Fórum témák

» Több friss téma
Fórum
Keresés
Lapozás: OK   1 / 2
(#) KBal76 hozzászólása Dec 13, 2022
Sziasztok!
Szükségem volna egy elég speciális segítségre. Hozzám került két ilyen hangkeltô (egy HT-550, és egy HT-580), most már hibátlanok (az épp most kimúlt 2.1 PC hangkeltômhöz képest pazar), viszont nincs távirányítójuk.
Egy PIC-el simán le tudnék utánozni távirányítót, ha lenne kódsorozatról mintám.
Tehát nagy segítség volna, ha akinek van ilyene, és/vagy diktafonra, PC mic.bemenetére kötne egy IR vevôt, (díóda vagy tranzisztor) és felvenné a távirányítóval rásugárzott jeleket. Én ezt úgy csináltam már, hogy a sztereo bemenet egyik ágába tettem egy elektret mikrofont, másikra pedig az IR diódát (a sima IR led teljesen jó), így az egyik oldalon hallható amint rámondom hogy "hangerô fel" és utána megnyomom 2-3 alkalommal a távirányítót, néhány centirôl. Így a másik hangsávon ott a jelalak burkológörbéje.
Vagy, valakinek más ötlete ha van, azt is szívesen veszem.
Elôre is köszi!
(#) world-s válasza proba hozzászólására (») Okt 2, 2016
Köszi!
Eleinte MOSFET volt tervezve:
SMD-ben tudsz ajánlani valamit, hogy akár még kisebb legyen?


Amúgy nem biztos, hogy lesz elég PWM, ezért ilyenk úton vannak.
PCF8574
PCA9685

Itt ezeknek a terhelhetőségét nem tudom, mert lehet ha van olyan 400mA, akkor gondolom semmi nem kellene, hanem csatornánként közvetlenül mehetne rá...
De gondolom erre nem sok esély van...

Előre is köszi a segítséget.
(#) Melphi hozzászólása Márc 11, 2016
Sziasztok!
Hallatom egy olyanról hogy az AliExpress-nek van valami üzenőfala ahol az eladóknak lehet ajánlatot tenni hogy van x forintom ezt keresem akit ennyiért érdekel attól megveszem , és az lenne a kérdésem hogy az eBaynek nincs ilyene, nem tudtok róla?
(#) Edinalaci hozzászólása Jan 26, 2016
Sziasztok tun vaki nekem segiteni egy erősitőben mer amint a vezèrlő ic ès az ic száma kellene ha vakinek ilyene van ès megtudná nekem mondani az nagyon jò lenne !
(#) botesz válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 18, 2016
Igen.Mondjuk neki több ilyene is van,nekem tetszenek.
(#) szendi001 válasza Alkotó hozzászólására (») Jan 17, 2016
Ha már olyan meleg van, akkor mindegy . Gyári megoldásoknál rugós alátét kompenzálja a lágyulást. Van kerámiából is ilyene gyűrű, anno kukáztam pár darabot.
(#) gammabuta válasza wolfderby hozzászólására (») Aug 5, 2014
Akkor még kicsit izzasztom pár merítés/feltöltés módszerrel és nem forrasztom le.

Most feltöltöttem kikapcsolt állapotban majd wear level 65%-ról 53%-ra csökkent, ami igéretes!
(Bár még mindig max 1óra 40percet saccolt neki 4 és félóra helyett.)

Egy javaslat szerint legutóbb winXP csökkentett módban merítettem (nem tudom mire jó de tény, hogy ilyenkor a proceszor sincs leszabályozva és többet fogyaszt), persze szokás szerint leszabályozott, és kikapcsolt, bekapcsolni és tovább meríteni meg nem engedi az elektronika, míg rá nem töltök így hagytam pihenni az éjszaka.
Most épp kikapcsolt állapotban töltődik.

Remélem tovább csökken a wear level és mérhető lesz a teljesítmény növekedés pár ilyen ciklus után.

Köszönöm a tippeket, majd megírom mi a helyzet ha már sokszor merítettem/töltöttem.
A hozzászólás módosítva: Aug 5, 2014
(#) sthtyson hozzászólása Máj 10, 2014
Nem régiben vettem "teljesen hibátlan" állapotban, azonban mikor szétkaptam megláttam hogy a végfok panelnál 1-1 dióda "szénné" van égve és egy légmagos tekercs meg van pirulva. Hibátlanul szól, csak amikor basszust kap el torzul még minimális hangon is. Nos a problémám az lenne hogy nem tudom le olvasni a színes vonalakat a kis diódáról és így hiába forrasztom ki és viszem be műszaki boltba is szerintem. Ha valaki esetleg tudja hogy milyen való oda akkor az legyen szíves linkeljen egy olyan képet vagy adjon egy típusszámot(ha van ilyene). A chip mellé VR47 van írva ha ez segít. Válaszokat előre is köszönöm!
Képek:
Kép 1
Kép 2
Kép 3
(#) Jubilate válasza gkari hozzászólására (») Jan 14, 2014
Sziasztok!

Van egy Selga rádióm ami más mint amilyenek szoktak belül lenni, narancssárga műanyagtokozású tranyók is vannak benne, meg a kapcsolása is más mint a többinek, ezért a Kádár könyvben lévő rajz nem segít.
Elég hiányosnak tűnik, és csak annyit csinál, hogy bekapcsoláskor szürücskölő hangot ad, ahogy pedig tekerjül fel a hangerőt egyre magasabb hangon csinálja és teljes hangerőre tekerve már sípoló hangot ad.
Valaki akinek van ilyene le tudná fotózni a belsejét?
(#) forma3 válasza botesz hozzászólására (») Márc 26, 2013
Hát ez minden programban "reteszel"...
Honnan tudnék ilyen kaopcsolót szerezni, bontottat vagy újat? Nincs valakinek ilyene véletlenül?
(#) lorylaci válasza voodoo hozzászólására (») Jan 23, 2013
Vagy szedjen szét egy tönkrement kompakt fénycsövet (ilyene tuti akad), vagy elektronikus ballasztot fénycsőhöz. (skory oldalán tipp)
Azoknak a trafója áltaban egy kicsi ferritgyűrű.
(#) dB_Thunder hozzászólása Jan 3, 2013
Nem szorosan a témához tartozó kérdésem lenne.
Keresek ICL7135 ichez nyák rajzot, lehetőleg valami olyat, ahol egymás mögött vannak a panelek és nem sokkal nagyobb mint a kijelző. Kijelző mögött viszont rengeteg hely áll rengelkezésre. Remélem érthethetően írtam.
Megköszöném ha valakinek lenne ilyene és megosztaná velem!
(#) tomics76 hozzászólása Nov 21, 2012
Szerintetek ez marómotornak megfelel, van esetleg valakinek ilyene?Jóval olcsóbb mint a Kress 1050.http://www.ebay.de/itm/Universal-CNC-Frasmotor-Oberfrase-Spindel-motor-CauCau-850-W-/181028290036?pt=DE_Haus_Garten_Heimwerker_Elektrowerkzeuge&hash=item2a26207df4
A hozzászólás módosítva: Nov 21, 2012
(#) V.Cs. válasza kazstam hozzászólására (») Júl 18, 2012
Szia
Láttam ilyet Rádiótechnikában jelent meg. De én se találom! Sok vezeték jött le a motorról, és volt rajta tachogenerátor. (impulzusos)

Egyébként a BOSCH cégnek van ilyene beépítve is, a gépeken a RPE kiterjesztés jelenti.
Nagyon jó, tényleg nyomatéktartó!
(#) project válasza matyusz hozzászólására (») Márc 18, 2012
Hello azért gondolok végfokra mert haveromnka is ugyan ilyene volt és oda adta belöle a paneleket magyarán az egész belsejét és elvileg neki szólt az 5.1 és be raktam az enyémbe és nekem ugyan ugy center+sub szól azóta volt hogy forsztgatni kellet mert olvadt pár kondin a cin én ezért tipellek erre
(#) kadett21 válasza kadett21 hozzászólására (») Feb 27, 2012
Bár lehet egyszerűbb lesz ha odaadom haveromnak mert neki ugyan ilyene van alkatrésznek. Inkább veszek egy újat...nincs időm nyomozni utána, meg lehet nem is lesz jó..de köszi mindenkinek!
(#) tommyka1.1 hozzászólása Nov 2, 2011
Sziasztok SEGÍTSETEK kérlek aki tud
Szakdolgozatomhoz kellene egy fordulatszám szabályzó.. de nem kapok sehol..
Egy 12 V os motorom van akkuról meghajtva
110 W os, 14 A felvétele van, 2600 1/perces fordulatszáma. Gyújtásrendszert modellezek és fokozatmentes potméteres fordultszám állítás kellene, megépíteni nem tudom.. nem értek hozzá
Ha valakinek van ilyene eladó vagy megépítené nekem (természetesen anyag + munkadíj fejében) az segítsen kérem.
Sürgős..
Tamás
(#) martin6789 hozzászólása Szept 17, 2011
Sziasztok
A hétvégén nagypakolást tartottam és találtam két panelt amiből több darab van, de nem tudom mire lehet használni.Ezért az a kérdésem ha valakinek van ilyene akkor írjon!
(#) hard hozzászólása Júl 27, 2011
Hello

Kaptam egy ilyen ventilatort,csak a problema hogy valaki megbuheralta.Mikor bekotom minden ok forog is meg vilagit is,de ha kikapcsolom a ventit es csak az egok egnek mintha egy trafo lenne es rezeg az egesz ventilator,majd idovel fel is melegszik a motor resze.A bekotesere lenne szuksegem ha van valkinek ilyene kerem segitsen.Rakok fel kepet rola,udv,Istvan
(#) karpi válasza karpi hozzászólására (») Máj 18, 2011
Nem mukodik mindig a "hozzaszolas modositasa".....
Kimaradt a valtoztatas ..avval hogy a LiPo akuk kb.400 toltes kisutes ciklus utan rohamossan mennek tonkre .Az uzletben tarolt cuccokban lehet hogy az aku mar rossz !.
Jelenleg van harom lejatszom /recorder ami mar nem tart csak kb. 3 percet az igert 7 oras mukodesi idobol.Persze a hozzavalo miniatur akukat nem lehet kapni.

Mar nem merek vasarolni ilyenb "belso" akumulatoros cuccot egy se mukodik mar .Csak USB-n hasznalhatom egyeseket mint hatter memoria .Egyik masik mukodik kulso toltovel , de van ami nem mukodik csak ha az aku helyere elemet kotok mivel egy soft kellene ami engedelyezi a toltes kozben mukodest .
persze USB-re kotve nem mukodik egyik se mint lejatszo vagy felvevo mivel az USB mint hattermemoria latja es le van tiiltva a mukodes mikor a PC-USB-t latja a cucc.

Meg lehet probalni USB tapkabellel aminek csak a fold es a +5V van kivezzetve a Data csatlakozok elhagyva..
(#) Programmer hozzászólása Dec 2, 2010
Szükségem lenne egy alkatrészre Eagle ben de nincs meg nekem, 8284 es órajel generátorról van szó. Ha esetleg valakinek van ilyene, vagy tudja honnan szerezhető be, esetleg tudna egy lépésről lépésre leírást adni új alkatrész készítésérő,l azt nagyon megköszönném.
(#) Doncso válasza varttina hozzászólására (») Nov 1, 2010
Ja én azt hittem van már egy ilyene. Látszik, hogy most iszogatom a kv-m
(#) dB_Thunder hozzászólása Szept 6, 2010
Van nekem egy ilyenk szkópom. Most javítgatom, meg tanulom a használatát, de lila gőzöm sincs mire jó a COUPLING kapcsoló a trigger résznél.
Ha valaki felvilágosítana megköszönném !
(#) Tom-ee válasza proli007 hozzászólására (») Szept 1, 2010
Üdw.

Nem is akartam volna senkivel egy ilyen programot megíratni, biztos van a neten is, csak se nevet nem tudok, se egyéb jellemzőt. Gondoltam, hátha valaki próbálkozott már ilyennel, esetleg van egy ilyene kéznél.
A jel biztos nem olyan lenne, mint amit a suliban láttam, ott fokonként adott a tárcsa. Nekem nincs erre szükségem, elég lenne akár 1 furat is egy forgó lapon, a lényeg, hogy ha megáll a szerkezet, lássam, mikor történt. A fordulata még bizonytalan, de max. 2-300 fordulat percenként.
Írtam az egyetemen az illetőnek, aki tudna segíteni, de nem reagált.
(#) LGS94 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 3, 2010
Fenébe nincs most se fényképező se scanner! De ha kipróbálom kétféle képpen nem romlik el? Amúgy Müller Szabolcs féle tőle van esetleg valakinek nincs ilyene?
(#) r3pl4y hozzászólása Júl 29, 2010
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Van nekem egy Videoton DC-4018 típusú hangfalpárom. (Hát lehet, hogy ez még nem számít a muzeális értékek közé, de nem tudtam, hogy hova írhatnák ezzel kapcsolatban).

Na most ezt szeretném felújítani, csakhogy ebbe már nem az eredeti hangszórók vannak. Az lenne a kérdésem, hogy valaki meg tudná nekem mondani, hogy mi volt az eredeti hangszórók típusai? Szeretnék szerezni bele eredetieket, de sajnos már nem tudom mik voltak benne gyárilag... és nem is találtam semmi infót róla.. de hátha valakinek ilyene is van köztetek és megtudná nekem nézni.
(#) raiman hozzászólása Jan 15, 2010
sziasztok
Egy olyan kérdésem volna hogy 50V 5A DC-t szeretnék kapcsolgatni egy relével, ehhez milyen relét vegyek?
Vannak ilyene amikre rá is van írva hogy pl.:150V DC/5A de ezek csak 1 áramkörösek.
Az lenne a lényeg, hogy olyan relé nem megfelelő amire pl.: 250V/10A AC-van írva?
Van erre valami megoldás vagy számolás hogy egy "AC"-s relé mennyi DC-t bír el?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
(#) Bonanza02 válasza sprofan hozzászólására (») Okt 31, 2009
Az Orister-t most akarom felvinni paneltervező progira,kicsit átláthatóbb rajzzal.Unokatestvérem ragaszkodik ehhez a típushoz,mert neki ilyene volt és neki ez etalonnak számít most is. Ha érdekel,szólj.
Én szerettem,sokat megjavítottam belőle és 15-20W-ot ki lehet belőle hozni 4Ohm-on.Persze normális dobozba kell tenni,mert az eredeti megolvasztotta a műanyag dobozát üzem közben.
(#) cc_rider válasza Zupp87 hozzászólására (») Máj 7, 2009

Hát igen, szép is a technics deck, az mondjuk Vaterom érdeme.Kb 10éve került hozzánk ebben az állapotban, nem sokat használtuk, de szép hangja van. minden működik rajta.Az egyik barátomnak anno volt ugyen ilyene csak a "fluorescent" kijelzős nem az analóg, de nem akart megszabadulni tőle, pedig azzal párban mit mutatna!

A Vidiket sajna a bolti kipróbáláson kívűl nem volt alkalmam halgatni egy percet sem, mert lakásátalakítás van nálunk és Vateroméknál vannak még a képen látható állapotban.

De jövő hétvégén sztem már halgatom őket a nappalinkban!

(#) jandark hozzászólása Jún 17, 2008
Sziasztok srácok,nekem az urbán féle védelmem van a neten vettem akinél volt annak ment,kicseréltem a félvezetőket és kipróbáltam,szal egy apt 100as végfokba menne tehát itt az áram +-53volt és erre kérnék segitséget miket kell kicserélni igy nagyobb áramra hogy müködjön?igy rátettem és semmi reakciót nem mutat,minden segitséget elfogadok,a rajza alapján a végfok tápáramához van illesztve nem külön +-15voltra akinek van ilyene biztos egyértelmübb a helyzet köszi előre is
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem