Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   187 / 187
(#) Tyutyu007 hozzászólása Dec 29, 2022 /

Tisztelt urak !

Ez az 555 áramkör egy régi flippergépben van, reset jelet állit elő.
Az INPUT bemenetén van egy antenna, ami a valóságban egy darab drót.
Érdeklődöm, hogy tudja-e valaki mi célt szolgál ez az antenna illetve milyen jelet vár vagy kap önök szerint ? És akkor mi történik ha van vagy nincs jel ?
Előre is köszönöm a válaszokat !
(#) lóri válasza Tyutyu007 hozzászólására (») Dec 29, 2022 /

Üdvözlöm!
Az az antenna, nem lehet valami golyóérzékelő leszakadt madzagja? Vagy valami rángatás (tilt) érzékelő (ha belül van szabadon)?
Elvileg az indítaná az 555-öt, merthogy input-ra van rajzolva.
(#) Massawa válasza Tyutyu007 hozzászólására (») Dec 29, 2022 /

Antenna nem igen lehet, mert ugy fel van huzva Vcc-re, azaz az 555-s nulla szintre reagál.
(#) Tyutyu007 hozzászólása Dec 30, 2022 /

Értem és köszi, de a rajzon is ANT van odairva. A darab drót is ezt jelzi ...
(#) Zsolt 73 hozzászólása Dec 30, 2022 /

Az üzemeltetőnél volt egy 27 MHz-es adó, ha valaki nagyon nyerő szériában volt, akkor az üzemeltető nyomott egy jelet.

Erre gondoltam már én is.

Amúgy az áramkörröl mit tudnátok mondani ? Egy sima H/L jelet ad X mp után és kész ?

Lóri : a TILT eszközök máshol vannak és általában mechanikus vagy golyós, rezgőnyelves kapcsolók.

Amúgy több ilyen gép van és mindenhol ott van a drót mint antenna ... tehát nem leszakadt vezeték. Fura lenne, ha mindegyikben pont az szakadna el ... és nincs is meg a másik vége se !
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2022
(#) Zsolt 73 hozzászólása Dec 30, 2022 /

Erről van szó, egy nagyon primitív rádióvevő. Hangolt RF áramkörökről szó sem lehetett, mert időnként voltak ellenőrzések, és az gyors lebukás lett volna. 90-93 között javítottunk játékgépeket, akkoriban kaptam napi 1200-Ft ot. Megfizették a diszkréciót.

Köszönöm. Akkor már csak egy adót kellene találni hozzá és kipróbálnám ...
Zsolt73 : milyen gépeket javitottatok ?
(#) Zsolt 73 válasza Tyutyu007 hozzászólására (») Dec 30, 2022 /

Építesz egy 27 Megás oszcillátort, a frekvencia nem kritikus, megfejeled egy végfokkal és egy 270 centis vezetékdarabbal. A Stalker IX CB rádiók végfokozatait használtuk. Napjainkban egyszerű az oszci, mert komplett 27 Megás oszci modulokat lehet kapni.

Köszönöm !
(#) vaszil29 hozzászólása Vas, 11:25 /

Sziasztok!

Szeretnék készíteni egy NE555 vezérelt változtatható impulzus generátort a lehető legegyszerűbb összeállításban. A terv az lenne, hogy 12v -ot változtatható megszakítási sűrűséggel kapcsolhassam a fogyasztóra, mint egy stroboszkópot. Biztos van esetleg valakinek e-hez egy egyszerű kapcsolása.

Segítséget előre is köszönöm.
Szabi
(#) proli007 válasza vaszil29 hozzászólására (») Vas, 11:38 /

Hello! Nem egészen világos, hogy PWM vezérlést, vagy állandó idejű impulzust szeretnél változtatható sűrűséggel. Utóbbira egy példa. (Mondjuk időkről szó sem esett..
Következő: »»   187 / 187
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem