Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Westen 240 Fi gázkazán hiba

Témaindító: mics, idő: Máj 29, 2010
Lapozás: OK   69 / 69
(#) vyky hozzászólása Márc 9, 2021 /

Fiúk! Köszönöm a segítséget. A gond megoldódott!
De a tömítés csere nem volt olyan könnyű,mint azt képzeltem
Nem kevés erőszak,és vízkőoldó segített.
De a gumit a helyére tenni sem volt egyszerű
Se nem láttam,se nem éreztem,de sikerült
Már csak a keringető mögötti szimering csepeg,de azzal most nem foglalkozok,ha valaki tudja annak a mértét,azt megköszönném.
(#) vyky hozzászólása Márc 13, 2021 /

Sziasztok! Az újdonság erejével,ismét jelentkezem
Most olyan gonddal állok szemben,hogy a kazánt nem tudom légteleníteni.
A hang mintha a hőcserélőből jön.
A szivattyún lévő légtelenítő megy csinálja a dolgát,de onnan nem tudom kihajtani.
Erre van valami módszer?
(#) Épületgépész válasza vyky hozzászólására (») Márc 14, 2021 / 1

Szia
A kazán csak nagyon lassan szabad vízzel feltölteni! Kicsit kell megnyitni, a csapot!
Kazán tekerő gombja off állásba legyen,a feltöltés ideje alatt!
Ha a szivattyú tetején rendesen működik a légtelenítő szelep(sziszeg a levegő rajta)akkor rendben lesz a dolog! Sajnos valamennyi levegő így is bejut a hőcserélőbe,ezt a szivattyú kijáratja!
(#) vyky válasza Épületgépész hozzászólására (») Márc 14, 2021 /

Szia! Elvileg a légtelenítő jó,de már nem mernék mérget venni erre sem!
Az lehetséges,hogy a hőcserélő csövénél szívja a levegőt? Ott ahol a tömítést cseréltem?
Mert már minden formában próbáltam kihajtani belőle a levegőt,de csak van benne,nem kevés.
(#) Épületgépész válasza vyky hozzászólására (») Márc 14, 2021 /

Szia!
Biztos hogy nem a hőcserélő csatlakozásánál szívja be a levegőt! Ha így lenne akkor ott folynia kéne a víznek! Zárt vagy nyitott a fűtési rendszered?

Zárt,De úgynéz ki Sikerül kihajtani a vizet
A keringető csavarját kilazítva elment a levegő.
(#) Épületgépész válasza vyky hozzászólására (») Márc 14, 2021 /

Szia!
Akkor most már biztos hogy a szivattyú tetején lévő légtelenítőd,nem működik! Ugyanis az a csavar amit kilazítottál,az gyárilag nem légtelenítésre találták ki! Ott tudod ellenőrizni hogy forog-e a tengely,illetve ha megszorult,akkor megmozgasd!

Szia!
Valóban nem működik,pedig szétszedtem,és kipucoltam,de ez az én formám
(#) Épületgépész válasza vyky hozzászólására (») Márc 14, 2021 / 1

Sokat ne görcsölj rajta,cseréld le mihamarabb ha tudod! Nézd a jó oldalát,legalább renben lesz a kazánod
(#) tony777 válasza VIM hozzászólására (») Márc 16, 2021 /

kedves VIM

megmentetted az életemet. A vízhiánykapcsolonál ahol van az a kis rudazat és fém lap azt kicsim megmozgattam kifújogattam és azóta tökéletesen müködik! Sőt a hibakód is eltűnt!!!

Már új kazánon gondolkoztam.... Nagyon szépen köszönöm mégegyszer a segítséget!

Remélem ez volt a baj de ezek szerint igen. Ha mégis történne valami jelentkezem!
De most úgy nézki minden rendbe jött.

Üdv!
(#) VIM válasza tony777 hozzászólására (») Márc 16, 2021 /

Nincs mit, nem csináltam semmit. A Te érdemed. Kezded megismerni a kazánodat.
(#) vyky hozzászólása Márc 17, 2021 /

Sziasztok!
VIM,Épületgépész,és mindenki aki segített,köszönöm!!!
Úgy néz ki ideig,óráig megy a kazán,majd nyáron jobban átnézem,csak bírja ki ezt az időt még
(#) Miska 45 hozzászólása Márc 24, 2021 /

Szevasztok. Megint én, bajban vagyok a Star Master csodakazánommal. Segitsetek! Most azt csinálja, hogy a régóta beállitott 40C HMV viz 56C-n jön ki a csapból.Mi történT Köszi a tanácsokat.
(#) VIM válasza Miska 45 hozzászólására (») Márc 24, 2021 1 /

Szia! Az NTC-ket mérd ki, hogy megfelelő értékűek e, főleg a fűtésit. Olyan 10kΩ körüli az értéke szobahőmérsékleten és csökken emelkedő hőmérsékletre 3kΩ környékére. Valamelyik hibás értéket ad vagy egyedül vagy összehasonlításban a kettő együtt. A vezérlőben megadott érték valamilyen változóra van megadva és ha ez eltér ettől akkor nem azon az értéken modulál le a főégő ahol kellene.
(#) Miska 45 hozzászólása Márc 25, 2021 /

Szia VIM.Beletrafáltál. Az előremenő fútéscsövön lévő NTC ki sem látszott a zöldrozsdától. Nem tudom, hogy miként keletkezett, mert vizszivárgásnak nyoma sincs. Ez az NTC klipsszel van a csőre szoritva. Le sem mertem venni. Óvatosan házi praktikákkal leszedtem a vizkövet, vagy mi a nyavalyát, multiméterrel megmértem az ellenállás változást, szépen mutatta, ahogy változik a viz hőfoka, úgy változott az ellenállás értéke is. Levenni továbbra sem mertem, mert a vizkő annyira megette még az NTC réz részét is. hogy csak a csatlakozók állnak ki .Gondolom, valami átvezetés lehetett a vezetékek között, ezért működött úgy ahogy. Kissé azért megmozgattam a jobb érintkezés miatt, de masszivan tapad a rézcsőhöz, most jól működik. Kentem a hiányzó részekre egy kevés FBS ragasztót, de kérlek, adjál tipust és beszezési cimet, ahol tudok olcsón venni NTC-t. Nagyon durva árakat találtam az interneten. Köszönöm mindenkinek a segitségét.
(#) VIM válasza Miska 45 hozzászólására (») Márc 25, 2021 /

Szia! Az a zöld réteg az szulfátosodás ami esetleg a primer hőcserélő csatlakozójától szivárgott le egy kis fűtő víz addig majd a klipszen megállva kiszáradt, miközben reakcióba lépet a klipsz részeivel. Használt fogkefével le lehet tisztogatni, esetleg vízkőoldóval vagy citromsavval "beáztatva" le jön az róla csak a kivezetések között ne legyen ebből a szulfátos anyagból. Ha az acéllemez klipsz részét nem "ette" meg a szulfát akkor azt le lehet venni a jobb tisztíthatóság érdekében, visszatéve pedig egy kis szilikonzsírt vagy hővezető pasztát kell tenni az NTC és a cső közötti részre. Az FBS az nem egy jó megoldás volt még átmenetileg sem, mert az elég nehezen eltávolítható szilikon kaucsuk tömítő/ragasztó.
(#) Miska 45 hozzászólása Márc 25, 2021 /

Szia. Köszi a gyors választ. Pontositás végett az FBSsel nem ragasztottam a klipszet a rézcsőhöz, hanem csak eltömitettem azt a hiányzó részt amit a rézszulfát kimart a klipsz és az érzékelő rész közötti fémből. Most működik. Ha tudsz, kérlek adj NTC beszerzési cimet. valamint NTC tipust. Köszi.
Következő: »»   69 / 69
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem