Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   384 / 586
(#) Gafly válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Másik topic-ba már feltettem, de akkor ide is van értelme. Bővebben: Link
Becsült olvasási idő: Fél óra.
(#) sonajkniz hozzászólása Jan 12, 2021 / 2
 
(#) Bakman válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 12, 2021 /
 
Első és második pillanatásra is valamilyen felnőtt, örömkeltő segédeszköre gondoltam, kerestem a funkciót. Van egyszerűbb megoldás is: Bővebben: Link.
(#) erbe hozzászólása Jan 13, 2021 /
 
230V-os hálózati kábel
Legközelebb inkább 2 db ilyent veszek számítógép helyett.
(#) sany válasza erbe hozzászólására (») Jan 13, 2021 /
 
HI-FI hez is jó. Most hálózati kábelnek is?

Most ez borotva kábel?
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2021
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Ilyen designos borotva kábelt még nem láttam! A szokásos borotva kábelekkel ellentétben ennek kerek hálózati dugója van, de ha megnézed, akkor a másik dugó (ami a készülékbe megy bele) tulajdonképpen borotva kábel dugó. A vasalókábel szerű felépítésből adódóan biztosan retek masszív lehet amellett, hogy még jól is néz ki!
(#) rectamas válasza sany hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
A borotván kisebb a csatlakozó.
A Technics CD lejátszómón ilyen a tápcsatlakozó.
A legtöbb hordozható rádiósmagnón is ilyen van.
(#) Inhouse válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Ha láttad volna az azonos mintára készült másik sablonokat, ami egyéb testszőrzetre valók!
(#) Inhouse válasza erbe hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Vennéd te autó helyett is!
A héten láttam egy srácot a közösségi főoldalon, aki ilyesmi kábelt csinált (Hifistát), olcsón, kínaiból, 11.000Ft körül. Ugyanúgy árnyékolt, meg oxigénmentes, meg ilyen külalakú a dugók, aranyozott érintkezőkkel.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2021
(#) sany válasza rectamas hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Valóban kisebb,nem ilyen nagy.
(#) sany válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Jan 14, 2021 /
 
Az árnyékolása biztos, hogy jó hatásfokú. Ha ezt használják az audiotechnikában.
(#) Rosszmáj hozzászólása Jan 16, 2021 /
 
Porszívókban, éjjeli lámpákban ... gyakori ez a kapcsoló, különböző kivezetésekkel. Csak most jöttem rá egy lábkapcsoló javítása közben, hogy a szögletes test mérete kb. 24x12x8 mm, azaz 1 x 1/2 x 1/3 hüvelyk.

Egy újszülöttne minden vicc új - még hatvanon túl is.

2kapcs.jpg
    
(#) szs válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jan 16, 2021 /
 
Pláne akkor, ha tudjuk, hogy az
1" X 1/2" X 1/3"
az bizony
25,4mmX12,7mmX8,47mm.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2021
(#) Rosszmáj válasza szs hozzászólására (») Jan 16, 2021 / 1
 
Bocs, elszúrtam, azt akartam írni, hogy kb. 1x1/2x1/3 hüvelyk.
(#) Gafly hozzászólása Jan 17, 2021 / 1
 
Szemlátomást német anyagból dolgozott a szerző, de mi is majdnem megszivtuk.
Mellesleg ezt emlegették.
(#) proba válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 17, 2021 /
 
Az a baj, falun a következő transzformátorig cserélni kéne. ( és a transzformátort is valami aranyozottra cseréltetni a szolgáltatóval). Utána teljesen valósághűen lehetne hallgatni egy BEAG mikrofonnal felvett koncertet.
(#) erbe válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 2
 
Több fórumon már majd' két évtizede ezt hangoztatjuk többen. Aki tud németül olvasni, tudhatná, hogy ez a jelenség a németeknél egyáltalán nem új, nem kell hozzá az embernek "atomenergia szakértőnek" lenni.
Mióta elterjedt a németeknél a szélerőmű (a nap akkoriban még seholse volt), azóta náluk elindultak az ilyen haváriák. Igyekeztek elhallgatni, bagatellizálni, de minél összehangoltabb az EU elektromos ellátó rendszere, annál kevésbé marad határon belül a jelenség. Pro és kontra, hiszen szeles időben a túltermelés okozott hasonló jelenségeket. A csehek már azzal fenyegetőztek, hogy ilyen túltermelési lökéseknél lezárják a határátlépő pontokat, nyeljék le a németek az elektronjaikat.
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Jan 17, 2021 / 2
 
Igen. Az a gáz, hogy ezt a dolgot minden picit is logikusan gondolkodó embernek látnia kéne, minden sötétzöld nyomulás ellenére is.
Hiába útáljuk a nagy monopólumokat, a tőkéseket, azt tudomásul kell vennünk, hogy az áramellátást, a gázt, amivel fűtünk (fűtötök, sajnos itt nincs), és igen: az internetet csak nagy cégek, nagy együttműködéssel tudnak megfelelően (üzembiztosan, és többé-kevésbé olcsón) üzemeltetni.
Az, hogy hogyan fogjuk őket fülön, hogy ezzel vissza ne éljenek, az más dolog. És politika is, nem itt megvitatandó
.
Az sehová sem vezet, ha én változó ráértemben naponta hol 10, hol18 zsemlét sütök, és kötelezem a kisboltot, hogy átvegye, ha kell, ha nem. Pláne, hogyha pont akkor nem sütök, amikor éhesek az emberek, de sokat sütök, akkor, amikor mindenkinek van....
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2021
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Ma megtapasztaltam a saját bőrömön:
Hajnali fél kettőkor megszólalt a kaputelefon, mintha becsengettek volna. Az utcai világitás villogott mint a stroboszkóp. Telefonok elkezdtek véletlenszerűen csengeni, kazán megállt. Környék riasztói vonyitanak...
Háromkor egész környék sötétbe borult.
Reggel 8:15-kor jött vissza az áram.

Szerencsére köszönet kálmánnak , volt fa a meleghez, adventi koszorú a világitáshoz, gázt be lehet gyújtani gyufával is, még akkor is ha nincsen áram.
De akkor, forditva is igaz: Ha áram van, minden van, de ha nincs, akkor semmi sincs.
Persze -10 fok volt felénk, ami Pesten azért ritka mostanság...
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2021
(#) Ge Lee válasza Gafly hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Ezért szeretem a konvektorokat, bármennyire is randák, meg csövek kígyóznak a falon, ezek lassan 40 éve mennek, és nem érdekli őket van-e áram vagy nincs, a vezérlés sem bolondul meg bennük a legnagyobb hidegben, a vízkő sem rakódik le bennük, és ennyi idő alatt kettőben kellett hőelemet cserélni, egyben meg meg kellett forrasztani a mágnesszelep drótját mert elrohadt. Meg minden ősszel a fűtési szezon előtt le kell emelni a burkolatot, és letörölni róla a port hogy ne égjen rá, és ennyi a karbantartás. Ja, és a tévhitekkel (meg a reklámokkal) ellentétben a hatásfoka sem sokkal rosszabb.
Meg van mellettük egy cserépkályha is, amíg az tolja a meleget addig a konvektornak nem kell bekapcsolni.
Nyilván, nekem is jobban tetszene egy villanyfűtés, ahol a fűtőfilmek benne vannak a beton aljzatban, alattuk van 10-15 centi szigetelés, és se drót, se cső nem kacskaringózik a falakon, nincs karbantartás, csak ősszel be van kapcsolva, beállítva a termosztát és ennyi.
Na de mennyi lenne a villanyszámlám? Meg megfagynék ha áramszünet van...
(#) lazsi válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Idézet:
„... és nem érdekli őket van-e áram vagy nincs ... egyben meg meg kellett forrasztani a mágnesszelep drótját mert elrohadt.”

Izé... Ha nem kell hozzá áram, akkor mivel megy a mágnesszelep?
(#) Gafly válasza lazsi hozzászólására (») Jan 18, 2021 / 1
 
Meleggel (hőelem).
(#) Ge Lee válasza lazsi hozzászólására (») Jan 18, 2021 / 1
 
Ahogy előttem írták. Az őrláng felmelegíti a benne lógó hőelem végét, aminek eredményeképpen annak a másik végén lesz 20-30mV feszültség, ami aztán behúzva tartja a kézzel benyomott mágnesszelepet, ami tulajdonképpen egy elektromágnes, egy lágyvas, amire fel van tekerve 8 vagy 10 menet kb. 0,8-as CuZ. Az elektromágnes vége meg egy gumi végű fém dugó, ami elzárja a gáz útját. Biztonsági megoldás ha elaludna a láng, pont ugyanúgy, mint bármelyik közönséges gáztűzhely esetében is. Ugye, ahhoz se kell áram, csak egy gyufa. Illetve az újabbakhoz (kombi) akár kell is, mert a nagyfesz szikráztatójuk (meg a sütő) a hálózatról működik.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Nagymamám ezért tartott mindig gyertyát és gyufát a szekrény mélyén. Mi lesz ha elmegy az áram? ...
(#) Epu2 válasza sany hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Ezért tartok legalább egy zseblámpát az asztalomon. Régebben petróleum lámpát tartottam, de mindig kiszáradt. Már archiváltam.
Ge Lee hozzászólására reagálva: Svájcban feltalálták a hőszigetelést és főleg villannyal fűtenek, vagy gázolajjal. A gáz fűtés csak nagyobb épület csoportok esetén használatos. Na meg fával is. Hogy hogy nem a radiátorokhoz 8...10 mm-es rézcsövet használnak.
Mégis belefér mindegyik lakásbérleti díjba a fűtésszámla. A magyar ár arányokhoz képest nagyon szerény.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Jan 18, 2021 / 1
 
Az öregek is tudtak ám valamit.
Például ádventi koszorú fényében is lehet ám tiszta ruhát keresni a szekrényben, hogy utána be tudjál gyújtani a kandallóba.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2021
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Jó, ők nem a -10 fokra készültek.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2021
(#) compozit válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Ez a hőelem adta meg magát a cirkóban a múlt héten nálunk. És mikor? Szombatról vasárnapra virradó éjszaka. Vasárnap estére tudtam szerezni másik hőelemet. Persze méretre nem stimmelt, rádrótoztam a régire. Ez a hőelem dolog nagyon ki van találva, abszolút biztonságos.
(#) Ódenka hozzászólása Jan 18, 2021 / 1
 
Az öregektől mindig érdemes tanulni. Én minden este a melegített téglát odarakom a lábamhoz.
Ha hidegebb van, akkor a fejem alá. Ha még hidegebb, a fejemre. B32.
(#) Ge Lee válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 18, 2021 /
 
Ha jól tudom a hőszigetelést nem Svájcban találták fel. Több probléma is van vele:
1. Nem a nulláról, magam által épített házban lakom, ha így lenne, nem téglából lenne, és hőszigetelve is lenne.
2. Itt nálunk, mint minden másból, abból is csak meggazdagodni szeretne valaki, így egy komplett, rendes szigetelés amellett hogy utólag rendesen nem is kivitelezhető, nem 2 forint.
3. Svájcban a bérek is mások mint itt.
És 4. Szigeteléstől függetlenül nálunk villannyal még mindig 2,5x annyiba kerül fűteni mint gázzal, ha ebbe belekalkuláljuk a hatásfokot még akkor is kb. 2x annyi.
És 5. Senki nem vitatja, sőt gyakran szoktam hangoztatni, hogy az a legolcsóbb energia amit nem kell elhasználni. Ettől függetlenül nem tudnám ha akarnám se 30 centi szigetelőanyaggal teljesen körbeburkolni a házat, azaz alul és felül is. Ha nulláról építenék akkor kizárólag konténer szerűt építenék, annyi különbséggel hogy 3 méterenként lenne a földben egy beton tuskó, abba bebetonozva a 100x100-as vastag falú zártszelvény, ebből lenne az egész váz, ezt némi segítséggel még magam is meg tudnám csinálni. A fal meg teljes egészében szigetelőanyagból lenne, mondjuk OSB borítással. Ha az OSB éle védve van a nedvességtől akkor örök élet, és a 7,2-es földrengés sem tesz benne semmilyen kárt. Egy hátránya van, vadászpuskával át lehet lőni a falon.
Következő: »»   384 / 586
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem