Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)

Részt vennél a 2024. május 11-i (szombat) ELBAFTA - balatongyöröki találkozón? [link]

Lapozás: OK   165 / 210
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Valóban így igaz. Forgalmit nem néznek, csak a rendszámot.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Azt a részét meg hogy Paksra ki hogyan jut el, bízzuk a közösségre, és ne itt tárgyaljuk ki.
Ami nem zárja ki azt, hogy telekocsival menjünk, csak nem kellene öt oldal egyeztetés arról, hogy ki mikor kel, és hol vegyék fel, ha már úgyis ingyen elviszik, de ne kelljen már reggel felkelni, meg jöjjön házhoz az ingyen taxi, meg várja meg amíg felöltözök, stb...
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Ó, 5 személyes az, csak én minősítem 4személyesnek -hosszabb távokon. De (ha nem vesszük alapvetésnek, hogy sem medve, sem férfi nincs mázsa alatt) rövid távon jó az 5 személyre -és szabályos is.
Én a 70 kilómmal nem teljesítem ki egyik tételt sem
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Igen több autó lesz, 18 pontosan. Ha így marad minden.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2022
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Akkor tisztázzunk valamit, mert számomra nem egyértelmű.
Az én nevemen leadott 3 fő egy autóval érkezik közülünk egy sofőr (itt nem részletezett okok miatt a kocsi tele van, de Paksra csak hárman megyünk).
A táblázatban 2. kocsiban szereplünk, közülünk viszont senki nem sofőr, hanem jwaldha felhasználó van sofőrként jelezve. Akkor az erőmű területére vele megyünk be és az az autó amivel mink érkezünk kint marad a külső parkolóban? Mert számomra ez jött le, remélem jól értettem.
Félreértés elkerülése végett a dolog részemről rendben van, csak tisztázni szeretném, mert úgy tűnik számomra kimaradt valamilyen szervezési motívum.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2022
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 9, 2022 / 1
 
Az én olvasatomban a dolog úgy néz ki, hogy:
Sany fórumtársunk leadta a listát aki beléphet (személyes adatok leadva, stb.)
Sany fórumtársunk leadja a listát 8 autóra vonatkozóan, akik bejöhetnek a belső parkolóba, minden autó esetében kell rendszám, vezető, és ki utazik benne (a belső parkolóba).
Csak ezzel a 8 autóval lehet bemenni, pont.
Külső parkolóba, gyalog, biciklivel, helikopterrel (na azzal nem) lehet jönni.
Kaja a halászcsárdában tíz emberre van foglalva, azért én felelek.
Az a része, hogy ki miként érkezik meg Paksra, kivel, stb. magánügy...

Melyik része nem érthető a dolognak?
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Idézet:
„Akkor az erőmű területére vele megyünk be és az az autó amivel mink érkezünk kint marad a külső parkolóban?”


Igen. Sajnos, csak 8 autóval mehetünk be , tehát a kapun belülre, az üzemi területre. Ennyi autónak biztosan lesz hely. Addig a többi autó, a 8 autón kívül ami behajthat, kint lesznek a parkolóba.


Azért próbáltam így összerakni titeket, mert jwaldha fórumtársunknál 3 szabad hely volt a kocsiba, ami nektek elég a 3 főnek. Így lett egy telekocsi.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2022
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Egy kicsit javítok:
1. Sany fórumtársunk leadta a listát aki beléphet (személyes adatok leadva, stb.)
2. Sany fórumtársunk leadja a listát a 8 autóra vonatkozóan, akik bejöhetnek a belső parkolóba, minden autó esetében kell rendszám, vezetőneve és személyigazolvány száma. Hogy ki utazik benne az nekünk fontos, hiszen majd a biztonsági szolgálat úgyis ellenőriz minket az autókban, oda kell adni a személyi igazolványokat, gondolom autókként egyenként, (az atomerőmű munkatársa várni fog bennünket ő mondja meg majd mit kell tennünk, ő fog irányítani minket ).
Most a telekocsi lista azért fontos, hogy mindenkinek legyen helye be tudjon jutni és ne ott kelljen majd kitalálni, ki hova ül. Ha nem jó az ülésrenden lehet változtatni, de a rendszámoknak és a sofőröknek fixnek kell lennie.
Külső parkolóba, gyalog, biciklivel, helikopterrel (na azzal nem) lehet jönni, igen de a belső területen (üzemi területen) csak az atomerő munkatársa irányítása mellett közlekedhetünk, nem térhetünk le az általa mutatott útról, nem szállhatunk ki a kocsiból, nem sétálhatunk.
Most kedves gyerek67 fórumtársunk se fogja ezt tenni.

Tartalék rendszámot is szeretnék leadni, holnap intézem a dolgot.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2022
(#) elektroncso válasza sany hozzászólására (») Okt 9, 2022 / 1
 
Semmi gond, mint írtam részemről rendben, csak az a rész maradt ki nekem, hogy max 8 autóval lehet bemenni (nekem az sem volt meg, hogy autóval megyünk be az üzemi területre, valahol elmaradt számomra ez az infó). Így érthető! Köszönöm!
(#) gyerek67 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 9, 2022 / 4
 
...Hmmmm....
Még mindig tart a hisztim, mert megijedtem a gőzfejlesztő primer kollektorában, nagyon szűk belül.
A pincér fejcsóválva nézi a cirkuszomat, de közben már elő is penderíti az etetőszéket, amibe persze nem akarok beleülni, mert utálom, amikor beleszíjaznak.
Eddig Proli térdén ültem, de lerakott, mert nehéz vagyok.
A bőgésem természetesen nem érdekel senkit, és vagy húszan segítenek Gaflynak a székbe tuszkolásomban.
Megérkezik a leves, de túl meleg, Granpa fújja ezerrel.
Most kissé összerugdosom Prolit az asztal alatt, mert nekem mindenképp harangoznom kell a lábaimmal....
A háttérben Kera_Will meséli nevetve a többieknek, hogy néztem ki '92-ben a hülye börnyakkendőmmel, számítógép szerelés közben.
A leves meghűlt, nyakamba kötik a partedlimet, amit szintén rühellek.
Proli fogja a kezeimet, hogy ne verjem ki a kanalat Granpa kezéből, amin a kifilézett harcsa van, Gafly pedig a homlokomat támasztja....
...
- Apa, APA, ne ordíts! - simogatja izzadt homlokomat a nejem.
- ...Mi?! - dörzsölöm a szemeimet.
- Már megint hülyeséget álmodtál! Mondtam már néhányszor, hogy nem kell mindent felfalni ebédre, ami vasárnap az asztalon van. Mit álmodtál?
- HE találkozón jártam Pakson....
(#) sany válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
Nincs mit.
Ha van kérdés, nyugodtan kérdezetek válaszok, ha tudom a választ. Állok rendelkezésetekre.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Okt 9, 2022 / 1
 
A tartalék-rendszám tényleg nem árt. A dolgok használatukban romlanak el, és ez az autóknál is előfordulgat. Gáz lesz, ha öten csak azért nem tudunk szétnézni, mert egy autó csak idáig ment, tartalék meg nincs bejelentve...
Ifjú sofőr koomban igen szitkoztam, hogy az IFA-n pont esőben megy tönkre az ablaktörlő. Aztán kinevettem magam. Mikor használom? Esőben. Mikor mehet tönkre? Ha használom.
No, akkor az autó mikor romlik el? Mikor használnánk. Kell tartalék.
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Okt 9, 2022 /
 
A kocsi is fontos nemcsak a rendszám, mert igencsak 2-3 szabad hely van átlagban az összes kocsit tekintve. Azért is raktam be így titeket. Ha valamelyik kocsi kiesik még mindig lesz hely.

Én úgy vettem észre a Tájékoztató és Látogató Központ munkatársának a kommunikációjából, hogy nem sűrűn, szoktak így menni külön kocsikkal.
A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2022
(#) Gafly válasza gyerek67 hozzászólására (») Okt 10, 2022 / 2
 
Idézet:
„Tisztelt Gábor.
Foglalását a kollégáimnak jeleztem, bejegyeztük. Sok szeretettel várjuk a csoportot.
Annyi kérésünk lenne csak, hogy amikor indulnak az erőműből legyen kedves kollégáinknak telefonálni.

Szerintem korrekt, és éhen nem fog halni senki, aki bejelentkezett.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Hajnalban rámtört a megvilágosodás:
Valószínűleg azért kéri a csárda a telefonálást, hogy akkor alápörcintenek a nagy kotlának, amiben a harcsa halászlé van, és mire odérünk már tűzforró, és csak tálalni kell. Nekem van benne logika...
Kaja vonalat szerintem túllihegtük, több bőrt lehúzni róla felesleges.

Az autóval kapcsolatban viszont egyre több gondom van: Tényleg képes mindenki megoldani a Paksra lejutást?
Nekem kis szerencsével nem gond, mert elvisz szs.
De a többi szerencsétlen pesti? Ha el is viszi valaki, ehet/dohányozhat az autóban? Kell érte fizetni? Ház előtt fog várni, vagy ha ott az autó, akkor kezdjen öltözni? Magam részéről ennek a megszervezéséből kimaradnék.
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Akkor indulnak harcsát fogni a Dunára.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Csak nem akkor kezdik kifogni szerencsétlent...

Pesti jampecok taxizását is Te szervezed?
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2022
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Fehér (kultúr) ember autóban nem dohányzik, pláne, ha többen is vannak! Az evés lehet kényszer is, bizonyos egészségi okokból. Persze illik egyeztetni. A benzinköltség természetesen osztódik. (+ szívességi, ha) Ha már; valakiért helybe mennek, illik "haptákban várni az időpont előtt min. 5'-el!
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Nem.
A kocsik feltöltése nem szentírás, csak beírtalak titeket, ahogy gondoltam. Lehet változtatni rajta.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2022
(#) mazso1988 hozzászólása Okt 11, 2022 /
 
Mi Ajkáról(Veszprém megye) 3.-an megyünk Paksig.Ott a maradék két fő természetesen beszálhat hozzánk.
Én sajnos nem voltam elérhető a hétvégén így a kajarendelésből kimaradtunk.De remélhetőleg a helyszínen lesz lehetőség még 3 főnek választani.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2022
(#) Gafly válasza mazso1988 hozzászólására (») Okt 11, 2022 /
 
Kajarendelésről több bőrt már tényleg nem akarok lehúzni.
Granpa ezen véleményével nem értek egyet:
Idézet:
„6 hét múlva megyünk. Nem gondolom, hogy ennyivel előbb kell felkészülni az étteremnek egy 20-30 fős csoportra.”

Tíz főre leadtuk a rendelést, ennek megfelelően rendezik be a termet és fogadnak friss és forró halászlével.
Ami nem jelenti azt, hogy más nem ehet ott. Csak külön ül, vagy cirkuszol hogy én is ide tartozok és tessék idetolni még öt széket. Meg nem várjuk ki az a'la cart rendeléseket, hogy együtt együnk. Tipikusan egy csoportot egyszerre illik kiszolgálni, stb...
(#) sany hozzászólása Okt 11, 2022 /
 
A telekocsi listát kiegészítettem azokkal, akiket tartalékként gondoltam. Több rendszámot gondolok leadni, a biztonság kedvért. Itt is a szabad helyek számát néztem egy adott kocsiban.
(#) sany hozzászólása Okt 12, 2022 /
 
Sajnos vannak akik, még nem jeleztek vissza a kocsi beosztással kapcsolatban. Akik visszajeleztek azoknak köszönöm. De mostmár nem tudok várni, a Tájékoztató és Látogató Központ rézsére el kell küldenem az adatokat a 8 gépkocsi behajtásához.
(#) szs válasza sany hozzászólására (») Okt 12, 2022 / 1
 
Jó, hát nem jeleztem vissza -mert úgy gondoltam: ha jeleztem, hogy hajlandó vagyok a belső "taxizásra", akkor az úgy van elfogadva (be is tettél a táblázatba).
De akkor jelzem: rendben részemről, és a kicsikocsi is megvan még.
(#) sany válasza szs hozzászólására (») Okt 12, 2022 /
 
Nem neked szól, azt tudom, hogy jelezted. De köszönöm a visszajelzést.
(#) Gafly hozzászólása Okt 16, 2022 /
 
Más és nem Paks: Ingyen ebéd.
(#) mohinger válasza Gafly hozzászólására (») Okt 16, 2022 /
 
Köszönjük szépen!
(#) sany hozzászólása Okt 17, 2022 /
 
A paksi látogatás várólistáján jelenleg 2-en szerepelnek.
(#) sany hozzászólása Okt 24, 2022 / 1
 
Kedves Fórumtársak!
Elérkeztünk a paksi látogatásunk regisztrációjának utolsó hetére. Ezért, arra kérnélek benneteket, hogyha valamilyen változás lett a regisztrációval kapcsolatban mielőbb jelezétek számomra. Ha véglegesítem már nem tudok változtatni semmin.
Köszönöm!

A várólistán továbbra is ketten szerepelnek.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2022
(#) sany hozzászólása Okt 26, 2022 /
 
A várólistán 3 fő szerepel.
Következő: »»   165 / 210
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem