Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   186 / 186
(#) gcsabee válasza Suba53 hozzászólására (») Júl 30, 2022 /

ICL8038 a vaterán most is van, kedvezőbb áron.
Nem én árulom
(#) Marty McFly hozzászólása Pé, 15:00 /

Sziasztok!
Egy trigger áramkört szeretnék epíteni ami egy másik jel hatására mindig újraindulna szinkronva kerülne a felfutóélével majd a megszokott ütemben megy szépen tovább. Ezt 555 ből ki lehet valahogy hozni?
(#) Marty McFly hozzászólása Pé, 18:25 /

Arra gondoltam hogy egy astabil multivibratort epitenék 555 ből ami egy adott frekin ketyeg, ezután fogok két darab és kaput összekötöm a bemeneteket és egy soros kondival és egy ellenállással a gnd felé készítek 2 db gate to triggert ahogy ecopityutól ellestem a szintetizátor építős videóban Az egyik gate to trigger a kimeneti négyszög jelet alakítaná trigger jellé így a kitöltési tényezőtől is függetlenné válna a kimenet. A másik gate to trigger a gate jelet alakítaná triggerré és minden felfutóélkor beírna az 555 trigger labahoz ezzel szinkronba lökve a felfutóéleket. Ez működőképes lehet?
(#) Marty McFly hozzászólása Pé, 20:57 /

Erre gondolok. Ezt lestem el ecopityutól
(#) proli007 válasza Marty McFly hozzászólására (») Pé, 21:18 /

Hello! Talán ha elárulnád mi is a végcél, talán könnyebb volna megérteni annak aki segíteni próbál.
Következő: »»   186 / 186
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem