Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   176 / 176
(#) Bakman válasza Marty McFly hozzászólására (») Feb 2, 2019 /

Mit akarsz kapcsolgatni? Úgy egyszerűbb lesz segíteni.
(#) Marty McFly hozzászólása Feb 2, 2019 /

BUY69A lesz a kimenetén. Ilyenből villanypásztort már építettem, és most is gyújtótrafó lesz rákötve mint a sima villanypásztor esetében.
(#) Marty McFly hozzászólása Feb 2, 2019 /

Esetleg lehetne a BUY69A-t mondjuk BC337-el darlingtonba kapcsolni?
(#) janigel válasza Marty McFly hozzászólására (») Feb 2, 2019 /

Én csakis OPTO csatolón keresztül kapcsoltatnám.
(#) Marty McFly válasza janigel hozzászólására (») Feb 3, 2019 /

Igen volt erről már szó, de az 555 jól bírja a strapát. Nem tudom hogy egy PIC programját esetleg meg tudná-e zavarni, illetve nem tudom hogy a jelalak mennyire torzulna ha túl sok alkatrészt raknék sorba a kimeneten, hiszen fontos a négyszög alak mert egy határozott kikapcsolás kell a kimeneten pont úgy mint az autók megszakítójánál is.
(#) Bakman válasza Marty McFly hozzászólására (») Feb 3, 2019 /

Optocsatoló, FET meghajtó, MOSFET. Esetleg az első kettő egy tokban: FOD3182.
(#) Marty McFly hozzászólása Feb 3, 2019 /

Valaki tudná nekem szemléltetni egy rajzzal ezt a láncolatot? Kiindulási pont lehet 555, 4017, esetleg PIC tehát valahonnan van egy jelem. Jel -> optocsatoló -> meghajtás -> BUY69A Nem feltétlenül ragaszkodom a BUY hoz csak van belőle itthon kb 10 db és villanypásztorként egész jól működik.
(#) janigel válasza Marty McFly hozzászólására (») Feb 3, 2019 /

Például ez.
A PCF8583 rész helyett lehet 555 kapcsolás is, de akkor nem lesz pontos.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2019

3x1Hz.pdf

(#) Bakman válasza janigel hozzászólására (») Feb 3, 2019 /

A PCF8583-at mi fogja beállítani? Kell hozzá kontroller. Ha az van, akkor viszont a többi elhagyható.
(#) janigel válasza Bakman hozzászólására (») Feb 3, 2019 /

A DS1307 - hez kell controller hogy kiadja az 1 Hz-et.
A PCF8583 kapásból kiadja.
(#) Bakman válasza janigel hozzászólására (») Feb 3, 2019 /

Ez lehet, az NXP adatlapjai általában egy nagy katyvasz a többiekéhez képest, bele sem néztem.
(#) Kovidivi válasza janigel hozzászólására (») Feb 7, 2019 /

Az ötlet szuper, hogy RTC-t használsz fel. Csak: a kérdező még csak kapargatja a felszínt, és változtatni akarja majd az időket is, 1sec-ról mindjuk 400ms-ra...
Azt nem értem, hogy miért nem írják le a delikvensek, hogy mihez is kellene az egész egyáltalán? Sokkal jobb tippeket kapna. Most inkább 5-en megoldják az 1mp-es impulzusokat, 5 féleképpen, ebből 1 nem állítható, a másik nem elég gyors felfutású, a harmadik nem terhelhető, mert a kérdező titkolózik. Ennek a barchobának nincs értelme.
Következő: »»   176 / 176
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu