Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   399 / 399
(#) reloop válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 16, 2024 /
 
Szia! Volt már ilyen hangsugárzóváltással megjelenő parazita jelem. Nekem nem búgott, hanem "fütyült", nem mértem a frekvenciáját. Az ilyen típusú hibát a kimenetre kötött 2 µF kondi azonnal megszünteti. A hiba oka a visszacsatolás 120 pF értékcsökkenése, a negatív tápoldali végtranyó B-C közötti kondi karcsúsága, illetve a Zobel-tag hibája lehet. Feltételezem a korábbi hangsugárzó hangváltója fogta meg a gerjedést.
(#) Gránátalma válasza reloop hozzászólására (») Máj 16, 2024 /
 
Szia,

Köszi a választ!
Soros, vagy párhuzamos 2µF-ra gondolsz?
Átnézem az említett tagokat holnap, hátha valamelyik bejön.
(#) reloop válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 16, 2024 /
 
Terhelésként, párhuzamosan a hangszóróval.
A háttérben futkorászó nagyfrekvenciás zavarok is az előbbiekre vezethetők vissza, melyek képesek eltűnni nagyobb teljesítménynél. Itt a fórumban is küzdöttünk már vele, úgy emlékszem 140-160 pF visszacsatolás állította meg.
(#) Gránátalma válasza reloop hozzászólására (») Máj 16, 2024 /
 
Nem bírtam ki holnapig, rátettem egy 2.2µF-os fóliát, de sajnos semmit nem változtat a jelenségen, sem a hangerején. Holnap kikapom a paneleket és még a 120picos visszacsatolást(a 140-160pF -ot erre értetted, ha jól értem), meg a 2.2n-t is kicserélem a végfok B-C közt.

Számomra egyébként az a furcsa, hogy mindkét panelen egyforma hangerő és frekvencia jelenik meg. Emiatt azonnal a táp irányából támadtam, de megmértem futólag amúgy az opa kimenetet pl, ott gyönyörű tiszta a sinus is, meg a négyszög is. nem tesz hozzá semmit amit megtudnék mérni így elsőre.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2024
(#) Moszkvai válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 23, 2024 / 1
 
Ha jól emlékszem az Urbánék kihagyták a tápföld és a jelföld szétválasztó 2-10ohmot is a panelről.
(#) ngyzoli hozzászólása Jún 24, 2024 /
 
Sziasztok!
Nos...bár Quadban öreg motoros vagyok már,és nem is azért írok,mert nem boldogulnék valamivel... Csupán keserű tapasztalat,és nem akarnám,hogy más is így járjon.
Szóval az történt,hogy olvasgattam ezekről az újkeletű "jobb minőségű" műveleti erősítőkről,és gondoltam,kipróbálom,lehet-e hallani egyáltalán változást/javulást,és ha igen,mekkora a mértéke? Rendeltem egy pár OP-275-öt,mivel az én Quad-jaimban is sorra-rendre még az ősrégi TL-071/081-esek dolgoznak.Az AD-826 még jobb lett volna,de ebből nem tudtam beszerezni.Ez durván 10X-es árú,szóval itt már kéne,hogy legyen "valami"... no,lett is,csak nem éppen az,amire számítottam.Sajnos,vesztemre pont a legkomolyabb példányban cseréltem ki,mert ebben állnak úgy a panelek,hogy hozzáférhető az IC... Ez pont egy dupla vég-tranyós Ludwig-féle verzió.Mivel semmi rosszra nem gondoltam,rögtön direkt 220-ról indítottam,nem lámpáról.Bár ne tettem volna.Hangos csattogás közepette mindkét panel totálkáros lett. A 8 végtranyóból 6 be-zárlatolt. Egy olyan készülékben,ami vagy 10-12 éve ment a legszélsőségesebb körülmények között is.Szóval nem tudom mi van,de ezt a típust még véletlenül SE (!!) tegyétek be a régiek helyére.Ha valakinek esetleg van ötlete,hogy ez mitől történhetett,ne tartsa magában,bár legjobb tudomásom szerint is ezek teljesen csereszabatosak a régi típusokkal.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2024
(#) Alkotó válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 24, 2024 / 4
 
Az OP275 emlékeim szerint egy duál OPA, és ha ebben nem tévedek, akkor az NEM tehető be egy szimpla OPA helyére.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2024
(#) Ge Lee válasza ngyzoli hozzászólására (») Jún 25, 2024 / 1
 
Ahogy már írták, azt nem lehet beletenni mert dual opa. De ha zavar a műveleti erősítő a jelútban, akkor miért nem építed inkább azt a verziót amiben nincs a jelútban, pl. 606, 707, 909?
(#) ngyzoli válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
Én is erre gondoltam első körben...csak nem néztem utána. Köszi!
(#) ngyzoli válasza Ge Lee hozzászólására (») Jún 26, 2024 /
 
A műveleti erősítő a jelútban még nem feltétlenül zavarna. A nagyobb verziókhoz nincs panelem,és bár agyaltam már rajta,de ahogy olvastam,azokból "más karakterű" hang jön ki.
(#) gaga0915 hozzászólása Júl 13, 2024 /
 
Sziasztok!

Van nekem elfekvőben kettő fajta műveleti erősítőm.
ezeket bele tudom a régi helyére?
A régi: UA748PC

Amiket pedig itthon találtam:
OPA2134 és LM4562

Ilyen végfok panelom van, ez egy korábbi kép.


Köszönöm

IMG_9094.jpg
    
(#) btamas81 válasza gaga0915 hozzászólására (») Júl 13, 2024 /
 
Szia bele ne tedd egyiket sem, mert úgy jársz mint a kolléga pár hozzászólással feljebb.
Ami jelenleg az erősítődbe van, az single opa, amit pedig otthon találtál mind a kettő dual. Nem egyforma a láb kiosztás sem.
(#) szendi001 válasza gaga0915 hozzászólására (») Júl 14, 2024 /
 
A mi jo azt ne javitsd meg. Alapelv.
(#) Ge Lee válasza gaga0915 hozzászólására (») Júl 14, 2024 /
 
Természetesen szinte bármilyen OPA beletehető ha csinálsz neki valami kis adaptert ami a megfelelő helyre forgatja az adott lábakat.
(#) stra57 hozzászólása Júl 14, 2024 / 1
 
Hello,
tudom régi téma de keresek a meglévő Quad405 höz tápegység megoldást.
Szűrt, stabil +-50 V DC kellene 5-6 A rövidzárvédett. A trafó torroid AC 2x50V 300VA.
Köszönöm a lehetséges megoldásokat.
(#) Alkotó válasza stra57 hozzászólására (») Júl 14, 2024 / 1
 
A stabilizálásnak nincs racionális értelme, de a végfokozatok táp-áramát sem szokás korlátozni. Az lenne a cél, hogy a pufferből egy rövid időre minél nagyobb áram tudjon kijönni.
A trafó+diódahíd+puffer a lehető legideálisabb tápegység megoldás.
(#) Ge Lee válasza stra57 hozzászólására (») Júl 15, 2024 / 1
 
Ha jól emlékszem már kaptál választ a kérdésedre, ezek szerint nemes egyszerűséggel figyelmen kívül hagytad, ahogy majd ezt is...
Ha együtt tekerték a két szekundert összefogva, akkor vissza kell bontani 36V-ig. Ha meg nem, akkor vagy elcseréled (eladod veszel) egy megfelelőre, vagy teszel utána egy fetes áteresztőt áramkorláttal ami elfűti azt a plusz 20-20 voltot.
Következő: »»   399 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem