácsot újraprogramoztam a bázist most egyenlőre jól működik!
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
A bázisnak váltóban max mennyi feszt. adhatok?
Most12 Voltot kap de van egy 15 Voltos trafóm is az még mehet neki?
Csak azért kérdezem mert néha ezzel a trafóval csinál olyanokat, hogy egy fokkal elhalványodik a kijelzés!!
(#) Hp41C válasza sysy hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Szia!

Nagy szerencse, hogy csak egy helyen van, és máshol nem használt az az utasítás, amivel a címet be lehet állítani.

- Importáld be a MpLab-ba a hex állományt (File / Import).
- Jelenítsd meg a Program memóriát Symbolikusan.
- Keresd meg a "movlw 0x90" utasítást - csak egy helyen jelenhet meg.
- Nyomd meg az utasítás sorában az egér jobb gombját
- A megjelenő ablakban állítsd át az "End Address" -t a "Start Address" értékére és a "Data" -t a 0x3096 -ra.
- Nyomd meg a "Write" gombot.
- Programozd be a módosított állományt. Ha a programozód nem kezelhető az MpLab alatt, akkor Exportáld ki a program memória tartalmát (File / Export).

Ha mindent jól csináltál, akkor a hőmérő címét átállítottad az MCP9800A3T címére.
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 30, 2010 /
 
Szia Lajos!
Az az AC 12V ha legalább tud ezen a feszültségen 700-800mA-t, elegendő a meghajtáshoz. Ha lehet, inkább a kitöltési tényezők változtatásával kellene megoldani a problémát, vagyis a bázis programjában célszerű átírni, (készenléti, üzemi), majd lefordítva újra beégetni. Ezután alaposan meg kellene vizsgálni, elviseli-e minden, (Graetz, FET, dióda, tekercsek), a változtatásokat. Ha már jónak találjuk az óra működését, véglegesek mardhatnak a kitöltési tényező értékek.
(#) lajos1969 válasza janocsi hozzászólására (») Nov 1, 2010 /
 
Köszi mindent!
"Megy mint az óra!"
Következő: »»   180 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem