Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 555-ös IC-s kapcsolások
Lapozás: OK   179 / 179
(#) ferci válasza nagyzsak hozzászólására (») Máj 12, 2019 /

Igen...
Ha nem gond a fogyasztás ( + pár mA ), tehetsz a tápra direkt 3-4 kohmos ellenállást, az segít a kisütésben.
Ha mérsz szivárgó áramot a diódákon összehasonlításképpen és egy schottky jobb, még jobban kisüti, pár tized voltra.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2019
(#) layzi válasza proli007 hozzászólására (») Júl 28, 2019 /

Hello. Ezt a kapcsolást készítetted nekem. Nos azóta többször is összeraktam de semmi. Nem működik. Készitettem nyáktercet hogy beültessem, megcsináltam lyuggatott panelen is de semmi. Adok áramot, gombnyomásra semmi reakció, ic fűt, de nem reagál semmire.
(#) mex válasza layzi hozzászólására (») Júl 28, 2019 /

Szia.
Ha a 4093-as ic fűt, az már kuka... Egyáltalán nem szabadna melegednie. Ha új alkatrészként építetted be, akkor csak elkötés, hibás nyákterv lehet a működésképtelenség okozója. Próbáld feltenni a nyáktervet, és a kész áramkörről értékelhető minőségben készíts képet, az alapján biztosan kapsz segítséget.
(#) proli007 válasza layzi hozzászólására (») Júl 28, 2019 /

Hello! Így van, valami szarvashiba van a dologban. Az IC egyáltalán nem melegedhet. Viszont ha fordított tápot adtál az áramkörre, az gondot okozhat. Mert ugyan van a tápban dióda, de fordított tápnál a a tranyók kollektor-bázis diódája kinyit, és a negatív táp legyilkolja az IC-t. A dióda a tápszűrés miatt van az áramkörben.

Később felteszem, uj alkatreszekkel raktam ossze mindig. Az alapján az áramkör alapján amit készítettél nekem nem tudsz egy nyáktervet készíteni a progival ahogy a pozitiv negativ triggeres kapcsolásnál amit készítettél nekem? Később felrakom amit én terveztem hozzá.
(#) proli007 válasza layzi hozzászólására (») Júl 28, 2019 / 1

Nem jó az IC felső lábsorának sorrendje. a 8-14-ig, fordítva van.

És tényleg. Hogy tudtam igy benézni, ráadásul ennyiszer. Na igy még nem jártam.. Akkor most ujra nekifutok. Ezer hála majd jelentkezem megint.
(#) janigel válasza layzi hozzászólására (») Júl 28, 2019 / 1

Egy valamit leszögezhetünk !
proli007 még nem adott ki a kezéből rossz kapcsolási rajzot.
Ha valakiben, - Benne aztán mindig bízhatsz.
Üdv janigel
(#) proli007 válasza layzi hozzászólására (») Júl 28, 2019 / 1

Azért lerajzoltam a nyákot. Na meg a kapcsolást is, mert közben a vinyóm elszállt. Így ne minden pozíciószám/alkatrész azonos a régivel. Az eredeti terv gépkocsi reléhez készült, ami nem a panelen lett volna elhelyezve. Te valami mini relét rajzoltás a panelre, én meg OMRON G2R-2 reléket. De Te majd kiegyenesíted a dolgot.
(#) proli007 válasza janigel hozzászólására (») Júl 28, 2019 /

Hello! Azért volt már rá példa, főleg mikor elírok/átírok vagy lemásolok valamit.
(#) Marty McFly hozzászólása Szo, 23:40 /

Sziasztok!Egy négyszögjel generátort szeretnék építeni és szükségem lenne némi segítségre a kapcsolási rajzzal kapcsolatban mert az oldalon található segédprogram ide már sajnos kevés lesz. Nézelődtem itt a fórumon is, de félelmetesen hosszú ez a topik és abban reménykedem talán valaki meg tud lepni egy jól bevált konstrukció rajzával. A célom a következő: szeretném ha a frekvencia állítható lenne 1 Hz től egészen 100 kHz ig, és a kitöltési tényezővel is szeretnék variálni vagy fix 50% vagy állítható 50% tól-90-100% ig ez opcionális. Segítő hozzászólásaitokat előre is köszönöm!
(#) pucuka válasza Marty McFly hozzászólására (») Vas, 20:39 /

Az adatlap segít. Számolásban, és kapcsolásban is.
Következő: »»   179 / 179
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu