Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   380 / 380
(#) Ge Lee válasza oatis hozzászólására (») Jan 10, 2020 /

Teljesen mindegy. A D-k nagyon jók, vannak közöttük olyanok is amiket úgymond "audiofil" szemlélettel terveztek, de én még arra is azt mondtam, hogy ha hosszabb távon kell hallgatni, akkor inkább a tranyós AB osztályú mint a D vagy netán T (tripath).
(#) Moszkvai válasza djhans hozzászólására (») Jan 13, 2020 /

Nekem LT1028 van benne és megérte kicserélni. Habár külön táp kellett neki, csak így tudtam működésre bírni.
(#) Aida395 hozzászólása Szo, 15:13 /

Üdvözletem, műszaki segítségre lenne szükségem.
Élesztettem egy “ korszerűsített” változatát az erősítőnek ami elég szépen szól.( Rt.1983 09).
Mégis azt veszem észre, hogy kb. háromnegyed hangerő körül elkezd csúnyán torzítani.
Végeztem méréseket, remélem felmegy a kép.
A 40 wattos változat, tehát +-30 voltot kap. A rajznak megfelelő alkatrészekkel láttam el a kisebb verzió miatt. A 0.091 ohm párhuzamosan 0.1+1 ohmos ellenállások.
A trafó 2*23V 250 VA. A tápban 2x10000uf pufferek vannak.
Mindkét oldalon ugyanazokat a feszültségeket mértem, tehát ha a panelen rossz valami akkor ugyanazt a hibát követtem el mindkettőn.
Csakhogy mi lehet a baj.
Régebben is építettem már Quadot, de akkoriban nem tapasztaltam torzítást.
Előerősítő nélküli, egy db potméter 50k log. a szabályzó.
Lehet, hogy sok lenne neki a bemenő jel?
Előre is köszönöm.
(#) reloop válasza Aida395 hozzászólására (») Szo, 15:22 /

Szia! A 0,6 V kimeneti feszültség szokatlanul nagy, 6-10 mV a gyakorlati érték. Lehet, hogy gerjed.
Fotózd le a panelt!
(#) Aida395 hozzászólása Szo, 15:26 /

Szia, be van építve, megpróbálok így fotót csinálni, hátha jó lesz.
(#) Aida395 hozzászólása Szo, 15:29 /

Remélem így jó a kép.
(#) Aida395 válasza reloop hozzászólására (») Szo, 16:11 /

Bocsánat, mielőtt félre vezetlek, megmértem mégegyszer a kimenetet.
Új multiméterem van, most tapasztalom ki. Tehát amit mutat. Ac 2.2mV, Dc 0.5mV.
A régi metexemet jobban szerettem.
(#) reloop válasza Aida395 hozzászólására (») Szo, 18:39 /

Voltam gondban mibe kössek bele a kimeneti egyenfeszültség kapcsán
A háromnegyed hangerő nem műszaki kategória. A kimeneten elérhető-e 17 VAC a durva torzítás bekövetkezése nélkül? Ezt legjobb lenne műterhelésen vizsgálnod.
Ha nem, akkor az áramkorlátozót fogjuk elsőként hatástalanítani, pl. B-E összezárása T5, T6-nál.
(#) Aida395 válasza reloop hozzászólására (») Szo, 19:20 /

Bocsánat még egyszer!
Nos, műterhelésem nincs. Viszont hangsugárzóval megnéztem. A multiméteren van min. és max. érték meghatározás. 15 AC -nál még nem torzított, viszont 16- 17-nél már igen.
Holnap összezárom T5 és T6 B-E lábakat és jelentkezem.
Ma már nem hangoskodom, mert le lőnek itthon.
(#) reloop válasza Aida395 hozzászólására (») Szo, 19:40 /

Nagyjából ennyi van erősítőben, a 17 VAC minimális tápesésnél vehető ki belőle.
Ha a hangsugárzód alkalmas 40 W/ 8 Ω, vagy 80 W / 4 Ω terhelésre, akkor pár másodpercre ráküldhető 100 Hz, míg a műszert leolvasod. Bővebben: Link.
(#) Aida395 válasza reloop hozzászólására (») Szo, 20:00 /

Ha jól értem akkor rendben van az erősítőm elvileg?
A hangsugárzóim alkalmasak, így holnap kipróbálom 100hz-el.
Van generátor applikációm. Ha azzal is így viselkedik akkor minden stimm?
(#) reloop válasza Aida395 hozzászólására (») Szo, 21:59 /

Szerintem hozza az elvárható teljesítményt. A Quad405 tápfeszültséghez viszonyított amplitúdó maximuma kisebb mint az átlagos erősítőké, talán ezért vagy elégedetlen.
Ha azt szeretnéd, hogy a potenciométer feltekert állása közelében legyen a torzítás határa, akkor a poti előtt oszd le a jelet, vagy állítható szintű jelforrásnál esetén azon vegyél vissza a kívánt mértékben.
(#) Aida395 válasza reloop hozzászólására (») Szo, 22:42 /

Így már nyugodtabb vagyok, így fogok tenni. Mindenesetre örülök, hogy nem kell vele kísérletezni mert hozza az elvártat. Nagyon tetszik a hangja, tényleg hosszan hallgatható jószág. Régen építettem már, akkor is jól szólt, de akkoriban videoton hangsugárzókra tellett csak.
A manapság már kapható jobb minőségű dobozokkal ég és föld.
Régről maradt meg egy pár Urbán féle nyákom, kedvem támadt azt is feléleszteni persze jobb tranzisztorokkal.

Reloop köszönöm szépen a segítséged, ha valamiben egyszer elakadok, újra jelentkezem!
Következő: »»   380 / 380
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu