Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   913 / 2486
(#) Droot válasza emersys hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Labortapot hasznalok aramkorlattal.
(#) reloop válasza Droot hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Nem találom a választ, a zeneren csere után ott a 9,1V?
Kérlek mérd meg: R4 (680R) -eső feszültséget, T2 bázis feszültséget testhez képest. C5(220uF) feszültséget.
(#) rroberts74 hozzászólása Szept 25, 2011 /
 
Üdv mindenkinek.

Van egy végfokom mely elszált..Kép melékelve Bekapcsolás útán folyamatossan búg.
-Elözmények: Zene hallgatáskor egy csattanás és áram szünet az egész házban A házimozi erősítöm is már csak 2.0 lett . Az 5.1 nincs többé.

Tudna valaki segítenni merre induljak el? Remélem jó helyre írok. Csak valami kiínduló pont kellene

Köszi mondenkinek elöre is CSAo
(#) reloop válasza rroberts74 hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Szia! Az nagy hiba, ha egy erősítő zárlaltától a lakás megszakítója old le. Építs be biztosítékot az erősítő hálózati csatlakozója után.
A fotón lévő végfok az 5.1 erősítő része?
A végfok zárlat legvalószínűbb oka a hűtőborda szélein található (TIP36C/BD249C) zárlata. Ezt szakadás vizsgálóval ki tudod mérni.
Ha áram alatt szeretnél a továbbiakban mérést végezni, akkor kösd le róla a hangszórót, mert az tönkre fog menni. Jó végfoknál a kimeneten testhez képest közel 0V egyenfesznek kell lennie. Valamint az erősítő a hálózati feszültséget egy sorba kötött 60W-os izzón kapja meg. Amíg a zárlat fennáll addig az izzó fog világítani, és nem károsodnak újabb alkatrészek.
Sokat segítene, ha közreadnád az erősítő felülnézeti fotóját, hogy a zárlat kialakulásának okát kereshessük.
(#) rroberts74 válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Szia.
Ez egy külön álló végfok, külön volt a sub ládába beleszerelve.troid trafó val.
Mellékeltem 2 fotót (remélem jők lesznek)
-Nagyon köszönöm a segítséget mégegyszer.
Üdv.
(#) Droot válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Semmi gond.
Tovabbra is 0.6V van a zeneren.
Az R4-en eso feszultseg 0.53V.
A T2 bázis feszultsege 8.37V.
A C5 ket laba kozti feszultseg kereken 20V.
A C5 pozitiv laba kozt es a test kozti feszultseg 31.3V.
(#) reloop válasza rroberts74 hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Ez az erősítő nagyon egészségesnek néz ki. Ekkora zárlatnál a fólia is feléghetett volna.
Így, hogy a házimozi felé jelet küldött (feltételezem ez okozott kárt benne) meg kéne mérni a feszültséget a széthúzott csatlakozók között. Ha van a rendszerben védőföld és antennacsatlakozó, érdekes áramfolyások alakulhatnak ki.
(#) reloop válasza Droot hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
A hiba a bemeneti differenciál erősítőben van. Ha 0,6V van a zeneren akkor 7mA folyik az R9 ellenálláson. Ebből 0,8mA folyik T1 kollektorán, T2 -n nincs áram folyás mert a bázisa pozitívabb az emitterénél. Marad T1 bázisa, annak testre kéne zárni, és R5 -nek is minimális értékűnek kéne lennie.
T2 bázis feszültsége is problémás, mert az R6-nak a kimeneti (+11V) feszre kéne a C4 kondit tölteni.
Nézd meg, ha R5-öt kiemeled beáll-e a zener feszültsége.
Mérd ki R2, R5-öt mert nem néznek ki 3,3k-nak.
(#) Droot válasza reloop hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
R5-ot kiemelve a zener feszultseg nem all be, 0V-ot merek a zener dioda ket laban. Ket diodat is kiprobaltam, ugyan az az eredmeny. Nem igazan ertem. :S
Az R2-t es R5-ot leellenoriztem, 3.3K-sak.
(#) reloop válasza Droot hozzászólására (») Szept 25, 2011 /
 
Az R2,R5 így tárgytalan is. AZ R9-zenert kört kell rendbe rakni. Hibás érték, zárlat, szakadás.
(#) rroberts74 válasza reloop hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Szia.
Nincs védőfödeles, és az antenna csak a tv-be volt bedugva, bár a DVD lejátszó kapcsolatba volt a tv-vel egy RCA kábellel. Talán így is kialakulhatott egy föld hurok?...
Az adatok C +44V piros+fekete ;DC -44V Kék+fekete a toroidból.

Összekötöttem a végfokkal és úgy mértem a hatvanszorozó kimeneten +dc 43V-ot
Mellékeltem 2 képet is.
A tip 35c-n 0 v-volt mindegyik lábon.
A multiméteren van olyan aljzat hogy npn-pnp.
talán ha kiforrasztom a ezt a TIP 35 c-t, akkor meg tudnám mérni hogy jó e az alkatrész.
Várom véleményeidet válaszaidat.
Köszönöm

Tisztelettel
Róbert
(#) at22 hozzászólása Szept 26, 2011 /
 
Hali! Az lenne a kérésem, hogy ebből szeretnék egy erősítőt csinálni evvel a nyákkal ha lehet. Egy tda 7265-ös ic van rajta,múltkorába be kötöttem és szólt de halkan meg csúnyán. mi lehet a gond.alkatrész kéne még rá vagy nem tudom.Valaki tudna segíteni hogy szépen szóljon+ erősebben. egy házimozi erősítőből lett ki vágva. ott a kép mellékeltem.
(#) szamóca válasza at22 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
A képek használhatatlanok, mert nincs elég fény.
Ami kivehető, hogy ezt igénytelenül kitörték a teljes panelből. Ebben a formában is feléleszthető, de egy gányolás lesz. Az IC adatlapján található bekötési ajánlás alapján kellene a tápfeszültségre kapcsolni, ill. a ki és bemeneti pontokat kialakítani, a monolitikus teljesítmény integrált áramkörök általános szerelési ismérveinek tudatában, azok betartása mellett.
(#) reloop válasza rroberts74 hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
A TIP35C úgy néz ki cserés lesz. A multimétered dióda vizsgálójával mérj bázis-emitter, bázis-kollektor között. A többi tranzisztort is ellenőrizni kéne. Csak a zárlat, vagy szakadás gyanúsat kell kiforrasztani.
(#) biowizard hozzászólása Szept 26, 2011 /
 
Sziasztok mesterek.

Az lenne a kérdésem,hogy Ezt
szeretném megépíteni KITT-ből viszont nem tudom,hogy milyen trafóval hajtsam és honnan rendelhetném meg a trafót hozzá.Esetleg hűtőborda mérete is jól jönne,hogy mekkorát tegyek rá.
Aki tud kérem segítsen.Előre is köszönöm.
(#) emersys válasza biowizard hozzászólására (») Szept 26, 2011 /
 
Szia.
+-35V lehet a maximális tápfeszültséged.
Ez azt jelenti, hogy egy 2x24V os minimum 150W os toroid kellene hozzá.
Ilyet vásárolhatsz a Hqvideo-n
10, maximum 15.000µF tápáganként elegendő.
25A gratze-el, valamint további szűrésekkel.
(#) Moderátor hozzászólása Gyozo92 hozzászólására (») Szept 26, 2011
 
A FET felfúrását áttettem ide: Vegyes barkácsfogások
(#) biowizard válasza emersys hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Köszönöm szépen.Megrendelem a KIT-et és hozzá még ami kell.Kíváncsi leszek
(#) emersys válasza biowizard hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Érdemes lenne pl, ha tőlük rendelsz, nem a 150-et hanem a 200as-at.
1000Ft árkülönbséget ebben az esetben "elenyészőnek" tartom
(#) zsozso72 válasza emersys hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Sziasztok! Szerintem meg jobb lenne ha körülnéznél elösször itt az apróhirdetésekben ha nem találsz ott a vatera - tesz-vesz ha ott sincs akkor nézz szét a boltokban!
(#) zsozso72 válasza emersys hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Sziasztok! Szerintem meg érdemesebb lenne itt körülnézni az apróhirdetések-ben!
(#) biowizard válasza zsozso72 hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Üdv.
Hát ahogy nézem jobban járok ha egy félkész erősítőt veszek,mert mire megveszem a KIT-et meg hozzá a trafót és ami még kell ott járok majd 15 ezernél
(#) zsozso72 válasza biowizard hozzászólására (») Szept 27, 2011 /
 
Szia! Ez bizony így van és akkor még nem számoltál arra az esetre hogy mi van ha esetleg mégse működne mert ez is előfordulhat.Viszont nem minden alkatrészt vehetsz meg arany árban és amit te csinálsz az mégis a kezed munkája nézz körül a vatera - tesz-vesz oldalakon és alkudozz hidd el néha jobban jársz egy alíg használtal féláron,és itt a HE apróhirdetései között is elég jó dolgokra is rábukkanhatsz.
(#) sanykaraj hozzászólása Szept 28, 2011 /
 
Üdv ma egy uj lm386 os ic felépített erősítőt építettem de valamiért az ic 600mA vesz fel alap alap helyzetben ha jelet is kap ez megugrik kb 800ma re nem tudom mi lehet a hiba a bekötést az adatlapjának megfelelően készítettem el és + egy 100uf kondiit is beiktattam indításnál illetve egy 4 r 3 W os hangszóróra kötöttem kezdésnek biztonság kedvéért mi lehet az oka a nagy áram felvételnek vagy csak nem jól olvastam a4 mA az adatlapján (a kondik kicsit kisebbek de ez úgy gondolom lényegtelen
(#) deadlyroberta hozzászólása Szept 28, 2011 /
 
TDA ban van-e full b osztályos ? Nagyon egyszerű germániumos erősítőt tud-e valaki(1-2 wattra)?
(#) bankimajki hozzászólása Szept 29, 2011 /
 
Sziasztok valaki ismeri ezeket:Bővebben: Link Hogy lehet az, hogy ekkora telj. mellett ilyen könnyűek? Kapcsi táppal vannak és D osztályban mennek, mert csak akkor reális a tömegük.
(#) Ge Lee válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
A 10-14kg-ot nem mondanám éppen könnyűnek. Kapcsitáppal D osztályban fele ekkora tömeg lenne reális, kivéve ha már a doboz magában is nagyon nehéz. Nekem az 1,5kW-os táp volt kb. 1kg, és a 4db hidalt pwm sem több kb. 1,5kg-nál.
(#) bankimajki válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Tudom hogy D osztályhoz és kapcsi táphoz nehéz, de ha meg trafós, akkor sem stimm. valami. Ekkora teljesítményeknél. Erre akarok rájönni, hogy mi az ami nem stimmel.
(#) reloop válasza bankimajki hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
Szia! Ezt találtam a belsejéről.
(#) bankimajki válasza reloop hozzászólására (») Szept 29, 2011 /
 
A képet elnézve ez aligha tud több száz wattot. Akkor mégsem én vagyok a buta. Mert amit most építek az 2*400+1*600W-os szabadtéri végfok lesz. És az olyan 40kg. körül fog megállni. A hűtőborda 10kg. A 2 trafó 2*11kg.
Következő: »»   913 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem