Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   391 / 391
(#) ZDERZSI válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2021 /

Köszönöm.
(#) ZDERZSI hozzászólása Ápr 27, 2021 /

Van két panel a birtokomban, de nekem nincs felszereltségem és (főként) megfelelő tudásom, hogy beültessem és fel is élesszem. Van olyan bátor ember Budapesten aki ezt a nemes feladatot megtudná oldani nekem?
A választ privátban szeretném megkapni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2021
(#) ZDERZSI hozzászólása Ápr 30, 2021 /

Kedves Fórumozók!
Találtam egy kapcsolási rajzot a Quad 405-ről és van benne egy részlet amit eddig még nem láttam, Segítségeteket kérem a beazonosításához. Ja és néhány szó a működéséről, mert jó lenne megérteni.
A T1 , T2 és R42, R43, c17 alkatrészekről lenne szó.
(#) mcc válasza ZDERZSI hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /

Hangszóró védelem. Ha egyenfeszültség jelenik meg a kimeneten, akkor a triac rövidre zárja azt, így védve a hangszórót a leégéstől.
(#) ZDERZSI válasza mcc hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /

A triakot megismertem, de mi az az alsó SC141B? -nem ismerem ezt a rajz jelet
(#) kapu48 válasza ZDERZSI hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /

(#) ZDERZSI válasza ZDERZSI hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /

Először is köszönöm a tájékoztatást.
Lehet, hogy ez az áramkör egyenáram megjelenésekor rövidre zárja a kimentet?
(#) reloop válasza ZDERZSI hozzászólására (») Ápr 30, 2021 /

Az R42-C17 aluláteresztő szűrő gondoskodik arról, hogy az előforduló legalacsonyabb frekvenciájú és egyúttal legnagyobb amplitúdójú kimeneti jel még ne aktiválja a védelmet. A 2N4992 bilaterális kapcsoló 7,5-9V-on nyit. A T2 egyszerű triak.
A működéséről crowbar speaker protection keresésre találsz bővebb irodalmat. A kedvencem Elliott cikke: Bővebben: Link
A crowbar kifejezést vasdorongnak fordítanám.
A hozzászólás módosítva: Ápr 30, 2021
(#) ZDERZSI válasza reloop hozzászólására (») Máj 2, 2021 /

Köszönöm a tájékoztatást és a linket. De ez egy végfok gyilkos, ha jól értelmeztem a linket.
(#) reloop válasza ZDERZSI hozzászólására (») Máj 2, 2021 /

Ha mérlegre tesszük a végtranzisztor és a hangszóró árát nem kérdés merre billen a nyelve.
A relés védelemmel meg az volna a baj, hogy az 50 V egyenfeszültség tartósan fennálló ívet húzna a pogácsák között. A Quad a 405-ösnél kitartott emellett a hangszóróvédelem mellett, a 606 és 909-nél viszont elengedték. Ebből arra következtetek, hogy ők sem ebben látták a Szent Grált
(#) zorro41 hozzászólása Máj 3, 2021 / 2

Ha valakit érdekel:
Quad 405 Darlington.
(#) ZDERZSI válasza reloop hozzászólására (») Szo, 19:44 /

Köszönöm a pontos információt.
Lehet a Quad-ba beletenni JRC5534DD Op.Amp-ot? Ha igen kell-e valamilyen kompenzáció hozzá?
Volna lehetőség beszerzésére (4 darab) 12 USD áron. Érdemes?
(#) reloop válasza ZDERZSI hozzászólására (») Szo, 20:20 /

Még nem próbáltam ebből az integrált áramkörből a JRC gyártmányt. Az adatlapján nem fedeztem fel érdemi különbséget a TEXAS-hoz képest.
Az 5534-hez nem kell kompenzáció.
(#) ZDERZSI válasza reloop hozzászólására (») Szo, 23:26 /

Nagyon örülök, köszönöm.
Nekem eddig ha kellett valamilyen OpAmp azt mind JRC-től volt.
Hát nem volt jelentkező a Quad csomag összeszerelésére.
Sajnos meghirdettem, mert addig csak alkatrész csomag, de ha valaki összerakja akár egy erősítő is lehet belőle.
Következő: »»   391 / 391
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem