Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternativ HE találkozó(k)
Lapozás: OK   206 / 214
(#) ha4023 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
7-kor van kapunyitas, akkor már ott leszek, kb 1 óra, mire mindent kipakolok láthatóan.
Kisebb a rendezvény, mint a Lőrinczi, de jó társaság szokott összejönni. Általában 11:30 körül kész az ebéd, s utána már megy haza a társaság nagy része.
(#) Gafly válasza ha4023 hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Ebbe az időkeretbe még az elindulás is nehezen fér bele a kollégáknál.
Nem lehetne áttenni délutánra, vagy szerintem nem megyünk.
(#) ha4023 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Sajnos ebéd után általában csak én maradok még egy kicsit beszélgetni, s összepakolni, aztán mindenki megy a maga dolgára.

Olyannak ér meg eljönni, aki nem lakik túl messze onnan, s autóval meg tudja oldani az odajövetelt, bár páran vonattal Fonyódig elszoktak jönni kerékpárral, s onnan elkerekeznek Osztopánba.
(#) Gafly válasza ha4023 hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Sajnos szerintem kizárt hogy délelőtt odaérjünk, nem az autó miatt, hanem mert ahhoz borzasztóan nagy kelés kellene.
Lehetetlen, nem megyünk.
(#) madzagos válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Puhány utitársaid vannak. Be kell az órát hajnali 3 ra állítani és jó magasra tenni. Hogy ne lehessen könnyen elérni.
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Szerintem te fordítva ülsz a lovon/nem érted a szerepek leosztását (vagy nem voltál 2023 Egerben).
Mester uralja a teret "Én már jártam erre, balra, nem az a balra, a kecske multkor nem volt itt, meg az a három farkas sem."
Padavan uralja az időt, "Van még negyed óra, úgyis mindig megvártak", ha nem akkor megszívták, mert vissza kell jönni értem."
Szolgálók meg azért vannak, hogy az felsőbb rendűeket kiszolgálják (etet, itat, autóval szállít).
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2024
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Má' hogyne lett volna, vele szívtunk. 3 kör után felvezetéssel. Hozzám könnyebb idetalálni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2024
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 3, 2024 /
 
Amúgy hogy állsz az ELBAFTA meghívó, és szavazás kiírásával, amit szent fogadalommal megígértél hétfőn?
(#) madzagos válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Elszenvedője voltam az egri talinak. Egyszerűen kell az ilyen problémát megoldani. Ahogy én is csinálom van 5 perce odaérni. Ha nem sikerül akkor ahogy tanulta. Gyalog vagy egyébb tömegközlekedéssel. Nem a soför igazodik az utasokhoz. Hanem pont fordítva. Illetve egyszer volt Budán kutyavásár.....
(#) Gafly válasza madzagos hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Következő egri találkozóra már becsukott szemmel is odatalálsz.
ELBAFTA meg még egyszerűbb, 71-es úton a 93-as kilóméternél (beton "A" villanyoszlop) felfordulsz (nem le, mert akkor a Balatonból kell kirángatni)...
(#) nagy hoho válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Én az egri találkozót kihagyom én is a Madzagossal utaztam ott a hegyen minden utcát be jártunk. És a kutya mosta el a tányérokat, az tetszett nagyon.
(#) Gafly válasza nagy hoho hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
2024 egri találkozó még nincsen kiírva.
Május 11 szombat, ELBAFTA van.
Granpa főz, kutya nincsen.
(#) granpa válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 4, 2024 /
 
Már a helyszínen vagyok, tudok érdemben foglalkozni az üggyel.
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 5, 2024 /
 
Harminchat.
(#) Gafly hozzászólása Ápr 6, 2024 /
 
Pontosan öt hét mulva ELBAFTA, és ilyenkor már égni fog a tűz a bográcsok alatt.
Várjuk a részleteket, és a szavazást.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2024 / 1
 
Közben arra jutottunk az ELBAFTA főszervezővel, hogy kajailag ez az ajánlat:
Idézet:
„Az "egy tál" ételeken gondolkodom, de sok ötletem nincs. Bableves, babgulyás, gulyás, pincepörkölt, paprikás krumpli. Esetleg tárcsán sült valami. (csak vagy mellé)”

Finanszírozásra meg ez:
Idézet:
„Én olyan, max. 500 Ft-ra gondoltam.”

Idővonalra vonatkozóan mellékeltem egy excel képkivágást az én elképzeléseim szerint.

Régen én úgy csináltam a hasonló szervezéseket, hogy csak úgy bedobtam a nyers adatokat, és lássuk a reakciókat.
Szándékosan nem kommentálok előre, de akkor ki jön és mit szeretne?
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
1: Megyünk, ha az ígért szállás az ígért estére (május 11. éjszakája) mégiscsak rendeződik
2: Paprikás kolompér
3: az ebédhez hozzájárulással sincs baj -ha többől jön ki, akkor sem.
4: Szegény Granpa-t otthagyjuk egyedül főzni, miközben mi rádiómúzeum stb?
(#) szs válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
ui:
Úgy látom a "naptárad", hogy május 10-én indulás és érkezés. Mondjuk, én 11.-ről tudtam, úgy is készülök azóta is. 10-én péntek van, munkanap...
(Így viszont hajnalban kell indulnom)
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2024
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Idézet:
„4: Szegény Granpa-t otthagyjuk egyedül főzni, miközben mi rádiómúzeum stb?”

Gery78 még badacsonyi bortúrát is tervez...
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Ápr 6, 2024 / 1
 
Május 11 szombat.
Akkor van a nagy nap.

Szent fogadalmat tettem, hogy segítek a "Granpa 75 ELBAFTA" megszervezésében, mert csak egyszer 75 éves éves az ember fia, meg rajta van neki a bakancslistán.
Ezért lemegyek pénteken, és vasárnap jövök vissza.
Kettő éjszaka ridegtartást csak kibírok miatta a kanapén (ha elviszik addig a TV-ket, mert különben nagyon nyomják az oldalam).
(#) granpa válasza szs hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Hát nem kell hajnalban indulnod, 10-én du. jöhettek már.
(#) szs válasza granpa hozzászólására (») Ápr 6, 2024 /
 
Nem tudunk péntek este elindulni.
(#) Gafly válasza szs hozzászólására (») Ápr 6, 2024 / 1
 
De nem is kell, én már annak is örülök, ha valaki eljön, mert ez a granpa bakancslista része.
Kurca torkolat letudva, györöki HE találkozó van még.

Egyébként tud főzni egyedül is, öreg rádiója van annyi mint a fene (kis szerencsével talán beenged a pincébe is), minek menjen rádió múzeumba.
(#) granpa hozzászólása Ápr 7, 2024 /
 
Tisztelt Tettestársak!

Kéretik a jelentkezési szándékot jelezni a május 11-i ELBAFTA-ra!
Szeretném tudni, -legalább hozzávetőlegesen-, hogy hány emberre számíthatok.
50 km-en belül lévőknek kötelező megjelenés! A többieknek pedig ajánlott!

Tisztelettel: Kálmán
(#) Gafly válasza granpa hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Szavazás még nincsen kiírva, talán korai is még.

Takarmányként én a klasszikus gulyás mellé tenném a voksot, mert igen jól skálázható (ha sokan jönnek, öntesz bele néhány kancsó vizet), nehéz elcseszni, mindenféle tötymörgés ellenére belátható időn belül elkészíthető. Ugyanezen okból a paprikás krumpli is jó, de ugye a HE fórumtársak alapvetően húsevőek.

Menetrendileg kultúrprogram olyan is lehetne, hogy szombat délután (szerintem inkább este) felsétálunk granpa vezetésével a kilátókhoz (állítólag gyalog azért durva, autóval meg nem megyünk mert addigra jól bepáleszoltunk). És akkor vasárnap Keszthely, múzeum látogatás. Csak akkor a nem ottalvósok (ami azért szerintem messze nem a többség) tutira nem jönnek el...
(#) jani1987 válasza szs hozzászólására (») Ápr 7, 2024 /
 
Majd mi maradunk vele.
Gafly: mi pótkajával készülünk mert túl jó étvágyam van pláne hogy 2 éjszakával számolok Kálmánnál.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2024
(#) sany válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 7, 2024 / 2
 
Csak tanács, semmi okoskodás.
Tapasztalatból írom, hogy egy meghívót írjatok ki a főoldalra, mert ezt a topikot sokan nem olvassák. Aztán legyen szavazás.
(#) Gafly válasza sany hozzászólására (») Ápr 13, 2024 / 2
 
Igazad van, az ELBAFTA meghívó cikk meg van írva, elfogadásra vár.
A szavazási kérelem is meg van írva, ha egyet értetek, akkor elküldöm a moderálási kérelmet.
A szavazás lezárást április 28, vasárnapra gondoltam, hagyva időt Granpának elemezni az eredményt, és ennek megfelelően tudjon felkészülni. Szerintem bő két hét elég arra, hogy mindenki kitalálja mit szeretne.

Ha az ELBAFTA hír jóváhagyásra kerül, akkor szeretnénk egy szavazást kiírni (nagy segítség lenne Granpának mint szervező), a következő kérdésekkel:
- Biztosan jöttök, és ha igen kisérővel?
- Gulyásleves sertéshússal megfelel?
- Péntek estére kértek szállást?
- Szombat estére kértek szállást?
- Kultúrpogramként vezetett túra: Szépkilátó, Batsányi kilátó érdekel?
- Kultúrpogramként vezetett túra: Keszthely Rádió múzem és egyebek érdekel?
A szavazás vége 2024 április 28, vasárnap.
(#) jani1987 válasza Gafly hozzászólására (») Ápr 13, 2024 /
 
Én kértem Kálmánt, hogy az előtérbe szabadítson fel nekünk annyi helyet a padlón ahol elférünk. Matrac van.
(#) Gafly válasza jani1987 hozzászólására (») Ápr 14, 2024 / 1
 
Következő: »»   206 / 214
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem