Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba
 
Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   82 / 82
(#) VIM válasza zosza18 hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Szia! Ne haragudj de telefonon nem megy nekem a linkelés. A 74. oldalon 2022 szept 27. hsz-t olvasd még el. Lehet, hogy csak azt a kondenzátort kell kicserélned, mert a kazánodban nincs ventilátor.
(#) Janusz001 válasza VIM hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Ez az eltömődés mennyire jellemző, ha csak hmv készitésére van használva a kondenzációs kazán? Azóta amúgy nincs hibám.
(#) VIM válasza Janusz001 hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Nekem nincs ilyen tapasztalatom, ehhez kellene egy tapasztalt szakember véleménye, hogy milyen időközönként kell karbantartani ezt a részt, hogy zavarmentesen üzemeljen ebből a szempontból. Az első szétszedésnél és az eltelt időt figyelembevéve lehet véleményt mondani az elszennyeződésre és a továbbiakban a karbantartási ciklusra, hogy milyen gyakoriságra van szükség.
(#) zosza18 válasza VIM hozzászólására (») Jan 22, 2024 /
 
Szia!
Semmi gond, nagyon Köszönöm így is a segítséget. Holnap megyek pestre, aztán ha minden jól megy, másnap hazafelé jövet kibontom a panelt és itthon átnézem az érintett alkatrészeket és környéküket. Megpróbálok feltenni még egy videót is, ha sikerül.
A hozzászólás módosítva: Jan 22, 2024
(#) Bacsa hozzászólása Jan 23, 2024 /
 
Szervusztok kedves fórumozók!
Köszönet micsnek , a topik indítónak ; a különböző hibák - többé kevésbé jól körül írt - amatőr
leíróinak ; a hozzáértők türelmes és számomra érthető hibaelhárítás javaslatait , leírásait .
A nálam jelentkező hiba ( Westan Energy 240 Fi ) : a fűtés eleinte meleg víz elvételre indult ( később
már csak arra ) . Követve az itteni tanácsokat : tágulási tartály ellenőrzése leeresztett víz mellett , nyitott leeresztő csap mellett - mikor a szelepet megnyomtam , megint folyt a víz (a gumi valószínűleg
már behorpadt annyira kiment belőle a gáz és mikor levegőt kapott szívott be egy kicsit ).
Felpumpáltam 0,8-1 bár közé , majd a leeresztőt elzártam és lassan feltöltöttem a rendszert .
Jobb lett , de nem az igazi . A következő lépés a szivattyú kondi kimérése volt :
( nehezen lehetett kiszedni ) Az elmúlt 21 év alatt " leeresztett " 2µF-ról 0,6µF-ra . A lomosból
beraktam -ideiglenesen- egy 3,14µF-ost , amit tegnap kicseréltem 2µF-ra . Azóta rendesen teszi a dolgát .
Kérdezni is szeretnék a hozzáértőktől : A vezérlő panelon levő két trimmerpoti P3 , P4 mire való ?
(#) Bacsa válasza Bacsa hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Az előző folytatása : A HMV hőcserélők különböző lemezszámmal vannak forgalomban , ezeknek
mi a hossza ; szélessége ; vastagsága . Nem tudom most a helyén megszámolni , de kb.:
24cm , 8cm , 3 cm amit mérek , kb. 3 cm hely van még plusz vastagságnak . Nincs vele "még"
probléma , de beszereznék egy vastagabbat , mert a gyerekek - nem zuhanyoznak , hanem
lecsapatják magukat , amit a kazán nem bír követni , ezért panaszkodnak , hogy hideg a víz .
Hiába mondom , hogy az 5-6 C fokos vizet nem tudja max. víz elvételnél felmelegíteni . Nekem megfelelő , mert kád fürdőzöm , lassabban engedem a vizet .
(#) VIM válasza Bacsa hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Szia!
Idézet:
„A vezérlő panelon levő két trimmerpoti P3 , P4 mire való ?”
A minimális és maximális teljesítmények értékeinek beállítására szolgálnak a vezérlő számára. Ne tekergesd el egyiket sem! A hőcserélő az lemezenként 1kW-ot jelent de általában olyan 10 tagosakat raknak be és fojtást a HMV bemeneten a vízáramlás kapcsolónál ami lekorlátozza a kazán teljestőképességére a megfelelő melegvíz hozamot cca. 11liter/percre. A nem megfelelő hőmérséklet a lemezes hőcserélő primer oldali elszennyeződésére utalhat ha a kazán vasiszapos űtővizet keringet ami ebben a másodlagos hőcserélőben lerakodik, lerontva ezzel annak hatásfokát.
(#) Bacsa válasza VIM hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Köszönöm hozzászólásod .
Nem volt szándékomban tekergetni a trimereket , a kazán jól működik . A hőcserélő tiszta .
Mikor hazajönnek a gyerekek nyáron - bejövő víz 18 C fok - nem panaszkodnak ,
télen - bejövő víz 5-6 C fok - panaszkodnak .
A leírása szerint :HMV teljesítmény delta T 25C 13,7 l/perc , míg delta T 35C 9,8 l/perc .
Azt hiszem látszik , hogy télen nem győzi .
(#) VIM válasza Bacsa hozzászólására (») Jan 23, 2024 / 1
 
Szerintem egyszerűen csak annyit kell tenned, hogy a zuhany gégecső csatlakozójába teszel egy korlátozó gyűrű tömítést és az le fogja korlátozni az átfoyást annyira, hogy melegebb lesz a víz de nem spriccel olyan intenzíven a fejnél. Az a zuhanyfej ugye nem hőfokszabályzós típus? A korlátozó átmérője legyen 6mm.
(#) Bacsa válasza VIM hozzászólására (») Jan 23, 2024 /
 
Nem hőfokszabályzós . De ha a csapot átváltja zuhanyra , a váltó gomb fennragad , amire nem mindig számítasz , és mikor megnyitod a nyakadba spriccel a víz ( a páromnál nincs ilyen ) .
Végig olvastam a topikot , és volt olyan rész , ahol taglalták a PWM szabályzást .
Ezért gondolom , hogy ha nagyobb a hőcserélő az NTC ( ami nálam ~20 C-n 15 Kohm
~55 C-n 6 Kohm ) is lassabban melegszik , ezért lassabban modulálja le a lángot.
Ez a rész -szerintem- jól működik , csak valahogy át kéne verni ( nagyobb hőcserélővel ? ).
(#) VIM válasza Bacsa hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Az lehet, hogy azt az NTC-t ki kellene cserélni, hogy melegebb legyen a víz?
(#) Bacsa válasza VIM hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
Köszönöm a linket . Lehetne vele próbálkozni , de ahhoz előbb látnom kéne a karakterisztikákat .
A linken is van fehér ; piros ; kék , láttam már feketét ; sárgát is , de a karakterisztikájukat még nem láttam . Leginkább 20Cfok 40Cfok közti rész érdekelne . Ha tudsz ilye oldalról , megköszönném .
(#) VIM válasza Bacsa hozzászólására (») Jan 24, 2024 /
 
A linket az értékek miatt mutattam volna, hogy többségük abban az értéktartományban van és nem esik szó a karakterisztikáról. A gyártók használnak eltérő színeket de szerintem ehhez és a Baxihoz ezek a fehér színűek vannak rendszeresítve. Nálunk pl. a Junkers Euroline-ba is fehér van. Azt nem tudom, hogy Bitron vagy Honeywell vagy SIT. Ez is pl. 25 fokon 10kΩ de bármelyiket is nézem az olasz kazánokhoz ezeket gyártják és kínálják eladásra. Az, hogy melyik gyártmány a megbízható azt viszont nem tudom. Nem lesz melléfogás ha fehér színűt veszel de kérdezz rá a gyártóra hátha "prc"-s (People's Republic of China) darab.
(#) Bacsa válasza VIM hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Szervusz
Ma délután szórakoztam egy kicsit , mértem . A kazánt bekapcsoltam felfűtöttem kb. 90C-re
( a kazán hőmérőjét használtam , ezért kb. minden hőfok ) . Az ellenállás ekkor 1,75 Kohm volt ,
ahogy hűlt : 85C- 2K ; 80C-2,35K ; 75C-2,7K ; 70C-3,2K ; 65C-3,4K ; 60C-4,25K ; 55C-4,93K ;
50C-5,73K ; 45C-6,8 ; 40C-7,88K ; ! 35C-10K ! ; 30C-11,5K ; ! 25C-13,3K ! ; 20C-15K .
35C-ről nagyon lassan hűlt lejjebb . Már arra gondoltam , hogy kimegyek egy marék hóért .
Az NTC az fehér , remekül működik . A hőmérő klipsszel van felfogatva , hőpasztázva . Belátható ,
hogy nem pontosan követik együtt a hőváltozást . Marad a nagyobb hőcserélő .
(#) Bacsa hozzászólása Jan 25, 2024 / 2
 
Szervusztok . Westen Energy 240 Fi .
Egy régebbi hibát is leírok , hátha másnak is hasznára lesz . Még két éve nyár végén , még nem volt fűtés . Fürödni készültünk . Meleg víz vétel ; csap kinyit ; szivattyú elindul turbó elindul gáz nem gyújt be . Szétszedem a kazánrészt kipucolom , presszosztátot leellenőrzöm , működik . ( Vakarom a fejem .)
Ahogy matatok a turbó körül , kifordul a turbót a könyökkel összekötő bilincs , amit - ahogy mondani
szokták - rendesen körbe röpködte az idő vas foga . Leszedtem , a szomszéd srácot megkértem ,hogy csináljon egy olyat , de nem baj , ha egy kicsit erősebb . Másnap mikor megkaptam , beraktam a helyére , összeszereltem a kazánt ami meleg víz vételre rendesen bekapcsolt .
(#) VIM válasza Bacsa hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Szerinted ha nagyobb hőcserélőt építesz be azzal megoldódik a problémád? Az a kazán az adott teljesítményéhez képest csak akkora hőcserélőn keresztül áramoltatott vizet tudja az előírásnak megfelelő hőmérsékletűre melegíteni. Ha növeled a méretet azt elfelejetetted, hogy annak a szekunder oldala ami a HMV-t szolgáltatja az is megnő ..... ami ugye mostanában cca. 6 fokos. Szerinted mi fog történni a vízzel?
(#) Bacsa válasza VIM hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
Az elképzelésem az , hogy nagyobb felületen adja át a a kazánban felvett hőt a HMV körnek .
A kazánból kijövő meleg vízre van ráakasztva az NTC ami a PWM szabályzást végzi , ami a
gázszelepen lévő segédszelepet vezérli . Csak egy példa : _------ , __----- . ___---- , _____--- ,
Ez a kb. jelsor aminél az alsó vonás a 0 feszültséget a felső vonás a max. feszültséget jelöli .
a jel átlaga adja a tekercs mágneses erejét , ami a láng modulációját végzi . Ha az NTC lassabban
melegszik a moduláló jel is lassabban változik . Tovább van nagy lángon . Ezt hívják kitöltési
tényezőnek : https://hu.wikipedia.org/wiki/Akt%C3%ADv_ciklusid%C5%91 . De ezt csak akkor tudom igazolni , ha kipróbáltam .
(#) Bacsa válasza Bacsa hozzászólására (») Jan 25, 2024 /
 
(#) VIM válasza Bacsa hozzászólására (») Jan 26, 2024 / 1
 
Csak, hogy nem egészen így működik ahogyan elképzeled. Ha növeled a hőcserélő nagyságát azzal a belső térfogat is megnő ahol viszont lelassul az áramlás az adott teljesítményhez képest és nem fogja tudni felmelegíteni megfelelően a HMV-t. Ha fentebb állítod a főégő teljesítményét a gyári értéknél akkor pedig számolni lehet a primer hőcserélő idő előtti elhasználódásával, ki fog égni. Azzal próbálkozz, hogy fojtod a csap kifolyási keresztmetszetet ill. azt nézd meg, hogy eredetileg benne van e a kazán HMV bemetén a gyári korlátozó gyűrű ami éppen azért van benne, hogy a garantált melegvíz hozamot biztosítani tudja. Azok a néhány száz óhmok, kilóóhmok nem elhanyagolható értékek az NTC kiindulási értékénél, mert az előre megadott léptékben kell, hogy emelkedjen a vezérlő számára és csak úgy tudja a gázszelepet megfelelően kezelni. Az sincs kizárva, hogy kellene csinálni egy jusztírozást a gázszelepen egy gyári nyomásmérővel és ha szükséges után kell állítani és rendben lesz minden.
(#) szerediattis válasza Janusz001 hozzászólására (») Feb 7, 2024 /
 
Szia,a kémény függőleges vagy "vízszintes"?
(#) Janusz001 válasza szerediattis hozzászólására (») Feb 8, 2024 / 1
 
Függő, de azóta szépen teszi a dolgát.
(#) Janusz001 válasza Janusz001 hozzászólására (») Feb 10, 2024 /
 
Elkiabáltam, most a ventilátor kezd el nyikorogni ritkán, hol rövidebb, hol hosszabb ideig, de csak hmv vételezés közben,fűtés üzemben síri csend, füllre a ventiből jön a hang, szerelhető?
Következő: »»   82 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem