Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Béla 66 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 13, 2018
Szia!
Mondjuk az a kezdet kezdetén volt, és nem tudom már, hogy mi volt beírva a távirányítóba!
Mikor összeállt a cucc, akkor realizáltam a távirányítót, emlékeim szerint egy régebbi verzió volt ami nem négy lapos!
Most ez van benne, elvileg ez a legtöbbet tudó!
rc5x 2.3 de ebben nem találom a "TStaticText" bejegyzést.

rc5x.asm
    
(#) Hp41C válasza Naresh Jain hozzászólására (») Aug 7, 2018
Several program was made for 16F84A and 16F628(A). On this shematics there are 2 extra buttons:
- Shift button (going to pin 13 of the PIC) makes the possibility to use more than 16 command
- Address button (going to pin 3 of the PIC) makes the possibility to change address.
Pressing and holding Address button and pressing a number button sets the address of 0x10 + (button number). The default address in 0x1D (29 decimal).
Command codes for buttons are a function of witch "page" is active. The "page" can be changed by pressing Shift button, the visible LED will flash as many times as the active "page" number is. The command codes used will be (page_number)*16+(button_number).

Files with 3pg in name use 3 pages, files with 4pg in name use 4 pages.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) dara válasza belagu hozzászólására (») Máj 17, 2018
Igen rendbe már néztem.rc5x van benne a három lapos de átírtam megint.Közben lemerültek a 9V aksijaim,most töltenem kell mind a kettőt pedig levettem a táviról mikor nem használtam.

RC5X.ZIP
    
(#) dara válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Máj 13, 2018
Sziasztok.Megcsináltam a 886 smd órát,de nem bírom a távival működtetni.A prop és a távi mplabbal passzol, de mégsem tudok semmit léptetni.Hogy tudok asm file berakni ide?Ja megvan.Nincs bázisom,csak egy vezeték nélküli kraft átvitelem,talán 5W körüli néha resetel,de ha a fényt lejjebb tudnám szabályozni nem lenne gondom.Rá tudnátok nézni a két file ra?
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2018
(#) Epichydra válasza attika hozzászólására (») Szept 30, 2016
Ezek alapján építettem meg.
A hozzászólás módosítva: Szept 30, 2016
(#) Hp41C válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Dec 9, 2014
Can't make video...
As i told You, in the rc5x.zip package there are precompiled hex files for 16F628(A) and 16F84.
All of them use 4MHz quartz and XT oscillator mode. *3pg*.hex use 3 pages, *4pg*.hex use 4 pages.

RC5X.jpg
    
(#) Hp41C válasza noor.rahman88 hozzászólására (») Nov 1, 2014
Here You are. It is a bit modified version.

RC5X.ZIP
    
(#) Arsenic hozzászólása Jan 9, 2014
Two more things: The photo-transistor in Dario D's pcb is wrong placed? If you look here:
http://www.hobbielektronika.hu/cikkek/files/vicsys_propellerclock/m...ok.lay
then you look here (ad file n°1), you can note this. Last one is on the controller that is proposed (ad file n°2), the transistor is a PNP one, but it's value is "BC639" which is a NPN one
(see http://alltransistors.com/pdfview.php?doc=bc635_bc637_bc639.pdf&...torola for details). Which is the proper one? PNP or NPN? (Emitter to GND indicates that is an NPN one, am I wrong?).
A hozzászólás módosítva: Jan 9, 2014
(#) tibapu válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 11, 2013
Szia.Köszönöm,hogy foglalkozol velem már azt hittem mindenki a szabadságát tölti.Az első "HEX" amit bele töltöttem azt "nurseboy"forumtársnak küldted 2010 Julius 20-án.Itt Bővebben: Link ezen megvoltak a mutatók.A második egy tömöritett ZIP állomány volt amit "mrbini"forumtársnak küldtél 2010 Január 06-án. Bővebben: Link .A távirányitóban 16F84A-s PIC van és a Girder szerint jó jeleket küld.

Hibás linkek javítva.
Kérlek használd a link gombot!
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2013
(#) Szammer hozzászólása Jún 26, 2012
Sziasztok!
Bizonytalan a távszim (pontosabban, mindíg jó kódot ad, de csak egyszer, egy gombnyomásra, és a propeller, az nem mindíg veszi).
Mit kell átírni a kódban ahhoz, hogy ugyanazt tegye, mint az egyéb távszik (amíg nyomom, addig ismétli a kódot).
Mellékelem az általam beégetett asm fájl.
(16+2 gombos.)
Üdv:
Zsolt
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Jún 1, 2012
Szia!

Vettem 10F322 -t, ezt a verziót is kipróbáltam... A 10F32x csak 2.4V -ig, a 10LF32x 2.0V -ig működtethető.
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 31, 2012
Szia!

Egy kicsit más ez a 10F2xx, mint a többi, belesétáltam egy-két csapdába... Nézd meg ezt, hátha megy. GPIO0 - SW1, GPIO1 - SW2, GPIO2 - Ir LED, GPIO3 / MCLR / Vpp - Menu.
Jó tanács a programozáshoz:
PICKit2: Akkor kell beimportálni a hex állományt, amikor a kontroller már rá van csatlakoztatva a programozóra. A program kiolvassa az OSCCAL értéket a kontrollerből és megőrzi.
Nem PICKit2: Legelső tevékenységnek olvassuk ki a kontrollert. A legutolsó utasításnál levő kód alsó 8 bitjét jegyezzük fel. DIP8 esetén: végy egy alkoholos filcet és a lábainak tetejét aszerint színezd be, ahogy a 8 bit binárisan kinéz: 1 - beszínezett láb, 0 nincs színezés; 8. láb MSB, 1. láb LSB. Így sokáig megmarad az OSCCAL értékre...
A forrásban a
  1. org  OSCCAL_Loc
  2. Restart:
  3.   movlw  0x[b]1A[/b]

részben a vastag 1A helyére írjuk be a feljegyzett értéket. A 0x bevezetés maradjon meg.
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 30, 2012
Szia!
Megnéztem a 12F683 -as verziót. Egy helyen kellett javítanom... Egy programozott uart kóddal kiírattam, mit érzékel. Remélem megy...
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 28, 2012
Na még egyszer...
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 28, 2012
Talán ezzel... A komparátor nem a CMCON hanem a CMCON0 regiszterrel kapcsolható ki... A BC547 egy kicsit kicsi lesz, BC639 kellene az IR LED nagy árama miatt...
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 28, 2012
Akkor még egy fajta: 10F200 - 10F206 (2 szintű stack). Ennél kisebbet, olcsóbbat nem tudok: PIC10F200T-I/OT SOT-23 52Ft+áfa.
- RA2 - IR led kimenet, RA0 - 1. gomb, RA1 - 2. gomb, RA3 - Menü gomb.

rc5x.asm
    
(#) Hp41C válasza Hp41C hozzászólására (») Máj 28, 2012
És még egy a 8 lábú 12F683 -hoz (280Ft+áfa) (sajnos ez is teszteletlen még):
- RA2 - IR led kimenet, RA0 - 1. gomb, RA1 - 2. gomb, RA3 - Menü gomb, RA4 - 3. gomb, RA5 - 5. gomb.
(#) Hp41C válasza vanzerr hozzászólására (») Máj 28, 2012
Szia!
Az oldalról letöltheted a 16F627A -ra való verziót is (370Ft+Áfa). Ez sok régi kontrollerrel is mehet:
  1. ; 16F627(A), 16F628(A), 16F648A, 16F716, 16C83, 16F83, 16C84, 16F84(A)
  2. ; 16F818, 16F819, 16F87, 16F88
  3. ;   many other, one time programmable 18 pin 16Cxxx device may be used
  4. ;   - 9 byte RAM from 0x20 - 0x28 used only
  5. ;   - no more than 256 word of program memory needed
  6. ;   - EEProm lookup table is only an option
  7. ;   - External 4MHz clock used with XT oscillator mode
  8. ;   - 8 level stack


Aztán feltöltöttem egyet a 16F684 -hez (320 Ft+áfa)...
És végül itt a (teszteletlen) 10F320 -10F322 -es verzió (~150Ft+áfa):
- RA2 - IR led kimenet, RA0 - 1. gomb, RA1 - 2. gomb. RA3 - Menü gomb.
(#) janocsi hozzászólása Okt 19, 2011
Sziasztok!

Időközben elkészítettem egy újabb közös anódos Mule_v2/RTC/Infra/DCF ledkijelző órát, amelyről korábban itt már sok szó esett. Ezt is egy csőbe szereltem be, ahol a kivágott szelet lett a talpa, majd az oldalait is ugyanolyan átlátszó vörös plexiből készítettem, mint az előlapját. De had beszéljenek az erről készült képek...
(#) Hp41C hozzászólása Feb 18, 2011
Sziasztok!

Elkészült a 16 + 2 gombos távirányító új változata: 16F630 kontroller, belső 4MHz órajel, 4 led a parancsok visszajelzésére. Jelenleg 4 címet lehet léptetni az Address gombbal és 3 * 16 parancskódot lehet elküldeni.
A panelt alulról nem mutatom, sajnos van rajta néhány átkötés is...
(#) janocsi válasza pinternorbert82 hozzászólására (») Jan 31, 2011
Szia!
- Ha ezt a nyáktervet Calibra fórumtársunk készítette, akkor bátran hozzá is foghatsz, ez már egy általam is kipróbált kapcsolástechnika eredménye, amely Hp41C fejlesztése. A programot szintén Hp41C fejlesztette az eredeti (Soubry Henk) programjából. Annyi különbséggel építettem meg, hogy az elemet én sokkal kisebb méretben a panel alkatrészoldalára raktam át teljesen hátra szerelve. A 3x16-os már beprogramozott távirányítód címe, kódjai, éppen ehhez a propellerhez alkalmas mindenféle változtatás nélkül. Egy hex fordítást, (ha ezt még nem tudnád az MPLAB-bal elkészíteni), ebben is szívesen segítünk neked, nem olyan ördöngős dolog az. Építsd meg ezt a propellert, (PIC16F628(A) kell a működéséhez. Ha már van PicKit2 klónod saját készítésű, akkor egyáltalán nem lesz gond ehhez a propeller hex állomány elkészítése sem. Azért fordítottam hozzá egy Prop_v2_27 RTC-s hex veziót, és ezt az rc5x távirányítóddal tudod majd kezelni, de később ezeket a parancsokat a keys.asm programban majd rendezni kell a neked kedvezőbb, vagy kényelmesebb funkciók kiosztásához.
(#) janocsi válasza tomeszku hozzászólására (») Nov 26, 2010
Szia!
Neked az "eredeti" cikkben leírt változat kellene. Íme:
(Az újabb távirányítóhoz /rc5x/, a továbfejlesztett változatok Hp41C nevéhez füződnek, azokat itt a fájlmellékletekben tudod megkeresni.)

RC5x_2_3.zip
    
(#) janocsi válasza janocsi hozzászólására (») Nov 3, 2010
Sziasztok!
Egy távirányító panelt ültettem be az rc5x/4*16 parancs kiadására kifejlesztett programhoz, (Hp41C), PIC16f628A kontrollerrel. A nyákot H2opok készítette (Patexati nyáktervei alapján). Azonnal elindult, most már csak a "neheze" van hátra, a dobozolás. Néhány kép a táviról.
(#) janocsi válasza lajos1969 hozzászólására (») Okt 9, 2010
Szia!
Csak azt nem tudom, rc5x táviban az f84, vagy f628, esetleg f628(A)-ra kellene az a hex, így mindhárom, Hp41C által továbbfejlesztett változatot egy állományban felrakom. (Mindegyikkel 3*16 parancs küldhető.)
Nemrég került ismét bővítésre, így a legújabb rc5x/64, már 4*16 parancsot tud küldeni.

RC5x_hex.rar
    
(#) Hp41C válasza patexati hozzászólására (») Okt 11, 2009
Szia!

Próbáld meg ezzel... Csak egyszer küldi a kódot, de a kód küldése alatt már nem villogtatja ki a lap sorszámát, csak a lap váltásakor....

Szia

RC5X_2.3.ZIP
    
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Okt 2, 2009
Szia Patexati!
Vettem a fáradtságot, és "befejeztem végre" az rc5x távit. Tulajdonképpen, csak csiszolni, festeni kellett a nyákdobozt, majd újra összerakni. (Egy képen majd látható, hogyan égeti a nap rá a festéket). Nem variáltam a teleppel, 9V-os, és raktam be egy mini tolókapcsolót még a tápra. Néhány felvétel a (teljesen) kész rc5x-ről. Szia.
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Szept 29, 2009
Szia Patexati!
Ez az rc5x már elkészült nálam, megy a javított kapcsolási rajz!
Szia.

RC5X.JPG
    
(#) janocsi válasza patexati hozzászólására (») Szept 25, 2009
Szia Patexati!
Látom, jó kezekbe kerültél. Itt mostmár nics menekvés, meg kell próbálni előbb-utóbb ezeket a kihívásokat is. Felrakom ennek ellenére a kért rc5x/48-hoz az álltalam forditott HEX állományokat. Nekem PIC16F628, vagy PIC16F628A procim van. Ezekkel működik a új távi. A fordítások tehát:
Szia.
(#) Hp41C válasza janocsi hozzászólására (») Máj 24, 2009
Sziaszok!

Átírtam a távirányító programját. (Kihagytam a C-t, ez tiszta asm.)
Bővítések:
- Sokféle kontroller: már egy 4MHz-es PIC16C83 elég...
Futtaható a 18 lábú egyedeken.
- Látható led a parancsküldés és a lap kijelzésére.
- 3 (4) parancslap: 48 - 64 féle kód küldése.
- Külön címgomb a cél eszköz váltásához.
(A címgombot lenyomva a 16 gomb egyikét kell lenyomni. A cím a gomb kódja + 0x10 lesz.)
- Shift gomb a parancslap váltásához.
(Minden lenyomása lépteti a kiválasztott lapot, a látható led a lapszámnak megfelelő számút villan.)
- A Data EEPrommal a gombokhoz tetszőleges parancskód rendelhető a gombokhoz.
- rc5x kódolás (a parancskód 7 bites lehet)

Csak 6 RAM és <256 utasítás, a data EEProm csak opció.

Továbbfejlesztési lehetőség:
- További két gombsor (8 gomb) kezelésere a RA2, RA3 kimenettel.
- Beső 4MHz oszcillátorral rendelkező títussal még két sor kezelhető a RA6 és RA7 port bitekkel.

Sziasztok...
>

RC5X.ZIP
    
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem